Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : vatandaş-27bilgecee10
16 Ağustos 2007 23:16  

maliye bölümünün iş olanakları

arkadaşlar ben bir taşra ünv maliye bölümünü kazandım acaba iş imkanı nasıldır özel sekterde çalışma imkanı var mıdır ve bir sorum daha olacak dersler zormudur?

17 Ağustos 2007 00:28

meloş_45

ya kimse yokmu cevaplayacak olan 14 kere okunmuş neden kimse cevaplamıyor yahu

17 Ağustos 2007 01:14

beelzebull

herşey standart

17 Ağustos 2007 02:30

hakim_e
Kapalı

bayağı çok say say bitmezki iş olanaklarını. bunlara ulaşmak biraz kasar ama hepsi birbirinden karyerli meslekler. örn : idari hakimlik, sayıştay, kaymakam, gelirler kontrolörlüğü, vergi kontrolörlüğü vs..

17 Ağustos 2007 02:32

hakim_e
Kapalı

tabi bunlar kamu sektörüydü. özel sektörde banka, finansal danışmanlık vs. olabilir ama harcanma özel sektörde..

17 Ağustos 2007 09:45

staind

hayırlı olsun kazandıgın bölüm.ne yapmak istediginize baglı eger kamu da sınavlara girecekseniz herhangi bir ünide iibf mezunu iseniz yeterli oluyor.ama diyorsanız özel sektörde calısacagım.teori dersleri size pek bir şey kazandırmayacaktır bu eksikligi staj vs ile gidermeniz gerekir.önce ne yapmak istedginze karar verin.

başarılar...

17 Ağustos 2007 12:46

meloş_45

tessekkür ederim peki dersler zormudur peki?

17 Ağustos 2007 13:46

sebze
Kapalı

Dersler zor değil :)

Sen şimdiden böyle ilgiliysen eminim zorlanmadan başarılı olursun..

17 Ağustos 2007 15:13

45

Doğrusu Maliye bölümünün dersleri gayet zordur.Sayısal ağırlıklı ve iyi bir sayısal zeka gerektiriyor.Matematik te yüksek düzeydedir.Başarılar dilerim.

17 Ağustos 2007 15:14

haydardeu

arkadaşlar izmirde şuan bi ithalat/ihracat şirketinde çalışıyorum.son sınıfa geçtim ve kursa gideceğim ve okulun açılması yaklaştığı için işi bırakıcam.firma sahipleri çok iyi ve onlara yardımcı olmak için yazıyorum.eğer bu şirkette çalışmak isteyen varsa bana yazabilir.firma izmirde 1. sanayi sitesinde.sadece oturup bilgisayarda ingilizce yazışma yapılcak.çok rahat bir iş yourlmazsınız.sadece iyi derece ingilizce gerekmektedir.tabi çok yüksek rakamlar vermezler

17 Ağustos 2007 17:48

staind

hadi yaa

demek dış ticaretçisin.arkadaşlar özel sektör düşünen arkadaslar bence bunu degerlendirsinler.dış ticaret zordur ama zevklidir.

maliye bölümünü kazanıp da okicak kardeşlerimize tekrar basarılar diliyorum.inşallah basarılı olurlar.uludag maliye veya istanbul maliye kazanan varsa yardımcı da olabilirim.zevkli güzel bir bölüm kazandınız.tebrikler.ama size tavsiye.liseden yoruldunuz belki ama ilk sene haricinde sakın boşlamayın ben kendimden biliorm 3 te bosladım ki en önemli sene.az kalsın okulum uzuyordu.ayrıntılı bilgi isteyen varsa seve seve yardımcı olurum

17 Ağustos 2007 22:12

ahmedian

dersler aynıdır ama hocalar daha cok kasar:)

ben ist da yata yata mezun oldum, benle aynı bölümü okuyan bir arkadas bitirene kadar cocuk bitti,

tebi genelleme yapmamak lazım,

kolay gelsin

18 Ağustos 2007 09:27

murat.01

maliye bölümü mezunu olmakla iibf bölümü herhangi bir bölüm mezunu olmak arasında fark çok azdır.genelde maliye iş ilanlarının bir çoğuna işletme,kamu,çeko vs.. bölümlerde başvurabiliyor.bu nedenle mezun sayısı çok alımlar az bunun yanında denk olan açık öğretim binlerce mezunu var.anlayacan mezun olana kadar iibf mezunu yüzbinleri bulcak.şimdiden başarılarr

18 Ağustos 2007 13:15

staind

ahmedian istanbul uniden mi mezunsun

18 Ağustos 2007 17:26

***AYZIT***

bence maliye hem kamu hemde özel sektör için çok avantajlı bir bölüm. bana başta yol gösteren birileri olsaydı işletme değilde maliye okurdum. ama ne okursan oku unutmaman gereken en önemli nokta kendini geliştirmen ve güncellemendir. birde okuduğun bölümü ve yapmayı düşündüğün işi sevmen.

sana tavsiyem önüne körü körüne hedefler koyma(mesela kaymakamlık sınavına herkes hazırlanır, kimse yapabilecekmiyim diye düşünmez sadece adı kaymakamlık olduğu için cazip gelir,yanlış anlaşılmasın söylediklerim...)üstesinden gelebileceğin hedeflerin olsun...

başarılar..

19 Ağustos 2007 11:36

efgan

meloş arkadşım bende bır malıye mezunuyum sanırım buna dayanarak bır kaç bırşey soyleyebılırm, oncelıkle hayırlı olsun ııbf içinde gorecelı olarak tabı kamu için eb uygun bolumu kazanmışsın ozel sektor içinse işletme bolumu kadar olmasa da en az diğerlerı kadar avantajlsın, ancak unutulmaması gereken kağıt ustunde butun iibf mezunlraı aynı haklara sahıptır yanı senın ayrı olarak gırebileceğin bir sınav yoktur..bu yuzden senı ayrıcalıklı kılan okulda diğer bolumlerden aynı ve farklı olarak aldığın, kı bu ayrıcalıklı olanlar çok onemlıdır mezun olduğunda farkedeceksın hukuk, ıktısat ve muhasebe, derslerde kendını iyi yetiştirebilmendir.kazandığın okul neresı olursa olsun eğitimini kastedıyorum ıngılızce ve diğer derslerde onemlı olan kendını ıyı yetiştirebilmendir. bırıncı sınıftan ıtıbaren gundemle ve bılhassa ekonomı ıle hasbıhal olman gerekır yoksa çok bır şey bekleme yanı oklu kntın koşelerınde geçırerek onemlı yerlerı hayal etme işin çok zora gırer..ııbf mezunun bılemsı gereken bence ıkı 3 ders vardır ıngılızce, ekonomı ve muhasebe..kımse yanlış anlamasın ben bunları çok ıı bılıyorum değil sedece mezun olan bır oğrencı olarak keşke boyle yapsaymışım dıyorum daha soyleyecek çok şey var ama şimdilik hoşçakalın..

24 Ağustos 2007 21:29

xtrip
Kapalı

ben de maliye son sınıftayım.kazandığımda ne olunur nerelerde çalışılır hiç bir bilgim yoktu ama kamuda çalışmak isteyenler için çok güzel meslekler var.özelde işletme mezunları kadar şanslı olamasak da maliye mezunları çoğunlukta.staj yaptığım büyük şirketlerden biliyorum finans,muhasebe gibi departmanlarda çokça maliye mezunu çalışıyor

24 Ağustos 2007 21:36

coollector
Kapalı

saymakla bitmez. zaten mezun olunca her bölüm giriyor sınavlara. özellikle gördüğün derslerin çeşitliliği bakımından diğer bölümlere göre avantajın da var. . derslerden muhasebe ve hukuk bölümünü okulda halledebilirsin ama maliyeciler de iktisat önemli bir sorun. iktisata özel bir zaman ayırmalı kanımca...

25 Ağustos 2007 01:33

efgan

meloş açtığın başlığı unuttun mu yoksa :)

25 Ağustos 2007 10:41

tolka

arkadaşım maliye bölümünü kazanmış olman büyük bir şans derslerine iyi çalışırsan ezber değil bilgi birikimi yaparsan ingilizceyi önemsersen bide yazları staj yaparsan mezun olduğunda hiç bir sıkıntı çekmezsin ama dersenki ben daha fazlasını istiyorum beni uzmanlıklar, idari hakimlikler, denetmenlikler anca keser o zamanda yine n şanslı bölümlerden birindesin bu durumda yapman gereken yazlarını ders çalışarak geçirmenki daha çok erken ve ek olarak ekonomiyi çok sağlam takip etmen gerekir kesinlikle hergün bir gazete okuman lazım baştan sona burçlar ve spor dahil :) ve bireyselliğini arttırmalısın unutma koyun değilsin

Toplam 19 mesaj