Editörler : Cüneyt Barışoglu
13 Kasım 2017 15:58

2018
Aday Memur

Hiç üzülme bence hele bir de işin varsa üzülmene değmez çünkü artık polisliğin eski değeri yok bu ülkede. Ne yazıkki...

Seneler önce ben de polisliği istemiştim 2 yıllık üni. mezunuydum o zamanlar ama şu an polis olmadığım için pişman değilim. İki sene sonra dgs kazanıp mühendislik okudum, zamanında iyiki polis olmadım diyebiliyorum ki o istediğim yıllarda bir işim de yoktu. Şu an kpss çalışıyorum ilk girişim olacak ama polis olmadığım için de bir keşkem yok.

Halamın oğlu yıllardır polislik yapıyor emekli olmak üzere ve hiç memnun değil. 5 kızım olsa, beşinden birinin bile polis olmasını istemem diyor. O kadarki sıkılmış mesleğinden.

Tabiki görev yapılan yere göre değişir bu durum ama belki de senin için de hayırlısı buydu ve olmadı. O yüzden canını hiç sıkma derim, önüne bak. Belki de daha güzel fırsatlar çıkacak karşına ve iyiki polis olmadım diyeceksin.

Hayat sürprizlerle doludur...

13 Kasım 2017 16:36

7BeL@
Aday Memur

Birisi çıkar ben polis olamadım diye üzülür, bir diğeri keşke polis olmasaydım diye. Birisi de çıkıp çok şükür halimize demiyor. " Kötüyüz demek ne haddimize, çok şükür bin şükür her halimize " diyen yok. Halbuki Allah'u teala Bakara suresi 155. ayetinde "Andolsun ki sizi biraz korku ve açlık; mallardan, canlardan ve ürünlerden biraz azaltma (fakirlik) ile deneriz. (Ey Peygamber! ) Sabredenleri müjdele! " buyurarak bizleri açık şekilde uyarıyor. Şükürsüz olmayalım.

Toplam 22 mesaj
ANKET
Hangi operatörü kullanıyorsunuz?