Editörler : supporters.

lecter
Kapalı
03 Ekim 2007 17:26

zaten benim program ramazan öncesi ve sonrası içindi,ramazanda sahura kadar çalıştım.

squire
Aday Memur
03 Ekim 2007 18:22

merhaba arkadaşlar..ben iktisat 3. sınıf öğrencisiyim..bu sene kpss a ya girebilip puanımı dondurabilirmiyim??bu konuda bilgisi olan varsa yardımcı olursa sevinirim..

telvinm
Memur
03 Ekim 2007 18:31

dondurmana gerek yok, sınav sonucun 2 yıl geçerli oluyor.

jaunty_lady
Aday Memur
03 Ekim 2007 22:54

ben a-gurubu öğretmenlik kadrosu için eğitim bilimlerinden başaladım çünkü daha akılda kalıcı ve güncel.g.kültür g.yetenek biraz daha ezbere dayandığı için sonralara bıraktım ya da aralarda zaman ayıracağım.bilmiyorum doğru mu:((

gindabi
Memur
04 Ekim 2007 00:16

a grubu öğretmenlik ne demek yaw bildiğim kadarıyla a grubunda öğretmenlik die bişi yok zaten agrubu kadrolar içinde eğitim bilimleri sınavına girmiyoruz biz

kusura bakmayın ama başlık içinde bikeç kelam edeyim bööle ütopik başlıklarla kendinizi motive ettiğinizi sanıosanız bence yanılıosunuz arkadaşlar ben şu kadar çalışıyorum sen şu kadar çalışıosun yarışı deil bu iş zaten şu a grubu forumunda yazan arkadaşların çoğu oks düzeyindeki bu başlığa muhakkak gülüp geçecektir bi tavsiyede bulunmucam çünkü haddime deil :) çok çalışmaın ii çalışın yeter be...

recomix83
Şef
04 Ekim 2007 16:06

ben sana katılmıyorum gindabi zira kendine göre değerlendirme yapmışsın...bu başlık sayesinde motive olan birçok arkadaş olduğunu ve bunun ders çalışmalarına olumlu yansıdığını düşünüyorum.

ders planına gelince ben de ramazanda çalışamıyorum oruçlu olunca insan konsantre olamıyor fakat ramazandan sonra eminim ki bir plan oturur telaşa gerek yok... saygılar

esma_23
Kapalı
05 Ekim 2007 20:37

bende hiç kpss düşünmezken özelde umduğumuzu bulamayınca kpssye yöneldik ama kpss hakkında hiç bilgim yok hangi kitaptan çalışmalıyım nasıl çalışmalıyım onu bile bilmiyorum...6saat 10 saat çalışan arkadaşlara maşallah ben ne yapcam hiç bilmiyorum

bahar_s
Şef
05 Ekim 2007 21:07

arkadaşlar henüz çalışmaya başlamadım.daha doğrusu başlayamadım desem daha doğru.staja gidiyorum.sabah 9-akşam 4.o saatten sonra da iftara kadar çalışamıyorum.çünkü en halsiz, en bitkin olduğum zaman.yemekten sonrada bir ağırlık çöküyor, uyku geliyor çalışamıyorum.dört gözle 15 ekmi bekliyorum.bayramdan sonraki il gün başlayacağım alah nasip ederse.hepinize başarılar....

tummyroof
Aday Memur
05 Ekim 2007 21:43

arkadaşlar acil bir şey sormam istiyorum ,üniversiteden mezun olmadan kpssye giremiormuyuz?mesela maliye teftiş e girmek istiyorum yada gelir uzman yardımcılığı bu yüzden kpssye girmem gerek bu durumda mezun olmam mı lazım?A grubu kadrolar için başvuruda mezun olmak şart mı?

g_yasar
Kapalı
05 Ekim 2007 22:27

mezun olmadan girebilriyorsun

the trooper
Aday Memur
05 Ekim 2007 23:54

Kpss bahanesi bol olanın kaldırabileceği birşey değil.Ve denildiği gibi bu başlık psikolojik rahatlama ortamına dönmüş.Burda bahane üretenlerin hepsi,hayal kuranların %90 ı kpss de tırtlayacak.Yazmıştı diyeceksiniz.

Peki tırtlamamak için ne yapmak lazım.Bahane üretmemek,günlük hayattan sıyrılıp sadece kpss yi düşünmek gerek.Motivasyon denen şey budur arkadaşlar.

Bir de ramazanda çalışamayanlar var.Onlar ayrı bir dünya,hiç şansları yok gibi...Biz de oruç tutuyoruz ama sabaha dek de sınavlara çalışıyoruz.

Aranızda hayalperestler de vardır,gerçekçiler de.Gerçekçiler hayal kırıklığına uğramaz.Diğerleri senelerini kpss ye adar.

Kısaca sloganınız şu olsun : "Durmak yok çalışmaya devam..."

recomix83
Şef
06 Ekim 2007 00:22

herkes kendini bilir dostum kimse hakkında böyle kesin kanılarda bulunma. kaldı ki sen bu başlıktaki yazılanları okuyup yorum yazabiliyorsan motivasyon anlamında birşeyler hissediyorsun demektir.Eğer aksini idda ediyorsan bence bencillik yapıyorsun.

the trooper
Aday Memur
06 Ekim 2007 00:33

Ben bu yolları katettim.Motivasyonluk bir dururum yok dert edinme.Ama tabi beni ilgilendirmez.Ne yaparsanız yapın.

Ve yazdıklarımın altını çizdiğimi belirteyim,ister kesin konuşuyorsun de ister peşin hükümlüsün...2008 Kpss sınavında görürüm halini.

onurozbey
Memur
06 Ekim 2007 21:29

Ya hu ne güzel işte the trooper arkadaşımız çok iyi bir "gaz" vermiş... İnat edin ve "ben böyle değilim" deyin çalışın... Doğrularıda söylmeiş, yalann değil vesselam...

Anladığım kadarı ile de söylediği şeyleri de bizzat yaşamış.

Çalışın çalışın...:)

beelzebull
Şube Müdürü
06 Ekim 2007 23:09

adam doğru diyor arkadaşlar.gaz alcak zamanımız bile olmamalı çalışmalıyız sürekli

bahar_s
Şef
06 Ekim 2007 23:19

benim adıma üzülme trooper.önemli olan çok değil, verimli çalışmak.ben össde de az ama verimli çalıştım ve türkiyenin en iyi hukuk fakültesini kazandım.bunu da başarırım .sen hiç dert etme. e mi arkadaşım....

recomix83
Şef
06 Ekim 2007 23:49

ders çalışmak tabiki bu sürecin temeli... fakat ders çalışırken de bazen neden çalıştığını bilmek istiyor insan sıkılıyor yani... ben kendi adıma bu foruma(ya da başka foruma) girdiğimde neden ders çalışmam gerektiğini daha iyi anlıyorum... bu da bende bir motivasyon oluşturuyor

*Tekniker_Arzum*
Aday Memur
07 Ekim 2007 00:15

BEN DAHA ÜNİVERTE 1. SINIFTAYIM MEMURLUK SINAVINA HAZIRLIK OLSUN DİYE GÜNDE 6 SAAT ÇALIŞİYORUM HERKESE BAŞARILAR DİLİYORUM

lprmrh
Kapalı
07 Ekim 2007 17:03

afferin:)

dusom
Memur
08 Ekim 2007 15:39

herkese iyi çalışmalar...

Toplam 94 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler