Editörler : supporters.

hüsna84
Daire Başkanı
20 Ağustos 2008 18:49

camarilla hocam hangi üniye başvurdunuz sanırım beraber gircez mülakata

camarilla
Aday Memur
20 Ağustos 2008 20:50

Çanakkale 18 Mart'a başvurdum ben, aynı mı?

hüsna84
Daire Başkanı
20 Ağustos 2008 22:03

evet bende oraya başvurdum :)

izmirli_öğretmen
Daire Başkanı
21 Ağustos 2008 03:31

slm arkadaşlar ben Uludağ sınıf öğretmenliğini bitirdim ales'e girdim ve iyi bir puan aldım. Ama bölümlerin hiç birisi hakkında bilgim yok.. nerden bilgi alabilirim?? bi de geleceği en parlak bölüm hangisi???

teacher-edu
Aday Memur
21 Ağustos 2008 08:49

Merhaba arkadaslar. Foruma yeni uye oldum sayılır ve her başlığın altında hep bir yere girebilmek için "torpil" lazım denmiş. Buna yüksek lisans girişleri de dahil.Odtü Eğitim yönetimi ve Planlaması"na yeni kabul edilmiş birisi olarak benim ne torpilim ne de başka bir yanıcı maddem yoktu. Yani birşeylere kılıf bulmak çok basit ama hiçbir bahane başarı kadar etkili olmuyor.

Not: Zeyno82 rumuzlu arkadaşa çok rica edeceğim. Anladığım kadarıyla lisan mezunu ve akademisyen olmaya hevesli bir arkadaş. Ama "die, oluo, gelio" şeklinde bir Türkçe belki ilkokul çouklarında rahatsız edici durmayabilir ama bir üniversite mezununa yakıştığını hiç zannetmiyorum. Maksadım yargılamak falan değil-haddime de değil-ama ben bu forumda böyle bir yazı şeklini çok rahatsız edici bulduğumu belirtmek isterim. Saygılar

camarilla
Aday Memur
21 Ağustos 2008 19:44

Arkadaşlar acaba mülakatta nasıl sorular sorulur bununla ilgili kısa olarak bilgi verebilir misiniz? Seçilen bölümle ilgili teorik ve akademik bilgi mi yoksa daha çok bölümü seçme sepebleriyle ilgili yorum tarzı sorular mı?

hüsna84
Daire Başkanı
21 Ağustos 2008 20:31

hocam ben teorik anlamda hiç bişey bilmiyorum sadece öğretmen olduğum için yönetim denetim hakkında yapabilirim

ama rahat olmaya bakıyolarmış

camarilla
Aday Memur
21 Ağustos 2008 22:14

Ben henüz öğretmen olarak göreve başlayamadığım için, yönetim ve denetimle ilgili birşeyler soruyorluyorsa da zorlanırım bu durumda..

Çalışılacak yapılacak

hüsna84
Daire Başkanı
21 Ağustos 2008 22:20

hocam panik yok sakin olalım niye yüksel lisans yapmak istediğimizi güzel bi şekilde açıklamak cevaplardan daha önemli bizim için sonuçta lisans döneminde bununla ilgili bi eğitim almadık herşeyi bilemeyiz

camarilla
Aday Memur
21 Ağustos 2008 23:44

orası öyle tabii, bakalım artık yarına göreceğiz zaten hepberaber nasıl sorular soruluyormuş:)

hüsna84
Daire Başkanı
22 Ağustos 2008 00:04

sabah 7 de yola çıkcam heyecandan uyuymıyorum niye kimse yardımcı olmuyoki anlamıyorum

coolstrider
Aday Memur
22 Ağustos 2008 13:52

arkadaşlar ilköğretim sınıf öğretmenliği dalında yüksek lisans başvurusu yaptım. 3 eylülde mülakat var. sınıf öğretmenliği alanında mülakatta ne gibi sorular karşımıza çıkar,bilgilendirirseniz sevinirim.

camarilla
Aday Memur
22 Ağustos 2008 15:29

Ben de bugün mülakata girdim fakat beklediğim gibi pekte iyi değildi. Bu tarz sorular sorulacağını tahmin etmemiştim.

Her üniversitenin yüksek lisans mülakat tarzları farklı sanırım. Ben sadece yorum üstüne soru sorulur sanıyordum ama bilgi isteyen sorular da geldi.

O yüzden hangi üniversiteye başvurduysanız, bence orda daha önce bu mülakata girmiş birilerinden bilgi almanız en doğrusu olucaktir.

jiyanazad
Memur
22 Ağustos 2008 15:40

hocam genel olarak bilgi ve az miktarda yorum sorulur:)) size herhalde hep bilgi sorusu gelmiş.. hangi üniversiteye başvurmuştunuz...

hüsna84
Daire Başkanı
22 Ağustos 2008 16:11

aynen benimde mülakatım çok kötü geçti yöetim denetimle ilgili 3 isim söyle dediler şaştım kaldım moralim çok bozuk

camarilla
Aday Memur
22 Ağustos 2008 17:46

malesef yorum yapılacak bir soru yoktu. Bana da o soru soruludu hatta yanında başka bi tane daha soruldu. Biz çömü mağduru oluyoruz sanırım.

hüsna84
Daire Başkanı
22 Ağustos 2008 17:52

hocam siz çalışıyomusunuz size derslere nasıl gelceksiniz falan diye sordularmı

camarilla
Aday Memur
22 Ağustos 2008 17:54

Buarada sonuçların ne zaman açıklanacağıyla ilgili bir bilgin var mı acaba hüsna84?

camarilla
Aday Memur
22 Ağustos 2008 17:57

Evet bana da o tarz birşey sordular ama ben yeni ayrıldığım için işten sorun olmadı o yüzden devamı gelmedi sanırım sorunun :)

hüsna84
Daire Başkanı
22 Ağustos 2008 18:00

bana alesin düşük dediler (76) eğer olmazsa bu yüzden olmaz zaten dediler benim mülakat biraz sohbet havasında geçti aslında arabalardan falan bahsettik haftada 5 gün ders olabilir dediler ne yapcaksın nasıl gelceksin dediler dema etmeyi düşünüyomusun dediler sanırım doktora anlamında size ne sordular

Toplam 90 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi