Editörler : crops35
13 Kasım 2017 14:25

Kpss tercih

Kpss orta öğretim sınavında veteriner teknisyenliği branşımda 3. sıradayım 18 kişi alım var inşallah Allah nasip ederse atanabiliyorum ve aynı zamanda raylı sistemler mühendisliği son sınıf öğrencisiyim inşallah bu sene mezun oluyorum sıkıntılarımdan dolayı teknisyenliği tercih etmek istiyorum ilerde lisans kpss sinde iyi bir puan alırsam mühendisliği tercih etmem için ne gerekecek istifa süreci var mı varsa kaç ay bir diğer soru mezun olduktan sonra mühendislik diplomamı içeriyr verirsem unvan olarak teknisyenlik ama maaş mühendislik üzerinden hesaplanıyor diye bir duyum aldım bunun doğruluk payını öğrenebilir miyim? Son sorum teknisyen olursam son bir dönemim kalıyor eğitimim için sıkıntı çıkarırlar mı ve mezun olduktan sonra yüksek lisans için herhangi bir sıkıntı yaşayabilir miyim kurumsal olarak yardımcı olabilir misiniz lütfen

hsnd
Başbakan Müsteşarı
13 Kasım 2017 16:49

Kadrolu Teknisyen olarak çalışırken yine kadrolu mühendis olarak atanırsan yeni atandığın kurum çalıştığın yerden muvafakatını ister. Üst kadroyu kazandığın için muvafakatın verilir yeni kurumuna geçersin. İstifaya gerek yok. İki kurum arasındaki yazışmalar falan birkaç ay sürebilir. Ancak kadrolu olarak çalışırken sözleşmeli bir mühendislik kadrosuna atanırsan istifa edip geçebilirsin. Mühendislik diplomanı verirsen kadron teknisyen olarak kaldığı için mühendislik maaşının tamamını alamıyorsun. Ek ödemeler teknisyene göre yapılacağı için mühendis kadrosuna geçmeden tam alamazsın mühendis maaşını. Eğitim için sıkıntı çıkarıp çıkarmamaları atandığın kuruma, amirlerine bağlı bir durum.

omer2478
Aday Memur
13 Kasım 2017 16:55

Çok teşekkür ederim

omer2478
Aday Memur
13 Kasım 2017 17:25

Muvafakat olayında sıkıntı çıkabiliyormuş çünkü bir tarafta vetqriner teknisyenliği gıda tarım ve hayvancılık diğeri raylı sistemler mühendisliği bu yüzden sıkıntı çıkarabiliyorlarmış istifa edersem eğer mühendisliğe tercih için kaç aylık bir istifa süreci olur bilginiz var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
14 Kasım 2017 08:19

Bir noktayı kaçırmışsınız: Arkadaş "veteriner sağlık teknisyeni" olduğunu belirtmiş. Bu durumda hizmet sınıfı, her ne kadar adında "teknisyen" olsa da "teknik hizmetler" değil "sağlık hizmetleri"dir. Bu durumda çalıştığı hizmet sınıfıyla bitireceği mühendisliğin hizmet sınıfı aynı olmadığından mühendisliğin özel hizmet tazminatı ve yan ödemesini alamaz.

Arkadaş mühendisliği bitirdiğinde diplomasını verirse sadece intibak yapılır, derece kademesi ilerler. Özel hizmet tazminatı ve yan ödemesi değişmez. Ek gösterge ve ek ödeme zaten kadro unvanına göre verildiği için değişmez.

hsnd, 6 yıl önce

Kadrolu Teknisyen olarak çalışırken yine kadrolu mühendis olarak atanırsan yeni atandığın kurum çalıştığın yerden muvafakatını ister. Üst kadroyu kazandığın için muvafakatın verilir yeni kurumuna geçersin. İstifaya gerek yok. İki kurum arasındaki yazışmalar falan birkaç ay sürebilir. Ancak kadrolu olarak çalışırken sözleşmeli bir mühendislik kadrosuna atanırsan istifa edip geçebilirsin. Mühendislik diplomanı verirsen kadron teknisyen olarak kaldığı için mühendislik maaşının tamamını alamıyorsun. Ek ödemeler teknisyene göre yapılacağı için mühendis kadrosuna geçmeden tam alamazsın mühendis maaşını. Eğitim için sıkıntı çıkarıp çıkarmamaları atandığın kuruma, amirlerine bağlı bir durum.

YUSUF YILDIRIM
Müsteşar
14 Kasım 2017 08:23

Muvafakat olayında sıkıntı çıkaramazlar. Çıkarsalar bile mahkeme yoluyla hakkınızı alırsınız. Birinde lise eğitimi yoluyla elde edilen bir unvan diğerinde lisans eğitimi yoluyla edinilen bir unvan vardır. Lisans eğitimi yoluyla edinilen mühendislik kariyeri elbette veteriner sağlık teknisyenliğinden daha önemlidir. Sizin mantığınızla düşünülseydi hiç kimse muvafakat alamazdı. Sonuçta muvafakatın özünde kurum değiştirmek vardır.

İstifa ederseniz yine kadrolu bir memuriyete 6 aydan önce atanamazsınız. Bunun ayarlamasını da yapamazsınız maalesef.

omer2478, 6 yıl önce

Muvafakat olayında sıkıntı çıkabiliyormuş çünkü bir tarafta vetqriner teknisyenliği gıda tarım ve hayvancılık diğeri raylı sistemler mühendisliği bu yüzden sıkıntı çıkarabiliyorlarmış istifa edersem eğer mühendisliğe tercih için kaç aylık bir istifa süreci olur bilginiz var mı acaba yardımcı olursanız sevinirim

hsnd
Başbakan Müsteşarı
14 Kasım 2017 09:01

Teknisyenliği görünce aklıma ilk olarak teknik hizmetler geliyor. Yorumu da ona göre yaptım malesef. Düzeltme için teşekkür ederim hocam.

YUSUF YILDIRIM, 6 yıl önce

Bir noktayı kaçırmışsınız: Arkadaş "veteriner sağlık teknisyeni" olduğunu belirtmiş. Bu durumda hizmet sınıfı, her ne kadar adında "teknisyen" olsa da "teknik hizmetler" değil "sağlık hizmetleri"dir. Bu durumda çalıştığı hizmet sınıfıyla bitireceği mühendisliğin hizmet sınıfı aynı olmadığından mühendisliğin özel hizmet tazminatı ve yan ödemesini alamaz.

Arkadaş mühendisliği bitirdiğinde diplomasını verirse sadece intibak yapılır, derece kademesi ilerler. Özel hizmet tazminatı ve yan ödemesi değişmez. Ek gösterge ve ek ödeme zaten kadro unvanına göre verildiği için değişmez.

omer2478
Aday Memur
21 Kasım 2017 08:43

Çok teşekkür ederim beni dinleyip cevap verdiğiniz için

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi