Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
02 Nisan 2007 08:08  

atv HABER atv.com.tr.

ARKADAŞLAR atv HABER 3-4 AKŞAMDIR 4/C LİLERİN VE MEMURLARIN SORUNLARINI HABER YAPIYOR. VE GÜNDEME GETİRİYOR. BİZDE BUNDAN YARARLANABİLİRİZ.

atv HABERE BİZDE MEİL ATALIM. SORUNLARIMIZI BİZDE DİLE GETİRELİM . BU FIRSATI KAÇIRMAYALIM. LÜTFEN BU SEFER HERKES KENDİNE DÜŞENİ YAPSIN VE MEİL ATSIN.

GERÇİ atv HABER BİRAZ MAKSATLI DAVRANIYOR HÜKÜMETİ KARALAMA ÇALIŞMASI YAPIYOR AMA BİZDE BUNDAN YARARLANALIM.

02 Nisan 2007 08:59

hemşirenin sesi

arkadaşlar bende atv de izledim bu haberi 1-2 akşamdır memurların sorunlarını gündeme taşıyor bizlerde bunu değerlendirelim

02 Nisan 2007 09:05

4/B ZEDE

ARKADAŞLAR BU FIRSATI DEĞERLENDİRELİM

ÇOK SAYIDA MAİL ATARSAK BİZİ DİKKATE ALIRLAR.

TÜM 4/B LİLERE GÖREV DÜŞÜYOR.

02 Nisan 2007 09:39

4/B ZEDE

ARKADAŞLAR ATV HABERİN BU HABER DİZİSİNİ DEĞERLENDİRELİM

4/B NİN SORUNLARINI DİLE GETİREN BİR METİN HAZIRLAYIM MEİL ATALIM.

BU SEFER BARİ İŞİ SIKI TUTALIM........

02 Nisan 2007 09:47

SON KRAL

atv--- 4/C LİLERİN SORUNLARIN AYRINTILI BİR ŞEKİLDE GÜNDEME GETİRDİ 4/C LİLERLE REPORTAJ YAPTILAR VE 4/C LİLER SORUNLARINI TEKTEK ANLATTILAR.

atv--- ÖĞRETMENLERİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ

atv--- ÖZELLERŞTİRİLEN KURUMLARIN PERSONELİNİN SORUNLARINI GÜNDEME GETİRDİ

atv--- vb.

HER AKŞAM SIRAYLA MEMURLARIN SORUNLARINI DİLE GETİRİYOR. NEDEN BİZİM SORUNLARIMIZI HABER YAPMASIN.

4/B LİLERE DÜŞEN GÖREV 4/B NİN SORUNLARINI atv HABERE MEİL ATMAK

02 Nisan 2007 12:07

cenani

Ne yazıkkı ATVye TMSF el koydu.onlarda artık decvletin tekeline girdi.

Aslında gerçekten de doğru bir saptama.ATV bu fırsatı vermişken bu değerlendirmek en doğrusu.Kaybedecek birşey yok ama kazanılabilecek çok şey var.

Ama 4/b lilerle nerede nasıl görüş alabilecek ve ciddi manada biri çıkıpta 4/b lileren şu sorunları vardı diyebilecek mi.İnsanlar ekmek peşinde.Acaba ben bunları söylersem benim sözleşymemi fesh ederlermi endişesi hakim diye düşünüyorum.Bunu en güzel yapacak olan kişiler sendikacılar.Sendikacılar sağcısı,solcusu şucusu bucusu değil.ne olursa olsun 4/b lilerin haklarını savunmak zoruindalardır.Orada bu insanların olmalarını sağlayanlar o kurumun çalışanlarıdır.Çaşılan olmadan sendika olmaz.Bu duygu ve düşüncelerle sendikaların bu konuyu ATV olur Kanal D olur Kanal A olur ne olursa olsun gündeme getirip sıcak tutmaladır.Eğer bu ateşi yakarlarsa 4/bi olarak çalışanlarda o kurumu mail faks yaığmuruna tutup ne kadar önemli bir konu olduğunun altı çizilecektir.Bence böyle.

Allah yar ve yardımcımız olsun.

Ben geçenlerde ulusal yayın yapan bir gazetenin köşe yazarına uzunca bir mail attım.Bütün sorunlar aklıma gelen,eş durumu tayini,kadro,becayiş,askerlik dönüşü işe başlama,özlük hakları filan.adam hemen cevap yazmış bu konuyu gündeme getiriydorum ve elimde de şuanda epeyce birkmiş bu konuda mail var önümüzdekei günlerde tekrar yazacağım demiş.

hayırlısı.

02 Nisan 2007 13:38

saglikci657

http://atv.com.tr/prog,ana_haber.html adresinde sayfanın en altında bize ulaşın sekmesinden atv habere msj yazabilrsiniz.bir kaç gündür atv haberin sözleşmelilerle ilgili haberlerine sizde isteklerinizi iletin.

02 Nisan 2007 14:50

SON KRAL

ARKADAŞLAR BEN 10 DAN FAZLA MESAJ GÖNDERDİM SİZLERDE LÜTFEN GÖNDERİN

http://atv.com.tr/prog,ana_haber.html

sayfanın en altında bize ulaşın sekmesinden MESAJ GÖNDEREBİLİRSİNİZ..

02 Nisan 2007 14:59

4/B ZEDE

ATV HABERE GÖNDEREBİLECEĞİMİZ ÖRNEK BİR METİN

4/B LİYE YAPILAN HAKSIZLIK NE ZAMAN SON BULACAK .

SAĞLIK BAKANLIĞI 4/B HAKKINDA BİR KANUN HAZIRLAMADAN 15 BİN KİŞİYİ 4/B ADI ALTINDA İŞE ALDI.

4/B HAKKINDA SAĞLIK BAKANI BİLE DOĞRU DÜRÜS BİRŞEY BİLMİYOR

SAĞLIK BAKANLIĞI ŞUAN DENEME YANILMAYÖNTEMİ İLE BİR UYGULAMA YAPIYOR HEMDE 15 BİN KİŞİ ÜZERİNDE BU BİR REKOR REKORLAR KİTABINA GİRMELİ

TAYİN HAKKI YOK

GİYİM KUŞAM, EŞ, ÇOCUK YARDIMI YOK

ASKERLİĞİNİ YAPMAYANLAR İÇİN ASKERLİK DÖNÜŞÜ İŞ GARANTİSİ YOK

TAYİN HAKKI YOK EŞLER BOŞANMA NOKTASINA GELDİ

DÖNERDEN SSK PRİM KESİNTİSİ YAPILIYOR

DERECE YOK 5 SENE SONRA İŞE GİRENLE AYNI MAAŞI ALACAK

İŞ GARANTİSİ YOK HASTANELER İSTEDİKLERİ ZAMAN İŞTEN ATABİLİYOR

SÖZLEŞMELERİ HASTANELERE BIRAKARAK ÇOK BAŞLILIĞA NEDEN OLDULAR. HER HASTANE FARKLI UYGULAMAYA GİDİYOR.

02 Nisan 2007 15:07

hemşirenin sesi

ATV HABERE GÖNDERECEĞİNİZ BİR MESAJ DA BENDEN

SAĞLIK BAKANLIĞI 4/B ADI ALTINDA 15 BİN SAĞLIK PERSONELİ ALMIŞTIR

SÖZLEŞMELERİ HASTANLERE BIRAKARAK ÇOK BAŞLILIGA NEDEN OLMUŞTUR.

HASTANELERDE ÇALIŞANLAR ARASINDA EŞİTLİĞİ BOZMUŞTUR 4/B Lİ HASTANELERDE 3. SINIF PERSONEL DURUMUNDA ÇALIŞMAKTADIR.

GELECEK GARANTİSİ OLMADIĞI İÇİN İLERİYE YÖNELİK HİÇBİR PLAN YAPAMAMAKTADIR.

HERGÜN İŞTEN ÇIKARILMA KORKUSU İÇİNDE ÇALIŞMAKTADIR.

15 BİN KİŞİ VE AİLELEREİNİN EKMEĞİYLE OLNAMAYA KİMSENİN HAKKIYOK BUNA SAĞLIK BAKANININ DA BAŞBAKANINDA HAKKI YOKTUR.

4/B SORUNUNU ÇÖZMEDEN SAĞLIĞA YENİ PERSONEL ALAMAZSINIZ

02 Nisan 2007 15:19

SON KRAL

ARKADAŞLAR BİRAZ DUYARLI OLALIM VE DAVAMIZA SAHİP ÇIKALIM

İKİ ARKADAŞIMIZDA YUKARIDA GÜZEL ŞEYLER YAZMIŞ BUNLARI KOPYALAYIN VE AVT HABERE MEİL ATIN

02 Nisan 2007 15:33

cantekinn

Bir kaç gündür haberlerinizde memur sorunlarına el atıyorsunuz. sağlık bakanlığında çalışan 4/B liler olarak mağduriyetimizi dile getirmenizi istiyoruz. iş garantimiz yok. intibak hakkımız yok. kadrolu memurlara nazaran maaşlarımız düşük. tayin hakkımız yok. eş çocuk giyim yarrdımı yok. askerlik dönüşü işe başlama garantimiz yok. kademe derece olayı yok. üstelik biz kpss den atandık. kpss nin ne demek olduğunu bilmeyenler bile kadrıya alınırken. biz hala özlük haklarımızın çoğundan mahrum bi şekilde beklemekteyiz. ve aklıma gelmeyen daha niceleri. Şimdiden atv habere teşekkür eder saygılarımı sunarım. İyi yayınlar.

