Editörler : "eskiyara"Pangaea

...IHTIYAR...
Kapalı
06 Haziran 2007 10:27

Arkadaşlarım bu konu Bakanlığa iletildi cevap bekliyoruz. Sonuç alırsam burada yazacağım. Ancak herkes okuduğunu kendine göre yorumlamasın. Kargaşa oluyor.

Şu andaki mevcut yönetmelikte Rehber öğretmenin Ders Yılı süresince ücret alacağını açıkca belirtmektedir. Ders yılı ise 19 Haziranda sona ermektedir. >Okulun açılacağı güne kadar rehber Öğretmenler tatildeler yani. Hiçbir yönetmelikte 1 TEMMUZ'a kadar ücret verileceği yok. ANcak burada bir çelişki var onu bildirdik. Rehber Öğretmenler de yaz tatillerini diğer öğretmenler gibi yapar diyor. Bir yanda 19 HAZİRAN'dan sonra ki ders yılının sona erdiği tarih- Rehber Öğretmeni tatile davet ederken diğer yanda tatillerini Diğer Öğretmenler gibi yapar yazıyor. Bu aydınlığa kavuşmadan ne desek boş şu an. Saygılarımla...

Therion
Aday Memur
06 Haziran 2007 19:16

Maaş karşılığı 3 saat gelirsin de diyenler var. Zira Sorumluluk sınavları esnasında ihtiyaç olabilir, rehber öğretmene deniliyor, resmi olarak tatilde öğretmen icin 29 Haziran..

rehberlik-ci
Aday Memur
07 Haziran 2007 10:44

Maaş karşılığı gelip 3 saat çalışacaksınız diyenler var, ama ben şunu anlamıyorum, branş öğretmeni sınav için geliyor ve gidiyor, ayrıca maaş karşılığı 3 saat kalmıyor. Biz arada kalan meslek grubuyuz , bizim ne iş yaptığımız bilmeyenler olduğu sürece, haklarımız da yönetmeliğimiz de doğru düzgün olmaz.

ibni_Haldun
Aday Memur
07 Haziran 2007 12:57

Maaş karşılığı 3 saat gelsek bile, 30 haziran'a kadar

Toplam 4 gün karşılar.

Ancak,maaş karşılığı gel diye bir şey olmaz, öğrencinin rehberlik ihtiyaçı varsa, 6 iş saati okulda oluruz.Okulda oluyorsak ekders şart. Sınava gelen öğretmen arkadaşlar, sınavına gelip okuldan ayrılıyorken, bizim okulda ekders almadan beklememize hiç bir mantık uygun değildir diye düşünüyorum.

Maaş karşılığı gelsin diyenlere soru?

Sınavı olmadıgında diğer öğretmenleri maaş karşılığı okulda tutun da görelim...Kolay değil bu işler...

Olması gereken şu;

ekders yatmasın biz de Haziran 19 da memlekete gidelim...

SIPACIK
Yasaklı
07 Haziran 2007 15:37

:)) Geçen sene öyle yaptım okul bitti ben memlekete gittim,ama bu seneki darem bırakmıyor ay bitene kadar kalacaksın diyor tabii ekderste verecekler :)) ama ben rapor alıp kaçacağım,ne sınav görevim var nede öğrenci ne yapayım okulda...

_ ZyNpEkM_
Kapalı
07 Haziran 2007 20:03

RAM hala bir gelişme olmadığını söylüyor.

Umarım zamanında çözümlenir de haksız uygulamalar olmaz.

_ ZyNpEkM_
Kapalı
08 Haziran 2007 11:06

.............

Parlıament
Aday Memur
08 Haziran 2007 11:33

Bakanlık Bilgi edinmeden aldığım cevap

Tarih:08.06.2007

Kurum Adı : T.C. MİLLİ EĞİTİM BAKANLIĞI

Başvuru No : 274885

Cevap Metni : KONU HAKKINDA GÖREV YAPMIŞ OLDUĞUNUZ EĞİTİM KURUMUNUN BAĞLI BULUNDUĞU ÖĞRETİM DAİRESİNDEN BİLGİ ALMANIZ GEREKMEKTEDİR.

rehberlik-ci
Aday Memur
08 Haziran 2007 12:15

Verilen cevap hiç de tatmin edici değil, bu kısaca şu demek: Biz sizlerle uğraşamıyacaz gidin kendi ilinizdeki öğretim dairelerine sorun. Burdan da zaten şunu anlıyoruz uygulamalar farklılaşacaktır. Arkadaşlar Ram'a sordum, eğer ek ders ücreti ödemiyeceklerse gitmeyeceksiniz diyor, ayrıca sizleri 3 saat maaş karşılğı da getiremezler çünkü zaten haziran ayı geldiğiniz süre içinde maaş karşılığını doldurmuş oluyorsunuz diyorlar.Lisede çalışan rehber öğretmenlere 15 Haziran'dan sonra tatil görünüyor...

Therion
Aday Memur
09 Haziran 2007 09:54

"çünkü zaten haziran ayı geldiğiniz süre içinde maaş karşılığını doldurmuş oluyorsunuz diyorlar"

neden? gunde 3 saat maas karsiligi olduguna gore ay sonuna kadar gitmemiz gerekmiyor mu?

Genel Mudurluk veya Personel Mudurlugunun bir aciklama yapsa..

http://orgm.meb.gov.tr/

fthpdr
Aday Memur
10 Haziran 2007 14:42

Bilgi edinmeden aynı cevaptan banada geldi,

Vermeyeceklerse söylesinler gidelim,

Zaten sıkılmışım binlerce kilometre uzakta. . .

kenan1208
Aday Memur
10 Haziran 2007 14:54

yes

_ ZyNpEkM_
Kapalı
10 Haziran 2007 18:38

liseler dışında problem yok. lisede alışan arkadaşları haberdar edin.

bize de bakanlıktan görüş isteyeceklerini söylediler. bakanlık ile il de bakanlığa yönlendiriyor!! ilginç!

Parlıament
Aday Memur
11 Haziran 2007 10:41

.......

ibni_Haldun
Aday Memur
11 Haziran 2007 22:23

Hayırlısı artık, bekleyeceğiz ve göreceğiz.

ibni_Haldun
Aday Memur
11 Haziran 2007 22:26

15 i son gün...

fthpdr
Aday Memur
11 Haziran 2007 22:39

kaynak ?

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
11 Haziran 2007 22:41

Cevap Metni : Konu hakkında 16/12/2006 tarihli ve 26378 sayılı Resmî Gazete?de yayımlanan 2006/11350 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı eki Milli Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerinin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karar ve 27/02/2007 tarihli ve (2007-19) 11707 sayılı Genelge ile gerekli açıklamalar yapılmıştır. Söz konusu genelgeye http://personel.meb.gov.tr adresinden ve il ilçe milli eğitim müdürlüklerinden ulaşabilirsiniz. İstediğiniz belgeler (varsa) Email'a eklenmiştir

ibni_Haldun
Aday Memur
11 Haziran 2007 22:42

15 i ders yılı sonu demek istedim. Bu nedenle bizim durumun bu cuma netleşmesi gerek.

15 i ne kadar bilgi gelmezse ben yönetmeliğe göre hareket etmeyi düşünüyorum...

rehber_öğretmeni
Genel Müdür
11 Haziran 2007 22:43

bana da öyle bir cevap geldi...onlar da bilmiyor demek:)

Toplam 159 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi