Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
01 Nisan 2007 21:19  

sınav gözetmenliği

şunu sormak istiyorum yeni ek ders yönetmeliğine göre sınav gözetmenliğinden(il geneli seviye tespit sınavı) 5 ek ders alacağımız söyleniyor.Ancak bulunduğum ilçedeki milli eğitim şöyle diyor:o gün derse girmediğimiz için 6 ek dersimiz kesiliyor ve bize 5 ek ders veriliyor.yani zararlı oluyoruz.burdakiler kendine göre mi yönetmeliği uyguluyorlar acaba? ben bu işten birşey anlamadım bu konuda bilgisi olan arkadaşlar görüşlerinizi bekliyorum

01 Nisan 2007 21:22

vgulmez

Sınav günü girmediğiniz dersler için bir kesinti yapılamaz. Görevli izinli gibi sayılırsınız. Görevli izinden tek farkı o gün 5 saat ücret yazılır. Kaybınız yok yani...

01 Nisan 2007 21:35

kelali

efendim sizin kaç saat ek dersinizin olduğu önemli değil. Eğer seviye tespit sınavında görevlendirilmiş iseniz 5 saat ek ders alırsınız, ne demek yani seviye tespit sınavında branş öğretmenlerinin o gün ek dersi yok ise ne olacak ek ders ücreti almayacaklarmı? beyler yönetmelik şunun 6 saati var bunun ek dersi çokmuş muş muş demez.Sınav görevi var ve o gün görevli iseniz 5 saat ek ders alırsınız.

01 Nisan 2007 21:40

kelali

Sınav görevi

MADDE 12- (1) Her derece ve türdeki örgün ve yaygın eğitim kurumlarında ilgili mevzuatı gereğince yapılan bekleme, sorumluluk, dışarıdan bitirme, final, ortalama yükseltme, seviye tespiti, meslekî formasyon, adaylık eğitimi, beceri sınavı ve beceri/proje yarışması sınavlarında görevlendirilen öğretmenlere, öğrencilerin sınava girmeleri kaydıyla, her bir sınav komisyon üyeliği ve her bir sınav gözcülüğü için 5 saat ek ders ücreti ödenir.

denmektedir. Yorum yapmaya bile gerek yok çünkü madde net.

01 Nisan 2007 22:15

hasbelkader96

Bir günde iki ücret tahakkuk ettirilmez.Genelgeye göre İl MEM'in yaptığı doğrudur.O gün sınav ücreti alırsınız ve başka ücret almazsınız.Yani 5 satt alırsınız ama planlama dahil 7 saat kaybedersiniz.Bu ilin yorumunun suçu değil genelgenin getirdiği acı gerçektir.Biz boşuna mı bu genelgeye karşı birlik olalım diyoruz?

Toplam 4 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;