Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
04 Eylül 2007 11:56  

Kapalı
Sağlık meslek lisesinde öğretmen olmak isteyen hemşireler burada toplanalım..

2007 yılında çıkan milliegitim bakanlıgının meb sitesinde halen var kimler ögretmen olur yazısında saglık meslek lisesinde ögretmen olmak isteyen hemşirelik y.o. mezunu ve formasyon sertifikasına sahip isesiz 2 dalda sağlıkmeslek liselerinde ögretmen olma hakkınız var ama neden se birtürlü alım yapılmıyor ki eskiden sağlıkmeslek lisesine ögretmen olmak isteyenlenden birde 2 sene hastanede çalışma şartıda var dı şimdi oda yok hakkımız var ama alım yokk alım var ama genel olmuyor ve açıktan atıyorlar ...tüm üniversite mezunu hemşire arkadaşlar bu meslek daha nezamana kadar

torpilli leri atıyacak yetmez mi meslegimize sahip çıkalım

benci zihniyetten artık vazgeçelim desteklerinizi bekliyorum..

05 Eylül 2007 12:37

erol33
Kapalı

kimse ögretmen olmak istemiyormu??

05 Eylül 2007 16:16

canan_c

5 yıl sonra tüm sağlık meslek liseleri kapatılacak.neden öğretmen alsınlar ki

05 Eylül 2007 17:11

greeeen

bu yıl yeni alım yapıyorlar 5 yıl sonra nasıl kapatsınlar o okullar hep açık kalıcak bu zihniyet devam ederse

06 Eylül 2007 14:01

erol33
Kapalı

ya kardeşim endüstrimeslekliseleri kapandımı ki sağlık meslekliseleri kapansın...o okulları üniversiteye bağlamaları lağzım bu da ilerde olacak inşallah nasıl ki bir endüstrimeslek kimya bölümü bitiren kişi başımıza gelşip kimya ögretmeni olamıyorsa hemşireliği bitirende üniversite okumadan hemşire olarak çalışamammı ama malesef bunu yapıyorlar ve meslek lisesininde kalitesi düşüyor tabi ki

06 Eylül 2007 23:28

serçin

ben hemşirelikten master yapıyorum aynı zamanda devlet hastanesinde çalışıyorum nasıl milli eğitime geçebilirim bende sağlık meslek lisesinde öğretmenlik yapmak isterim bi fikri olan varmı?

07 Eylül 2007 08:52

evrencak1

SAĞLIK MESLEK LİSELERİNDE EMEKLİ OLAN KİMSE YOK HERALDE

08 Eylül 2007 08:52

yıldızz

yanlızca hemsırelermı basvurabılıyor lutfen bu konuda ayrıntılı bılgısı olanlar yazsın

08 Eylül 2007 09:29

erol33
Kapalı

ARKADŞALAR SİZ MEB NIN SITESINDEN KIMLER OGRETMEN OLUR YAZISINI VE SAGLIKMESLEK LISESINE VERILEN BOLUMLERI OKUSANIZA..NEDEN HEMŞİRELER HİÇ BİŞEY BİLMEZKİ BİHABER ...BEN KENDİMİ CAHİL DDERİM SİZ BENİ SOLLADINIZ..YA 2006 YILINDSA BERİDİR HEMİRELER ÖGRETMENLİK HAKKI YASAL

12 Eylül 2007 23:21

murgül

arkadaşlar sağlık meslek liselerine öğretmen olarak nasıl başvurabiliriz.şartları neler ben ünv. hastanesinde lisans hemşireyim.başvuru için formasyon olması gerekli deniyor bu formasyonu nerden alabiliriz bilgilendirirseniz çok sevinirim...

17 Eylül 2007 10:56

erol33
Kapalı

formasyon yerine şimdi tezsiz yüksek lisans alınıyor.

17 Eylül 2007 14:27

hem.meltem

arkadaşlar, ben ankara da ikamet ediyorum haziran ayında sml lere öğretmen atamsını sormak için sağlık bakanlığına gittim personel bana öğretmen sayısının ihtiyaçtan fazla olduğunu böyle atamanın olmayacağını söyledi. fakat smller git gide çoğaldığı için bence kestirme bir cevaptı. bildiğim kadarıyla bir çok üni. tezsiz yüksek lisans vermiyor formasyon almamız daha kolay değil mi??

17 Eylül 2007 18:43

greeeen

bence öğretmen olmak formasyon almadanda mümkün yani torpilin varsaaa

17 Eylül 2007 20:46

gulkiraz06
Kapalı

ya arkadaşlar ben bir ara gevher nesibe sağlık eğitim enstütüsüne gitmeyi çokistedim ama çok fena paralar istiyorlardı torpil en çokta orada oynuyor benim bildiğim son bir kaç yıldır alım falan yok

17 Eylül 2007 22:55

sonics79

gevher nesibe sağlık eğitim enstitüsü açılmamak üzere kapandı. Ordan mezun olan tıbbi teknologlar bile öğretmenliğe geçemiyor ki, normal üniversite mezunu hemşireleri meb öğretmen olarak alsın. formasyonun alasını aldık, 4 yıllık fakülte kredisinden fazla krediyle mezun olduk. Geçmek isteyenleri geçirmiyorlar. Bildiğim kadarı ile sağlık eğitim fakültesi mezunları artık oraya öğretmen olacak.

19 Eylül 2007 00:21

eylul38

arkadaşlar ben sağlık meslek lisesinde meslek dersleri öğretmeniyim. yüksek hemşirelik mezunu ve formasyon eğitimi almış olmak şartı ile sml de öğretmenlik hakkına sahipsiniz yalnız ülkemizde sağlık meslek lisesi meslek dersi öğretmenleri normu dolu olduğu için emekli olacak öğretmenlerin kadroları boşaltmasını beklemeniz gerekiyor

20 Eylül 2007 13:00

erol33
Kapalı

YOK BE KARDEŞİM SEN UYU BENİMLE AYNI OKULU BİTİRENLER ÖGRETMEN OLDUU BİLE

20 Eylül 2007 16:23

huscen

Arkadaşlar formasyon açık öğretimden alınabiliyomuş dediler bileniniz varmı.alınıyosa daha kolay olur

22 Eylül 2007 17:10

eylul38

erol 33 açıklama yaparmısın son 4 yılda sml ne hiç öğretmen ataması yapılmadığı halde hangi okul mezunu arkadaşlarının nereye atandığını. arkadaşlarda bu durumdan yararlansın

23 Eylül 2007 10:50

erol33
Kapalı

dogru atama yapılmadı deniliyor ama üniversite mezunu ve formasyonunuz varsa birde millet vekili torpili bulun bakın hemen tayininiz çıkıyor şimdi isim yazmıyom amam benim çevremdekiler hep bu yolla atandılar torpille açıktan atandılar ..eger torpiliniz varsa her şey boş arkadaşlar yeminki size yazdıklarım dogrudur ve ispatlarım....

25 Eylül 2007 15:37

emine77
Kapalı

erol33 sen daha "lazım" yazmayı bilmiyorsun. (ki lağzım yazmışsın) Öğretmen mi olmak istiyorsun?

Toplam 45 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon