Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : konserwatifBeyond the Compasskjhu
«511151125113511451155116511751185119512051215122»
20 Eylül 2013 10:33

ultrAslansmyrna

her topluluğun içerisinde iyiler ve kötüler vardır bunlarla burada tartışmıyalım neler yapabiliriz alımların bir an önce olması için onu konuşalım bişeyler duyarsak paylaşalım.mümkün olduğunca birlik olalım .ben her zaman formumuzun çok düzeyli herbirimizinde atamalar için çabaladığını düşünmüşümdür.ama işte arada sırada bizleride stres atama olmaması gerginleştiriyor böyle tartışmalar oluyor ama ben çok üzüldüm okuyunca ben ziraat mühendisiyim ve inanın mutluyum.bazı arkadaşların dediği gibi küçük puanlarla üniversiteye yerleşen boş beleş insan gibi hissetmiyorum kendimi.

sertsert, 10 ay önce - Alıntıya git

inşaALLAH boş yere umut vermiş olmam ama kasım ayında 1000 kişiden biraz daha AZ bi alım olabilme ihtimali varmış. duyum alırsak paylaşalım dedin ya ona istinaden paylaşmak istedim...

20 Eylül 2013 11:13

agriculture034

inşaALLAH boş yere umut vermiş olmam ama kasım ayında 1000 kişiden biraz daha AZ bi alım olabilme ihtimali varmış. duyum alırsak paylaşalım dedin ya ona istinaden paylaşmak istedim...

ultrAslansmyrna, 10 ay önce - Alıntıya git

bu kasım ataması normal olan yani genel alım oysa biz gthb ayrı bir alımı bekliyoruz yaaaa nasip

20 Eylül 2013 11:25

elasminyas

kadrolu alım haziranda bile 700 civarıydı kasımda daha az alıyolar 700ü bile göremeyebiliriz bence

20 Eylül 2013 11:45

ultrAslansmyrna

bu kasım ataması normal olan yani genel alım oysa biz gthb ayrı bir alımı bekliyoruz yaaaa nasip

agriculture034, 10 ay önce - Alıntıya git

ama gthb alım yapmıyor işte en azından bu kasımda azda olsa bi alım olsa iyi olur yoksa hiç olmayacak kpss 2014ten önce

20 Eylül 2013 12:42

4-2-3-1

ama gthb alım yapmıyor işte en azından bu kasımda azda olsa bi alım olsa iyi olur yoksa hiç olmayacak kpss 2014ten önce

bunu neye dayanarak söylüyorsun 2014 ten önce alım olmayacağını bir yerlerden mi duydun yoksa kendi yorumunmu.duyumsa

tayin yazısı gelen arkadaşa yazıda norm kadro %50 altında olan yerlere personel alımı düşünülmektedir.tayini çıkanları 6 ay sonra gönderin yazısı veya geçen bir arkadışın paylaştığı birinci ağızdan mehdi ekerin gideceği yeni gelenin 2000 küsürlük bir alım yapacağı ama bi 15 gün daha beleyin demesi ne anlama geliyor.

iyice allak bullak oldu bütün bilgiler

20 Eylül 2013 14:19

ultrAslansmyrna

bunu neye dayanarak söylüyorsun 2014 ten önce alım olmayacağını bir yerlerden mi duydun yoksa kendi yorumunmu.duyumsa

tayin yazısı gelen arkadaşa yazıda norm kadro %50 altında olan yerlere personel alımı düşünülmektedir.tayini çıkanları 6 ay sonra gönderin yazısı veya geçen bir arkadışın paylaştığı birinci ağızdan mehdi ekerin gideceği yeni gelenin 2000 küsürlük bir alım yapacağı ama bi 15 gün daha beleyin demesi ne anlama geliyor.

iyice allak bullak oldu bütün bilgiler

4-2-3-1, 10 ay önce - Alıntıya git

kendi yorumumdu birşeye dayanmadım

20 Eylül 2013 15:02

DPB-Tebligleri
Kapalı

TMO toprak mahsülleri ofisi kurumlarına personel talep listeleri tekrardan gönderilmiş TMO da tanıdığı olanlardan ricam kurunun Ziraat Mühendisi talep etmesi için tanıdıklarıyla iletişime geçsin lütfen.... 2013 Kasım atamasında tüm kurumların Ziraat Mühendisi istemesi için son 13 günümüz kaldı. Umarım 2013 kasım atamasında iyi bir alım yaptırabiliriz

20 Eylül 2013 16:39

akademik_insan

Bence kasımda hiç alım yapmasınlar en guzeli merkezi alım sonrasında sözleşmeli alım yapılması boylece daha önce atananlar tercih yapamasın

20 Eylül 2013 17:19

zooocu
Kapalı

benım de merak ettiğim tigem ceylanpınar harici alım yapar mı

20 Eylül 2013 17:26

DPB-Tebligleri
Kapalı

Bence kasımda hiç alım yapmasınlar en guzeli merkezi alım sonrasında sözleşmeli alım yapılması boylece daha önce atananlar tercih yapamasın

akademik_insan, 10 ay önce - Alıntıya git

Bende sizin gibi düşünüyorum fakat 399 kit kanununa bağlı kuruluşlara fazla talep olmayacağını ve bu kuruluşların sadece merkezi alım ile personel istihdam ettiği düşündüğüm için 399 kit kanununa bağlı TİGEM, TMO, ÇAY İŞLETMELERİ gibi kurumlarda alım olsun diye uğraşıyoruz

Buda bir gerçek ki TİGEME sadece tercih butonu açık olduğu için tercih veren yeni okulu bitirmiş ve dünyadan haberi olmayan TİGEM in ne olduğunu bilmeyen TARGEL personelleride var onun için TİGEM ve TARIM PERSONEL GENEL MÜDÜRLÜĞÜNE dilekçe verdim isimlerini açıklayacaklarını sanmıyorum ama dilekçe de kaç kişi tercih veripte göreve başlamadığını açıklayacaklarını sanıyorum gelişmeleri sizinle paylaşacağım

20 Eylül 2013 17:51

sokrates_30

http://memurunyeri.com/2012-08-19-18-15-54/kpss-haberleri/5097-ise-alinacagi-soylenen-2500-personelin-durumu.html BİZİMLE İLGİLİ GÜZEL BİR HABER DAHA YAPILMIŞ SİZLERDE YORUM YAPIN SİTEYE ARKADASLAR

20 Eylül 2013 18:22

mycity
Kapalı

akademik_insan, 10 ay önce - Alıntıya git

targelliler köyden korkuyorlar ,istisnalar olabilir; atandığı köy kendi köyü olan v.s. ..

bu yüzden ben kadrolu targel projesi personellerinin kendi memleketine veya civarına sözleşmeli köy/kasaba dışında alım olduğunda başvurabileceği düşüncesindeyim..

zaten ayrıca sözleşmelide devlet memurları kanuna tabi ve cumhurbaşkanlığı ya da genel seçimlerden önce kadroya geçmeleri olasılıkları var ,4CLİLERLE BİRLİKTE..2011de kadro verilmişti bu sene yine gündeme gelmişti bilindiği üzere...

ayrıca yakında ; targellilerin köye gitme olasılıkları yüksek, belki de suları ısındı...sendikanın açmış olduğu davanın sonucu bekleniyor olabilir,sonuca göre köylere büro kurulabilir, yeni büro malzemeleri temin edilebilir ya da belki ilçeden masa yazıcı bilgisayar v.b. sağlarlar..

ama arkadaşlar ilçe tarım müdürlüklerinin internet adreslerinden görülebileceği üzere, ilçedeki personellerinin büyük bir oranı targel personeli olabiliyor..bu yüzden daha önce de saygı çerçevesinde yazdığım gibi, binlerce köy/kasaba personeli ilçede iken 1 yıl içinde büyük bir personel alımı yapılacağına FAZLA olasılık vermiyorum, ayrıca bakanın böyle bir alımı defalarca çeşitli platformlarda dile getirebileceğini emare olarak ayrıca görüyorum... örneğin önceki alımların vize başvurusu ne zaman yapılmış? ikincisi bakan bey bu alımları, alımlardan 1-1,5 sene öncesinden başlayarak dillendirmiş mi,?

yanlış anlaşılmasın sözleşmeli büyük miktardaki alım için çaba sarfedilmeli, ancak tekrar başvuran kadroludan sözleşmeliye de başvurabilir...çünkü adamlar tayin olsa bile il /ilçe merkezlerine gelemiyorlar..ve ayrıca maalesef bazı kadrolu adam sözleşmeli alıma gıcıklık olsun diye başvurup gitmeyebilir de, herkes Allahtan korkmuyor..

uzun yazdım , kızmayın artık,, tarım bakanlığı böyle işte..bir alım yapar 10 sene dillendirilir...

20 Eylül 2013 20:51

memet-21

sizde öğretmenler gibi eyem yapın

21 Eylül 2013 09:31

aliass

sizde öğretmenler gibi eyem yapın

memet-21, 10 ay önce - Alıntıya git

Kimde o yürek. Kimse elini taşın altına sokmuyor. Birileri alım için çabalasın biz onları izleyelim diyorlar. Alım oluncada tercih yapıyorlar. Beleşe konmak bu olsa gerek. Herkes alım için çabalıycak bütün çalışmalara katılcak gerekirse eylem yapılacak.

21 Eylül 2013 13:45

memet-21

Kimde o yürek. Kimse elini taşın altına sokmuyor. Birileri alım için çabalasın biz onları izleyelim diyorlar. Alım oluncada tercih yapıyorlar. Beleşe konmak bu olsa gerek. Herkes alım için çabalıycak bütün çalışmalara katılcak gerekirse eylem yapılacak.

aliass, 10 ay önce - Alıntıya git

kardeş adamlar elini taşın altına koymasa ömrü boyunca oturur kpss ye çalışır.hakkımızı arıyalım.

1)söz verdikleri alımı yapsınlar.

2) targellilerin tekrar terçih yapmasını engellesinler.

21 Eylül 2013 16:08

DPB-Tebligleri
Kapalı

SANKİ HİÇ BİR DERDİMİZ YOKMUŞ GİBİ BİDE BU GIDACILAR BAŞIMIZA BELA ÇIKTI HANGİ ZİRAAT MÜHENDİSİ 80 PUANDAN AŞAĞI BİR YERE YERLEŞMİŞ HANGİ ZİRAAT MÜHENDİSİ 73 PUANIN AŞAĞISINDA ATANMIŞ İFTİRA ATIP DURUYORLAR BİR BİDON SUYA NASIL BİR DAMLA BO..SUYU GİRSE İÇİLMEZ İSE GIDA MÜHENDİSLERİDE O BO.. OLMAYA DEVAM EDİYOR AYIP YA KARDEŞİM BİLİP BİLMEDEN KONUŞMAYIN İFTİRA ATMAYIN.

ÖĞRETMENLER BU GÜNLERDE 50 PUANLA ATANIYOR 40 BİN KİŞİ ALDILAR GIDACILARIN ONLARA KARŞI BİR ELEŞTİRİSİNİ BİLE GÖRMEDİM İNSAN BUKADARMI KALİTESİZ OLUR.

21 Eylül 2013 16:30

DPB-Tebligleri
Kapalı

Gıda Mühendisi arkadaşlarıma sesleniyorum arkadaşım her yola çıktığımda günlük 150-200 tl param gidiyor il il ilçe ilçe gezip ziraat mühendisi talebinde bulunmaları için milletin ağız kosunu çekiyoruz... kim atanmak istemez arkadaşım sende gel benimle il il ilçe ilçe gez...madem veteriner atamasına bir dur demek istiyorsan.. tamam kardeşim dur demek için evde oturmakla olmaz gezdiğimiz her yerde merkez kadrolarına gıda mühendisi istiyelim , köy kadrolarınada ziraat mühendisi alımı yapmak için çalışalım sende atan bende, ikimizde atanalım okadar basit yani bizim derdimiz zaten merkez kadroları değilki zaten elimizden geldiğince ziraat mühendisi ataması yapmaktır.

21 Eylül 2013 21:25

sokrates_30

my city bu yazını okuyanın tercih yapma fikri yoksa bile yapma planları yapmaya başlar .ne diyim sanaa artık

22 Eylül 2013 13:56

ozangıda

arkadaşlar herkese meraba bende atama bekleyen bir gıda müh.yim.bilgiler toz duman ortalık iyice kar

22 Eylül 2013 13:58

ozangıda

ortalık karışık neye inanacam bilmiyorum hiç.maliyede talebin olduğu bile şüpheli forumda okudukları

Toplam 108018 mesaj
«511151125113511451155116511751185119512051215122»