Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
08 Eylül 2007 18:38  

# Döner sermaye hesaplamaları #

arkadaşlar dönerlerin nasıl hesaplandığını kurum puanları, çalışılan bölüm puanları vs.. hakkında bilgisi olan veya bunları nasıl öğrenebiliriz bilen var mı.

08 Eylül 2007 18:40

tıbbisekreter 97

geçen ay 20 gün için 499 ytl döner aldım acilde tıbbi sekreter olarak çalışıyoruz. bu ay 30 gün ama yine aynı para yatmış. bilgisi olan varsa yazsın lütfen

08 Eylül 2007 19:44

18_57

kardeş aylık çalışmalar daha yeni yollandı yatmamıştırki nasıl oluyo??

08 Eylül 2007 19:53

rönt.fatih

geçen ay yanlış hesaplayıp sana tam yatırmışlardır

08 Eylül 2007 20:09

anestezi21

arkadaş hesaplma tavandan yapılıyo ve o ay eğer tavana takılmıyosa o çalıştığın gün sayısı etkilemiyo..

bazen bir haftya bile kesili bazen 15 güne bile kesilmez...

09 Eylül 2007 11:15

tıbbisekreter 97

arkadaşlar ilginiz için öncelikle teşekkürler.

18_57 arkadaşım bizim hastanede döner sermaye paraları ayın 4-5 gibi yatıyor o yüzden ağustos ayına ait dönerleri biz aldık.

şu tavan ücret sanırım hastaneden hastaneye değişiyor değil mi?

birde şunu merak ediyorum tıbbi sekreter yada att arasında dönerde fark olur mu?

09 Eylül 2007 17:17

lab1074

acil,ameliyathane(anestezi,hemşire)taban katsayısı 2 dir.laboratuvar,röntgen,tıbbi sekreter vb.nin katsayısı ise 1.5 dur.eğer att acilde ise onunda katsayısı 2 dir.yani o 400 alırken sen 300 alırsın.tabi lise,önlisans ve lisans mezunları arasındada fark olur.

09 Eylül 2007 18:44

murat.01

selam arkadaşlar bu dönerin hesaplaması nasıl yapılıyor???lisans ebe s.ocağı

Matrah Kat Sayısı : 1,5

Brüt Üst Sınırı : 767

Taban Matrahı : 511

Hesaplanan Ödeme Tutarı : 352

Tahakkuk Tutarı : 352

Vergi Dilimi : 15%

Kesilen Vergi Toplamı : 165

Net Ödeme Tutar : 255

bu kriterler ne anlama geliyor her kalem nasıl hesaplanıyor.dönerden ssk prim kesiliyor mu?bilenler yazıversin tşk

09 Eylül 2007 19:02

tıbbisekreter 97

arkadaşlar yardımlarınız için çok teşekkürler

yarın birde idare den bordro isteyip bir göz atmayı deneyeceğim belki bende sizlere daha açık bilgi verebilirim

gerçi maaş bordrosunda döner yer alır mı bilmiyorum

hepimize allah kolaylık versin...

10 Eylül 2007 11:24

güvenlikçiler

valla ben heseplardan hiçbir şey anlamadım...zaten bordro falan da verilmiyor, üstelik bu ay ankaranınkiler yattı mı haberiniz varmı sabah baktım yatmamış...

10 Eylül 2007 11:34

latif_53

YÜZDELİK DİLİME GİRİYORUZ İYİ TAKİP EDİN

10 Eylül 2007 14:45

umut_ yolcusu

tıbbi sekreter97 geçen ay tavandan almışsın bu ayda tavandan.bu miktarı geçemezsin hatta fazla almışsın önlisansmısın sen

10 Eylül 2007 15:34

tceper_41
Kapalı

idari katta 4/b tıbbi sekreter olarak çalışıyoruz ve idare bizim dönerlerimizi kadrolu personele göre ayarlamaya çalışıyor, bunun için il sağlık müdürlüğüne yazı bile yazdı. şuanda net 390 ytl alıyoruz, eğer dediklerini yaparlarsa brüt 390 ytl olacakmış. bu sadece tıbbi sekreterler için yapılacakmış neymiş 4/b li hemşireyle aynı parayı alıyormuşuz. iyide aynı şartlarda atanmadıkmı??????? bunun dışında dönerlerimizdende %20 lik vergi kesiyorlar...

10 Eylül 2007 18:37

tıbbisekreter 97

arkadaşlar ben bugun muhasebeyle konuştum

öncelikle benim ve dört arkadaşımın dönerleri yaklaşık 150 ytl eksik olmuş çünkü sorumlu baş hemşire yardımcısı listeleri muhasebeye verirken bizi unutmuş bizim için yeni bir bordro hazırlayıp farkı birkaç güne kadar vereceklermiş

bir arkadaş sen önlisansmısın diye sormuş umut_yolcusu evet ben önlisans ım.

ayrıca şu hesaplama için gerçekten bordro vermiyorlar

bana maaş bordrosu verdiler döner sermaye aldığım ücret en altta ... kadar performans alıyor diye kayıtlı hesaplama için bir bilgi vs yok

hesaplamanında her ay değiştiğini bizim için tavan ücret kosununda da yeni düzenleme yapıldığını söylediler ama bu yeni düzenleme tcper_41 arkadaşın dediği gibi azaltma yönünde mi bilmiyorum

allah yardımcımız olsun....

birileri hakkımızı yese hesap soramayalım diye aldığımız maaşın nasıl hesaplandığını bile öğrenemiyoruz....

10 Eylül 2007 19:36

sultem42

tıbbısekreter97sana ilkyatan 499 ytl 20 günlük döner degil 30 günlük döner onun için hata yapıyosun

10 Eylül 2007 20:53

yuxexes45

banada 20 günlük 500 ytl yattı.ancak 30 günlük 750 vereceklerini sanmam.bekleyip göreceğiz.

11 Eylül 2007 19:18

tıbbisekreter 97

ben görüştüm 660 ytl olması gerekiyor bu ayki 30 günlük dönerin ama baş hemşirenin hatasından dolayı eksik hesaplanmış. iki güne kadar farkı yatıracaklar arkadaşım.

üstelik geçen ayda 20 gün için 499 yattı

11 Eylül 2007 19:24

tıbbisekreter 97

arkadaşlar foruma birşey yazarken sonunuda okuyormusunuz forum mesajlarının yoksa ilk takıldığınız mesaja pat diye cevap mı yazıyorsunuz

ben onca açıklama yapmışım idareyle konuştum böyleymiş diye arkadaş sen yanlış hesaplamışsın senin ki 20 gün değil 30 gün diye...

biraz takip edip yazın ya bilmişlik taslamayın...

biz bil mediğimiz için soruyoruz ve araştırmaya çalışıyoruz hemen okumadan yanlış yorumlar yapmayın lutfen...

11 Eylül 2007 19:28

tıbbisekreter 97

sultem42 arkadaşım temmuzun 10 undan sonuna kadar hesaplanan bir döneri nasıl 20 gün değil de 30 gün olarak algılaya bilirim söyler misin ben işe temmuz 10 da başladım ve dönerlerde o ayın sonuna kadar hesaplanıp verilir

12 Eylül 2007 14:57

fatih45

ya arkadaşlar maşallah sizin döner neden o kadar fazla.ben 31 günlük 400 aldım hani allah bereket versin de benim neden az?bilgisi olan varmı*?

teşekkürler.....

12 Eylül 2007 20:43

tıbbisekreter 97

fatih 45 arkadaşım dönerleri birçok neden etkiliyor

mezuniyet durumun çalıştığın hastane çalıştığın birim

ben önlisans tıbbi sekreterim

kocaelide bir devlet hastanesinde çalışıyorum ki hasta sayısı oldukça yüksek olur ve acil de çalışıyorum dolayısıyla acil farkı da alıyorum

her yerde üstelik ay ay bile farklı oluyor birde bir yıl içinde aldığı ücret toplamı 7 bin ytl yi geçerse vergi dilimine giriyormuşsun benim aynı birimdeki arkadaşlarımla bile bu yüzden 30-40 ytl fark oluyor döner de

işte bunun gibi bisürü nedeni var sen kendi çalıştığın yerde bir araştır bence

Toplam 109 mesaj
ANKET
Her il'de bir üniversite açılmasını;