Editörler : Pangaea
«560556065607560856095610561156125613561456155616»

carsı3838
Kapalı
21 Nisan 2015 14:31

zaten alım olmayacaksa reçete gibi bunuda sınavsız verirler yakında istihdam yarattık demek için.. her yerde in cin top oynuyor yorum yapan bile yok. 6500 ü geçtim ziraat mühendislerine 1000 kadro verseler ortalık bayram yerine döner.

DİAMOND 07, 9 yıl önce

Hocam o sınav ile alakalı olarak binlerce adaydan 25 kişi filan kazandı diyolar. Boşa okuduk 4 sene azını kırdığım.Sen git 4 sene yardır elin oğlu gelsin seni bide ayrı bisınava tabi tutsun. Sıkıntı. Bi an önce hükümetin #ziraatmühendislerine6500 kadro vermeliiiiiiii!!

ozantoroman
Aday Memur
21 Nisan 2015 15:01

Dün bakan şimşek bişeyler söyledi deyince bende bişey var sandım. Ama bi video izledim ve yıkıldım adama ziraat müh. alacak mısın diye sormuşlar adam öylesine bile olsa bütçemiz dahiline alıcaz bile dememiş hiç bahsetmemiş.Video bu kadar mı yoksa devamı mı var?

yalanlar.ustune
Yasaklı
21 Nisan 2015 15:06

Sen eksik izlemişsin devamı vardı onun. Ama adam kimseye müjde vermedi ki niye müjde bekliyorsun anlamadım

ozantoroman, 9 yıl önce

Dün bakan şimşek bişeyler söyledi deyince bende bişey var sandım. Ama bi video izledim ve yıkıldım adama ziraat müh. alacak mısın diye sormuşlar adam öylesine bile olsa bütçemiz dahiline alıcaz bile dememiş hiç bahsetmemiş.Video bu kadar mı yoksa devamı mı var?

yalanlar.ustune
Yasaklı
21 Nisan 2015 15:09

ozantoroman, 9 yıl önce

kartalkibar
Daire Başkanı
21 Nisan 2015 15:26

arkadaşlar mehdi eker ve mehmet şimşeğin kaç kere biraraya gelip kadro konuşmadıklarına inanmıyorum illa ki istişare yapılmıştır 2000 sayısına mehmet şimşek olur dediyse bu iş olur olmaz dediyse olmaz maalesef çünkü mehdi eker ağırlığını koymuyor ayrıca mehdi eker gerçekten almayı düşünüyor mu orası şüpheli talebin gidip gitmemiş olması önemli değil mayısta gider 3 günde onaylanır bekleyip görecez sağlıkçıların arkasından bize de iyi haber gelir inşallah

21 Nisan 2015 15:35

her sağlık atamasından sonra bizimde bakanlık ilana çıkmış face de öyle denildi. Bakalım çıkar çıkarda bize ne kadar kadro alıma çıkar orası muamma (:

2014ZIRAATMUH
Kapalı
21 Nisan 2015 19:17

1 haziran da kadrolar açıklandığında üzülmemek için şimdi çalışma zamanı duyumları boş verelim. Olabildiğince kendimizi gösterirsek süper olur. Atamaları henüz bakanlar bile bilmiyor danışmanlar nerden bilecek alım olup olmadığını...

Şimdi sesimizi duyurma zamanı vazgeçmek yok!!!!!!

Dr.ziraattt
Aday Memur
21 Nisan 2015 20:11

TAGEM alimlaridan haberi olan yok mu ya beklemekten verem olduk artik..yA¼ksek lisans yap dil sinavina gece gA¼ndA¼z calis ve gec sonra da bos bos issiz bekle ..allahtan reva mi bu

ozantoroman
Aday Memur
21 Nisan 2015 22:34

yalnız twitter eylemlerimiz iyi gidiyo yani en azından elimizden geleni yapıyoruz.

harun-emre
Şef
22 Nisan 2015 12:42

arkadaşlar memurlar nete baskı yapalım haberimiz çıksın diye

harun-emre
Şef
22 Nisan 2015 12:43

şunu kopyalayıp gönderelim.günlük limitimiz dolana kadar yollayalım mailden.

GTHB MEMUR ALIMI YAPACAKMI

2014 Temmuz ayında gerçekleşen KPSS?nin ardından 9 ay geçmesine rağmen Bakanlığın memur alımı yapmaması adaylarda büyük hayal kırıklığı yaratıyor. Tarım Bakanı, geçtiğimiz aylarda ?2015 yılı için maliyeden 2000 kadro talep ettik? diye açıklama yapmıştı. Ancak Maliye kendilerine hiçbir talepte bulunulmadığını açıklamıştı. Memur adayları, seslerini sosyal medyada,eylemlerde ve mecliste duyurmalarına rağmen Bakanlığın en ufak bir açıklama yapmaması akıllarda soru işareti bırakıyor. Adaylar, GTHB Personel başkanlığını ve hükümete yakın isimleri arayıp alımlarla ilgili soru sorduklarında ise memur alımlarıyla ilgili hiç bir çalışma yapılmadığını öğrendiklerini dile getiriyorlar.Memur adaylarının beklentilerine uygun şekilde 2015-1 Merkezi memur yerleştirmelerinde vaat edilen kadrolar atamaya açılmalıdır.

Mühendis adayları girdikleri sınavın üstünden 1 yıl geçmesine rağmen henüz atanamadıklarını belirterek "Bizler, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'ndan atama bekleyen ve sayıları 70 binden fazla olan 13 bölümden oluşan, ziraat, veteriner hekimler, su ürünleri, gıda, tekniker ve teknisyenler olarak büyük umutlar ve büyük emekler vererek girdiğimiz sınavın üstünden neredeyse 1 yıl geçti. 20 bin 265 boş kontenjanı bulunan Bakanlığa, 70 binden tek bir kişi bile atanmadı. Diğer Bakanlıklar alacakları yüklü kadro sayılarını belirlerken, Sayın Bakanımız her seferde kendisine yöneltilen sorularda, 10 yılda aldığı 10 bin alımı dile getiriyor. Başbakan ile açıkladığı projede bizlere hiçbir şekilde yer vermemiştir. Bu yıl ne yapacaksınız? sorusuna ise her defasında, topu Maliye Bakanlığı'na atıp bizleri çaresizce bir bekleyişin içine sürüklemiştir. ? şeklinde sıkıntılarını ortaya koyuyorlar.

Mühendis adayları umutla kadro müjdesi beklediklerini belirterek ?20 bin 265 boş bulunan kontenjana Haziran'da ilk etapta 10 bin kadro talebidir. Bu adaletsizliğin derhal giderilmesi, mesleklerimize hak ettikleri değeri vermelerini büyük önemle arz ediyoruz. 100 bine yakın kamu personelinin alınacağını belirten yetkililer, bu yüz binden bizler için hiçbir açıklama yapmadı, yapmamakta ısrar ediliyor. Hayatlarımızı başka bahara ertelemekten, Sayın Bakanın katıldığı bir meclis konuşmasında televizyon programında acaba bizleri sevindirecek bir haber verir mi umuduyla beklemekten bıktık, usandık" diye konuştu.

kartalkibar
Daire Başkanı
22 Nisan 2015 14:13

http://proje.hurriyet.com.tr/bizeulasin/

HERKES TARIM BAKANLIĞI ATAMALARINI HABER YAPMALRI İÇİN VE BİLGİLENDİRME

OLMA AMAÇLI ALTTAKİ İKİ LİNKİ HÜRRİYETE ATSIN. ORDA HABER

YAPTIRABİLİRSEK YENİ HAFTAYA ALIM HABERİ İLE UYANIRIZ.

http://www.mymemur.com/tarim-bakanligi-memur-aliminda-sozun?

http://www.gazetekamu.com/tarim-bakanligi-2-bin-personel-at?

kartalkibar
Daire Başkanı
22 Nisan 2015 15:18

yazıyı kopyaladım

Arkadaşlar bugün alttaki haberi gördüm.Tevafuken dünde bir arkadaş devlette yeni açılan bir kurumdaçalışanların çoğunun belediyelerden geldiğini. Bunların öncebelediyelere sınavsız olarak sözleşmeli alındığını sonrada kadroverildiğini söyledi. Belediye el değiştirince de bunların yeni açılandevlet kurumuna geçtiğini anlattı. Bende o gün akşam dershane de çalışanbir öğretmen arkadaşla konuşurken(KPSS' kursunda çalışıyor) bu olayıanlattım. Ne dedi biliyor musunuz ; "Biz dedi bu şekilde 100 bin kişifilan alındığını tahmin ediyoruz". Bugün de bu haber karşıma çıktı

.Yorum sizin arkadaşlar.

"""http://www.aktifhaber.com/sok-iddia-akp-20-bin-liraya-memuriyet-satiyor-1158483h.htm"""

tigemkocas
Kapalı
22 Nisan 2015 16:24

430 kadro verildi. Hayırlısı olsun

tigemkocas
Kapalı
22 Nisan 2015 16:25

http://www.dpb.gov.tr/tr-tr/duyuru/kurumlara-2015-yili-icin-verilen-ilave-atama-kontenjanlari-belirl

dgfrt
Memur
22 Nisan 2015 16:29

haziran+kasım 430. haziran da 10 ziraat mühendisi atanır artık

harun-emre
Şef
22 Nisan 2015 16:31

arkadaşlar bunlar kadrolu alımlar.biz sözleşmeli alım olsun diye uğraşıyoruz.sonuçta bizim için o daha iyi.daha önceki alımlarda sözleşmeli oldu.adamlar 1500 kişi alırken 10-15 tanede kadrolu alıyordu.bunu olumlu bir gelişme olarak alın.demekki sesimizi duyuruyoruz.pes etmek yok.saldırıya devam...

dgfrt
Memur
22 Nisan 2015 16:41

haklısın harun bizim alımlar sözleşmeli alım.Ancak sağlık dışında bütün bölümlere 10bin kadro düşüyor.Yani tablo vahim.Bu kadar vahim bir tablo varken bize sözleşmeli alım yaparlar mı??

harun-emre, 9 yıl önce

arkadaşlar bunlar kadrolu alımlar.biz sözleşmeli alım olsun diye uğraşıyoruz.sonuçta bizim için o daha iyi.daha önceki alımlarda sözleşmeli oldu.adamlar 1500 kişi alırken 10-15 tanede kadrolu alıyordu.bunu olumlu bir gelişme olarak alın.demekki sesimizi duyuruyoruz.pes etmek yok.saldırıya devam...

Toplam 193808 mesaj
«560556065607560856095610561156125613561456155616»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi