Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
22 Mart 2007 13:05  

TEDAŞTA ÇALIŞAN İŞÇİ-MÜHENDİS ARKADALAR

ARKADAŞLAR NOLUCAK BU HALİMİZ SENDİKAL HAKLARIMIZ YOK! AYRICADA MEMUR DEĞİLİZ.BAZI ARKADAŞLARIN VEKİLLERE YAZMAYI DÜŞÜNDÜĞÜ DİLEKÇELERİ YOLLUYOR MUSUNUZ.

22 Mart 2007 14:02

blue__engineer

yahu kardeşim sen imzayı atarken işçi olarak attın.hatta sözleşmede işçi die yazıyordu imza yerinde.seni resmen işçi die almışlar işte.özelleşince de ilk şutlanacak işçilerdir. çünkü tedaşta çook fazla eleman var ve özel şirket bu kadar kişiyi çalıştırmaz.bende senin gibiyim. ama keşek şu kurum ozelleşssede bişeyler değişsse bu kurumda, bizler işimizi kaybetme riskini yaşasak da...işçi muhendis olur mu ya ...bu ne demektir geleceği olmadan çalışan muhendis.guvence yok işte...

22 Mart 2007 14:24

aslanli44

ÖZELDE ÇALIŞMAMIŞSIN GALİBA. BU KADAR ÖZELLEŞME HEVESLİSİSİN.İŞ GÜVENCESİNİN NE DEMEK OLDUĞUNU O ZAMAN ANLARSIN.İŞÇİ OLARAK GİRDİĞİMİZİ BİZDE BİLİYORUZ. BURDA KARNIMIZI HAKLARIMIZI ELDE EDELİM DİYE YIRTIYORUZ DİME.....

23 Mart 2007 11:52

drojan

HAKLARININ OLMADIGINI DUSUNUYORSAN O ZAMAN NEDEN BILE BILE BU SINAVA GIRDIN VE ATAMANI YAPTIRDIN. MADEM KOSULLARINDAN MEMNUN OLMAYACAKTIN NEDEN DIGER INSANLARIN HAKKINI YEMEK ISTEDIN ARKADAŞIM.

23 Mart 2007 13:35

roket81

Drojan senin tuzun kuru herhalde Hangi hak yemeden bahsediyorsun Biz buraya daha önce alınanlardan çok daha yüksek puanlarla girdik Yalnız ne hikmetse özelleşme durumunda ilk çıkarılacaklar biz olacağız Geçici işçilere dahi kadro verilirken(ki onların sendikal hakları var)bizimde hakkımızı istememiz anormal bi durum olmasa gerek

23 Mart 2007 13:47

aslanli44

drojan, kim kimin hakkını yemiş, ikincisi madem çalışmıyorsan bu seni hiç ilgilendirmez.Formun başlığını tekrar oku. yalnızca çalışan arkadaşların yorumlarını istiyoruz.Artı hak aramanın neresi kötü....

23 Mart 2007 14:29

drojan

Sizin gibi sayınn yuksek puanlılar. puanınızla tedaşa başvurdunuz ve girdiniz. hayırlı olsun ne diyelim gözümüze aman gelmeyin. ama sinir olduğum şey o puanla girdikten ve bir müddet tadına baktıktan sonra, neyin ne olduğunu öğrendikten sonra yok haklarımız yok sendikamız diye tutturmanız. dahası başka kurumlar için başvurmanız. bu durumda 2 defa insanların haklarını yemeniz. sonuçda sonradan beğenmeyeceğiz işe girmeseydiniz şimdi orda gerçekten çalışmaya ve olduğu yerden memnun olup şükreden insanlar olacaktı. ama siz ne yaptınız o yuksek puanlarla girdiniz şimdide yerinizi haklarınızı beğenmiyorsunuz. insaf artık..

23 Mart 2007 21:42

manhattan

arkadaşlar

biz işçiyiz güvence filan yok. Kanun çıkarken bizede haklar versinler. Bunun için AKİM VE BİMERe e-mail yollayalım

Yazıyı kopyalayıp gönderin. Doğru bilgilerinizi girin. Zor değil.

1) AKİM:

http://www.akim.akparti.org.tr/akp.akim/faces/internetBasvuruGiris.jsp

akim de Özete

TEDAŞ ve Bağlı Ortaklarında çalışmakta olan İşçi Elektrik Müh. Belirsiz vede güvencesiz statüsünün düzeltilmesi diye yazın. Detaya

Sayın Milletvekilim;

TEDAŞ Genel Müdürlüğüne 2006 yılı Aralık ayı içerisinde 4857 Sayılı İş Kanununa tabi, Daimi İşçi kadrosunda Sendikal haklardan mahrum olarak alınmış sayıları 400-500 civarında olan İşçi Elektrik Mühendislerinden biriyim.

TBMM Plan ve Bütçe Komisyonu'nda 215 bin geçici işçinin kadroya alınması hususundaki yasa tasarısı görüşülürken, benim ve benim gibi sayısı 400-500 kişi olan işçi Elektrik Mühendislerinin de düşünülmesini istiyorum. Geçici işçilere kurumlarına göre daimi işçi ve sözleşmeli memur kadroları verilirken işçi ve memurun tüm özlük hakları verilmektedir. Bizler araya sıkışmış olarak Deve kuşu misali ne deve ne kuş, ne tam işçi ne tam memur konumundayız, akıbetimizin ne olacağını bilmemekte ayrı bir konu?

Sizden ricam TEDAŞ Genel Müdürlüğünde çalışan işçi Elektrik Mühendislerinin işçi kalacaklar ise diğer işçiler gibi sendikal haklardan yararlandırılması veya sözleşmeli memur mühendis pozisyonunda kadroların verilmesi ile ilgili olarak yasal düzenlemeye katkı sağlamanız yönündedir. Ne olduğumuzu, ne olacağımızı bilmiyoruz. Bu belirsizlik psikolojik olarak ta şahsımı etkilemekte, hayata bakışımı ve motivasyonumu da etkilemektedir.215 bin kişiye kadro verilmesi düşünüldüğünde 400-500 kadar olan sayımıza sözleşmeli memur kadro verilmesi zor olmasa gerek diye düşünüyorum.

Mağduriyetimizin giderilmesi hususunda ilgililere emir ve müsaadelerinizi şahsım adına arz ve talep eder, çalışmalarınız için kolaylıklar dilerim,.

Saygılarımla?.

kopyalayın

başvuru mercilerinde İli seçtikten sonra CTRL tuşuna basarak TÜm milletvekillerini seçin

2) Başbanlık BİMER

http://195.140.196.201/bimerwebform/default.aspx

Bimer için de doğru bilgilerinizle aynı metni gönderin lütfen

24 Mart 2007 10:40

eternal.brave

MERHABALAR ARKADAŞLAR,

MİLLETVEKİLLERİNE, TEDAŞA, EMOYA, SENDİKAYA, MEDYAYA HAKLARIMIZIN İYİLEŞTİRİLMESİ İÇİN MAİL VE FAKS GÖNDERMEYE DEVAM EDELİM ARKADAŞLAR, ÇÜNKÜ SEÇİM ZAMANI HAKLARIN VERİLME ZAMANI...

AYRICA;

TEDAŞ ? A YENİ DAİMİ İŞÇİ MÜHENDİS OLARAK BAŞLADIM,

KESİNLİKLE EMO? YA ÜYE OLMAM GEREKİR Mİ? DAHA ÖNCE İŞÇİ MÜHENDİS OLARAK GİRENLERİN HİÇBİRİ ÜYE DEĞİLLER. AMA PERSONEL MÜDÜRLÜĞÜ KESİNLİKLE YENİ GİRENLER İÇİN ÜYE OLMASI GEREKTİĞİNİ SÖYLÜYOR. ÜYE OLMAZSAM ACABA YAPTIRIMI NE OLUR? ÇÜNKÜ TEBLİGATTA DA EMO YA ÜYE OLMA ŞARTI YOK TU. BENİM GİBİ AYNI SORUNU YAŞAYAN ARKADAŞLAR VAR MI? EMO YA ÜYE OLMAMAK İÇİN HAKKIMI NASIL ARAYABİLİRİM?

AYRICA ŞU AN İÇİN DAİMİ İŞÇİ STATÜSÜNDEKİ MÜHENDİS ARKADAŞLARDAN BAŞMÜHENDİS VEYA MÜD. YARD. GÖREVİ YAPAN VAR MI? YOKSA BU GÖREVLER İÇİN DE MEMUR OLMAK ŞART MI?

SELAMLAR

24 Mart 2007 15:51

scngz

böyle bir şart yok. başmüh. olmak için en az 4 yıl kurumda çalışmış olma şartı , müdür olmak için baş müh.olarak veya varsa müdür yardımcılığı yapmış olmak kurumda en az 10 yıl çalışmış olma şartı var. eğer buşartlar sağlanmıyorsa kurumun ihtiyacı varsa görevlendirmeyle bu görevlere getirilebilirsin yalnız herhangi maaş arttırımı söz konusu değil bu durumda.

26 Mart 2007 09:00

ozdn_elk

Arkadaşlar Tedaş'ta maaşlar ne durumda?

26 Mart 2007 09:54

industrialzone

merhaba arkadaslar,

bende tedasta yeni başladım ama bana EMO ya üye olma zorunluluğunun olmadığını söylediler. bende üye değilim üye olsam mezuniyetimden itibaren tüm aidatları alacaklardı bende olmadım. bu arada tedaş ta brüt maaş 1828 net maaş 1309 ytl.

26 Mart 2007 10:38

roket81

Drojan başkalarının adına yorum yapma Sendikal haklarımızı aramamız seni hiç ilgilendirmez Ayrıca için rahat olabilir yeni atamalarda tercih yapmak gibi bi niyetim yok Bizim tek derdimiz özelleştime durumundaki akıbetimiz Bilmem anlatabildim mi?

26 Mart 2007 10:38

aslanli44

emo ya üyelik şartı yok. ama emo ya üye olursanız. bulunduğunuz şehirde çalışan diğer nmühendis arkadaşlarla ve emo nun faaliyetlerinden haberdar olursunuz. üye olmanızı tavsiye ederim.emo nun verdiği eğitim seminerlerine katılısanız maddi getiriside oluyor.

26 Mart 2007 10:55

roket81

Aslanlı arkadaşım maddi getirisi nasıl oluyor Geçenlerde emo topraklama semineri verdi 3 günlük kurs katılım ücreti 210 ytl istendi Açıklar mısın?

26 Mart 2007 11:54

calimero17
Kapalı

Arkadaşlar kamuda çalışan mühendisler için EMO ya kayıt şartı yok!!!Yani sizin tercihinize kalmış,üye olursunuz veya olmazsınız..Ben şahsen üye olmadım kurumda olduğum sürecede olmayı düşünmüyorum..Çok fazla getirisi olacağını sanmıyorum..Ayrıca bırakın birbirinizle atışmayıda birlik olup içinde bulunduğumuz bu durumdan nasıl kurtulabiliriz onu düşünün biraz..

26 Mart 2007 14:54

aslanli44

evet , topraklama semineri sonunda belgeni alıcaksın, doğal gaz ana kolon hattı direnci ölçümlerinde ölçüm başına 25 ytl getirisi var(bilir kişi raporu). verdiğinin kat kat fazlasını kazanıcaksın.tabii bulunduğun şehire doğal gaz gelmişse!

26 Mart 2007 14:59

aslanli44

doğal işleri eğer açılmışsa, aylık 1500 ytl civarı kazanabiliyorsun(kışın biz kazandık) şimdi işler kesat ama bahara doğru tekrar açılır.kesinlikle topraklama seminerine katılmanızı tavsiye ediyorum.

26 Mart 2007 15:14

roket81

Keşke daha önce söyleseydin

26 Mart 2007 15:20

aslanli44

misem eğitimleri her ay yapılıyor .ama farklı şehirlerde.emo.org.tr sayfasından, misem bölümüne gir, orda yapılacak olan tüm seminerler ve kurslarla ilgili bilgileri bulabilirsin.

26 Mart 2007 15:44

roket81

Calimero kardeş bende atışma taraftarı değilim fakat Drojan kendi kendine senaryo yazıyor Bak güzel kardeşim ben ilk atamalar hariç hiç tercih yapmadım Tedaşın ilk alımlarında kendi ilimi dahi yazamadım Çünkü 90 ve üzeri alanlar listeyi doldurdu ki bunlar ilk atamayla beraber EÜAŞ TEİAŞ gibi kurumlara yerleştirildiler Buna rağmen Tedaşın 2. alımlarına (henüz 1. mülakat sonucu açıklanmamasına rağmen) sırf haksızlık olmasın diye başvurmadım ve 2. tedaş alımlarında 80 ile atama yapıldı Benim puanım 87 Ha bunları niye anlattım Ben şu an maaşımın yarısını kira yemek yol vb giderlere harcarken, benden çok daha düşük puanlarla gurbetlik çekmeden memleketinde çalışırken, benim durumumu bilmeden haksızlıkla suçlanmam ağrıma gitti açıksa O yüzden arkadaşlar yorum yaparken biraz daha dikkat etmeli. Benim tek dileğim burada kalıcı olmak Yoksa başkalarının hakkını yemek gibi bir düşüncem yok

Toplam 95 mesaj
ANKET
Cemaate yakın polislere yapılan operasyonu;