02 Nisan 2007 15:37

cantekinn

arkadşlar bu yazıyı aynen attım atv habere. sizde eksik gördüğünüz noktalar varsa tamamlayıp atın.

02 Nisan 2007 18:46

Night Blue

arkadaşlar bende yazdım dilimin döndüğünce umarım bi sonuç alabiliriz

02 Nisan 2007 21:57

radyasyontehlikesi

arkadaşlar ben az önce böyle bir mail yolladım atv haber'e. Belki yararlanmak istersiniz...

Sağlık bakanlığı 4/b hakkında hiç bir kanun çıkarmadan 4/b li personel almaya başladı. Bütün arkadaşlar işten çıkarılma korkusuyla yaşıyoruz. Hastaneler istediği zman bizi işten çıkarma hakkına sahipler. Bize sözleşmelisiniz dediler ama 4924 sayılı sözleşmeli personel kanununa dahil etmediler. O arkadaşların işten çıkarılma derdi yok ve bizim aldığımızın 2 katı maaş alıyor. Kadrolusunuz dediler ama kadro vermediler. Bizde ne olduğumuzu bilmiyoruz. Sizin uzun süredir memurlarla ilgili yaptığınız yayınlar dikkatimi çekti ve böyle bir yazı yazmak istedim. Bütün arkadaşlar yukarıda yazdıklarım ve daha fazla sebepten dolayı mağduruz. Yayınlarınızda bize de yer ayırırsanız bütün 4/b lileri mutlu edersiniz. Şimdiden teşekkür ederim.

03 Nisan 2007 10:51

mturgay

Yazıları birleştirip daha açıklayıcı bir yazı oldu ;

Sağlık bakanlığı 657'ye tabi (SÖZDE!) 4/b maddesine tabi personel hakkında hiç bir kanun çıkarmadan 4/b li personel almaya başladı. Bütün arkadaşlar işten çıkarılma korkusuyla yaşıyoruz. Hastaneler istediği zaman bizi işten çıkarma hakkına sahipler. Bize sözleşmelisiniz dediler ama 4924 sayılı sözleşmeli personel kanununa dahil etmediler. O arkadaşların işten çıkarılma derdi yok ve bizim aldığımız maaşın 2 katı maaş alıyor. Kadrolusunuz dediler ama kadro vermediler. Bizde ne olduğumuzu bilmiyoruz. Sözleşmemizde """işçi sayılmayan kamu görevlisi""" diye geçmektedir. Sizin uzun süredir memurlarla ilgili yaptığınız yayınlar dikkatimi çekti ve böyle bir yazı yazmak istedim.

Sağlık bakanlığında çalışan 4/B liler olarak mağduriyetimizi dile getirmenizi istiyoruz. iş garantimiz yok. intibak hakkımız yok. kadrolu memurlara nazaran maaşlarımız düşük. tayin hakkımız yok. eş çocuk giyim yardımı yok. askerlik dönüşü işe başlama garantimiz yok. kademe derece olayı yok. üstelik biz kpss ile atandık. kpss nin ne demek olduğunu bilmeyenler bile yani geçici işçiler KADROYA alınırken. biz hala özlük haklarımızın çoğundan mahrum bi şekilde beklemekteyiz. ve aklıma gelmeyen daha niceleri. Şimdiden atv habere teşekkür eder saygılarımı sunarım. İyi yayınlar.

03 Nisan 2007 12:22

remzibey

ÜÇ ADET MAİL ATTIM YETERLİMİ ARKADAŞLAR.

03 Nisan 2007 12:52

SON KRAL

ARKADAŞLAR MESAJ ATMAYA DEVAM EDİN FARKLI İSİMLERLE DE ATIN

YUKARIDA YAZILAN MESAJLARI GÖNDEREBİLİRSİNİZ FAZLA BİR VAKTİNİZİ ALMAZ..

sayfanın en altında bize ulaşın sekmesinden MESAJ GÖNDEREBİLİRSİNİZ..........

03 Nisan 2007 13:04

cantekinn

arkadaşlar siz ün akşamki atv haberi izlemediniz herhalde. sağlık bakanlığında çalışan 4b lilele ilgili haber yaptılar. istabuldaki iki 4b li arkadaşımızın sorunlarını dile getirdiler.

03 Nisan 2007 13:20

remzibey

haberimiz var biz teşekkür maili attık. sizde atın ve bu habere devam etmelerini isteyin atv den

03 Nisan 2007 13:39

cantekinn

EWET ARKADAŞLAR AKILLICA.

Toplam 28 mesaj