Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
01 Mayıs 2007 17:41  

kkk. piyade komando uzman erbaş hakkında

ben sınavları bu yıl yapılan kkk nin piyde komando uzman erbaşlık sıtatüsünü kazandım. bir senedirde işsizdim. maaşıyla ve olanaklarıyla askeriyenin iyi olduğunu biliyorum ama komando sınıfından korkularım var. jandarma piyade komando gibi kara kuvvetlerinin piyade komadosuda dağlardamı görev yapar. ısparta dag komando okuluna atamam yapılmış.ama ıspartada kurs görecez. sonra artık nereye gönderirlerse. sizce nasil bir meslek?

01 Mayıs 2007 19:20

ufuk_74
Kapalı

bir kere jandarma piyade komando diye bir sınıf yok .KKK piyade komando yani adı üzerinde tabiiki iç güvenlik görevi var .meşakkatli ,zor meslek .özlük hakların konusunda; uzman çavuşlar ne iş yapar başlığında herşey yazıyor .

02 Mayıs 2007 18:51

antiterör_ES
Kapalı

Kardeş sadece bişey söylemek istiyorum.rahat iş arıyorsan girme.fiziki olarak çok yorucu.ayrıca çok saçma bir soru sormuşsun.hem gideceğin yerin adı DAĞ KOMANDO okulu,hem de dağlarda mı görev yapar diye soruyorsun.senin atamam yapılmış dediğin yer,senin tayin olduğun birlik değil.orada sadece komando kursu göreceksin.kurs sonunda ataman yapılacak.gidebileceğin yerler de bir kaç tane zaten.onları da istersen yazıyım.

1)Kars-Sarıkamış(şu an Bİngölde)

2)Hakkari-merkez

3)Hakkari-Yüksekova

4)Hakkari-Şemdinli

5)Tunceli-Merkez

6)Bolu-Merkez(şu an Şırnakta)

7)Kayseri(şu an Hakkaride)

8)Kıbrıs

9)Çanakkale-Gökçeada

10)Isparta

bu saydığım yerler komando birliklerinin olduğu yerler.yeni gelecek uzmanların hepsini doğuya gönderecekler.yani Kıbrıs falan çıkar diye ümitlenme.ve bu birliklerin hepsi de şu an doğuda(Çanakkale ve ısparta hariç).belki de ben bunları yazarken senin tayininin çıkacağı bölük çatışmaya girmiş olabilir.yani sabah-8 akşam-5 mesai yapan standart devlet memuru hayalleri kurarak gelme.sükut-u hayale uğrarsın.çünkü bu iş sadece maaş almak için yapılan bir geçim kaynağı veya ekmek kapısı değil.zaten komando olmaya hazır değilsen kursun 2nci haftasına kalmaz bırakırsın. :) kursa başladığında ne demek istediğimi anlarsın.

Toplam 2 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?