Editörler : Lanet
12345678910111213»

onderreis
Aday Memur
20 Temmuz 2007 15:47

customs kardeş iyi güzel mesaileri siz topluyosunuzda mesaili çalışma konusunda arkadaşımın söylediği konu doğru en fazla çalışanlar benim çalıştığım bölgede kolcu ve muhafaza memurları. İkinci konu haddini bil ne verilirse alacaksınız diye birşey yok. Bizim kimsenin aldığı mesaide gözümüz yok biz sadece hakkımızı istiyoruz. Memnun olmayabilir arkadaşlar bunlar normaldir. Zaten gönderseler kimse bir dakika durmaz. Senin zihniyetinde olanlar hariç. Üçüncüsü burası Gümrük mUhafaza sınıfı personeli başlığı kardeşim hoşuna gitmediyse sende git Gümrük personeli diye bi başlık aç

lisans sgm
Şube Müdürü
20 Temmuz 2007 16:00

onderreis çok doğru söylemişsin.

lisans sgm
Şube Müdürü
20 Temmuz 2007 16:50

tüm mesaiyi toplayanlar alıyomuş gibi konuşı-uyosun merkezde measaimi toplanıyor yada tasişte

ayrıca muhafaza mesai topluyor mesai yatırmayan araçların mesai yatırmasını sağlıyor kimse bakmıyor muhafaza son çıkışta soförle kavga edip mesai yatırmasını sağlıyor

tayfun33
Aday Memur
20 Temmuz 2007 17:10

customs arkadaşım ben bir gümrük muhafaza memuruyum.yazılanları 1. sayfadan itibaren sonuna kadar okursan hem beyin cimlastiği yapmış olursun hemde biraz genel kültürün artar. gümrük muhafaza sınıfına alınan yeni lisans mezunu arkdaşlarla neler yapacağımızı takip et. boş işlerle uğraşma.kanunu yasaları iyi öğren.

excalybor
Şef
20 Temmuz 2007 17:41

Arkadaşlar aslında her bir başlığın yöneticisi olsa da şu gereksiz mesajları hemen silebilsek.

Bu yazı yazan arkadaşın hayatı boyunca mesai belgesi gördüğünden şüheliyim.

Kesinlikle ve kesinlikle nöbete de kalmıyordur.

Ama bol keseden sallamaya gelince atmasını bilir.

tayfun33
Aday Memur
20 Temmuz 2007 18:43

ben önceki msj ı customs un uslubunu beğenmediğim için attım. seninde uslubunu beğenmedim. burda ayrımcılık yapmayalım. ileride bu kapılara polis veya daha değişik bir kuvvet bakarsa, gümrük muhafaza memurlarının ne kadar iyi niyetli ve iyi insanlar olduğunu anlıcaksınız. ayrıca buraya sadece muhafaza memurları mesaj atarsa daha rahat bilgi alışverişi olur. lütfen vazifemiz olmayan işlere karışmayalım.

ottoman_
Daire Başkanı
20 Temmuz 2007 19:26

''ne verilişrse memnun kalacan bızı zorla kızdırmayın''

customs

bu cümle ne manaya geliyor bir çeşit tehdit mi?

kızarsanız ne olacak?

ottoman_
Daire Başkanı
20 Temmuz 2007 19:29

cusmtoms denen zatın sarfettiği sözlere bakınız yok başkasının mesaisine göz dikmekmiş yok efendim git başka iş yap!

bir insan ancak bu kadar haddini aşan sözler sarfedebilir.

ve bir insan ancak bu kadar insafını ve vicdanını koltuğu altına alıp konuşabilir.

ottoman_
Daire Başkanı
20 Temmuz 2007 19:35

birde sen sadece bir kolluk kuvvetisin diyerek aşağılamamış mı!!!!!!

arkadaşım o kolluk kuvveti dediğin insanlar Türkiye'nin en güzide üniversitelerinden mezun, bu ülkenin yüz akı gençler. %2 lik %3 lük dilimlere girmiş gençler. Gümrük muhafaza üniformasını üzerlerine giymeleri onlar hakkında bu kadar aşağılarcasına konuşma hakkını sana vermez.

Ülkeye ve gümrük teşkilatına gerçekten hizmet etmek isteyen ve bir o kadarda verdikleri emeğin karşılığını almak isteyen bu gençlerin şevklerini kırmayın.

Eğer gerçekten gümrük teşkilatı için faydalı işler yapmak niyetinde iseniz, önce bu çarpık düşüncelerinizi değiştirmelisiniz. Gümrük muhafazayı, gümrük teşkilatının üvey evladı görmek hastalığından kurtulmalısınız!

ottoman_
Daire Başkanı
20 Temmuz 2007 19:39

gümrük muhafaza memurları, gümrük muhafaza memurluğu gibi asil ve şerefli bir mesleği icra etmekte ve özveri ile 12-12, 24-24, 12-24 rotasyona tabi olarak çalışmaktadırlar. Bu verdikleri öz verinin ve emeğin karşılığını beklemek elbette haklarıdır. Ancak görüyorum ki bu dahi birilerini rahatsız edebiliyor. Hatta bizi kızdırmayın gibisinden tehditvari sözler dahi dilebiliyor.

Gümrük muhafaza personeli bu şekil aşağılanırcasına kolayca birilerinin ağzına sakız olmamalıdır.

Tasından hamamında değişmesini istemeyen bu zihniyeti kınıyor ve kalbimle buğz ediyorum!

mit036
Şef
21 Temmuz 2007 10:45

arkadaslar hakkarı muhafaza nın calışma usulunu bilen var mkı 12-12 diye duydum ben doğru mudur??

g.muhafaza
Memur
21 Temmuz 2007 15:39

customs denen sahıs bu sözleri yanımda söyleseydin kolluk kuvveti nasıl olur sana izah ederdim,bir iki evrakla uğraştın diye kendini ne sanıyorsun.bu kadar da kendini bilmezlik olmaz,ne kadar da boş konuşmuşsun...

lisans sgm
Şube Müdürü
21 Temmuz 2007 17:28

Arkadaşlar ne güzel cevap vermişsiniz custonss a birazda ben Kolluk gücü hakkında bi şeyler yazıyım

Kolluk kuvveti denince polis ve jandarma anlaşılır. Bunlar genel kolluk kuvvetleridir.

Gümrük Muhafaza ise Özel Kolluk gücüdür genel kolluk değildir Özel Kolluk güçleri:

Gümrük Muhafaza

Sahil Güvenlik ve

Orman Muhafazadır.

yani Gümrük Muhafaza Gümrük alanında yetişmiş özel kolluk gücüdür ve Adli kolluk yetkisine sahiptir.Orman muhafazanın adli kolluk yetkisi yoktur.

Gümrük muhafaza teşkilatı diğer özel kolluk güçlerinden ayrı olarak ülkenin genel güvenliği ile ilgili toplantılarda gümrük müsteşarlığını temsil edebilmektedir.Ve kendi alanlarında genel kolluk güçlerinin kıramadıkları Rekorları kırmıştır.

Ayrıca Gümrük Müsteşarlığı denetimcilerince özellikle Kaçakçılık, İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlükleri bulunduğu bölgenin Namusu olarak görülmektedir ve bir çok dile getirilmiştir.

inşallah kolluk gücünü öğrenmişsindir

mevzuat082
Aday Memur
21 Temmuz 2007 17:54

Teşekürler lisanssgm !

bilmeyenlerde öğrensin öyle boş boş konuşmakla olmuyo bu işler

mevzuat082
Aday Memur
21 Temmuz 2007 18:02

Mesaideki adaletsizliklerde önümüzdeki günlerde yapılacak düzenlemeyle giderilecek. Gümrük memurlarının sızlanmasına yol açan krizin aşılmasında yaş meyve sebze ihracatı?da etken oldu.

mevzuat082
Aday Memur
21 Temmuz 2007 18:18

ilk mesajla ilgili birşey yapılmalı bence bu konu geçilmiş gibi tekrar yazalım.

Hepiminize selam.

diğer başlıktaki mesajımı kopyalıyım bakalım.

"mufazanın nöbet esasına göre çalıştığı dolayısı ile mesai ücreti almaması gerektiği yönündeki yorumların son çıkan yasa ile temeli kalmamıştır. Son çıkan yasa ile hiç mesai yapmayan fazla çalışmayan memurlar bile mesai alırken muhafaza teşkilatı fazla çalışma yaparak o mesaiden daha fazla hak etmektedir.

diğer kurumlarda 24 saat esasına göre çalışan personellerin gelirlerini yikseltici yönde mevzuatları vardır. Günmrükte 24 saat esasına göre çalışan muhafazaların geliride gümrük kanundaki mesaiden karşıladığı için bu yönde yasalar çıkmamıştır.tayin bedeli kanunu ile verilen tek hakkımız bile normlar hiyerarşisine aykırı olarak (yönetmelik yasaya aykırı olmaz) gümrük yönetmeliği ile elimizden alınmıştır. Bu ne mantıkla bne hukukla bağdaşır.

İkincisi Muhafaza memurlarına 50 yaşında zorunlu emeklilik vardır bunun sebebi yıpranma ama nedendir yıpranma payı verilmez "hem yıpranıyo diye erken emekli edeceksin hem yıpranma payı vermeyeceksin" .silah tazminatını söylemeye gerek yok.

Adli kolluk yetkisini taşıyan diğer hangi kurumlarda bizim kadar düşük maaş var acaba?(640 YTL+ 98 tayin bedeli YTL)

ama bunlar kendiliğinden olmaz bunları haketmek için hiç çaba harcanmamış nasıl olsa mesai var diye kimse uğraşmamış ama o mesai unutulmamalı ki her zaman gümrüğündür.Gümrüktede muhafazaya ne kadar mesai verildiği ortada .

muhafaza teşkilatı olarak

bu yüzdendirki bence bu mesai ile birlikte

1-tayin bedelinin mesaiden düşülmemesi için

2-haftada 40 saatten fazla çalışma ücretlerinin alınabilmesi için

3- yıpanma payı, görev tazminatı ve silah tazminatı hakkı alabilmek için

4-gümrük kanuna göre verilen ek ödemenin gümrük kanundaki mesaiden mahsup edilmemesi için (bu uygulama ile yasa ile verilen hak yasa koyucu gibi hareket ederek makliye tarafından elimizden alınmaktadır)

5- fazla mesai telaplerinin fazla olduğu gümrük müdürlüklerinde çalışan personele verilen 5000 ek göstergenin aynı sahada çalışan muhafaza personelinede verilmesi için

5- İLO sözleşmesine göre gece nöbeti tutanlara normal istiraharın iki katı istirahat hakkı verilmesi için

çalışılması gerektiği inancındayım.

bunlar nasıl başarılır? onlar konuşulmalı! dernek kurarak mı ,avukat tutulup hep beraber ona vekalt vere mi sendika aracılığı ile mi bunlar konuşulup bir an önce uygulamaya geçilmeli."

lisanssgm den alıntıdır.

mevzuat082
Aday Memur
21 Temmuz 2007 18:22

güncelleme mak.

lisans sgm
Şube Müdürü
21 Temmuz 2007 18:25

GüNCeL.

Arkadaşlar ne güzel cevap vermişsiniz custonss a birazda ben Kolluk gücü hakkında bi şeyler yazıyım

Kolluk kuvveti denince polis ve jandarma anlaşılır. Bunlar genel kolluk kuvvetleridir.

Gümrük Muhafaza ise Özel Kolluk gücüdür genel kolluk değildir Özel Kolluk güçleri:

Gümrük Muhafaza

Sahil Güvenlik ve

Orman Muhafazadır.

yani Gümrük Muhafaza Gümrük alanında yetişmiş özel kolluk gücüdür ve Adli kolluk yetkisine sahiptir.Orman muhafazanın adli kolluk yetkisi yoktur.

Gümrük muhafaza teşkilatı diğer özel kolluk güçlerinden ayrı olarak ülkenin genel güvenliği ile ilgili toplantılarda gümrük müsteşarlığını temsil edebilmektedir.Ve kendi alanlarında genel kolluk güçlerinin kıramadıkları Rekorları kırmıştır.

Ayrıca Gümrük Müsteşarlığı denetimcilerince özellikle Kaçakçılık, İstihbarat ve Narkotik Gümrük Muhafaza Müdürlükleri bulunduğu bölgenin Namusu olarak görülmektedir ve bir çok dile getirilmiştir.

mevzuat082
Aday Memur
21 Temmuz 2007 18:36

bahsedilen mesailerin dağıtımı hakkındaki düzenleme hakkında bilgisi olan var mı?özellikle muhafaza ve muayenin aynı alacağı yada çok az fark olacağı...

kyon
Memur
21 Temmuz 2007 20:39

yahu adamın yazdıklarına bak. bu kadar densizlik olur. adam ol önce customs nick'li şahıs. biz böyle kendini bilmezlerin yüzünden didişmeye devam edersek hiçbir sonuca ulaşamayız. en doğrusu bunun gibilere hiç cevap verip de sinirlerimizi bozmamak.

Toplam 354 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi