Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
12 Nisan 2007 19:02  

kaymakamlık

mrb ben kamu yönetimi mezunu astsubayım yükümlülük süremi doldurunca kaymakam lık sınavına girmak istiyorum acaba yaş sınırı varmı şartları varmı ayrıca kpss ye girip başka kuruma girebilirmiyim

12 Nisan 2007 20:07

ymcsyavuz
Kapalı

Yaş sınırı 30

14 Nisan 2007 10:35

kuleci88
Kapalı

Kaymakamlık sınavı için yaş sınırının 35 olarak düzenlendiğini biliyorum.(http://www.hurriyet.com.tr/ekonomi/6155069.asp?gid=71) kanunlaşıp kanunlaşmadığını bilmiyorum bakmak lazım. Evet mecburi hizmetin dolunca sınava girip kaymakam olabilir ya da MSB ve geçiş yapacağın kurumun bağlı olduğu bakanlığın muvafakatıyla "yatay" geçiş te yapabilirsin. Kaymakamlık sınavına işletme, iktisat, hukuk fakültesi mezunları da girebiliyor artık. Önceden sadece siyasal bilimler mezunları girebiliyordu.

Başarılar dilerim...

14 Nisan 2007 16:51

sesverin

slm yaş sınırı hala 35 ve hukuk mezunları kaymakamlık sınavına giremiyorü,bilginize..

16 Nisan 2007 23:58

sefaselim

Ya arkadaşlar burada yazılanları ibretle ve hayretle izliyorum. 3 defa kaymakamlık sınavına girdim bütün ayrıntısı ile sınav konuları nedir kimler sınava girer kaç yaçına kadar sınava girilir hepsi açık ve belli bunu bütün kamucular hatta fazlası bilir bir kere yaş sınırı 30 (sınavın yapıldığı yılın ocak ayının başı itibarı ile 30 yaşını doldurmamış olmak) vede hukuk fakültesi mezunlarıda sınava girebilir hatta kazananlar arasında hiçte küçümsenmeyecek kadar hukukçu oluyor...Not:Askeriye ile hiç bir ilgim yok forumları dolaşırken kaymakamlık başlığını görünce okudum ve cevap yazdım..

19 Nisan 2007 14:12

miss_jugde

evet sesverin yanlış mı hatırlıyorsun hukuçular girebiliyor güzel kardeşim..hatırlarsan biz hakimlik için hazırlanırken ibfliden hakim olmaz dediklerinde ozaman hukuçuda kaymakam olasın demiştik.sefaselim arkadaş doğrudur.

19 Nisan 2007 14:17

miss_jugde

fazl2007 kpss den 75 ve üzeri almak kaymakamlık sınavı başvuruda ön koşul için yeterlidir ancak , orada 75 i almanı sağlayacak netler sana kaymakamlık sınavını kazandırmaz.çok çok daha sıkı çalışman gerekiyor.şuan astsubay olamda mülakatta avantaj olabilir bence. ama mülakata çağırılabilmek var tabi.

20 Nisan 2007 16:15

sesverin

evet arkadaşalar -hukukçular-özür dilerim bugün bu konuyu tekar araştırdım..bunu yazarkende hakim ve hukukçu bi arkadaşımın yanlış bilgilendirmesinin kurbanı oldum ama 30 yaş sınırnda haklıyım:)

20 Nisan 2007 16:35

sesverin

ama o 30 yaşı ben nasıl 35 yazmışım o gün aklım nerdeymiş..cık cık cık..kendimi asefle kınıyorum düzelten arkadaşlara teşekkür ediyorum okuyup yanlış bilgi edinenlerden de tekrar özür diliyorum...

21 Nisan 2007 12:14

harun duyan

yaş sınırı 30 denmiş ama benim bildiğim kadarıylada 35 çıkartılmış olabilir. Ben de kaymakamlık sınavlarına girmeyi düşünüyorum o nedenle NET bilgisi olan arkadaşlarımdan bu konuya cevap vermelerini bekliyorum.

Ayrıca KAYMAKAMLIK Sınavının kazanılması ile muvafakat işlemleri nasıl olacak?

Muvafakat alırken A grubu kadro ile B grubu kadro arası geçişlerde, amirin insiyatifi nedir?

27 Nisan 2007 16:14

miss_jugde

yaşın idari kadrolarda 35 e çekilmesi için genel bir çalışma var ama kesin birçey yok. daha doğrusu çalışmalar kesinleşmedii

Toplam 10 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon