Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : gubazİDAL*
27 Ağustos 2007 16:05  

Hastanelerde Çalışan Taşeron Firma İşçileri

ARKADAŞLAR BİZİMDE SORUNLARIMIZ TARTIŞIP BİLGİ ALIŞ VERİŞİNDE BULUNABİLECEĞİMİZ ORTAK BİR PLATFORM OLSUN İSTEDİM KATILIMLARINIZI BEKLİYORUM......

28 Ağustos 2007 13:09

biricik-

ben hastanede çalışmıyorum.Üni. de çalışıyorum.Ayrıca taşeron firmalar 4/c li mi oluyorlar ilk kez duyuyorum

28 Ağustos 2007 13:23

huseyin_sengul19

hayır 4/c olmuyor fakat bu konuyu forumda ancak buraya açmama izin verdi editör arkadaşlar..

31 Ağustos 2007 09:28

huseyin_sengul19

KİMSE YOK MU ARKADAŞLAR BİZİM KONUMUMUZDA OLAN

11 Eylül 2007 09:35

bnd

İyi günler arkadaşlar bende hastanede taşeron firmada çalışıyorum her senenin son günü çıkış yeni senenin ilk günüde giriş yapılıyo hiç bir hakkımız yok asgari ücretle çalışıyorum 7 sene bitti daha hiç bir iyileştirme olmadı.Biz hastanelerde bilgi işlemci olarak çalışıyoruz bütün iş yükü bizde ama döner sermayeye gelince 657 ye tabi memurlar doktorlar hemşireler alıyo biz gene asgari ücrete talim ediyoruz.

Herkeze saygı ve selamlarımla...

11 Eylül 2007 09:58

huseyin_sengul19

BND MERHABA BENDE AYNI DURUMDA ÇALIŞIYORUM DEVLET HASTANESİNDE OTOMASYON PERSONELİ OLARAK ÇALIŞIYORUM İLK KAYITTAN FATURA KESİMİNE KADAR HER İŞ BİZİM ÜZERİMİZDE DÖNÜYO FAKAT BİZ ASGARİ ÜCRETLE SÜRÜNÜYORUZ .

SEN HANGİ İLDESİN?

12 Eylül 2007 09:54

taşeron firma maduru

üniversite hastanelerinde döner sermaye bünyesinde çalışan sözleşmeli personeller 4/b kadroya geçirildi. Ya taşeron firma aracılığı ile yıllardır hastaneye hizmet veren personeller ne olacak?kimse bu konuda bir çaba göstermiyor. sağlık teknikerliği tıbbı dökümantayon bölümü mezunuyum , 4yıldır çalışıyorum,şimdi kadro geldi ve ben ve benim gibi birçok meslektaşım dahil olamıyor, bu adalet mi, bende aynı iyi yapıyorum, aynı satte çıkıyorum ve yoğun bakım gibi yoğun bir yerde çalışıyorum,yazıklar olsun diyorum başka da bir şey demiyorum.

evet bütün çalışma motivasyonum bozuk durumda, önce bakanlıktakileri tebrik ederim,sonra buradaki yöneticileri.artık bu taşeron firma olayı bir son bulsun.

12 Eylül 2007 10:36

bnd

Selamlar arkadaşlar.Sayın Hüseyin Sengul arkadaşım ben balıkesirin bandırma ilçesinde devlet hastanesinde 7 yılı geçti çalışıyorum. Sen hangi il veya ilçedesin.

Herkeze saygılarımı sunarım hayırlı ramazanlar dilerim...

12 Eylül 2007 10:53

huseyin_sengul19

ben Çorum Devlet Hastanesinde 3 yıldır çalışıyorum bizim hastanede 50 otomasyon işçisi var resmi olmayan ünvanımız Tıbbi Sekreter ben faturalama servisindeyim.

Aslında biz Memur Eliyle Yürütülmsi gereken işi yapıyoruz yani buna göre biz 4/B verilmesi lazım ama bu konuda hiçbir çalışma yok.

bu konuyu açarken bunu düşündüm belki birlikte bir yerlere sesimizi duyurabiliriz birileride bizi farkedebilir.

12 Eylül 2007 13:27

bnd

Sayın hüseyin arkadaşım bizde bu sene itibariyle 57 kişi bilgi işlem (otomasyan)137 kişi(137 de yanılmıyosam)temizlikte yaklaşık 15 kişi felanda yemekhanede yemek ihalesini alan firmada çalışıyolar.aynen dediğin gibi bütün memur işini biz yapıyoruz 8-4 mesai tabi işler yetişip 4 te çıkabilene aşk olsun artı işçi olarak haftalık mesai saatini resmiyette dolduramadığımız için ayda 2 yada 3 acil veznesinde saat 11 e kadar nöbet tutuyoruz.Nöbet bitiminde eşin baban felan yoksa eve nasıl gidersen git kimsenin umru değil.hiç bir hakkımız yok.tabi hakkımız olmadığı gibi hala bütün işler bizde.Ama döner sermaye almaya gelince döner sermaye alsınlar diye ay sonu gece yarılarına kadar performans hesaplayan da biz ama döner sermayeye almak memur,doktor ve hemşirenin hakkı.Aslında tabiki onların hakkı ama zaten suçluda onlar değil sistem.

herkez birlik olmalı bir elin nesi var iki elin sesi var...

Evet saygıdeğer arkadaşlar hüseyin bey ve benden başka bu durumda çalışan o kadar çok insan varki ama hep bir bastırılmışlıkla susmaya alışmışlar.Hadi artık herkez hakkını aramayı bilsin...

SAYGILARIMLA....

12 Eylül 2007 13:58

huseyin_sengul19

BİZ ACİLDE NÖBET TUTMIYORUZ AMA CUMARTESİ GÜN ÇALIŞIYORUZ DEDİĞİN GİBİ HASTANEDEKİ HER K,İLİT NOKTADA BİZLER VARIZ DÖNERİN DÖNMESİNİ SAĞLAYAN BİZ OLMAMIZA RAĞMEN BİZE ÖDENEN DÖNER MAAŞIMIZIN SADECE %5 İ. O DA 20 YTL GİBİ CÜZİ BİR RAKAMA TEKABÜL EDİYOR YILLIK İZNİMİZ YOK SENDİKAL HAKKIMIZ YOK YOK YOK YOK

13 Eylül 2007 09:33

bnd

sayın hüseyin arkadaşım bize kesinlikle döner sermayeden para ödenmiyo bir ara öneri olarak her doktorun aldığı döner sermayeden 50 şer ytl kesilsin ve şirket çalışanlarına pay edilsin denildi ama tabiki bunu ne doktorlar nede idare yasak olduğunu gerekçe gösterek kabul etmedi.ceplerinden para çıkacakya o yüzden hemen devreye sistem girdi ve yasak denildi anlayacağın ama başka şeylere gelince onların artısı olacak hiçbir şeyde sistem devreye giripte yasak demiyo.Biz nöbetleri c.tesi günleri çalışmamak için tutuyoruz tabi bu memurlarında işine geliyo saat 23:00 e kadar geziyolar nöbette.

Buarada yasal olarak bizlerin senelik izni olmadığı söyleniyo ama biz hep kullandık açıkçası bu sene vermeyceklerdi ama verdiler bu izin konusunda benim anlamadığım bir müfettiş geldiğinde bizlere hemen ondan habersiz senelik iznimizi kullandığımıza dair imza aldılar yani madem bizim senelik iznimiz yok müfetiş demiyomu bunların senelik izni yok nasıl izin kullanıyolar diye işte herşey bir muamma....

haydi arkadaşlar ya yokmu bizden başka bu durumda olan... SAYGILAR

14 Eylül 2007 11:11

huseyin_sengul19

HADİ AMA BEKLİYORUZ YOKMU ARKADAŞLAR SADECE İKİ KİŞİMİYİZ?

14 Eylül 2007 11:28

huseyin_sengul19

SUAN BENİM ELİME GEÇEN NET MİKTAR 468,70 SİZLER NE KADAR ALIYORSUNUZ?

14 Eylül 2007 15:07

bnd

Sayın hüseyin arkadaşım nasıl alıyosunuz 468 ytl yi? yani ek ödenek olmadan biz sadece asgari ücret alıyoruz.

14 Eylül 2007 15:39

huseyin_sengul19

yol parası ve maaşın %5 i kadar döner sermeye alıyoruz sizde yol parası yokmu ?

14 Eylül 2007 22:18

bnd

Sadece 16 ytl yol parası var.Biz sizin gibi %5 te olsa döner sermaye almıyoruz.Daha öncede yazdığım gibi bizlerin döner sermaye almasına yasak deniliyor.yani kısacası sadece 16 ytl yol parası alıyoruz onuda zaten son 1-2 senedir alıyoruz daha önce servis vardı ama servisten 10-15 kişi felan yararlanabiliyodu.onu kaldırınca herkezin maaşına 16 ytl yi yansıttılar o kadar.

Hayırlı akşamlar....

15 Eylül 2007 11:40

huseyin_sengul19

biz ayda 52 x otobüs bileti parası alıyoruz ama bunun da tabi kanuni kesintileri filan var bizede 30 ytl gibi bişey yansıyor maaşa.

döner sermaye dağıtımına gelince temizlik ve güvenlik şirketine böyle bir uygulama söz konusu değil biz memur eliyle yapılması gereken işleri yaptığımız için başhekim bey yasal olarak verebileceği en üst miktar olan maaşın %5 i kadar döner verdi.

20 Eylül 2007 10:23

bnd

Sayın hüseyin arkadaşım tekrar selamlar sen ve benden başka yok herhalde bu konulardan muzdarip olan.

Sayın hüseyin arkadaşım benim sana bir sorum olacak şu döner sermayeden sizlere verilen maaşın %5 i olan payın hangi yasal dayanağa göre veriliyo bana bu konuda bilgi verirsen sevinirim.yani bunun yasal dayanağı neymiş öğrenelimki hakkımızı ararken ona göre hazırlıklı olalım.

şimdiden tşk lerimi sunarım...

20 Eylül 2007 13:19

huseyin_sengul19

ben bu konuda şuan için net bilgi sahibi değilim bir araştırma yapmam gerek sonucu sana bildiririm olur mu?

20 Eylül 2007 13:49

bnd

Sonucunu bekliyorum Sayın Hüseyin arkadaşım.Heeee bu arada şirketiniz sizlere banka promosyonundan pay verecekmi yada verdimi?

Toplam 465 mesaj
12345678910111213»
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;