Editörler : E.Kayı Han
16 Kasım 2017 21:38

Müftülükteki amirlerimiz

arkadaşlar müftülükteki müftü bey dışında ;

personel müdürü ve şef bunlar bizim amirimiz mi

ben müdür dairedeki memurların müdürü diye biliyorum yanlışmıyım.

e tabii bazı kendini bilmez vhki ler hiç söz konusu değil onlar kendini aşmış kişiler

spdy198328
Kapalı
16 Kasım 2017 23:01

adi üstünde personel müdürü.evet herkesin amiri.müftü hariç bütün memurlarin üstüdür şube müdürü.

18 Kasım 2017 21:27

bu konuyu iyi bilerek mi cevaplıyorsunuz yoksa mantıksal olarak mı cevap verdiniz. çünkü biz müftülük personeli değiliz.biz müftülüğe bağlı çalışıyoruz.kulaktan duyma bir bilgi olduğu için soruyorum ben bilmiyorum tam olarak bu konuyu iyi bilen biri cevaplar sa sevinirim.

spdy198328
Kapalı
18 Kasım 2017 23:17

sizin göreviniz nedir acaba.ben şube müdürüyümde ondan cevap verdim

Mahzun_
Müsteşar
19 Kasım 2017 12:06

Spdy hocam, müdürlük sınavı nasıl yapılıyor, sınavın içeriği ve yapılışı konusunda bizide bilgilendirirseniz. Hangi konulardan soru soruluyor, mülakat nasıl oluyor. Bilmediğimiz detaylar varsa söyleyebilirmisiniz size zahmet.

dadasimam
Daire Başkanı
19 Kasım 2017 13:18

sizde o müftülüğün personeli olduğunuza göre elbetteki amiriniz.

pragmatik16
Memur
19 Kasım 2017 18:59

Sube mudurleri amirimiz degildir..seyinizden element uydurmayin..ne cok amir olmaya ozenen var memlekette

pragmatik16
Memur
19 Kasım 2017 19:06

Şube Müdürü Madde 98- Müftülüklerdeki şube müdürlerinin görevleri şunlardır: a) Personelin tayin, terfi, nakil, görevlendirme, izin, rapor, muayene isteği ve diğer özlük haklarına ilişkin her türlü iş ve işlemlerin zamanında ve usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamak, b) Personelin maaş, yolluk, tedavi gideri, doğum ve ölüm yardımı ve diğer mali haklarına ilişkin iş ve işlemlerin zamanında ve usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamak, c) Müftülük yazışmalarının mevzuata ve usulüne uygun olarak yapılmasını sağlamak; müftülüğün evrak, dosyalama ve arşiv işlemlerini yürütmek, d) Gizlilik dereceli veya önem arzeden evrak ile süreli evrakın göreceği iş ve işlemlerin zamanında ve mevzuatına uygun olarak yürütülmesini sağlamak, e) Müftülükçe görev verilmesi halinde vaaz etmek ve Kur?an kursları ile hizmet içi eğitim kurslarında ders vermek, f) Sınavlarla ilgili iş ve işlemleri yürütmek, g) Müftülük ödeneklerinin usulüne uygun olarak sarf ve tahakkukunu sağlamak, müftülüğün ödenek ihtiyaçlarının tespiti ile temini konusundaki gerekli işlemleri yürütmek, h) Demirbaş ve teberrükat eşyası ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek, ı) Hizmet binaları ve buralardaki araç ve gereçlerin temizlik, çevre tanzimi, bakım, onarım ve korunması ile ilgili işlemleri, koruyucu güvenlik tedbirleri dahil, usulüne uygun olarak yürütülmesini sağlamak, j) Başkanlık yayınlarının tanıtımı, dağıtım ve satışı ile yayın hesaplarının takibi konularındaki iş ve işlemlerin zamanında yürütülmesini sağlamak, k) Müftülük kütüphanesinde bulunan kitapların sayımı, tesbiti ve numaralanması ile muhafazasını yaptırmak, kütüphanedeki eserlerden personelin ve halkın istifadesi konusunda gerekli düzenlemeleri yapmak, l) Müftülüğün her konudaki istatistiki bilgilerini derlemek, m) Müftülüğün yıllık çalışma programı ve faaliyet raporlarını hazırlamak ve uygulan-masını sağlamak, n) Kadro talepleri ile ilgili işlemleri yürütmek,

o) Hizmet binası, cami, Kur?an kursu, personel lojmanı, imamevi gibi tesislerin inşası, tahsisi ve hizmete sunulması ile ilgili iş ve işlemleri yürütmek, p) Müftülükte tutulan kayıt ve kütük defterlerinin usulüne uygun olarak tutulmasını sağlamak, r) Müftülük hizmet otolarının bakım, onarım ve işletilmesiyle ilgili işlemleri mevzuatına uygun olarak yürütmek, s) Müftülüğün protokol ve halkla ilişkilerini düzenlemek; mahallî basını takip ederek Başkanlığın hizmetleri ve dini konularla ilgili her türlü haber, yorum ve fotoğrafların küpürlenerek birer nüshasının Başkanlığa gönderilmesini sağlamak, t) Müftülük Değerlendirme ve Sınav Kurullarında görev almak, çağırıldığı kurs, seminer ve toplantılara katılmak, gerektiğinde personelin eğitimiyle ilgili olarak düzenlenen kurs ve seminerlerde görev yapmak, görevlendirildiği kurul ve komisyonlara katılmak, u) Mevzuatı takip etmek ve Resmi Gazetede çıkan mevzuat ile diğer düzenleyici metinlerin ilgililere ve bağlı ilçe müftülüklerine intikalini sağlamak, v) Kur?an kursu müdürü bulunmayan yerlerde Kur?an kursu müdürünün görevlerini yapmak, y) Görev alanı ile ilgili konularda amirlerince verilen diğer görevleri yapmak.

pragmatik16
Memur
19 Kasım 2017 19:08

Burda amir olduguna dair bir madde gorebilen var mi..Daire ici gorevlilerin ustu ve vazifenin koordinesini yapmak vazifesi..

78yasin37
Kapalı
19 Kasım 2017 21:37

senin amirle memurla ne işin var kardeşim vazifeni yap amirde sensin memurda sana kimse bir şey yapamaz vazifende sıkıntı yoksa

15 küsür senedir bu kurumdayım hiç bir müdürün hiç bir şefin bana amirlik yaptığını görmedim daha yeni şube müdürümüz geldi arkadaş gibi gir odasına çayını iç sohbetini yap bizde emniyet gibi disiplin yok personel şuba müdürü imam müezzin k.k ve daire personeli dahil hepsinden sorumludur amiridir demiyorum ama sorumludur

Mahzun_
Müsteşar
19 Kasım 2017 21:38

Burada müdür sizin amirinizdir demez ki. 98 a ve b maddelerinde personelin izin rapor vs için gerekli işlemleri yürütür diyor. Müftü olmadığı zaman sen izni kimden alıyorsun, müdürün yanına gidiyorsun, müdür yönetmelikte kendisine verilen görev tanımına uygun olarak senin işini görüyor. Müdür yoksa şef senin işini görüyor. Müftüye danışılacak bir şey varsa danışılıyor.

Yani dairede müftüden sonra müdür geliyor müdürden sonra şef geliyor.

Lafı dolandırmaya gerek yok. Yönetmelik ortada.

19 Kasım 2017 21:50

yeri gelir çay cısı bile amirin olur dairedekilerin yüzü nedense çok soğuk geliyor bana ruhum sıkılıyor müftülüğe giderken iyiler halbuki bir çoğu ama nedense ayağım hep geri geri gidiyor.

yusb
Memur
20 Kasım 2017 02:02

İki şeyi sevmiyorum

1- müftü

2-müftülük

pragmatik16
Memur
20 Kasım 2017 06:19

Mahzun cok hevesliysen buyur de amirim...

Ne meraklisiniz amir cogaltmaya..olmayan birseyi oldurmaya..sicil amiri muftudur ve tek amirdir..digerleri olmadiginda yetkilidir vekalet eder o kadar uzatmayalim

20 Kasım 2017 07:21

aynen

yusb, 6 yıl önce

İki şeyi sevmiyorum

1- müftü

2-müftülük

hsyka
Kapalı
21 Kasım 2017 11:40

Aynen bu gibi yerlerde işini halledecek kadar duracaksın

yusb, 6 yıl önce

İki şeyi sevmiyorum

1- müftü

2-müftülük

alihan99
Şef
21 Kasım 2017 14:55

Amir sadece müftüdür ama şef ve müdür işlerin doğru yürümesi için yetkili personeldir. Vhki/Memur ise yazışmayı yapan personeldir.

ktd03
Aday Memur
23 Kasım 2017 23:30

Diyanet İşleri Başkanlığı Disiplin Amirleri Yönetmeliği eki listede taşra teşkilatında disiplin amiri olarak şube müdürü de ifade edilmiştir.

nurullahulekber12
Şube Müdürü
24 Kasım 2017 00:53

http://mevzuat.basbakanlik.gov.tr/Metin.Aspx?MevzuatKod=7.5.15908&MevzuatIliski=0&sourceXmlSearch=DİYANET%20İŞLERİ%20BAŞKANLIĞI%20DİSİPLİN%20AMİRLERİ%20YÖNETMELİĞİ

Alttaki tablodanda anlaşılıyor ki

İllerde ve ilçelerde vaiz, murakıp hariç hariç 1.disiplin amiri şube müdürüdür.

Şube müdürü olmayan ilçelerde 1.disiplin amiri ilçe müftüsüdür. Çünkü her ilçede şube müdürü yoktur. Sadece büyük ilçelerde vardır.

24 Kasım 2017 20:30

SAYIN HOCAM GÖREVİMDE BİR SIKINTI YOK ELHAMDULLAH HAKKIMI DA SAVUNMASINI BİLİRİM.BİR MASUM HOCAMIZA YAPILAN OLAYA ŞAHİT OLDUM BU YÜZDEN NET BİLGİ SAHİBİ OLMAK İSTEDİM. KEŞKE HER GÖREVLİ SİZİN BAHSETTİĞİNİZ GİBİ HOŞGÖRÜLÜ OLSA.HELE BU CAMİADA MALASEF ÇOK ŞEYE ŞAHİT OLUYORUZ.

78yasin37, 6 yıl önce

senin amirle memurla ne işin var kardeşim vazifeni yap amirde sensin memurda sana kimse bir şey yapamaz vazifende sıkıntı yoksa

15 küsür senedir bu kurumdayım hiç bir müdürün hiç bir şefin bana amirlik yaptığını görmedim daha yeni şube müdürümüz geldi arkadaş gibi gir odasına çayını iç sohbetini yap bizde emniyet gibi disiplin yok personel şuba müdürü imam müezzin k.k ve daire personeli dahil hepsinden sorumludur amiridir demiyorum ama sorumludur

24 Kasım 2017 20:41

BÜTÜN VAKİT AYIRIP İSTİŞARE EDEN ARKADAŞLARA TEŞEKKÜR EDERİM.BU KONU DA ŞUNU BİR KEZ DAHA ANLADIK Kİ MÜFTÜLÜKLERİMİZ İMAMLARIMIZIN ÇİLEHANESİ GİBİ KİMSE SEVEREK İŞLERİNİ YAPMAYA GİTMEK İSTEMİYOR.ÇÜNKÜ MÜFTÜDEN ÇOK MÜFTÜ AMİRDEN ÇOK AMİR OLAN VAR ORADA ÜZÜLEREK BELİRTMEK İSTERİM Kİ BİZİM HAK ARAMAMIZIN YOLU OLAN SENDİKALARIMIZ SADECE MADDİ KONULARDAN İBARET SANDIKLARI GÖREVLERİNİ NE KADAR İHMAL ETTİKLERİNİ BİR KEZ DAHA ANLADIK. ARKADAŞLAR BEN ŞAHİT OLDUĞUM BİR HADİSE ÜZERİNE BU KONUYU AÇTIM MASUM VE BİR O KADAR TEMİZ KALPLİ BİR ABİMİZE HAKARETE VARAN BİR TAVIR VE ÜSLÜPLA KENDİSİNDEN YAŞÇA BÜYÜK OLAN BİR ŞAHSIN TAVİRLARI ZORUMA GİTTİ.BU KURUMDAN BİR AN EVVEL MEB ' E GEÇMEK İSTENMESİ DE BUNDAN EVET BUNDAN. RABBİM GÖREVİNİ HAKKIYLA YAPAN TÜM GÖNÜLDAŞLARIMA YARDIM ETSİN. HEPİNİZE SAYGILARIMI SUNUYORUM.

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi