Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27
04 Haziran 2007 19:44  

Nasıl Müşteşar Olunur ?

arkadaşlar nasıl müşteşar olunabileceğine dair bilgilerinizi paylaşabilir misiniz ?

04 Haziran 2007 19:46

slvanno

müsteşarlık istisnai memurluktur.

04 Haziran 2007 19:53

forzAbeşiktAŞK

yani :)

04 Haziran 2007 19:54

FatihFerhat
Yasaklı

Müsteşarlık istisnai memurluk değildir. Müsteşarlar Müşterek Kararnameyle atanıyor. Yani Bakan öneriyor,Bakanlar Kurulu teklif ediyor,Cumhurbaşkanı da onaylıyor. Sanırım belli bir süre hizmet süresi olan üst düzey yöneticilerden seçiliyor müsteşarlar.

04 Haziran 2007 19:57

slvanno

pardon yanlışlık oldu, müsteşarlık istisnai değil, müşavirlik istisnaidir. özür..

04 Haziran 2007 20:45

allahsız_tosbaa
Kapalı

müsteşarlık çok zor elde edilen bir ünvan bence ama bu kadar çapsız adamı görünce o kadar da zor olmadığı anlaşılıyor:)

arkadaş siyasetle kariyer basamaklarını tırmanacaksın sonra da bir yakının (arkadaşın ya da akraban) milletvekili, bakan, başbakan ya da cumhurbaşkanı olacak (milletvekili olduysa iş bitirici cinsinden) sen de birgün bir uyanacaksın a a o da ne müsteşar olmuşsun:) işte bu kadar basit. ama benim gördüğüm en genç müsteşar 42 yaşındaydı, bizim gümrükte rıza tuna turagay mıydı neydi adı. genelde yaşlı kelli felli adamlardan olur bayanlardan pek olmaz.

bana soracaksan müsteşar olacaksam ekime olamazsam kasıma:) herşeyden önce sağlık ve mutluluk.. gerisi boş... cidden bak hakikaten boş....

04 Haziran 2007 20:51

allahsız_tosbaa
Kapalı

müsteşar olunmaz müsteşar doğulur... bana sorma ömer dinçere sor...

04 Haziran 2007 21:13

slvanno

yaw bu nasıl nickname, Yüce Mevlam ın adını sen nickine niye kullanıyorsun, hemde küçük harf kullanarak. seni eshefle kınıyorum

04 Haziran 2007 21:35

allahsız_tosbaa
Kapalı

this is not a nickname, it's only rumuz:)

öylesine bir rumuz işte başka mecralara çekmeye öküz altında buzağı aramaya gerek yok. yeterince inançlıyım, çoğunluğu rahatsız ederse üyeliğimi iptal ederim.

04 Haziran 2007 21:49

nim hicaz

Ayrıl forumdan Tosbaa!*

04 Haziran 2007 21:49

slvanno

we also know that it's just a rumuz, I don't have any problem with you, and I don't have such an intention like öküz altında buzağı aramak - to search calf under an ox. I just advice that everybody should show respect to our values, especially if we mention about GOD! if you write name of GOD please use big letters.

Toplam 10 mesaj