Editörler : crops35
18 Kasım 2017 15:58

Chp'den taşeron işçi çalıştayı, asgari ücret 2000 olacak, taşeronlar neden sessiz?

Malum chp taşeron işçi çalıştayı yapıyor, ama taleronlulara ve 4clilere ait bu sayfada çıt yok.

7 haziran seçimlerinden önce chp asgari ücreti 1500 tl yapacağız, taşeronlara kadro vereceğiz deyince cbaşkanı, başbakan, ekonomi, maliye ve çalışma bakanları mümkün değil diyordu. Sonra oy kaybettiler asgari 1300 oldu, iki haftada bir taşerondan bahseder oldular.

Neden görmüyorsunuz? Taşeronun ve asgari ücretlinin esas problemi akp dır. Madem yüzde 5,5 büyüyoruz, biz neden ay sonunu getiremiyoruz, neden yıllardır oyalanıyoruz, neden sesimiz bu kadar cılız çıkıyor?

Şimdi seçim yaklaşınca chp yine bastıracak, bari yalandan da olsa chp ye oy vereceğiz deyin ki bu akp nin zenginden, güçlüden, haksızdan, çirkeften yana olan tavrı bir seçimliğine fukaradan, gündüzden, haklıdan, iyiden yana olsun.

Arkadaşım bilmemiz lazım, sorun bizde. Ağlamayan bebeğe meme vermezler. Azıcık kıpırdasa 800 binlik taşeron, paşa paşa verecekler kadroyu.

Lütfen görün artık.

unscarred
Kapalı
18 Kasım 2017 16:11

Kesinlikle Futbol takımı tutar gibi parti tutmayı bırakıp kendi menfaatlerimiz geleceğimiz için CHP'ye oy vereceğiz ortak kararımız diyerek sosyal medyada çoğalalım. AKP'nin bize her seçimde yaptığı blöf'ü, kandırmacayı bu defa biz yapalım. kaybedecek neyimiz var. Bunu yaparkende tehditlere asla boyun eğmeyelim. Cünkü AKP trolleri şunu diyecek CHP gelsin hepinizi işten çıkarıp yandaşlarını alacak, kadro vermezler vs bunlara inanmayalım. Bir MHPli olarak MHP vekili Arzu Erdem hanımefendiyide ayrıca tebrik ediyorum.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 18:11

Çünkü taşeron işçi dediğimiz kişilerin %80i akp referansı ile işe alınmış hak iddia etmeye hakkının olmadığını düşünen hak iddia ederse nanköre bak denilip işten çıkarılacağını düşünen asalak sığıntı iktidara gebe tasması karnını doyuranın elinde olan kitlenin adı olduğu için chp asgari ücreti 5000 lirayı kesin kes bile yapacak olsa babamız akp bizi dünyaya getiren o düşüncesine sahip, düşüncesi güncellenemeyen sabit sürümlü kişiler topluluğu olduğundan ses çıkaramazlar

AYKlRl
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 18:32

Aferin öyle devam et, onlara hakaret ettiğinde koşa koşa bizim tarafa geçecekler zaten.

bahtibelirsiz1, 6 yıl önce

Çünkü taşeron işçi dediğimiz kişilerin %80i akp referansı ile işe alınmış hak iddia etmeye hakkının olmadığını düşünen hak iddia ederse nanköre bak denilip işten çıkarılacağını düşünen asalak sığıntı iktidara gebe tasması karnını doyuranın elinde olan kitlenin adı olduğu için chp asgari ücreti 5000 lirayı kesin kes bile yapacak olsa babamız akp bizi dünyaya getiren o düşüncesine sahip, düşüncesi güncellenemeyen sabit sürümlü kişiler topluluğu olduğundan ses çıkaramazlar

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 18:47

sen bunca zaman onları övdüğün için yanında yer aldılar değil mi :)

AYKlRl, 6 yıl önce

Aferin öyle devam et, onlara hakaret ettiğinde koşa koşa bizim tarafa geçecekler zaten.

redboy345
Şef
18 Kasım 2017 19:22

Çalıştayla ilgili birtane haber yok tv de

AYKlRl
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 19:29

Bırakın artık şu nefret söylemlerini. İnsanların değişebilmelerinin önünde engel olarak sürüyorsunuz. Bugüne kadar yanımızda olmamaları, bugün gerçekleri görüp yanımızda firmalarına engel olmaz.

Hakaret ederek yanımıza gelmelerini sağlamak daha mi mantıklı? Yeter artık, hakaretlerini duymaktan akp yi zerre kadar sevmeyen ben bile bıktım.

AYKlRl
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 19:31

Bırakın artık şu nefret söylemlerini. İnsanların değişebilmelerinin önünde engel olarak duruyorsunuz. Bugüne kadar yanımızda olmamaları, bugün gerçekleri görüp yanımızda olmalarına engel olmaz.

Hakaret ederek yanımıza gelmelerini sağlamak daha mi mantıklı? Yeter artık, hakaretlerini duymaktan akp yi zerre kadar sevmeyen ben bile bıktım.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 19:34

gerçeklerin hakaretten daha çok etki ettiği açık ;) baksana zıp zıp zıplatıyor yerinden

AYKlRl, 6 yıl önce

Bırakın artık şu nefret söylemlerini. İnsanların değişebilmelerinin önünde engel olarak duruyorsunuz. Bugüne kadar yanımızda olmamaları, bugün gerçekleri görüp yanımızda olmalarına engel olmaz.

AYKlRl
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 19:38

sen akpli bir trolsün galiba, muhalif gibi görünüp, akp seçmenine hakaret edip saflarını sıkılaştırmak için ters psikoloji yapiyorsun. Buna ciddi ciddi inanıyorum.

Çünkü imam falan gibi laflar kullanıp dini hassasiyetlerine saldırıyorsun. Halbuki tefecilik yapan imam da var akp yi eleştiren imam da var. İnsanlara hakaret ederek onları değiştiremezsin.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 19:46

ne kadar akp li ve de imam varsa ;) ben ne akp li ne chp li ne mhp liyim ben sadece hakkı emeği yenilen sömürülen herkesin yanındayım eskiden dadaloğlu ve ya köroğlu yolundan gidenler derlerdi bu tiplere şimdi belli ki işine gelmeyenin düşmanı kimse onun adını takmak olmuş...

AYKlRl, 6 yıl önce

sen akpli bir trolsün galiba, muhalif gibi görünüp, akp seçmenine hakaret edip saflarını sıkılaştırmak için ters psikoloji yapiyorsun. Buna ciddi ciddi inanıyorum.

Çünkü imam falan gibi laflar kullanıp dini hassasiyetlerine saldırıyorsun. Halbuki tefecilik yapan imam da var akp yi eleştiren imam da var. İnsanlara hakaret ederek onları değiştiremezsin.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 19:58

ne kadar akp li ve de imam varsa ;) ben ne akp li ne chp li ne mhp liyim ben sadece hakkı emeği yenilen sömürülen herkesin yanındayım eskiden dadaloğlu ve ya köroğlu yolundan gidenler derlerdi bu tiplere şimdi belli ki işine gelmeyenin düşmanı kimse onun adını takmak olmuş...

AYKlRl
Daire Başkanı
18 Kasım 2017 20:12

Adını ağzına alacağın insanlara saygın olsun. Dadaloğlu'ymuş. İyi bak Gotham city'li Batman ya da sarı taytlı robin olmayasın.

Dadaloğlu kime hakaret etmiş de kendini onunla aynı cümlede kullanabiliyorsun.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 20:18

senin akp li olmam çamuru tutmadığına göre dadaloğlu övgüsünü de konduramadın hem ben seninle ne diye muhatap oluyorum sen emrimdeki bir daire başkanısın sadece seni görevden alma yetkim var sen yokken biz vardık kısacası... ;) bak orada genel müdür yazıyor herkes rütbesindekilerle muhatap olsun...

AYKlRl, 6 yıl önce

Adını ağzına alacağın insanlara saygın olsun. Dadaloğlu'ymuş. İyi bak Gotham city'li Batman ya da sarı taytlı robin olmayasın.

Dadaloğlu kime hakaret etmiş de kendini onunla aynı cümlede kullanabiliyorsun.

m.canatar
Kapalı
18 Kasım 2017 20:36

işçiler için çalıştay yapılıyor iş hayatını ilgilendiren bir haber olmasına ragmen ana sayfasın da saçma sapan haberleri yayınlayan memurlar net umursamaz davranıyor gercekten cok yazık.

bahtibelirsiz1
Müsteşar Yardımcısı
18 Kasım 2017 22:53

Çalıştayı hükümet partisi yapmıyor dolayısıyla yakalık yapacak bişey yok da ondan ha olurda chp iktidar olur o zaman parande üstüne parande atar Millet gibi memurlar nette

m.canatar, 6 yıl önce

işçiler için çalıştay yapılıyor iş hayatını ilgilendiren bir haber olmasına ragmen ana sayfasın da saçma sapan haberleri yayınlayan memurlar net umursamaz davranıyor gercekten cok yazık.

ilkers1983
Şef
18 Kasım 2017 23:06

Ben bunu uzun süre önce yazmıştım. Bu mesajımı bulursam da göstereceğim. bahtıbelirsiz denilen kişi bence de akp li bir troll. Aykırı kardeşim senin şu mesajının birebir aynısını yazmıştım. Çünkü bu üslupun başka bir açıklaması yok...

AYKlRl, 6 yıl önce

tyuop
Kapalı
20 Kasım 2017 12:06

Memurlar net olduğu için olabilir mi?

m.canatar, 6 yıl önce

ado67
Memur
20 Kasım 2017 12:34

yaptıkları çalıştay güzel bir düşünceydi chp emek bürolarına sonsuz teşekkürler.fakat

bir allahın kuluda çıkıp kemal kılıçdaroğlunun önüne bir veri hazırlamamış şuan çalışan

taşeron sayısını ve devlete maliyetini hesaplatıp memur işi yapana memuriyet işçi işi

yapana kadrolu işçilik verilirse maliyeti ne olur bunun çalışmasını yapmamış.böyle bir çalışma olmuş olsa bize katkısı çok çok fazla olurdu.

kbrsrht34
Aday Memur
20 Kasım 2017 15:25

DEVLET VATANDAŞI İÇİN VARDIR,EĞER BİR DEVLET TAŞERON İŞÇİSİ KULLANIYORSA ORADA EMEK HIRSIZLIĞI VARDI

Toplam 20 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi