Editörler : supporters.
20 Ekim 2017 22:26

Öğretim görevliliği maaşları hakkında

Merhaba arkadaşlar. Bir kamu kurumunda 1/1 derecede çalışmaktayım. Öğretim görevliliğine başvuracağım fakat maaş konusunda çekincelerim var. Geliştirme ödeneği % 15 olan bir üniversitede ortalama ne kadar maaş alabilirim? Öğretim görevlisi arkadaşlar yardımcı olursanız çok sevinirim.

tarkan68
Şef
20 Ekim 2017 23:14

bizim bölümde ögretim görevlisi arkadaslar 4600 tl maas aliyorlar. Ek ders ücreti 1000 tl civarinda ikinci ögretim varsa 2300 tl daha alirsiniz. Sınav ücretleri, bilirkisilik ve döner sermaye ücretleri cabası.

shu1
Şef
22 Ekim 2017 23:32

merhaba, bekar veya eşi çalışana göre söyleyeyim. ortalama 4200. ama sizin uzun süreli memurluğunuz var anlaşılan. 4 500 civarı olur diye düşünüyorum. eşiniz çalışmıyorsa 200 tl de üstüne aile yardımı ekleyin. hepsi bu. bahsettiğiniz yer batıda gibi görünüyor. o yüzden uçmuş maaşlara beklentiye girmeyin.

2. öğretim her yerde olmayabilir. olduğunda tam ücret alınmayabilir. 2 .öğretime göre hesap kitap yapmayınız.

@tarkan68 bu bahsettiğin gelirler her akademik personel ve üniversite için geçerli değil.

shu1
Şef
22 Ekim 2017 23:44

ek ders ücretinin 1000 tl olması için : 12 saat maaş karşılığı dışında haftalık 25 saat derse girmesi gerekiyor. 12 s. zorunlu + 25 s isteğe bağlı ( ki bu da mümkün değil maksimum 20 saat alabilir) 32 saat ders eder.

üstüne 2 300 tl 2. öğretim demişsin. öğretim görevlileri haftada 10 saate kadar 2 .öğretim ücreti alabilir. 32 saat birinci öğretim dersine, 10 saat 2 .öğretim dersine giriliyor. Yanlış bilmiyorsam maksimum 40 saat kadar (maaş karşılığı dahil) girilen derslere ödeme yapılıyor. bu da 2. öğretim için ücretli 8 saat eder. veya 2. öğretimi 10 saate tamamlar, 1. öğretimi 30 saat yapar vs.

Tabi bu arada 1. öğretim dersinde verilen dersin 2. öğretimi ne durumda, var mı yok mu? Başka hoca mı giriyor? Eğitim içler acısına dönmüş diyeceğim bu durumda. Sadece hesap kitaba dayalı olmamalı eğitim işi. öğretim görevlisi olup 2 300 var diye iddia edebilirsin (öğretim üyeleri için bir şey diyemem) ben buna inanmam, varsa da o arkadaş geliştirme ödeneği % 15 olan bir yerde değildir diye düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen ya hesap yanlışı yapılıyor (sayıştay sonradan ziyaret eder :) ya da bu işin püf noktasını öğrensek de faydalansak :)

tarkan68, 7 yıl önce

bizim bölümde ögretim görevlisi arkadaslar 4600 tl maas aliyorlar. Ek ders ücreti 1000 tl civarinda ikinci ögretim varsa 2300 tl daha alirsiniz. Sınav ücretleri, bilirkisilik ve döner sermaye ücretleri cabası.

shu1
Şef
22 Ekim 2017 23:46

ek ders ücretini kafadan 10 tl diye düşündüm, ücret artınca ders saatini ordan düşmeyi unutmayalım :) burda hesap hatası var demeyelim :) farkındayım

shu1, 6 yıl önce

ek ders ücretinin 1000 tl olması için : 12 saat maaş karşılığı dışında haftalık 25 saat derse girmesi gerekiyor. 12 s. zorunlu + 25 s isteğe bağlı ( ki bu da mümkün değil maksimum 20 saat alabilir) 32 saat ders eder.

üstüne 2 300 tl 2. öğretim demişsin. öğretim görevlileri haftada 10 saate kadar 2 .öğretim ücreti alabilir. 32 saat birinci öğretim dersine, 10 saat 2 .öğretim dersine giriliyor. Yanlış bilmiyorsam maksimum 40 saat kadar (maaş karşılığı dahil) girilen derslere ödeme yapılıyor. bu da 2. öğretim için ücretli 8 saat eder. veya 2. öğretimi 10 saate tamamlar, 1. öğretimi 30 saat yapar vs.

Tabi bu arada 1. öğretim dersinde verilen dersin 2. öğretimi ne durumda, var mı yok mu? Başka hoca mı giriyor? Eğitim içler acısına dönmüş diyeceğim bu durumda. Sadece hesap kitaba dayalı olmamalı eğitim işi. öğretim görevlisi olup 2 300 var diye iddia edebilirsin (öğretim üyeleri için bir şey diyemem) ben buna inanmam, varsa da o arkadaş geliştirme ödeneği % 15 olan bir yerde değildir diye düşünüyorum. Tüm bunlara rağmen ya hesap yanlışı yapılıyor (sayıştay sonradan ziyaret eder :) ya da bu işin püf noktasını öğrensek de faydalansak :)

markerchem
Aday Memur
23 Ekim 2017 20:26

Memurlar.Net maaş hesaplama motorunda 1/1 öğretim görevlisi %15 geliştirme ödeneği olan bir üniversitede yaklaşık 4600 tl olarak hesaplanıyor . Evli eşi çalışan ve 2 çocuk için. Bu rakamın gerçekçi olup olmadığı konusunda ne düşünüyorsunuz?

tarkan68, 7 yıl önce

Osmangazi04
Aday Memur
23 Ekim 2017 22:12

İyi para

markerchem, 6 yıl önce

Memurlar.Net maaş hesaplama motorunda 1/1 öğretim görevlisi %15 geliştirme ödeneği olan bir üniversitede yaklaşık 4600 tl olarak hesaplanıyor . Evli eşi çalışan ve 2 çocuk için. Bu rakamın gerçekçi olup olmadığı konusunda ne düşünüyorsunuz?

orman05
Şef
01 Aralık 2017 13:34

ama hepsi sözleşmeli, sıkıntı

eng.lect.
Aday Memur
01 Aralık 2017 14:02

Kadro karşılığı sözleşmeli. Ve bu 2 yılda bir otomatik olarak yenileniyor. Kimsenin ruhu bile duymuyor. Yani tamamen göstermelik bir durum. Ve hiçbir üniversite hadi seni kapı önüne koyuyorum diyemez. Kadro var sonuçta. Ne zaman der? Herhangi bir suç işlemişseniz o zaman kadronuz iptal edilir ve atılırsınız..

orman05, 6 yıl önce

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2017 14:45

Doçent ve profesörler dışında tüm akademik personel sözleşmeli zaten. Bu konuyu takıntı haline getiren kimse de yok.

orman05, 6 yıl önce

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
01 Aralık 2017 14:46

Sıkıntılı bir durum olsaydı tüm akademi kapı önüne konmuş olurdu.

orman05
Şef
04 Aralık 2017 09:21

nasıl ruhunuz duymuyo her 2 yılın sonıunda dilekce vs verılmıyor mu yenılemk için ve ben yenılenmeyen öğr gör uzman tanıyorum. eger sıze ıhtıyacları yoksa yenılemezler.

eng.lect., 6 yıl önce

Kadro karşılığı sözleşmeli. Ve bu 2 yılda bir otomatik olarak yenileniyor. Kimsenin ruhu bile duymuyor. Yani tamamen göstermelik bir durum. Ve hiçbir üniversite hadi seni kapı önüne koyuyorum diyemez. Kadro var sonuçta. Ne zaman der? Herhangi bir suç işlemişseniz o zaman kadronuz iptal edilir ve atılırsınız..

haiord.
Kapalı
04 Aralık 2017 10:13

aynen öyle. ipin ucunda kadrolar bunlar

orman05, 6 yıl önce

nasıl ruhunuz duymuyo her 2 yılın sonıunda dilekce vs verılmıyor mu yenılemk için ve ben yenılenmeyen öğr gör uzman tanıyorum. eger sıze ıhtıyacları yoksa yenılemezler.

Beste_33
Şube Müdürü
04 Aralık 2017 14:43

Öğr. Gör. Arş. gör., okutman, uzman ve yrd doç olanlar 2 yılda bir sözleşme imzalar. Haberi olmayanların fakülte sekreterlikleri iyi çalışıyor demekki.

haiord.
Kapalı
04 Aralık 2017 14:58

haberio olmuyo dıye bırsey yok zaten dedıgınız gıbı. bende kamuda muhendısım yuksek bıttı öğr gor dusundum ama sıkıntılı bır kadroo

Beste_33, 6 yıl önce

Öğr. Gör. Arş. gör., okutman, uzman ve yrd doç olanlar 2 yılda bir sözleşme imzalar. Haberi olmayanların fakülte sekreterlikleri iyi çalışıyor demekki.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2017 16:39

Akademik personelin sözleşme uzatmasının fakülte sekreterliği ile bir ilgisi yoktur. Fakülte sekreteri idari personelin amiridir. Akademik personele ilişkin bir işlem yapmaz. Ayrıca sözleşme falan da imzalanmaz. Dekanlıktan sürenin bitim tarihinden önce bölüme yazı gelir. İlgili anabilim dalı başkanı ve bölüm başkanının yazılarıyla süre 2 ya da 3 yıl uzar. Haber şöyle olur: Anabilim dalı başkanı uzatma yazını yazdım dediğinde. Bir de yazışmalar tamamlandığında dekanlıktan göreviniz şu kadar yıl uzamıştır yazısı ile.

Beste_33, 6 yıl önce

haiord.
Kapalı
04 Aralık 2017 16:58

yazı gelmezse atılmıs mı oluyon

akademisyen 64, 6 yıl önce

Akademik personelin sözleşme uzatmasının fakülte sekreterliği ile bir ilgisi yoktur. Fakülte sekreteri idari personelin amiridir. Akademik personele ilişkin bir işlem yapmaz. Ayrıca sözleşme falan da imzalanmaz. Dekanlıktan sürenin bitim tarihinden önce bölüme yazı gelir. İlgili anabilim dalı başkanı ve bölüm başkanının yazılarıyla süre 2 ya da 3 yıl uzar. Haber şöyle olur: Anabilim dalı başkanı uzatma yazını yazdım dediğinde. Bir de yazışmalar tamamlandığında dekanlıktan göreviniz şu kadar yıl uzamıştır yazısı ile.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2017 18:11

Anabilim dalı ve bölüm süre uzatmamayı iyice gerekçelendirmesi gerekir. Çünkü fakülte yönetim kurulundan ya da idare mahkemesinden geri döner.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
04 Aralık 2017 18:13

Tabii bunlar kurumsallaşmış üniversitelerdeki durum. Diğerlerini bilemem.

haiord.
Kapalı
06 Aralık 2017 09:39

öğretim görevliliği güzel kadro fakat iyice araştırıp gecılmesı lazım gidilecek yeri

06 Aralık 2017 16:21

10 yıl Kamuda Mühendislik yaptıktan sonra Öğretim Görevlisi oldum.Memnunum.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi