Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
08 Nisan 2007 09:53  

Yasaklı
NASIL ASTEĞMEN OLDUM

İLKÖĞRETİM fen bilgisi mezunuyum askerlik vaktim gelince müacatlarımı tamamladım. 3 ağutso günü yani son gün son seans sınava girdim yedek subayık sınavı soruların hepsini salladım çünkü kısa dönem istiyordum bunu formdada belirtmiştim.sonuçlar açıklandı ki izmir eski foça jandarma komando okulu asteğmen adayı yazıyor hayy dedim böyle işe zorlu bir eğitim ardından çok şanslı bir kura çekip hatay a eğitim birliğin geldm. şimdi çok rahatım. 311. dönemim 3 ayım var. asteğmenliği isteyene değil istemeyene veriyolar. asteğmen olacaklar ağustos ve nisan idael aylar. ama kolay bi asteğmnlik beklemiyor muhtemelen komandoyapıyolar meslekçi deilseniz neyse sormak istediklerinizi soabilirsiniz

08 Nisan 2007 11:42

ilkay060
Kapalı

agustosta askerim kardeş bende

bazı sorularım var

yeni yedek subay yönetmeliğine göre herkes bölümlere meslek bölümlerine ayrılcakmış...yani meslek kurası olmayacakmII* ben makina müh..ozaman kendi mesleğimle ilgili bi yere gönderilirim dimi? bu son değişikliğe göre???

birde sormak istediğim bazı şeyler var

benim -3 miyop gözlerim bozuk komando olur muyum??

makina mğh uzun çıkarmı??

uzun çıkmasını istiyorum neler yapabilirim tavsiyelerin???

nereleri yazayım levazım ordudonatım vs???

sen tarih olarak ne kadar ücret aldın asteğmenken??+yolluk falanda varmış sanırım .doğuya göre değişiyormu maaşlar???

15 Nisan 2007 21:59

demirx
Kapalı

arkadaşlar aşağıdaki soruların birine bile cevap verirseniz çok memnun olurum..

1) mühendisler için en iyi bölüm hangisidir?piyade tank levazım vs??

2) sınavda kısa çıkması için mi soruların iyi cevaplanması gerek??

3) acemilik süresi kaç gündür??

4)asteğmen maaşı ne kadar dır??

5)meslek kurası nedir???

6) uzun dönem mi kısa dönem mi iyidir??

7)yapılan egitimde %5 e girerseniz dagıtıma gitceniz yeri kendimiz seçermişiz..nasıl %5 e girilir???

8)kura çekiminden önce kura torbası geldiğinde kuradaki yerler önceden bellimidir.bunları bilerek mi çekersiniz.??

9) makina mühendisi için uzun çıkma ihtimali ne kadardır*??

10) en önemlisi askerde kpss çalışabilirmiyizz?*:):):

11) mazeretli ve mazeretsiz izin günü kaç gündür???

15 Nisan 2007 22:02

determinant

sagol demirx buraya taşımışssın:)

22 Nisan 2007 19:43

karakurt1905

slm arkadaslar. kasım 2oo7 ye kadar tecıllıydım.bı an once ıs bulmak ıcın tecılı bozmaya karar verdım.dılekce yolladım agustosta gıtmek ıcın ama hala bı cvp yok. nasıl ıs anlamadım valla? bu arada teknık egıtım mezunuyum.

23 Nisan 2007 07:34

crocodile_

karakurt ne acelecisin ya:) benimde nisan 2008 normalde askere gitme zamanim.bende dilekçe verdim agustosta gitmek için.bana haziranin sonunda gelirsen sonucunu ögrenirsin dediler.25 mayısa kadar basvuru süresi var anliyacagin.haziranin sonunda belli olur dilekçe sonucun ve büyük ihtimalle kabul oluruz merak etme.

08 Mayıs 2007 06:46

şaşkın_fenci
Yasaklı

sampano56@hotmail.com msn adresim gelisresniz daha uzun bilgi veririm

08 Mayıs 2007 06:54

şaşkın_fenci
Yasaklı

gözü bozuk olan komando olamaz. asteğmen maaşları piyae jandarma karacı olmasına göre ve bulunulan yerin batı doğu olmasına göre deişiyor. ama en az alan 1180 alıyor.ayrıca sizin tercihleriniz kimsenin umrunda olmaz. asteğmenlik daha çok doğuya yani eger meslekçi deilseniz. meslekçi demek mesela sağlokçıysanız yada rdm ci iseniz yada gıda müh. bu tip acil meslekler çok rahat ama onun haricindekiler maalesef geneld doğuya gider. acemilik süresi eger meslekçi olursan 18 gün düz asteğmen olursan 3 aydır. sınav felan hikaye devlet kafasına göre belirliyor.mühendis olarak ne yazarsan yaz askeriyede pek mühendise ihtiyaç yok ya piyade ya jandarma komando olursun o da çok zor.ewt acemi birliğinde eğitim veriliyor tıpkı bir kurs gibi sınavları felan var. bu sınavlardan dereceye girersen istediin yeri seçersin.kura torbasınaki yerler öncedn bellidir yani bilgilendirilmiişindir.asteğmen olunca kpss çalışırsın mmur hayatı gibi yani rütbelisin. meslekçilere 30 gün diğer asteğmenlere 25 gün izin var ayrıca 14 gün mazeret izni var.ben maaş olarak 1404 alıyorum

09 Mayıs 2007 13:56

clarion82

arkadaşlar merhaba bende 307. dönem ordudonatım asteğmendim kasım 2006 tarihi ile teskeremi aldım, makina mühendisiyim.

öncelikle TSK nın atğm veya kısadönem asker almasına hiçkimsenin akıl erdirmesinin ihtimali yoktur..Yapılan sınav hikayeden ibarettir.Balıkesir Ord. okulunda asteğmen kursunda 70 e yakın atğm adayından 35i isteyerek 35 i istemeyerek gelmişti bunun iinde kısa dönem işaretleyip soruları ciddi yapan, sallayan yada atğm işaretleyip cidden soruları çözen yada sallayan kısaca her telden adam vardı.Kısaca bu konuya takılmayın sizin elinizde olan bişey değil yinede içinizde kalmasın ne istiyorsanız onuu işaretleyin.

demirx için;

1-mühendisler için en iyi sınıf mühendis sınıfıdır 15 gün sınıf okulundan sonra rütbeyi alırsınız son 3 ay teğmen olursunuz..aynı şekilde levazım ve maliyede bu şekilde..diğer tüm sınıflarda 3 ay temel eğitim 8 ay atğm lik son 1 ay teğmenlik yaparsınız

2-ilk kısımda açıkladım

3-3 ay yada 15 gün

4-1100-1150 civarı

5-meslek kurası kaldırıldı, artık ilk aşamada müh-levazım-maliye olursan olursun ya değilse 3 ay sımnıf okulu eğitimi

6-nerede askerlik yapacağına bağlı ben istanbul zeytinburnunda askeri fabrikada yaptım asteğmenliğimi.bence atğm lik çok daha iyi sabah 8 akşam 5..cmts-pz tatil resmi bayramlar tatil tabi nöbet denk gelmezse

7-inek gibi ders çalışacaksın öss ye hazırlanır gibi

8-kura yerleri önceden bellidir, başarı sırasına göre kura çekilir her doğu ili başkasına çıktıkça derin bir ohhhh çekersin

9-belirsiz

10-askerlik yapacağın yere bağlı

11-tam hatırlamıyorum ama 15 gün mazaret 30 gün yasal izin hakkın olması lazım

10 Mayıs 2007 19:36

aydagi

dostlar size sunu söyleyeyim kesinlikle ve kesinlikle atğm. olmak için heveslenmeyin....kısa olsun aydın havası olsun ben ne yazıkki atğm. ve bu insanlar size kesinlikle subay gözüyle bakmıyor ve her fırsatta sizi asagılamaya calısıyorlar kuyunuzu kazıyorlar...bende söylemesi...ama severek yapabileceginiz sınıflarda yok degil ben genelden bahsediyorum özellikle piyade tankçı iseniz Allah sabır versin

10 Mayıs 2007 21:01

hüseyin1982
Kapalı

benim bölümüm makina...benim yaş 25 oldu...okul bitince 26 falan olur...benim yaşımın büyük olmasından askerlik zor olacak...benden çok küçük insanlarla askerlik yapacağım...bunun için benim asteğmen olmam lazım..

12 Mayıs 2007 01:57

selimkaan

ben teknik eğitim bilgisayar mezunuyum. 311 kısa dönem olarak yaptım askerliği. soruları ciddi ciddi cevaplamıştım. kısa dönem zor oluyor. ama asteğmenlik de hiç kolay değil. askerlikte sorumluluk ne kadar artarsa işin de o kadar zorlaşıyor.

benim gözlemlediğim ve konuştuğum kadarıyla sadece rdm'deki asteğmen arkadaşın rahatı iyiydi onun dışında bataryaların başına verilen asteğmen arkadaşları görünce iyi ki asteğmen olmamışım dedim. ben askerliği bitirdim geldim onlar hala orda.

13 Mayıs 2007 20:46

kadir.mert

sevgili arkadaslar. sayılı günler çabuk geçer. ben 237. dönem olarak 1995 yılında muşta piyade komando olarak asteğmenliğimi yaptım. terör çok fazlaydı o zamanlar. sürekli arazideydik.belki duymuşsunuzdur ozamanlar sürekli sınır ötesi harekatlar olurdu.Ama şunu söyleyim çalıştığınız yerdeki arkadaşlarınız, komutanlarınızla aranız iyiyse askerliği seve seve yapıyorsunuz. Ben sürekli arazide olmama rağmen askerlikten çok hoşnut olarak teskere aldım. aradan 12 yıl geçti ve askerlik anılarımı hala beni çok mutlu eder. nerede askerlik yaparsanız yapın yaptığınız işi güzel yaparsanız isteyerek severek yaparsanız mutlu olursunuz. Sizlere mutluluklar diler şimdiden hayırlı teskereler dilerim.

15 Mayıs 2007 19:06

aydagi

Dostum senin güzel bir askelik dönemi geçirmene sevindim keşke söylediklerin benim içinde gecerli olsaydı ...işimi iyi yapmama ragmen bir türlü yaranamıyorumdum..adamlar illaki birseylere bahane buluyorlar...tabi bu benim askerlik yaptığım yer için.gecerli bir kez olsunda taktir yok...tabi bu tür seylerle tüm orduyu zan altında bırakmak istemem ama bu böyle...

19 Mayıs 2007 21:24

emrah1000

1-Mahalli idarelerini personel alımını ÖSYM genel alımlarından çıkarıp düşük puan alan kendi yandaşlarını işe yerleştirme çabası,

2-KAMUYA SINAVSIZ YANDAŞ İSTİHDAMI AKRABA ÇOCUKLARI İŞE YERLEŞTİRME

Bu iktidar döneminde AKP yandaşı on binlerce geçici işçi belediyelere ve bazı KİT?lere yerleştirildiler. Çok yakın bir zaman içinde kadroya geçirilecekler. Kamu personeli sınavına girmeden AKP yandaşları kamu kurumların açıktan atama ile yerleştiriliyorlar. Vatandaşların çocukları KPSS ve kamu işçi sınavları ile devlette ekmek bulmak için ter dökerken, İktidar partisinin yandaşları sınavsız devlet kadrolarına doldurulmaya devam ediyor.

AKRABAYA KIYAK...(1)

Başbakan Yrd. M.Ali Şahin?in yeğeni Sezai Şahin için yaptıkları

Sezai Şahin?in Eşi Anlatıyor:

Eşim 4 yıl önce işsizdi. Onu önce Abant Plaza'ya, sonra da Crowne Plaza Oteli'ne Genel Müdür yaptı. Daha sonra Defterdarlığa, son olarak da İstanbul İl Özel İdaresi'ne yerleştirdi...

Kaynak: Melih Aşık Milliyet 04.02.2007

KIYAK (2)

TOKİ Mİ? TOPLU KADROLAŞMA İDARESİ Mİ?

? AKP Genel Başkan Yardımcısı ve Mersin Milletvekili Dengir Mir Mehmet Fırat'ın kızı Neval Fırat Çekiç,

? AKP Kars Milletvekili ve Kurucular Kurulu üyesi Zeki Karabayır'ın oğlu Ö. Faruk Karabayır,

AKP Diyarbakır Milletvekili Nurettin Dilek'in kızı Ruken Dilek,

? AKP Rize Milletvekili Abdülkadir Kart'ın kardeşi Hasan Kart,

? AKP Batman Milletvekili M. Ali Suçin'in yeğeni ve damadı olan Sabahattin Suçin,

? AKP Trabzon Milletvekili ve Kurucu üyesi Kemalettin Göktaş'ın oğlu Kerem Göktaş, yeğeni Kenan Göktaş, oğlu Kerem Göktaş ile yeğeni Kenan Göktaş'ın eşleri,

? TOKİ Başkan Vekili Erdoğan Bayraktar'ın yeğenleri Yunus Kumantaş ile Hanefi Tiryaki.

60 YAŞINDA BALLI MEMUR

KAPATILAN RP'Lİ ŞEVKİ YILMAZ'IN KARDEŞİ AZİZ YILMAZ 60 YAŞINDA TSE'YE MEMUR OLDU. NE KPSS YE GİRDİ NE DE YAŞI TUTUYOR. ALTI AYDIR 2,700YTL MAAŞ ALIYOR.

3-SÖZLEŞMELİ PERSONEL REFORMU ALTINDA IMF NİN UŞAĞI OLARAK GENÇLERİN GELECEĞİN ÖNÜNE ENGEL KOYMALARI, IMF SÖZLEŞMELİ DEDİ SÖZLEŞMELİ ALIYORLAR.

4-2007 YILINDA 130 BİN MEMUR ALIMI YAPILACAKTI AMA HALA BU ALIMLARDAN HALA BİR SES SEDA YOK ÇOK KOMİK RAKAMLARLA YAPILAN ALIMLAR YÜKSEK PUAN ALAN UMUTLA BEKLEYEN GENÇLERİ DAHA ÇOK UMUTSUZLUĞU İTİYOR.

5-HAKKI OLMAYAN KİŞİLERİN YÜKSEK KADEMELERİ SOKOYORLAR, örneği; Bir milletvekili eşi olan ebenin şu an sağlık bakanlığında birimde personelden sorumlu müdür olduğunu biliyormusunuz.

6-Vekaletle görevlendirme yaparak Cumhurbaşkanı onaylamıyor numarası altına yatarak devletin en yüksek organlarına hakkı olmayan iltimas ve rüşvetle (OSMANLI DEVLETİNİN CÖKÜŞLERİ ARASINDADIR BUNLAR TARİH KİTAPLARINDAN BAKABİLİRSİNİZ:) yeterli eğitimi ve tecrübeye sahip olmayan kişilerin getirilnmesi.

Barolar Birliği Başkanı Özdemir ÖZOK ?4 yıllık AKP iktidarında 300 bine yakın atama yapıldığını? ifade etmektedir.

7- Bu zamana kadar hakkıyla bir yere gelen memurları sırf kendi dediklerini yapmıyor diye başka yerlere sürüyorlar. Bunlara en büyük örnek; ERZURUM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ?NE 9.KEZ İADE ADI SOYADI: FEVZİ BUDAK 2002 YILINA KADAR ERZURUM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ SIRASIYLA; ŞIRNAK, MUŞ, ANKARA, KÜTAHYA?YA SÜRÜLDÜ. 31 DEFA DAVA AÇTI, MAHKEMEDEN 9 KEZ GÖREVİNE İADE KARARI ÇIKTI. 02 MAYIS 2003?DE BAŞLADIĞI MÜCADELESİNE 19.10.2006?DA SON KEZ ESKİ GÖREVİ OLAN ERZURUM MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ?NE MÜDÜR OLARAK BAŞLADI.MÜCADELESİ SONUCU; MİLLİ EĞİTİM BAKANI HÜSEYİN ÇELİK VE MÜSTEŞARINI TAZMİNATA MAHKUM ETTİ

Toplam 14 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..