Editörler : supporters.
18 Kasım 2017 23:09

Çeviri hakkında

http://forum.memurlar.net/konu/2297032/

umarım editörler konumu başka bir başlığa atmazlar.

18 Kasım 2017 23:30

Makale, tez, kitap ve akademik tercümeler hakkında

Makale, Tez, Kitap ve Akademik çalışmalarınıza katkıda bulunmak adına;

Osmanlı Türkçesi transkripsiyon ve günümüz Türkçesine çeviri,

aynı zamanda Eski ve Çağdaş Yunanca, İngilizce dillerinde çeviri yapılır.

İlgilenenlerin profilden ulaşmaları yeterlidir.

akademisyen 64
Müsteşar Yardımcısı
19 Kasım 2017 08:20

Reklam sayfası mı burası

19 Kasım 2017 19:00

herhangi bir kurum ya da kuruluş adına yapılan bir reklam göremiyorum ben burada hocam. Hem yüksek lisansımı yapıp hem de çeviri yoluyla paramı kazanıyorum reklam bunun neresinde? Sizi ne rahatsız etti anlayabilmiş değilim.

sixfeetunder
Şube Müdürü
19 Kasım 2017 19:37

Size tavsiyem (ki bunu zaten yapmış olabilirsiniz), eğer çevirilerinize güveniyorsanız, yayınevleri ile çalışmanız. Buradan çıkacak bir tane tez ya da makale vaktinizi harcamaya değmez. Yayınevlerine kitap önerin alanınızla ilgili. Onları çevirin ki satıldıkça telif alırsınız bir ömür boyu. Üstelik daha profesyonel bir mecrada isminiz geçer. Nobel, Literatür, Palme ve Akademi yayınevleri çeviriye yatırım yapan kurumlardır. Aklınızda bulunsun.

domestik tercüman, 6 yıl önce

herhangi bir kurum ya da kuruluş adına yapılan bir reklam göremiyorum ben burada hocam. Hem yüksek lisansımı yapıp hem de çeviri yoluyla paramı kazanıyorum reklam bunun neresinde? Sizi ne rahatsız etti anlayabilmiş değilim.

19 Kasım 2017 19:49

hocam teşekkür ederim, yayına hazırlanan bir kitabım mevcut şu anda, önerilerinizi dikkate alacağım, fakat kısa süreli farklı alanlarda da işler yapmak istiyorum bazen hiç iş gelmiyor bazen de birden geliyor kısa süreli de olsa değerlendirmek istedim sadece.

sixfeetunder, 6 yıl önce

Size tavsiyem (ki bunu zaten yapmış olabilirsiniz), eğer çevirilerinize güveniyorsanız, yayınevleri ile çalışmanız. Buradan çıkacak bir tane tez ya da makale vaktinizi harcamaya değmez. Yayınevlerine kitap önerin alanınızla ilgili. Onları çevirin ki satıldıkça telif alırsınız bir ömür boyu. Üstelik daha profesyonel bir mecrada isminiz geçer. Nobel, Literatür, Palme ve Akademi yayınevleri çeviriye yatırım yapan kurumlardır. Aklınızda bulunsun.

Toplam 5 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi