Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
25 Mart 2007 16:08  

Uzman memur olmak

mrb arkadaşlar ben 2003 yılında askerlik şubesinde vhki olarak göreve başaladım en son değişiklikle uzman olmak için 6 yıl çalışmış olmak gerekliymiş önceden uzman yardımcılığı vardı 3 yıl görev yapış olmak yeterliydi bu kadro için ayrıca ben yüksek lisans yaptım yüksek lisans yapanlar uzman yardımcılığında 2 yıl kalıyordu sonra uzman olabiliyordu acaba uzman olmaktada yüksek lisansın bir yıl olarak etkisi var mı? Şimdiden herkese teşekkürler.

25 Mart 2007 23:17

pelin77

arkadaşım ben uzman memur olarak çalışıyorum

inan ki hiiç farketmiyor

bence kasma

6 yıl beklemektense yl diplomanla daha iyi bir yere gir

28 Mart 2007 09:09

HAKAN24

Hatta 3-5 kuruş fazla maaş alıyorsun diye başına kalkılıp daha fazla çalışman bekleniyor.

30 Mart 2007 19:24

Güneşin Kızı

Bence de hiç uğraşma.. Uzman memur olarak 3 ay önce göreve başladım ama şu an yeniden KPSS'ye hazırlanıyorum, bu kurumda uzun yıllar yapamayacağımı anladım ne yazık ki..

01 Haziran 2007 10:57

alge

2 ve 3 ncü dereceye yükseldiğinde Özel Hizmet Tazminatı biraz artıyor, 1 nci dereceye yükseldiğinde Özel Hizmet Tazminat oranı daha da artıyor.

Telefon ile kendini tanıtırken "Uzman Memur ....* şeklinde kendini tanıtıyorsun (karşındaki kişi de seni bayaa önemli ve bilgili biri sanıyor) :) :)

Her yerde sana uygun kadro bulamadığın için tayin olayında zorluklar yaşıyorsun, atanmak istediğin yerde uygun kadro yoksa VHKİ'ye dönüyorsun :( :(

07 Haziran 2007 20:07

erkanibrahim

arkadaşlar 6 yıl çalışmış olma şartı memuriyet yılı olarak mı? yoksa uzmanlık alanındaki işte mi 6 yıl çalışmak gerekiyor.birde ihale /kontrat uzmanlığı için hangi bölümlerden mezun olmak gerekiyor, bilen veya öğrenebilecek arkadaşlar beni bilgiledirirlerse sevinirim

07 Haziran 2007 21:00

anaksunamunn

arkadaşlar uzman memur maaşı ne kadar? sakıncası yoksa söyleyebilir misiniz..

08 Haziran 2007 15:51

Amelie80

Ben de çok merak ediyorum..Bekar yeni uzman olmuş bir vatandaş ne kadar alıyor acaba??

08 Haziran 2007 16:54

Amelie80

Ayrıca personel kanununu incelediğim kadarıyla anladığım şu ki: merkez karargahlarında görevli olan gih sınıfına mensup personel EK ÖZEL HİZMET TAZMİNATI alabiliyor..Bununla birlikte maaş miktarı ne olur fikri olan var mı?

15 Haziran 2007 20:23

Amelie80

Bilen yok galiba.. Anlamıyorum ki bu forumda sivil memur arkadaşlar hiç bir uzmanla beraber çalışmamış? İki raka yazacaksınız şuraya..Bu şekilde görev yapan birilerini tanısak buradan sormayız zaten..Daha önceki forumlarda bir çok çelişkili rakam evrilmiş 800 den başlıyor 1.200 e kadar çıkıyor..hangisi doğru???

15 Haziran 2007 20:56

harun duyan

merkezde çalışanlara fazladan tazminat varmı bilmem.

genelde bütün kurumlarda merkez teşkilatı fazla alır.

uzman me.maaşı hakkında tahmini bilgi verebilirim. tabi yaklaşık.

şimdi gih vhki statüsünde, fakülte mezunu, 2 çocuğu olan, (6 yaşından küçük), eşi çalışmayan, derecesi 7/1 olan(7 ye düşüncede 20 küsür ytl artış olur) biri 1.070 ytl.alır.

bu kişi uzman olursa hesaplamadım ama maaşında tahminim 100-150 ytl artış olur.

şimdi insanların farklı maaş tutarları yazmasının nedenleri var. maaşlar mezuniyet, derece, çocuk durumu, eş durumu, kpds ile tespit edilmiş dil tazminatı, uzman olup olmama, müdürlük........ gibi kıstaslara göre hazırlanır.

ör. dereceniz 7 den aşağı indiyse özel hiz.taz.da küçük bir artış olur ör.4 ncü dereceye indinizse ek gösterge rakamlarınız yükselir.

tabi bu anlatılanlar gih vhki sınıfı için, teknik hizmetlerde veya mors(alfabe) memuru gibi bazı memuriyetlerdede ufak tefek fazla maaşlar olabilir.

veya MİT de sivil memursanız maaşınız epey fazla olur.

15 Haziran 2007 21:01

harun duyan

özel hizmet tazminat oranları her yıl yayınlanır personel evraklarını iyi takip et.

15 Haziran 2007 22:37

Amelie80

Çok teşekkür ederim arkadaşım verdiğin bilgiler için...

Toplam 12 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon