Editörler : E.Kayı Han
15 Kasım 2017 07:34

Diyanet, Samsun eğitim merkezi müdürlüğünü taşıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı Samsun 19 Mayıs İlçesi Mimar Sinan Mahallesi, Atatürk Bulvarı No : 59/A?da bulunan Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürlüğünü taşıma kararı aldı.

Aşıkkutlu Eğitim Merkezi Müdürlüğü?nün İFAM ile yan yana oluşu kamuoyunda ciddi rahatsızlık oluşturdu.

Özellikle Aşıkkutlu Eğitim Merkezi üzerinden İFAM?ın hurafi hedeflerine ulaşmak istemesi dikkatlerden kaçmadı. Cübbeli Ahmet ile birlikte İhlas Medya'nın Diyanet'e saldırısı sonrasında İhlas Medya'nın sözcüsü hurafeci Ramazan Ayvallı'nın İhsan Şenocak'ı İFAM'da ziyaret etmesi Diyanet'in nasıl bir tuzağa çekilmek istendiğini gözler önüne serdi.

İhlas Medya'nın İsmailağa cemaatiyle birlikte Diyanet'e gerçekleştirdiği bu saldırıya aynı cemaatin mensubu olan İhsan Şenocak'ın seyirci kalması, yetmezmiş gibi Diyanet dururken Diyanet'e saldıran Ayvallı ile fikir alışverişinde bulunması kamuoyunun dikkatinden kaçmadı.

Proje öylesine sinsice yürütüldü ki Aşıkkutlu Eğitim Merkezine gelen Din görevlilerine İmamı Rabbani düşüncesi empoze edilirken İFAM?da yetiştirilen İmamı Rabbani düşüncesinde olan hurafe ehli ise geliştirilen kafa kol ilişkileri sonucunda Diyanet?in personeli olma hakkı kazandı.

Diyanet personelinin sempatisini kazanan İFAM, kendi personelinin Diyanet'te istihdamını gerçekleştirmenin yanısıra Aşıkkutlu Eğitim Merkezine gelen öğrencileri görev yerinde ziyaret edip kendi cemaatinin müridi yapmayı da bildi.

İhsan Şenocak?ın görevden uzaklaştırılması sonrasında İFAM etkisinde olanbazı müftü ve din görevlilerinin Diyanet personeli olmasına rağmen Diyanet aleyhtarı paylaşımları tehlikenin büyüklüğünü bir kez daha gözler önüne serdi.

Tehlikenin farkına varan Diyanet İşleri Başkanlığı en doğru kararı vererek eğitim merkezini taşıma kararı aldı.

Samsun'un başka bir semtine taşınacak olan Eğitim Merkezi Müdürlüğü faaliyetlerine devam ederken Diyanet?in bu kararı kamuoyundan büyük destek gördü.

Daha önce masum bir çalışma içinde olduğu izlenimi veren İFAM?ın amacının pek de göründüğü kadar masum olmadığının ortaya çıkması Şenocak?a medya desteğini kaybettirirken Kamuoyu, Eğitim Merkezi binanın taşınmasının yeterli olmadığını Şenocak?ın da Diyanet?in Eğitim Merkezlerinden tamamıyla el çektirilmesi gerektiği beklentisi içinde..

RahimBinakıl
Yasaklı
15 Kasım 2017 10:27

İbretlik olay!. İlkel tarikat ve cemaatlerin çevirdikleri dalevereye akıl sır ermiyor. Bunlar nasıl insan?

RahimBinakıl
Yasaklı
15 Kasım 2017 10:38

Devletin kanunları, İFAM denilen gericilik ocağına işlemiyor mu? Devlet neden onlara göz yumuyor?

hsyka
Kapalı
15 Kasım 2017 11:38

Fitne sitesi dinihaberler tık alamayınca fitne haberlerini buraya taşımışlar

Uygur Özgür
Yasaklı
15 Kasım 2017 13:23

Bazı akılsızlar, yaşanan gerçekleri kuş beyinleriyle inkara kalkışırlar.. Bunlar kara cahillerdendir.

HSYKA da onların safındadır.

15 Kasım 2017 14:11

işine gelmediği şeye fitne demek bu olsa gerek diyanet birilerine vuruyor tozu işid pkk kafalılarından geliyor. ne hikmetse..

hsyka, 6 yıl önce

Fitne sitesi dinihaberler tık alamayınca fitne haberlerini buraya taşımışlar

Seşimşah
Aday Memur
15 Kasım 2017 14:49

Hem diyanetimizi hemde malum kişinin kurduğu ifam'ı fitne yuvası bir sitenin haberini yayınlayarak bu forumdaki insanların sûi zan ile hareketetmelirini sağlamak size vebal olarak yeter SEYYİT TAHA kardeşim. Araştırınız lütfen kulaktan dolma bilgilerle diyanetimizide diğer kuruluşlarıda zan altında bırakmayınız. Mahşer var hesapvar

banamazlum
Şef
16 Kasım 2017 07:58

Bu haber sitesi hurafeci tayfa'nın üzerine iyi gidiyor. Bir ara süleymancıları haber yapardı ki Süleymancıların bağnazlıkl ve islamdışı dinselleştirdikleri rezilliklerini iyicene deşifre etmişti. ihsan şenocak ve benzerlerini de böyle haberleştirmesi iyi bir şey... iftira ve hakeret etmediği sürece sorun yok bence..

16 Kasım 2017 20:00

aynen...

banamazlum, 6 yıl önce

Bu haber sitesi hurafeci tayfa'nın üzerine iyi gidiyor. Bir ara süleymancıları haber yapardı ki Süleymancıların bağnazlıkl ve islamdışı dinselleştirdikleri rezilliklerini iyicene deşifre etmişti. ihsan şenocak ve benzerlerini de böyle haberleştirmesi iyi bir şey... iftira ve hakeret etmediği sürece sorun yok bence..

Toplam 8 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi