Editörler : E.Kayı Han
19 Ekim 2017 10:31

Sevgili memurlar net editörleri,tüm 4/b'liler

kpss gibi zorlu bir sınavdan geçerek her türlü mobbinge katlanarak yıllardır kadro bekliyoruz,yüz binlerin sizden isteği bu süreçte bizlerin yanında olmanız ve bu konuyu bir kez gündeme getirmenizdir.Biz biliyoruz ki siz de bu adaletsiz durumu yakinen takip ediyorsunuz, bu durumun farkındasınız.tek isteğim bu yazımı haber haline geitrmeniz,bu yazımı kullanmanız.

şöyle ki,

4b li personel 1. dereceden yakınının vefatıyla 3 gün,memur 7 gün izin kullanır,

4b li personelin eşi doğum yaparsa 2gün, memur 10 gün izin kullanır,işçi ise 5 gün kullanır,

4b li personel evlenirse 3 gün izin kullanır,memur ise 7 gün izin kullanır.

4b li personelin vergi dilimi memura göre dafa fazla,

4b li personel kendisiyle aynı işi yapan memurdan daha fazla çalışmasına rağmen sabit maaşı daha az,

4b li personelin ücretsiz doğum izni memurlar gibi 2 yıl değil sadece 1 sene,çocuğu kreşe de veremiyorsun çünkü kreşler kabul etmiyorlar, 2.5 yaşından önce kabul etmiyoruz diyorlar.Aileler mağdur oluyor.60 yaşına gelmiş annelerimiz gelip çocuklarımıza bakıyorlar,babalarımız ise yapayanlız kalmak zorunda kalıyorlar.

4b li personel görevde yükselme sınavına giremiyor,aöf bitirmiş (küçümsediğimi düşünmeyin lütfen) kişilerden emir alıyor,bu arada 2-3 üniversite bitirmiş arkadaşlarımız var aramızda,bu sınava girmek için can atıyor.

4b li personelde,anayasayla korunan hakkımız EĞİTİM VE ÖĞRENİM HAKKI VE ÖDEVİ

Madde 42 -Kimse, eğitim ve öğretim haklarından yoksun bırakılamaz, maddesine rağmen uygulanmıyor,danıştay geçen gün emsal bir karar verdi ve 4b li personelin eğitim hakkı yok dedi.

''Aile birliğini korumak Devletin görevidir'' diyen mahkemelerimize rağmen eş durumu mazeret tayin hakkı,4b li personel için uygulanmamaktadır.Sözde verilmiş bir hak var ama sözde kalmakta ve insanlar evlatlarından,eşlerinden,ailelerinde ayrı yaşamaya mahkum edilmektedir.

4b li personel yıllık iznini sene sonuna kadar kullanmak zorundadır,yoksa sene sonunda yıllık iznin yanmakta ve sonraki seneye aktarılmamaktadır.

4b li personel hastalanır da rapor alırsa maaşından kesintiler söz konusu olur,memur da bu kesinti olmaz.

ne için bu adaletsizlik? alımın kadrolu değil sözleşmeli olması,tek neden maalesef bu,aynı puanla biri sözleşmeli biri kadrolu memur.Biz atanırken 4+2 sistemi de yoktu bunu bile isteye yapmadık bu tercihi,sözde 1 yıl sonunda eş durumu 3 yıl sonunda iller arası tayin hakkımız vardı,Şimdi elimizde olan ne?Bu arada 4+2 sistemiyle atanmış olan arkadaşlarımızın da bir günahı yok,onlara açılan memur kadrosu da sayılarla sabit.Bundan önce 4b'lilere anında kadrolar verildi bizde dedik ki bize de verilir,yanıldık.İsteğim kadro da değil TEK İSTEĞİMİZ TÜM ÖZLÜK VE MALİ HAKLARIMIZ kadrolu memurlarla eşitlensin.evet yüz binlerin isteği ve duası bu yönde..

sevgi ve selamlarımla...

ayayorgi
Şube Müdürü
19 Ekim 2017 10:37

sevgili forum takipçileri bu yazıyı istediğiniz platformda kullanabilirsiniz,sizden isteğim şu ki farkındalık olması adına konuyu güncel tutalım,memurlar net editörlerinin dikkatini çekmemiz için editörlere mesaj atalım,bu durumu haberleştirmelerini sağlayalım.

fizyoerdogan
Memur
19 Ekim 2017 10:53

tek başlıkta harika özetlemişsiniz,elinize sağlık...

nazlı kutlu
Aday Memur
19 Ekim 2017 11:19

evet,kesinlikle her satırına katılıyorum.

nazlı kutlu
Aday Memur
19 Ekim 2017 11:29

+

fzt.okan
Aday Memur
19 Ekim 2017 11:41

eline sağlık..

fzt.okan
Aday Memur
19 Ekim 2017 11:43

+

ebe48
Aday Memur
19 Ekim 2017 12:43

kesinlikle 1 yılımı doldurduğum halde eş durumu yapamadım çünkü temmuz dönem

ebe48
Aday Memur
19 Ekim 2017 12:46

kesinlikle bunun haberi yapılmalı 1 yılımı doldurduğum halde eş durumu yapamadım çünkü temmuz döneminde kura açmadılar şimdi ocak kurasını bekliyorum ocaktada açıp açmıcakları belli değil 4b liler olarak bi eş durumu bile yapamıyoruz bu eşitsizliğin giderilmesş lazım hemde askeri personel eşi olmama rağmen red yazısı geldi

19 Ekim 2017 13:19

+

dlckmk
Aday Memur
19 Ekim 2017 13:23

memurlar net haber yapın bizi!!!

dlckmk
Aday Memur
19 Ekim 2017 13:25

+

ayayorgi
Şube Müdürü
19 Ekim 2017 13:36

bakanlık 4b kadromuz yok alıma cıkmayacagız,çalısmalar var diye cevap veriyor,

zaten adaletsizlik burda sana demiyor ki sen nereye tayin istiyorsun,eşin nerede çalışıyor,tamamen kendi isteği üzerine nerede boş kadrom var diyorsa ilana çıkıyor.zaten devede kulak senin kadron boş olacakta ilana bakanlık çıkacakta ve de eşin orada çalısacak da ölme eşşeğim ölme.

yani bakanlık zaten ALIMA ÇIKMAYACAĞIM diyor.alıma cıksa da emin olun %5 kişinin derdine derman olur..senden nereye eş durumu tayini istiyorsun diye de sormuyor.herhangi bir dilekçe yazıp önden vermiyorsun.

demem o ki tek çıkar yol özlük haklarında eşitlik.kadrolular gibi dilekçe vererek eş durumu tayini isteyebilmeliyiz.yoksa bakanlığın eşinin olduğu yerde kadro açmasını çok beklersiniz,bakanlığın mazaret tayini ilanına çıkmasını da...

ebe48, 6 yıl önce

kesinlikle bunun haberi yapılmalı 1 yılımı doldurduğum halde eş durumu yapamadım çünkü temmuz döneminde kura açmadılar şimdi ocak kurasını bekliyorum ocaktada açıp açmıcakları belli değil 4b liler olarak bi eş durumu bile yapamıyoruz bu eşitsizliğin giderilmesş lazım hemde askeri personel eşi olmama rağmen red yazısı geldi

svseem
Aday Memur
19 Ekim 2017 14:03

++++++++++++

Teknisyen2089
Genel Müdür
19 Ekim 2017 14:05

#taserondanonce4byekadro

dişçi47
Aday Memur
19 Ekim 2017 14:33

Ağzın sağlık

ayayorgi
Şube Müdürü
19 Ekim 2017 14:45

yapılan haberler gösteriyor ki sözleşmeli alımlar devam edecek 2018 de 5000 personel alınacak kadrolu memur olarak,yine birkaç gündür çıkan haberler diyor ki memur sayısı azaldı sözleşmeli sayısı arttı,artacak..ben kadro verileceğini sanmıyorum,

ÖZLÜK HAKLARINDA VE MALİ HAKLARDA EŞİTLİK...

ayayorgi
Şube Müdürü
19 Ekim 2017 15:00

inşallah,hakkımız olanı istiyoruz.

Teknisyen2089, 6 yıl önce

#taserondanonce4byekadro

alehandr0
Aday Memur
19 Ekim 2017 17:09

Memurlar net sesimizi duyur

svseem
Aday Memur