Editörler : Pangaea
«197619771978197919801981198219831984198519861987»
26 Ağustos 2015 13:38

ceren nasıl bir yol izleyeceğimiz mesajla anlatıldı .Mesaj kutuna bakar mısın .?

Cerenözdem, 9 yıl önce

Arkadaşlar yeni üye oldum daha öncekietkinliklerden haberim yok ,birlik olalım tabiki ama nasıl bi yol izlicez?

çevrecigençlik
Aday Memur
26 Ağustos 2015 13:49

bende yeni uye oldum biresysel olarak bişeyler yapmaya calıstım etkınlıklerınızden haberım yoktu benıde ızleyecegınız yol hakkında bilgilendirirseniz katılmak ıstıyorum

BF22
Memur
26 Ağustos 2015 18:13

Sanayi Bakanlığı Müfettiş Yardımcılığı sonuçları açıklandı. Yüksek puan alan 2 çevre mühendisi arkadaşımızı tebrik ederim. Saygılarımla..

26 Ağustos 2015 23:44

Gerçekten etkinliklere katılıp destek verecek arkadaşlar aşağıda paylaşacağım facebook grubuna üye olsun ...

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ HAKKI OLANI İSTİYOR !

https://www.facebook.com/groups/1532117117036141/ - KPSS Çevre Aktif Grubu

26 Ağustos 2015 23:45

BİLİM SANAYİ BAKANLIĞINA ATANAN ARKADAŞLAR ORMAN BAKANLIĞINA BAŞVURDAYSANIZ ALLAH YUKARDA KUL HAKKI YEMEYİN BAŞVURUNUZU GERİ ÇEKİN LÜTFEN ! YARIN SON GÜN !!

energystar
Aday Memur
27 Ağustos 2015 00:08

sanayi bakanlığına atanan arkadaşımız zaten 2015 haziran atamasında anakraya atanmıştı. şimdi de sanayi bakanlığına atandı 2. işi hayırlı olsun diyelim kendisine

27 Ağustos 2015 00:42

1.sıradan kazanan arkadaş zaten Merkezi atamayla atanmıştı evet haklısınız..Üstelik özellikle toplumumuzda kapalı olan arkadaşlar kendilerini din sevici oolarak göstermeye bayılırlar.Ama gelin görün ki söz konusunu kul hakkı olunca bu noktayı çok güzel ES geçebiliyorlar.O Çok övündükleri ALLAH SEVGİLERİNE nedense bir şeyler oluyor.!!

Hem merkezi atamayla atanıp hem de müfettişlik sınavına gelip buraya da el atmaları gerçekten hayret edilecek bir şey !! İnsanlar 1-2 soru fazla yaptı diye her şeye el atmayı hak olarak görüyorlar ..şimdi hadi bakalım merkezi atamadan çekilip müfettişliği tercih ederse bunun hesabını kim verecek öbür tarafta ! merkezi atamada bir kişinin atanmasını engellemiş oluyor resmen !

ALLAH yukarıda Kul hakkı denen ince biz çizgi var bunu UNUTUYORLAR. BÖYLELERİNİ ALLAHA HAVALE EDİYORUM.

energystar, 9 yıl önce

sanayi bakanlığına atanan arkadaşımız zaten 2015 haziran atamasında anakraya atanmıştı. şimdi de sanayi bakanlığına atandı 2. işi hayırlı olsun diyelim kendisine

27 Ağustos 2015 08:26

Evet sanayi bakanlığı müfettişliğine atananlar, orman uzman yardımcılığına basvurularını bakanlığı arayıp iptal ettirsin lütfen.

27 Ağustos 2015 08:28

Gerçi o kapalı arkadaş 3. işi de isteyebilir malum geçim derdine düşmüş herkes gibi öbür tarafı düşünmeden..

zaferkrc
Aday Memur
27 Ağustos 2015 09:55

10 kişi kafasına göre iş değiştirsin zaten diğerleri kimin umurunda.Asıl suç onlara bu hakkı verende

BF22
Memur
27 Ağustos 2015 10:05

Neden başvurmasın. Eger orman ve su işleri uzman yardımcılığını yapmak isterse ve kazanırsa ona gidebilir. Sanayi müfettiş yardımcılığına gitmezse veya atanıpta 3 ay içerisinde bırakması durumunda (ki hakkıdır.) kadroyu yakmaz. Çünkü 2 yedek var. Birisi gider başlar. Kaldı ki kazananlardan birisi bayan. Bayanlar(bazen erkekler) için1-2 ay turneler nedeniyle müfettişlik oldukça zor bir meslek. Bir çok yerde bırakıp uzmanlığa geçenler oldu. Bu arada yanlış anlaşılmasın bırakıp gitsin demiyorum. Hakkıyla kazanmış sevip yapacaksa tabiki yapsın. Asıl sorun 3 aydan sonra birakması. O zaman kadroyu yakmış olur. Önümüzden bir kişi gitmemiş olur.

Ancak aynı puanla merkezi atamayla istediği il olan Ankaraya atanmış olması ve bırakması, kadroyu yakması nedeniyle bence de kul hakkı.

Bu arada bende Ormanve Su işleri Bakanlığına başvuracağım. Herkes için hayırlısı olsun. Saygılarımla..

28 Ağustos 2015 17:01

Arkadaşlar bugün yeni Bakanlar Kurulu oluşacak. Çevre ve Şehircilik Bakanı da değişirse bu akşam hemen yeni bakana taleplerimizi anlatmak için Twitter'da #ÇevreMühendislerineKadro diyeceğiz. Saati kurul açıklandıktan sonra bildireceğim. LÜTFEN KATILIM ÇOK OLSUN BU SON ŞANSIMIZ !

28 Ağustos 2015 20:59

Evet açıklandı İdris Güllüce değişmedi ..(Kahretsin ! ) Yine bu isme yazmaya devam edeceğiz.

29 Ağustos 2015 22:49

Kamuda Çevre Şehircilik Bakanlığı ve Orman ve Su İşleri Bakanlığı ihtimallerin var. Ama Çevre Şehircilik Bakanlığı, daha çok İnşaat sektörü üzerine çalışıyor. Kasım'da alım yapmıyorlar. Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bak. var. Onun dışında Belediyede Su idareleri(SASKİ, İSKİ, İSU) var. Büyükşehirlerde Çevre Koruma daireleri var. Bazı ilçe Belediyeleri de 1 veya 2 Çevre Müh. çalıştırıyor. Bazı illerde ayrıca belediyeye bağlı şirketler var(İZAYDAŞ, İSTAÇ gibi) Yanlız buralara girecek adamlar zaten bellidir. Bir de memur olup ta bölümde okuyanlarımız var. Onların kadrosu garanti, çünkü zaten memurlar. Görevde Yük. ile 16 tane yeni Çevre Mühendisi Sağlık Bakanlığı kadrolarını doldurdu. TÜBİTAK ve Akreditasyon Kurumları gibi bölümler de var, bunlar ortalama vs gibi özel şartlar istiyor. Bir de 50 civarı İl Özel İdare var.

Son yıllarda OSB ler Atıksu Arıtma Tesisleri inşa ediyor. Bunları yönetecek kişilerdir Çevre Mühendisleri. Sadece Sakarya içinde evsel atıksular için biri Geyve, biri Karasu olmak üzere 2 tane yeni AAT inşası var. Yine 2 OSB inşası var. Ama başta söylediğim gibi buraya girecekler belli. Sadece benim tanıdığım Geyve'de iki Çevre Müh. mezunu var.

Özellikle bu bölümü üniversitede yazarken danışmanlık vs. için yazmıştık. Fakat 2013 sonunda, Çevre Görevlisi yönetmeliği çıktı. Biz bölümden Müh. diploması alsak dahi, Çevre Görevlisi sertifikası almadan özelde iş yapamıyoruz. İşin kötü yanı, bu ünvanı Fizik, Kimya, Jeoloji bölümleri vs. okuyanlar da alabiliyor. Bu nedenle maaşlar da son derece düşük.

KPSS de iki atamada 48 atama geldi. Mezun/Atama oranı son derece düşük. İlginç olan, atamaların çoğu, KİT lerden geldi. (TEİAŞ ve ETİ). 1 atama da DHMİ var, ama o genel bir alım.

Kısacası kamuda iş var, ama bu işler torpille yürüyor. Özelde iş imkanı zayıf. O yüzden mezun olmadan KPSS kasıyoruz.

DarkSynergy, 9 yıl önce

sizce bu meslekmi yoksa gıda mühendisliğimi çevre alımı artmadı diyorlar senelerdir ne önerirsiniz

01 Eylül 2015 16:26

Gerçekten etkinliklere katılıp destek verecek arkadaşlar aşağıda paylaşacağım facebook grubuna üye olsun ...

ÇEVRE MÜHENDİSLERİ HAKKI OLANI İSTİYOR !

https://www.facebook.com/groups/1532117117036141/ - KPSS Çevre Aktif Grubu

cevreninmuhendisi
Aday Memur
02 Eylül 2015 12:38

OrMansu sonuçları açıklanmış bütün atanan arkadaşlar başvurmuş.

burakarslan
Aday Memur
02 Eylül 2015 12:48

başvurmadık yer bırakmasınlar, eksik kalmasınlar kadroların hatırı kalır.. : )

02 Eylül 2015 17:19

Hem atanmış hem de hala başka kurumlara başvuran insanlar var aramızda ..bu durumu normal bulanlar var mı aramızda bilmiyorum ama ben özellikle 3-5 kadronun hesabını yaptığımız bu günlerde onları ALLAH'A HAVALE EDİYORUM. KUL HAKKINA GİRİYORLAR FARKINDA DEĞİLLER!

zaferkrc
Aday Memur
02 Eylül 2015 17:52

Biz daha çok bekleriz kadro diye. Kasımda atanan var, haziranda atanan var, dsi var. Daha bunlar gördüklerim. Muhtemelen bu atamanın sıralamamıza bir etkisi olmayacak.

kübrabaran
Aday Memur
02 Eylül 2015 20:34

gordugum kadarı ıle 12 kısının 8 ı zaten atanmıs kısıler..

Toplam 41470 mesaj
«197619771978197919801981198219831984198519861987»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi