Editörler : Adversarysmtvs
10 Kasım 2017 20:13   

Bddk uzmanlık yabancı dil yok sizce şanzs var mı

Çok kararsız kaldım yardım edecek var mı, aöf kamu mezunuyum yabancı dil yok boşuna masraf etmek istemiyorum ,yoksa denemelimiyim kararsız kaldım

10 Kasım 2017 20:22

mazlumaday
Aday Memur

Yerli dil var mı ?

10 Kasım 2017 20:39

JBSay
Şef

Yerli dil var mı ?

mazlumaday, 2 hafta önce - Alıntıya git

başlığı okuyunca hak vermemek elde değil :)

10 Kasım 2017 20:51

murathanmeric
Aday Memur

Böyle ukala olanlar boşuna cevap vermesinler. Sanki hepsi TDK'nın uzmanları artistler.

Hocam ingilizce yoksa boşuna uğraşma derim çünkü kolay olmuyor BDDK metinleri. Farklı sınavlara odaklanman daha iyi olur senin için vakit kaybetme boşuna.

11 Kasım 2017 14:22

impressiveunit
Aday Memur

Böyle ukala olanlar boşuna cevap vermesinler. Sanki hepsi TDK'nın uzmanları artistler.

Hocam ingilizce yoksa boşuna uğraşma derim çünkü kolay olmuyor BDDK metinleri. Farklı sınavlara odaklanman daha iyi olur senin için vakit kaybetme boşuna.

murathanmeric, 2 hafta önce - Alıntıya git

Size katılıyorum, geçen sene yardımcı oluruz demişler (ben duymadım) ama İngilizce'de 10 alamayanlar vardı çokça. Ancak yabancı dili az olan diğer dersleri halletmişse bu sürede çeviri yaparsa geçer, zor değil yine de az bilene. Sadece biraz YDS çeviri kısmı ve bankacılık-finans kelimeleri yeterli. Ben bilemem kelime falan ki önereyim zaten yabancı dildi kitaplarım.

12 Kasım 2017 16:05

zslk
Aday Memur

Sınav test mi oluyor yazılı mı oluyor bilgisi olan var mı acaba?

12 Kasım 2017 21:29

impressiveunit
Aday Memur

klasik, İngilizce dahil

13 Kasım 2017 14:12

gonca84
Şube Müdürü

Bence dene şansını. Başvuranların yarıdan çoğunda yabancı dil düzeyinin zayıf olduğunu zaten göreceksin sınava girdikten sonra.

13 Kasım 2017 15:00

impressiveunit
Aday Memur

Bence dene şansını. Başvuranların yarıdan çoğunda yabancı dil düzeyinin zayıf olduğunu zaten göreceksin sınava girdikten sonra.

gonca84, 1 hafta önce - Alıntıya git

Hocam çeviri cümleleri zor değil de kalır. Geçen sene azıcık kişi geçti. Boşu boşuna hak yer. Yapın YDS çevirisi Remzi Hoca var mesela, Uygulama var Akın Dil reading words pro ekonomi parçaları var. Yapabilir misiniz? Size 60 verir misiniz?

13 Kasım 2017 15:23

MrMojoRisin
Aday Memur

İngilizce bilmeyenler başvurduğu için alacak adam alamıyorlar muhtemelen doğru düzgün. Bilmiyorsanız hiç yer işgal edip sınava girmeyin, bilen insanların haklarını yemeyin.

O tarz çevirileri yapabilmek için en az YDS 70 civarı gerekir.

13 Kasım 2017 17:24

zeynep35292
Aday Memur

İngilizce bilmeyenler başvurduğu için alacak adam alamıyorlar muhtemelen doğru düzgün. Bilmiyorsanız hiç yer işgal edip sınava girmeyin, bilen insanların haklarını yemeyin.

O tarz çevirileri yapabilmek için en az YDS 70 civarı gerekir.

MrMojoRisin, 1 hafta önce - Alıntıya git

Boş konuşma ya benim yds 30 gecen bddk sınavında 40 aldım basit bir format, yds den 50 falan alan yapabilir bence hoş seni dinleyen olmaz biliyorum da neyse

13 Kasım 2017 22:41

MrMojoRisin
Aday Memur

Boş konuşma ya benim yds 30 gecen bddk sınavında 40 aldım basit bir format, yds den 50 falan alan yapabilir bence hoş seni dinleyen olmaz biliyorum da neyse

zeynep35292, 1 hafta önce - Alıntıya git

Müthiş puan almışsın, tbr.

Toplam 11 mesaj
ANKET
Hangi operatörü kullanıyorsunuz?