Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : cihan27incir.receli
31 Mayıs 2007 20:45  

sözleşmelilerde sandık başkanı...

arkadaslar secimde sandık başkanı olacakmısız. benim görev yaptığım yerde zorunlu dediler. 1 temmuzda memleketlere gidip 20 gün sonra geri döneceğiz bu durumda. görev istememe gibi bi hakkımız yok dediler. sizlerde bu durumda mısınız?

31 Mayıs 2007 20:46

efsung

Arkadaşlar 22 Temmuz seçiminde sandık görevimi devretmek istiyorum ilgilenen arkadaşlar lütfen bana mesaj atsınlar.

Sandık kurul görevim İStanbul Bağcılarda.

31 Mayıs 2007 20:55

asaa

hangi il hocam

08 Haziran 2007 19:17

er__tugrul

arkadaşlar hiçbir bilgim olmadan bana da sandık başkanlığı yazmışlar. okula isim listesi gelmis, ben istemiyorum dedim ve imzalamadım. adımı da yazmadım. müdür bize isteyen adını yazsın gibi bir uyarıda da bulunmadı. ben buranın yerlisi degilim. yerlisi varken bize sandık başkanlığı görevi yazıyorlar. bugün gittim sordum secim kuruluna. görevlendirmede kimsenin isteginin sorulmadıgını söylediler. yani kafalarına göre yazıyorlarmış. yani yetkileri varmış. hatta isterse ysk arabanıza bile görevlendirme yazabiliyormuş. böyle bir şeye hakları var mı? demokrasi için yapılan bir seçimde nasıl olur da insanların asla istemedikleri bir görevi dayatabilirler. gerçekten böyle bir yetkileri var mı? bilen varsa söylesin. ben gelmeyi düşünmüyorum. ysk daki suratsız bayan memur bana gelmeyene 3 ardan 6 aya kadar hapis cezası bile verilebilecegini söyledi. yani ben şimdi sandık başına gitmezsem demokrasi suçu mu işlemiş olacağım. bu nasıl anlayış. hukuki bilgisi olan arkadaşım varsa lütfen yardım etsin.internetten sandık başkanlığı hakkında her hhangi mevzuata da ulaşamıyorum. bulabilen varsa lütfen linkini bana göndersin. teşekkürler.

09 Haziran 2007 13:36

er__tugrul

arkadaşlar hiçbir bilgim olmadan bana da sandık başkanlığı yazmışlar. okula isim listesi gelmis, ben istemiyorum dedim ve imzalamadım. adımı da yazmadım. müdür bize isteyen adını yazsın gibi bir uyarıda da bulunmadı. ben buranın yerlisi degilim. yerlisi varken bize sandık başkanlığı görevi yazıyorlar. bugün gittim sordum secim kuruluna. görevlendirmede kimsenin isteginin sorulmadıgını söylediler. yani kafalarına göre yazıyorlarmış. yani yetkileri varmış. hatta isterse ysk arabanıza bile görevlendirme yazabiliyormuş. böyle bir şeye hakları var mı? demokrasi için yapılan bir seçimde nasıl olur da insanların asla istemedikleri bir görevi dayatabilirler. gerçekten böyle bir yetkileri var mı? bilen varsa söylesin. ben gelmeyi düşünmüyorum. ysk daki suratsız bayan memur bana gelmeyene 3 ardan 6 aya kadar hapis cezası bile verilebilecegini söyledi. yani ben şimdi sandık başına gitmezsem demokrasi suçu mu işlemiş olacağım. bu nasıl anlayış. hukuki bilgisi olan arkadaşım varsa lütfen yardım etsin.internetten sandık başkanlığı hakkında her hhangi mevzuata da ulaşamıyorum. bulabilen varsa lütfen linkini bana göndersin. teşekkürler.

16 Haziran 2007 17:39

kadir23

arkadaşlar sandık kurulu başkanı görev alma yazılarını okullar ögretmene soruyor öğretmen kabul ederse secım kuruluna yazı gıdıyor secım kurulu baskanı karar verıyor. dılekçe ıle bır baskasına ıstemıyorum dıye devredebılırsınız baskanlar 130 ytl alacaklarmıs dıye duydum.

17 Haziran 2007 10:05

uhde

tuna arkadasım ben de sandık baskanı olmak ıcın gelen yazıyı ımzaladım orada sadece kadrolular olur diye bir ibare yoktu.ama benım sormak ıstedıgım görevin bana verilip verilmediğini hala bilmiyorum ben bunu nerden öğrenecem.bana bir bilgi verebilirmisin.

21 Haziran 2007 01:16

turkuazi

peki tebliğ edilirken imza atmasak ne olur acaba bilen varmı

22 Haziran 2007 16:58

uhde

ne garip bir durum ben sandık baskanı olmak ıcın okula gelen yazıya imza attım yine de bana görev vermediler vallahi ben bu durumu anlayamadım.bu arada arkadaşlar,oss sınavında görev alan sözleşmeli arkadaşlar var mı okulumda herkese görev vardı bir tek bana yoktu.müdür yardımcısından duyduguma göre okul müdürü beni sözleşmeliyim diye yazmamış

22 Haziran 2007 21:52

sporcu_33

iyi olur

Toplam 9 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?