Editörler : F16 Gökçen

gizemcan21
Kapalı
05 Nisan 2010 15:02

bireysel emeklilik sertifikası kapı kapı dolaşıp ürün satmakmış yani abartılacak bişry diil

pinkdreams25
Aday Memur
08 Mayıs 2010 07:56

Arkadaşlar BES lisansına sahip olabilmek için fakülte mezunu veya myo. bile olsa satışla alakalı bir bölümden mezun olmanız gerek. Bir sigorta şirketinde çalışıyorsanız ve kriterleriniz uygunsa yani hem mezuniyet açısından hem de satışta başarılıysanız şirket sizi eğitime gönderiyor. Eğitim sonunda online sınava tabii tutuluyorsunuz. 7 tane dersten. Başarılı olanlar BES lisansına sahip oluyor. Bu BES lisansı size bireysel emeklilik poliçelerini satma yetkisi tanır. Şöyleki BES lisansı olmayan birisinin bu poliçeyi satamaz. Ancak BES lisanslı kişiler bu satışı yapabilir. Lisans sahibi olanların satış portföylerini diğer şirketlerde takip edebilir. Buna göre şartları daha iyi olan bir yere dileyen lisans sahipleri geçiş yapabiliyorlar.

meric_00
Şef
08 Aralık 2010 11:18

off bide bumu çıktı?

bankada çalışmak istiyorum ben bu sene haziranda mezun olucam. bunun için sertifika spk diye biliyodum bide bes çıktı.

pinkdreams25

güzel anlatmışsın ama az önce bir ilan gördüm bes lisans sertifikası olan demiş. Yani bir yerde çalışmadan biz kendimiz alamazmıyız. Yani illa pazarlama bölmümü okumak gerekiyordu. myo mezunu olsak yada iktisat mezunu olsak bes lisanslamayı alamıycakmıyız.

hep para tuzağı hep zaman kaybı ben böyle işin yeter yaa....

dadasinsesi
Aday Memur
25 Ocak 2011 20:56

Bireysel Emeklilik Sistemi Hakkında Sitesine girdim pek birşey anlamadım Hangi Tarihlerde yapılıyor ve nasıl çalışacağız internette hiç bir kaynak bulamadım bilgisi olan duyan gören varmı?

zümreayse
Aday Memur
20 Eylül 2011 15:18

arkadaşlar egm eBEAS başvuru"dan online başvurumu yaptım ancak başvurunuz beklenmektendedir diyor parayı bankaya yatırsam mı yatırmasam mı? bunlar benim başvurumun cewabını ne zaman verirler? benim gibi başvurupta bekleyen var mı? lütfen yardımcı olun. şimdiden teşekkürler.ACİLLLLLLLL.

BU ARADA İSTEDİĞİNİZ ÇOĞU BİLGİYE http://www.egm.org.tr/?sid=27 SAYFASINDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.

heiken
Daire Başkanı
13 Ağustos 2014 21:29

Bes sınavına giren / bilen / tecrübesi olan arkadaşlar buradalar mı ?

hangi kaynaklardan hazırlanmak lazım sınavlar nasıl oluyor ? güncel bilgisi olan arkadaşlar cevaplayabilir mi ?

matruska6
Aday Memur
14 Ağustos 2014 00:11

Sinavlar talep oldukca aciliyor. Sık sık olur. Bu cuma da var bir tane ornegin. Belli sinav noktalari var. İzmirde ege universitesinde oluyor ornegin. Bilgisayar ekranindan yapiliyor. Kolay bir sinav. Kaynak icin bes-akademi.com u inceleyebilirsin. Cikmis sorular da var bu soruların benzerleri veya aynisi cikiyor. Baska sormak istediginiz bir sey olursa yardimci olabilirim.

heiken
Daire Başkanı
14 Ağustos 2014 00:27

Cevabınız için teşekkür ederim. Bende ege üniv.de girmeyi düşünüyorum. bu linkini verdiğiniz site ücretli mi ? pek kullanışlı değil gibi.. kaynak sıkıntısını çözersem önümüzdeki 1 2 ay içinde sınava girmeyi düşünüyorum başkaca kaynak tavsiyeniz var mı ?

matruska6, 10 yıl önce
Sinavlar talep oldukca aciliyor. Sık sık olur. Bu cuma da var bir tane ornegin. Belli sinav noktalari var. İzmirde ege universitesinde oluyor ornegin. Bilgisayar ekranindan yapiliyor. Kolay bir sinav. Kaynak icin bes-akademi.com u inceleyebilirsin. Cikmis sorular da var bu soruların benzerleri veya aynisi cikiyor. Baska sormak istediginiz bir sey olursa yardimci olabilirim.

matruska6
Aday Memur
14 Ağustos 2014 19:29

Site ucretli degil yanlis hatirlamiyorsam. egm nin sitesinde ornek sorular var onlar da is goruyor acikcasi bu iki kaynak yeterli oluyor. Temel isletme ve iktisat, emeklilik sistemleri be bes ile ilgili mevzuat, finans ve yatirim araclari, sigortacilik, satis yonetimi ve pazarlama sinavin icindeki moduller. Toplam 100 soru, 65 almaniz yeterli.

heiken
Daire Başkanı
15 Ağustos 2014 00:56

bu sitede dökümanlar indirilemiyor ayrıca üyede olunamıyor siteye bir gariplik var bunun dışında en güncel ilgili mevzuata nereden ulaşabilirim ? yada bes için hazırlanan piyasadaki kitaplar ne derece yararlı olabilir ?

matruska6, 10 yıl önce
Site ucretli degil yanlis hatirlamiyorsam. egm nin sitesinde ornek sorular var onlar da is goruyor acikcasi bu iki kaynak yeterli oluyor. Temel isletme ve iktisat, emeklilik sistemleri be bes ile ilgili mevzuat, finans ve yatirim araclari, sigortacilik, satis yonetimi ve pazarlama sinavin icindeki moduller. Toplam 100 soru, 65 almaniz yeterli.

jmill
Aday Memur
15 Ağustos 2014 17:11

onceden calisma zorunlulugu var mi? Ve her iibfli.sinava girebilir mi

heiken, 10 yıl önce

bu sitede dökümanlar indirilemiyor ayrıca üyede olunamıyor siteye bir gariplik var bunun dışında en güncel ilgili mevzuata nereden ulaşabilirim ? yada bes için hazırlanan piyasadaki kitaplar ne derece yararlı olabilir ?

heiken
Daire Başkanı
15 Ağustos 2014 17:15

sınava katılmak için tecrübe şartı yok ayrıca iibf öğrenci ve mezunlarının katılmasındada sıkıntı yok diye biliyorum

jmill, 10 yıl önce

onceden calisma zorunlulugu var mi? Ve her iibfli.sinava girebilir mi

heiken
Daire Başkanı
26 Ağustos 2014 13:20

güncel !! arkadaşlar bu sınavla ilgili piyasada 1 tane kitap var yaklaşım kariyer yayınlarının 2013 basımı sizce güncel midir ? birde egm'nin sitesindeki 300 soru haricinde alternatif hangi kaynaklar var ?

son olarak sınavda 55 soru Bes mevzuatından geliyor mevzuat 1.000 küsur sayfa egm'nin sitesinde bunun en çok hangi kısımlarından soru gelir ?

PurpleViolet00
Aday Memur
08 Haziran 2016 22:09

Merhaba. Bireysel Emeklilik Aracilari Sertifikasi almak istiyorum 1.5 aylik vaktim var yaklaşik olarak hazirlanmak için. Önerebileceğiniz kaynaklar var midir, nelerdir. Bu sinava ilk kez başvuracağim ve nasil bir çalişma yapabilirim, nelere çalişmaliyim?

İnternette 1 kitap dışinda kaynak bulamadim(kirmizi&beyaz renkte "Yaklaşim E-BEAS Hazirlik" ismi) O kitaba ne kadar guvenebilirim ona çalip çalişip sinava giren var mi veya farklı kitap olarak oneriniz var mi? Ilk kez giren birinin geçme ihtimali nedir? Herkese tavsiyeleri ve yorumlari için şimdiden teşekkurler..

gumbi
Şef
19 Haziran 2017 16:52

Eşim bankada çalışıyor Bir haftalık eğitim ve arkadaş konuyla ilgili eğitim sonunda sınav yapılır ve Sertifikayı alan sınavı herkes kazanmış

örgün İİBFLİ
Şube Müdürü
23 Haziran 2017 14:05

Sadece beş değil segem de gerekiyor eğer banklar satış birimleri ile ilgili kadrolarda çalışacaksınız evet bunlar yeterli olur

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi