Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
18 Temmuz 2007 11:38  

Kapalı
Okullara hemşire alımı

arkadaşlar acaba saglık bakanlıgında çalışanlara mı fırsat verilecek mi yoksa kpss ilemi alım yapılacak bilen varmı.bence eskilere fırsat verilmeli çünkü onlar deneyimli daha meslege yeni girenlere hastanede çalışma hakkı tanınmalı ama tabiki bunu biz belirlemiyoruz.. umarım çalışanlara da hak veririler

18 Temmuz 2007 11:41

erol33
Kapalı

arkadaşlar bu konuda çalışan tüm hemşirelerin desteginizi bekliyoum.Artık üniversitede alınmış formasyon diplomalarınında bir işe yaramsını istiyorum..salamura turşuluk almadım.

18 Temmuz 2007 13:26

aytenkoc81

ben konuyu anlamadım.biraz daha açıklayıcı olur musun?

18 Temmuz 2007 14:53

sanemm
Kapalı

bu haberi sabah okudum.umarım okul hemşireleri olarak görev,yetki ve sorumluluklarımızı belirleyen bir yönetmeliğimiz olur.ülkemizde bu alanın gelişmeye ihtiyacı var.

18 Temmuz 2007 19:56

erol33
Kapalı

arkadaşlar hükümet gider ayak alım yapıcam diyor ama haftasonu seçim var kaçsene beklemiş seçime 4 gün kala bu haber nedemek oy verelim diye mi ... ya bukadar sene beklendi şimdi ben okullara hemşire alıcam diyor...şimden sonra işimiz yaş yeni hükümet geliyor 4 günde mi hemşire alıcak lar zoor ama bundan sonraki gelen hükümet umarım bu hayırlı işi yapar

18 Temmuz 2007 20:03

erol33
Kapalı

Sağlık Bakanlığı'nca hazırlanan Hemşirelik Hizmetleri Yönetmelik Taslağı'na göre hemşirelik 32 branşa ayrıldı. Bu branşlar arasında "okul hemşiresi" de yer alıyor. Okul hemşireleri hastane yerine okullarda görev yapacak. Öğrencilerin ve okul personelinin sağlık hizmetlerinden sorumlu olan okul hemşireleri, Sağlık risklerinin erken tanılanması ve uygun girişimlerin planlanması, gereken önlemlerin alınması ve sağlık birimi malzeme ihtiyaç tespiti konusunda okul idaresiyle koordinasyonu sağlayacak. Okul hemşiresi okula yeni gelen öğrencilerin sağlık ekibi tarafından değerlendirilmesinden, öğrencilerin 6 aylık periyodik sağlık taramalarının (görme, işitme, ağız-diş sağlığı, büyüme ve gelişme, ruh sağlığı vs. taramaları) planlanmasından, öğrenci ve okul çalışanlarının sağlık kayıtlarının tutulmasından sorumlu olacak. Hastalanan ve acil müdahale gerektiren öğrenci ve personelin doktor istemiyle tedavisi ve bakımıyla ilgilenecek, değerlendirmeleri hemşire gözlem formuna kaydedecek. Kronik hastalığı ve alerjileri olan öğrenciler için öğrencinin kendisi, aile ve öğretmenine sağlık danışmanlığı yapacak. Bulaşıcı hastalıkların önlenmesinde öğrenciler, aileleri ve öğretmenleri arasında koordinasyonu sağlayacak ve sağlık danışmanlığını yürütecek.

Okulda çevre sağlığını ilgilendiren durumları kontrol edecek.

haber şu anda haber 10.com sitesinde detaylarıyla var okuyanlara

19 Temmuz 2007 13:50

emelcakir

erol33 arkadas 10.com sıtesinde haber demissin. sitenin tam olarak adresini verebilir misin.ben de gazi unv. mezunuyum.belki aldıgımız formasyon bi ıse yarar..............sayğılarımla.

19 Temmuz 2007 14:01

sanemm
Kapalı

arkadaşlar yanlış anlaşıldı galiba.formasyon alan hemşireler okullara öğretmen olarak atanmayacak.okullara hemşire olarak atamalar yapılacak.bizim gibi okul hemşiresi olmak isterseniz kurumlararası geçişle milli eğitime gelebilirsiniz kanımca.ama öğretmenlik için unvan değişikliği vb. şeyler olması lazım.

19 Temmuz 2007 14:04

sanemm
Kapalı

http://haber.mynet.com/detail_news/?type=actuel&id=X1184739234437&date=18Temmuz2007&ref=haberHome

okullara hemşire alımı

31 Temmuz 2007 20:31

erol33
Kapalı

bilgi ..okullara hemşireler ögretmen olarak degil hemşire olarak işe alınacak

01 Ağustos 2007 04:54

nevhemsire

sağlık bakanlığının hazırladığı taslak henüz onaylanmadı hatta bu konuda görüşü olanlar sağlık bakanlığına geri bildirim yapabilir.eylül sonuna kadar sanırım. okul hemşireliği ile ilgili bilgi olması tek başına okullara hemşire alacakları anlamına gelmez bence. zaten hemşire başına düşen hasta sayımız uçuk, bu şekilde hemşireleri dağıtmazlar, en azından 5-10 sene. özel okullarda ve bazı üniversitelerde okul hemşiresi var ama mevcudu bilmem kaçı aşan okullara hemşire atanması ütopik bence.

03 Ağustos 2007 10:52

guzel643

merhabalar arkadaşlar bu 2007 kpss tercih kılavuzunda okul hemşireliği ile ilgili bir yerleştirme olabili mi? veya okullarda hemşire olamak için nasıl bir yol izlemek gerekiyor yardımlarızı bekliyorum şimdiden teşekkürler......

05 Ağustos 2007 15:47

yelizmut

sanemm sen okul hemsıesı olarak mı calısıyosun nasıl atandın bılgı verırmısın

06 Ağustos 2007 10:48

guzel643

arkadaşlar olkul hemşireliği hakkında beni bilgilendirirseniz çok sevinirim bekliyorum..

07 Ağustos 2007 23:45

maviküpe2

EROL33 ARKADAŞIM BU KONUDA BİZİ AYDINLATIRMISIN..bu alımlar kpssylemi yapılacak ösym tarafından,yoksa meb tarafındanmı?

08 Ağustos 2007 00:32

pamuk_prenses34
Kapalı

Avrupa birliğine üyelik çalışmalarının birer parçası bunlar, kısaca devlet okullarında revir olacak özel okulların bi kısmında olduğu gibi, işyeri hemşireliği gibi bir şey işte bişey anlamıyosunuz sizde yok formasyonmuşta bilmemne de amma meraklısınız öğretmenliğe.............egitim fakültesi okusaydınız bari öğretmenleri pek sevmem bana göre değil kalsın:))

09 Ağustos 2007 09:39

guzel643

okullarda çalışan hemşire arkadaşlar kimse yok mu? benim nişanlım hemşirelik mezunu (Lisans) okulda hemşirelik yapamsı nasıl mümkün oluyor kpss ile mi açıktan mı yoksa sağlık bakanlığında tayin falan mı? bilgilendirirseniz çok seevinirim.....

09 Ağustos 2007 11:56

ebesra

selam arkadaslar.bu okul hemsırelıgıde ortayı karıstırdı.bı bılen yokmu.bende ogrencıyım ama bıldıgım kadarıyla özel okullarda boyle bı ımkan oldugunu bılıyorum tabı son gelısmelerden haberım yok yanı devlet okullarında revırmı var bız vatandasa hızmet veremezken nasıl okullara revır yapılmıs o da ayrı bı çelişki .bılgısı olan benı aydınlatabılırmı lutfen anlayamıyorum....

17 Ağustos 2007 18:31

erol33
Kapalı

arkadaşlar okulHEMŞİRELİĞİ ALIMI SADECE.. KPSS SINAVIYLA ALIM VAR ŞİMDİLİK O DA YATILI OKULLARA EGER İL MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜNE SORARSANIZ Kİ BEN MERSİN İL MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜĞÜ İLE BİZZAT BUGÜN GİDİP GÖRÜŞTÜM KPSS DE TERCİH EDENLERDEN ALIM OLMUŞ ODA SADECE YALILI OKULLARA İLĞİNİZE TEŞEKKÜR EDERİM AMA MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜKLERİ HİÇBİR HEMŞİRE MEB ĞEÇMEYİ DÜŞÜN MÜYOR GİBİ SİNDEN KONUŞULUYOR LÜTFEN BANA SORDUGUNUZ GİBİ MİLLİ EGİTİM MÜDÜRLÜKLERİNE VE BAKANLIKLARINA DA SORUN Kİ İLGİLENDİGİMİZ BELLİ OLSUN ARKADAŞLAR BİZLER OKULLARDA HEMŞİRE OLMAK İSTİYORUZ AMA BUNU BİLEN YOKK ...SESİMİZİ DUYSUNLAR ...BU KONUDA BİLĞİ ALDIKÇA SİZLERE FORUM BÖLÜMÜNDE AYDINLATA CAĞIM AMA LÜTFEN MESLEGİMİZE SAHİP ÇIKALIM SORMAKTAN KORKMAYALIM..

Toplam 18 mesaj
Grup Vizyon