Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
22 Mart 2007 20:51  

Kapalı
bazı sivil memurlara ordu evi ve sosyal tesislere giriş izni

arkadaşlar bazı sivil memurlara orduevi ve sosyal tesislere giriş izni verildi.Bulundukları garnizon komutanlıklarınca günübirlik giriş kartı verilecek.bu durum hakkında bilgileri olanlar varmı

23 Mart 2007 00:15

fakir memur

evet arkadaşlar zannederim sadece hemşirelere bu izin verilecekmiş.yani TSK SAĞLIK KOMUTANLIĞINA bağlı olarak çalışan hemşirelere.ama henüz emir yayınlanmadı.bende emirin yayınlanmasını bekliyordum.sizlere duyurmak için. saygılarımla

23 Mart 2007 19:25

fakir memur

sevgili arkadaşlar sivilmemurların sosyal tesislerden yararlanmaları hakkındaki emir bu gün bizim kurumdada yayınlandı,ama çok komik.tsk ve msb de çalışan tüm hemşireler bulundukları garnizonların sadece astsubay bölümlerinden yaralanabilecekler.yani sadece görev yaptığı kenttekilerden.geçici kimlik kartları çıkarılacak.örneğin izmirde bulunan hemşireler ege ordu komutanlığından kimlik kartlarını çıkaracaklar ve izmirdeki sosyal tesislerden yararlanabilecekler.çıkan emir böyle yorumunu sizlere bırakıyorum hoşçakalın

23 Mart 2007 19:50

lieut

ilginç...zaten ordu hemşirelerinin hatrı sayılır bir kesiminin eşleri astsubay ve subay.. peki ailelerine de girme hakkı tanınacak mıymış? yoksa bir anlamı yok bence, faydalanmak isteyeceklerini pek sanmam

24 Mart 2007 08:37

fakir memur

evet lieut haklısın ben adıma böyle bir şeyi kabul edemem.haklısın hemşirelerden eşi subay astsubay olan arkadaşlarımız çoğunlukta.ama bir o kadarda eşi sivil olanlar var.ama hiç önemli değil.çıkarılan emir çok ilginç.sanki astsubay ordu evleri çok geniş ve yeterliymiş gibi birde hemşirelere açmak ne demekse.peki neden subay ordu evleri de açılmamış.yine teba ayrımcılığı.

hemşireler zaten astsubay ordu evlerine dostluklar arkadaşlıklar sayesinde gidebiliyorlardı.

yani şimdi sadece hemşirelere sosyal hakmı tanıdık demeye çalıştılar.

aman her neyse işte bu bence hiç bir şey ifade etmiyor.zaten hiç kimsenin garnizon komutanlıklarına gidipte kimlik çıkartmaya uğraşacağını zannetmiyorum.ha sahi evet hemşirelerin ailelerinede hak tanımışlar.

ama inanın bu hiç kimseyi mutlu etmedi.dedimya hiç önemli değil,bu güne kadar ordu evlerine gitmeyince bizlere hiç bir şey olmadı bundan sonrada olmaz. hoşçakalın

28 Mart 2007 09:23

HAKAN24

Memurların orduevlerine girmelerine müsaade edilse ne değişecek. Orada bize karşı tutum ve davranışlar iyi mi olur. Sıcak bir tas çorba için bile 2 saat bekletirler bizi.Sonra anlamlı anlamlı bakışlar (Bir siz eksiktiniz, nereden çıktınız gibi) inanın gittiğinize pişman ederler.

31 Mart 2007 12:18

fakir memur

HAKAN24 bu konuyla ilgili 27 mart ve 28 mart günleri yaşadığım bir olayı hemen anlatayım.ama ben bu olaya hiç üzülmedim ve güldüm.ekip başkanımız olan ALBAY DR arkadaşımda çok üzüldü.

bizler hastane olarak son üç yıldan beri hizmeti kurumların ayağına götürüyoruz.

askeri liselerin birine son sınıf öğrencilerinin son muayenelerini yapmak için görevli olarak gittik.öğlen yemeği için okulun personel gazinosuna bizi davet ettiler.gittik,masalara oturduk ama tesadüfen bizim masada rütpeli kimse yotu,biz hemşireler aynı masaya oturmuşuz.tabi gittiğimiz yerde hep rütpeliler var.herkesin siparişi alındı bizi hiç kale alan yok,askerin biri lütfetti sipariş verdik.herkes yemeğini yedi tatlıya geçti bize hala yemek yok,yine askere seslendim çünkü masada en kıdemli benim,siparişleri tekrarladım,asker hemen geri geldi,meğer bizim şipariş ettiğimiz yemeklerden kalmamış,tekrar sipariş,yine bekledik yemek yok,tekrar seslendim tekrar sipariş lütfen hiç sipariş vermediğimiz yemekler geldi zaten bizlerde sitresten doyduk,yemek yemeden kalktık.birde baktımki bizim albay para ödüyor.biz beş kişiydik bizim için ödeme para dedim.çünkü biz yemek yemedik.ama oda sinirinden parayı ödedi.tabi benim çok sevdiğim bir doktor arkadaşımdı birlikte birliğin komutanına anlattık ve bunun bir saygısızlık olduğunun da söyledik.tabi hastaneye döndük.başhekimden bir güzel hıncımızı aldık.bir dahada o birliğe göreve gitmemek üzere karar aldırdık.

bu görevli gitmemize rağmen bizlere yapıldı.çünkü bizler sivil memurduk.ordu evlerinde bize hiç hizmet verileceğini düşünemiyorum bile.bu nedenle ordu evleri bizlere açılsa ne yazar açılmasa ne yazar.bizler için ayrı gazinolar oluşturulmadığı sürece bizler sosyal tesislerden hiç bir zaman huzur içinde yaralanamayız.

bizlerinde TSK VE MSB de sayımız çok fazla.bizler için neden sosyal tesisler yapılmasın?isteseler her şey yapabilirler.en azından büyük merkezi illerede ANKARA'DAKİ gibi misafirhane açabilirler.sayfiye yerlerindeki kamplara ilaveler yaparak sivillerinde kampları olabilir.subay astsubay 15 günlük devrelerle gidebiliyorlar bizlerinki birer hafta olabilir.yeterki bizlerede olanak sağlanmak istensin.ama bu hiç kimsenin işine gelmiyor.bizler TSK VE MSB de sadece çalıştırılmak üzere planlanmış birer robotuz.bizlerin ne hakkımız olabilirki.adamlardaki zihniyet bu.

bu zihniyeti değiştirmekte hiç kolay değil.bu nedenle bizler ne desek boş.aslında ne demeye çalıştığımı anlamışsınızdır.hoşçakalın

31 Mart 2007 15:42

lieut

vay bee.. ağzım açık okudum! bu kadarına da pes doğrusu! hayret bişi! kendi eline düşsen seni hayatta iplemeyecek bazı rütbeli şahıslar hastaneye gelip de sana işi düştüğünde tüm şirinliğini gösterip işlerinin halledilmesini sabırsızlıkla beklerler değil mi? Tanıdığım biri bir gün bana "ben tek komutan Mustafa Kemal'i tanırım" demişti.. valla bazen haksız da değil diye düşünmeden edemiyor insan!

02 Nisan 2007 20:38

nisat

bu gün emri gördüm.sadece hemşirelereymiş.bulunduğu garnizona göreymiş oda.

04 Nisan 2007 10:25

tug_av
Kapalı

ya bu kadar olur mu!! valla msb ve jgk ya başvurdum geldim memlekete ama şimdi hevesim kaçtı. sen o kadar sene oku oku sonra git sivil memur diye aşağılan.

eğer olur da bu işe girersem diye soruyorum: istifamızı ne kadar zaman sonra verebiliyorduk arkadaşlar?

1 sene mi?

Toplam 9 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?