Editörler : Pangaea
24 Ekim 2017 02:03

Öğretmenlik hakkında

Merhaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Bilgisayar programcılığı mezunuyum 2015 de mezun oldum dgs

ye hazırlanmadım. aynı zamanda aöf

sosyoloji son sınıf öğrencisiyim. Şuanda lisede ücretli bilişim öğretmenliği

yapıyorum.

önümde iki seçenek var birincisi dgs ye hazırlanıp

bilgisayar öğretmenliği okumak

ikincisi hazır bitrmek üzere olduğum sosyoloji

bölümüden formasyon alıp kpssye

hazırlanmak.

ikisininde eksi yanları var dgs ile tekrar okul okumak

üstelik burs krediden faydalanamadan

sosyoloji ise felsefe alanından formasyon alsam atamaları

yok denecek kadar az sınavlardan kaldırma durumlarıda var her okulda taş

çatlasın 2 tane öğretmen

kararsız kaldım hangi yolda ilerleyeceğimi bilmiyorum birde

sosyolojiden formasyon aldıktan sonra rehber öğretmeni olma durumu varmış oda

kafamı karıştırdı sizce ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.

snatch1
Memur
24 Ekim 2017 03:55

1.yol dgs-en az 2 yıl üniversite okumak-kpss

Bilgisayar öğretmenliği

2.yol formasyon-kpss

Sosyoloji bölümü

Böyle bakınca 2.yol daha mantıklı geliyor ama sizin hangisini istediğiniz asıl önemli olandır.yolların uzunluğu kısalığı zorluğu kolaylığı değil siz hangisini istiyorsunuz önce bunu sorunuz kendinize.

teknikogret
Memur
24 Ekim 2017 12:07

ikisininde ataması malesef ki az ama sanki sosyolojiden atanmak daha zor gibi karar senin

Deniz Kum Güneş
Şube Müdürü
24 Ekim 2017 16:19

dgs daha mantıklı

laleli71
Şube Müdürü
25 Ekim 2017 11:43

Hayır bence şöyle yap Önce sosyoloji bitirip özel dershanelerde rehber öğretmen olarak çalışabilirsin çalışmaya başladıktan sonra DGS ile bilgisayar öğretmenliğini oku derim en mantıklısı bu

dundarbeyguneribey
Daire Başkanı
25 Ekim 2017 15:54

atama puanlarına bak hangisi iyise onu seç gerisi talih.

habersız0
Aday Memur
25 Ekim 2017 20:26

öğretmenliği ne hale getirdiler...Eğitim fakültesi mezunları evde otursun 2 yıllık fakülte mezunları öğretmen olsun artık kimse saklamıyor da! ınsan da biraz cekinme olur ..

ezgi2
Aday Memur
25 Ekim 2017 22:19

öğretmenliği ne hale getirdiler...Eğitim fakültesi mezunları evde otursun 2 yıllık fakülte mezunları öğretmen olsun artık kimse saklamıyor da! ınsan da biraz cekinme olur ..

Pardon da ne çekinmem olacak şuan o kadar saçma konuştunuz ki ayıp birşeymi yapıyorum 2 yıllık fakültelere bu hakkı ben vermedim benim sorunum değil o yüzden çekinme olur ayıp şeyler 2 yıllık mezunum ama 4 yıllık mezundan daha iyi bir öğretmenim.

habersız0
Aday Memur
25 Ekim 2017 22:32

egıtım fakultesı mezunları sırf bu ucretlı ogretmenlık belası kalksın dıye görevını yapmıyorlar. ortalık sızın gıbı emek sarfetmeden hazıra konan kısılere kalıyor. yarın senın cocugunu da senın gıbı kendını ogretmen zanneden kısıler okutunca ne demek ıstedıgımı anlarsın bel kı kafan basar..

ezgi2, 6 yıl önce

Pardon da ne çekinmem olacak şuan o kadar saçma konuştunuz ki ayıp birşeymi yapıyorum 2 yıllık fakültelere bu hakkı ben vermedim benim sorunum değil o yüzden çekinme olur ayıp şeyler 2 yıllık mezunum ama 4 yıllık mezundan daha iyi bir öğretmenim.

habersız0
Aday Memur
25 Ekim 2017 22:44

eğitim fakultelerı kalksın o zaman cok ıyı öğretmensen neden eğitim veriliyor o fakultelerde çogu ınsan gecesını gunduzune katarak o fakultelere gırdı sen ve senın gıbıler emek hırsızlıgı yapıyorsunuz..ucretlı ogretmenlık kadroları bos kalsa bu sıstem de kalkar bır genc olarak bunu bıle dusunemıyorsun ama bu devran er ya da gec donecek..

ezgi2, 6 yıl önce

ezgi2
Aday Memur
25 Ekim 2017 22:45

egıtım fakultesı mezunları sırf bu ucretlı ogretmenlık belası kalksın dıye görevını yapmıyorlar. ortalık sızın gıbı emek sarfetmeden hazıra konan kısılere kalıyor. yarın senın cocugunu da senın gıbı kendını ogretmen zanneden kısıler okutunca ne demek ıstedıgımı anlarsın bel kı kafan basar

emek sarfetmemek diye birşey yok ortada ücretli öğretmenlik yapıyorum şartlarını biliyorsunuzdur tabi kafanız basıyorsa hazıra konmak diye birşey yok bilip bilmeden ötmeyin.ğitim fakültesi mezunu olup da evdeysen o da senin kafanın basmadığı anlamına geliyor 4 yıllık okumuşsunda ne olmuş kafan basmadıktan sonra

habersız0
Aday Memur
25 Ekim 2017 22:57

benım kafam basıyor senın kafanın basmadıgı benım cumlelerımı bana karsı kullanmandan bell. daha ne yazdıgımı anlamamıssın öğretmen terbıyesı almadıgın kullandıgın kelımelerden bellı bır egıtımcı otme seklınde kelıme kullanamaz..4 yıllık egıtım fakultesıne gırmekle 2 yıllık myo okumayı bır tuttugun ortada emek göremedıgın kapasıtenın sınırlılıgını gösterıyor zaten..bu arada 2 yıllık fakulteye emek verdım dıyenlere kargalar da guler kapasıten ortada allah bır yerden cıkaracak emek hırsızlarını rabbımın adaletı er ya da gec ısler ..

ezgi2, 6 yıl önce

egıtım fakultesı mezunları sırf bu ucretlı ogretmenlık belası kalksın dıye görevını yapmıyorlar. ortalık sızın gıbı emek sarfetmeden hazıra konan kısılere kalıyor. yarın senın cocugunu da senın gıbı kendını ogretmen zanneden kısıler okutunca ne demek ıstedıgımı anlarsın bel kı kafan basar

emek sarfetmemek diye birşey yok ortada ücretli öğretmenlik yapıyorum şartlarını biliyorsunuzdur tabi kafanız basıyorsa hazıra konmak diye birşey yok bilip bilmeden ötmeyin.ğitim fakültesi mezunu olup da evdeysen o da senin kafanın basmadığı anlamına geliyor 4 yıllık okumuşsunda ne olmuş kafan basmadıktan sonra

ezgi2
Aday Memur
25 Ekim 2017 23:08

benım kafam basıyor senın kafanın basmadıgı benım cumlelerımı bana karsı kullanmandan bell. daha ne yazdıgımı anlamamıssın öğretmen terbıyesı almadıgın kullandıgın kelımelerden bellı bır egıtımcı otme seklınde kelıme kullanamaz..4 yıllık egıtım fakultesıne gırmekle 2 yıllık myo okumayı bır tuttugun ortada emek göremedıgın kapasıtenın sınırlılıgını gösterıyor zaten..bu arada 2 yıllık fakulteye emek verdım dıyenlere kargalar da guler kapasıten ortada allah bır yerden cıkaracak emek hırsızlarını rabbımın adaletı er ya da gec ısler ..

sizin öğretmen terbiyesi aldığıınız gerçekten çok belli sadece foruma soru sordum beni ve yaptığım işi eleştirin demedim sanki ücetli öğretmenliği ben çıkarmışım gibi beni suçluyorsunuz emin olun bende eğitim fakültesiyle myo farkını biliyorum ama siz TERBİYESİZCE kafa basmıyo gibi şeyler kullanırsanız hemde hiç haketmediğim halde böyle konuşurum bende.Kimsenin emek hırsızlığı yaptığı yok sistem nasıl ilerliyorsa bizde ona ayak uyduruyoruz bende çok memnun değilim tabiki isterim herkes kendi işini yapsın öğretmenler atansın bilip bilmeden insanları aşağılamayın bence allah biyerdençıkarır falan çok ayıp gerçekten benim vicdanım rahat siz rahat olun umarım sizde en kısa zamanda hak ettiğiniz yerde olursunuz

habersız0
Aday Memur
25 Ekim 2017 23:22

ıletısım sıorunun var sanırım ortada emek olmadıgını nerden bılıyorsun dıyen sensın ben de senın cevabına bınayen anlatmak ıstedıgımı anlayamadıgın ıcın egıtım fakultesı ve myo farkını soylemek zorunda kaldım.. benım tepkım sadece sana degıl sen ve senın gıbılere gözunuzu acmanız ıcın bunları yazma geregınde bulundum.Gencler su an sıstemın kolesı halıne getırılıyor ve ucretlı ogretmenlık de bunlarda sadece bır tanesı ulkenın kanayan yarası ve sızler bu sısteme bılerek ya da bılmeyerek yardım etmıs oluyorsunuz gercekten cok acı allahın adaletı ısleyecek ve bu sıstem bır yerde sona erecek bu sıstemı getırenlerden allah cıkartacak benım senınle kıısel bır problemım olamaz allah herkesın yolunu acık etsın umarım bırz da o sa ne dedıgımi anlamıssındır ...

ezgi2, 6 yıl önce

sizin öğretmen terbiyesi aldığıınız gerçekten çok belli sadece foruma soru sordum beni ve yaptığım işi eleştirin demedim sanki ücetli öğretmenliği ben çıkarmışım gibi beni suçluyorsunuz emin olun bende eğitim fakültesiyle myo farkını biliyorum ama siz TERBİYESİZCE kafa basmıyo gibi şeyler kullanırsanız hemde hiç haketmediğim halde böyle konuşurum bende.Kimsenin emek hırsızlığı yaptığı yok sistem nasıl ilerliyorsa bizde ona ayak uyduruyoruz bende çok memnun değilim tabiki isterim herkes kendi işini yapsın öğretmenler atansın bilip bilmeden insanları aşağılamayın bence allah biyerdençıkarır falan çok ayıp gerçekten benim vicdanım rahat siz rahat olun umarım sizde en kısa zamanda hak ettiğiniz yerde olursunuz

kusursuz-35
Aday Memur
06 Kasım 2017 15:49

ilk önce 2 yıllık mezunlara laf atarak bir yerlere geleceğinizi düşünüyorsanız yanılıyorsunuz.

2 yıllık bilişim mezunları hayalleri peşinde koşup kazanamadığı öğretmenliği düşük ücret dahi karşığında olsa bile yapmaya razılar.yaptıkları iş okuldaki bütün hocaların bilgisayar sorunları çözmek ,idarenin bütün bilişim sorunlarını çözmek birde senin gibi yeni mezun olup gelen ve daha bilgisayar açmayı ve kullanmayı bilmeyenlere yardımcı olmak ...

ama bu ucretli öğretmenliği 2 yıllık mezunlar çıkarmadı. yasal olan bir hakalrını kullanıyorlar forumlarda böyle laf atarak zevk alıyorsan bilmiyorum onu.

benim oğlum olsa okulda eğitim ve öğretimde 2 yıllık mezun olsa bile hakkıyla öğretmenlik yaptıktan sonra hiçbir sakıncası olmaz.(bu arada 2 yıılık mezunların 4 yıllıklardan bilgi olarak çok fazla fark olmadığını bilmeni isterim).

İnsanlara saldırarak onun içindeki hayallerini kırmaya çalışmak tamamen insanlık dışı bir harekettir.sen 4 yıllık mezun olabilirsin ve hala atanmadıysan demekki senin aldğın 4 yıllık eğitimde pek

eşe yarar bir tarafı yok gibi duruyor..

habersız0, 6 yıl önce

ıletısım sıorunun var sanırım ortada emek olmadıgını nerden bılıyorsun dıyen sensın ben de senın cevabına bınayen anlatmak ıstedıgımı anlayamadıgın ıcın egıtım fakultesı ve myo farkını soylemek zorunda kaldım.. benım tepkım sadece sana degıl sen ve senın gıbılere gözunuzu acmanız ıcın bunları yazma geregınde bulundum.Gencler su an sıstemın kolesı halıne getırılıyor ve ucretlı ogretmenlık de bunlarda sadece bır tanesı ulkenın kanayan yarası ve sızler bu sısteme bılerek ya da bılmeyerek yardım etmıs oluyorsunuz gercekten cok acı allahın adaletı ısleyecek ve bu sıstem bır yerde sona erecek bu sıstemı getırenlerden allah cıkartacak benım senınle kıısel bır problemım olamaz allah herkesın yolunu acık etsın umarım bırz da o sa ne dedıgımi anlamıssındır ...

Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi