Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : balmumu_adam
30 Eylül 2007 22:55  


Rapor alan kişi il dışına çıkabilir mi?

rahatsızlığı nedeniyle rapor alan kişi raporlu olduğu sürece il dışına çıkabilir mi?

01 Ekim 2007 22:01

çanakkale_veteriner

???????????

01 Ekim 2007 23:46

aleph

il değil, ilçe dışına dahi çıkamaz diye biliyorum ben.

tıbbi zorunluluk var ise amir onayı ile mümkün tabii.

Sağlık Bakanlığı İzin Yönergesi :

Hastalık İzninin Geçirileceği Yer

Madde 34 - Memurlar hastalık izinlerini, ancak hastalık raporlarında gösterilecek tıbbı zorunluluk üzerine merkezde kurum amirinin, illerde mülki amirin, yurt dışında ise misyon şefinin onayı ile görev yerinden başka bir yerde geçirebilirler.

Geçici görevle bulundukları yerlerde hastalanan memurların hastalık izinlerini geçici görev mahalli dışında geçirebilmeleri de yetkili amirin onayına bağlıdır.

Yıllık izinlerini kullanırken hastalanan memurlar hastalık izinlerini bulundukları yer dışında geçiremezler.

02 Ekim 2007 09:36

hakan Ka

eğer torpilliyse sağlık müdürü kocasının kankası ise il dışı ne demek yurt dışına bile çıkıyo.ama dediğim gibi kankalarınız yoksa otur oturduğun yerde hasta insan evden bile çıkmaz.ok bilmem anlatabildimmi?

Toplam 3 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?