Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
06 Nisan 2005 23:48  

NEDEN BAYAN ÖĞRETMENLER BİR SÜRÜ BEKAR ÖĞRETMEN VARKEN BAŞKA MESLEKTEN EŞ ARARLAR?

Anlamadığım bi konu var bayan öğretmenler neden erkek öğretmenle evlenmek varken macera arıyorlar anlamıyorum.Yaşı gelip geçmiş birsürü bekar erkek öğretmen ve bayan öğretmen var ama gel gelelim bir türlü bu işler olmuyor.Bayan öğretmenler için aslında en uygun eş öğretmen eş olması gerekirken,bayan öğretmenlerimizin büyük bir kısmının burnu havalarda bunu anlayamıyorum kimle evlenmek istiyorlar vali,kaymakam ,doktor...vb.

Zaman geçtirkçe geçiyor herkez bekar kalıyor.Erkek öğretmen eş olarak öğretmen istiyor çabalıyor,bekliyor belki karşıma çıkar diye malesef çoğunun yaşı geçiyor.İnanın çevremde 30 yaşlarında bekar erkek öğretmen sayısı dağ gibi.(Bunlardan birisi de benim)

İSTERSENİZ BU FORUMUDA ÇÖPÇATANLIK YAPALIM BİRAZ

Bu konuyu irdeleyelim mi biraz

ARKADAŞLAR ,ALLAH HİÇBİRİNİZİN ATM KARTINA ZEVAL VERMESİN

07 Nisan 2005 18:29

zeynepekim
Yasaklı
bu erkek öğretmenlerin beceriksizliği olmasın sakın:)bayan öğretmenler biliyorsunuz ideal eş standartlarına uyuyor:) çalışma saatleri uygun:) hanımhanımcık:)gece nöbeti, mesaisi yok, hem para kazanıyor, iyi de eş olur, çocuğun yanında özel hocası en bedavasından da hazır üstelik:) yani diğer mesleklerden olan adamlar aptal değil ya,işi biliyorlar:) bizim etrafta da çok yaşı geçkince hem erkek, hem bayan öğretmen arkadaşlar var. bayanlara soruyorum da gerçekten erkek öğretmen pek düşünmüyorlar, niye diyorum, statü+kariyer+para diyorlar. cevap açık işte:) acı ama gerçek.
07 Nisan 2005 19:11

kimyager_42
Kapalı

bence bayan öğretmenlerin burnu havalarad olduğundan olsa gerek

duraliz arkadaşıma aynen katılıyorum ben evliyim ama eşim alışmıyor cok şükür sırf bayan ğretmenle evlenirsem kaprislerini cekemem ve huzursuz olurum diye öğretmenle evlenmedim iyi de etmişim herkese tavsiye ediyorum

ayrı bir konuda şu ki bayan öğretmen arkadaşlar erkek öğretmenleri beğenmeye dursunlar inanın bana diğer meslek gruplarından da işe yarar mesleği olan hiç biri bayan öğretmen almıyor ancak uzman çavuş ve astsubay evleniyor bayan öğretmenle

şimdi sorarım herkese allahınızı seversiniz elinizi vicdanınıza koyup cevaplayın uzman cavuşluk öğretmenlikten daha mı karizmatik daha mı kutsal ya da daha mı havalı bir meslek ki uzman cavuş ile evlenen bir bayan öğretmenle evlenmiyor yanlış anlaşılmasın uzman cavuşluğu küçümsediğimden değil ama biliyprsunuz ki herkes netice de uzman cavuşlar da lise mezunu insanlar acaba bizden fazla para aldıkları için mi bayan arkadaşlarımız tarafından asker eş tercih ediliyor.

benden bu kadar allah bayan arkadaşlarımıza akıl fikir  bir de öğretmen koca versin

saygılarrrr.................

07 Nisan 2005 19:47

zeynepekim
Yasaklı
bilgileriniz yanlış. öğretmen eş tercihi sadece astsubay ve uzmançavuşlarda değil. :)doktor,mühendis,hakim,savcı,öğretim üyesi,subay,........ve daha fazlası...olan bu mesleklerde çalışanların eşlerine bir bakın:) kapris çekmeye gelince, bu sizin kişisel tercihiniz:)ev hanımı eş seçmek de tabii ki:)
07 Nisan 2005 19:54

sema81
Yasaklı

"statü+kariyer+para diyorlar"demiş zeynepcim haklı da..

ya nedir bu biraz kendinizi aşın,ne yapabilrim,kendimi geliştirebilrim diye sorun,öğretmen olup olmanız değil,kendini geliştirmeniz,yeniliklere açık olmanız da önemli,genel olarak erkek öğretmenlerin yapısı malum

07 Nisan 2005 20:19

cybermen
Bayan öğretmenler bir mühendisi bir öğretmenden daha kariyerli görüyorlar. Etraf 30 yaş üstü bayan öğretmenlerle dolu. Haklı oldukları tek nokta öğretmenliğin toplumsal rol ve maddi değer açısından saygınlığının düşük olması. Gerisi hüsnü kuruntu. Çevremde öğretmenle evli bayan öğretmenler de var doktorla evli bayanlarda. Doktorla evli olanlardan ikisi de kaynanasından çok korkuyor.  Üstelik biris kişilik olarak sindirilmiş diğeri ise bir süre öncesine kadar dayak yiyordu. Öğretmenle evli bayanlar ise kocalarına aslan kesiliyor, bir dedikleri iki edilmiyor. Ayrıca evliliğin bir dönemi var. bayanlarda bir birine nisbet yapıyor. Bekliyor. Sonra da ya ne çıkarsa bahtına veya ömür boyu bekarlık sultanlıkdır. Hele birde öğretmeni beğenmeyip asker ve polisle evlenenler varki. Bari aşk evliliği olsa. Sanki onlar daha kariyerli. Türk cehaletinin bir örneği. Üniforma aşığı kadınlar.
07 Nisan 2005 20:20

coğrafyacı
slm.bence para,kariyerden daha önemli birşey var.sizcede kişilik bunlardan daha önemli değilmi?kişiliğinde mesleği yok.kendi adıma uzman çavuş yada assubayla evlenenleride anlamıyorum.ben evlenmem.kendi meslektaşım olmasını tercih ederim. sonuçta meslekle değil kişiyle evleniyoruz
07 Nisan 2005 20:21

cybermen
Bir şey eklemeyi unutmuşum. Halkın gözünde en kolay meslek. Sonra en iyi eş öğretmen. Çünkü zamanı bol. Utanılacak bir durum. Halka bak , öğretmene bak
07 Nisan 2005 20:39

data-erk

dostum... arayan  bulur.. öyle armutpiş ağzıma düş diyenlerden olursan asla düşmez.. biraz gayret.. ve

çaba gerek.. bak etrafında birçok eş karı koca öğretmen görürsün.. demekki oluyor..onun için bence sosyal

yapını geliştir.. hobbylerin güncelle.. saç şeklini.. değiştir..  bıyıklarını kes veya yeni bir imaj ver.. genel kültüründe

biraz artsın sinema şiir falan oku ezberle.. yaşam anlayışın dar kalıplardan çıksın..o zaman sanırım bir öğretmen senle evlenmek için can atacaktır.. selamlar..

07 Nisan 2005 21:37

ramires
Yasaklı
toplum içinde bayan öğretmenin tercihi diye bi konu yok. gönül kimi severse leylada odur mecnunda...semra hanım bile oğlu ata ya bayan öğretmen arıyor. ve bulur inanın.olay kişide biter sen kendi beceriksizliğini öyle bir teamul vargibi anlatıyorsun...
07 Nisan 2005 22:04

defnedafne1

Sevgili duraliz

Öncelikle burasının çöpçatanlık sitesi olmadığını bilmen lazım.

Nette bu kadar çöpçatanlık sitesi varken neden burayı seçtin anlamadım ama hatırını kırmayım cevap vereyim:

1 - Her zaman bakımlı ve entektüel olacaksın,

2 - İlgiyi böyle saçma sapan konularla değil enteküellikle çekeceksin,

3 - Şimdi yaptığın gibi asla sulu olmayacaksın,

4 - Yerinde ve zamanında konuşacaksın.Unutma taş yerinde ağırdır.

5 - Sosyal olacaksın.Baktım mesajlarda adam gibi konularda hiç adın geçmiyor.

6 - Boyunu posunu anlatman lazım yanlışlıkla seni bostan korkuluğu sananlar olabilir,

7 - En önemlisi para - pul hikaye, inandırıcı olacaksın.

8 - Böyle ıvır - zıvır işlerle uğraşmıyacaksın dışarıdan görenler bu çocuğun aramızda ne işi var derler.

07 Nisan 2005 22:43

sema81
Yasaklı

duraliz muradına erdin mi,özel mesaj kutusu tanışmak isteyen öğretmenlerle dolu,nolcak????

yaa artık ayaklarınız ne zaman yere basacak sizin

08 Nisan 2005 00:59

duraliz

Öncelikle belirteyim ben bu konuyu açarken bişeyller beklediğim için değil sadece biraz bu konuyu irdelemek için açtım.Benim başım bağlı zaten bayan öğretmenler korkmasın tamammı

Defne dafne81 : 1-Her zaman bakımlı ve entellektüel olmak yetmiyor.Tabi sizin entellektüel ve bakımlı tarifiniz değişik olabilir.

2.Bu konu asçma sapan değil öğretmen camiasının en önemli problemidir bunu da bil

3.senin gibi entellektüel delisi kişiler herşeyi sululuk olarak gördükleri için yaşı ilerleyince ve yanlış bi seçim yapınca pişman oluyorlar ve ben ne yaptım diyorlar ama iş işten geçiyor sen inşallah en entellektüelini bulursun

4.Bu forum da yazılacak konularda sınırlama yok.İllaki tayinler ,sınavlar ,laptoplar,can sıkıcı konular konuşulacak diye birşey varsa söylede ona göre yazalım

5.Sana boyumu posumu anlatmama ne hacet hanfendi biz ne entellektüel olabiliriz ne de sosyal olabiliriz.

6.Seni de bu sitede görenler ne entellektüel, ne sosyal,ne aktif,ne aklı başında kız diyecekler.Doğru bu saydığım özellikler erkek öğretmen de ne arar pardon.

Siz aslında varya ne aradığınızı bilmiyosunuz talep çok olunca dünyaları kendinizin yarattığını düşünüyosunuz.Bu devirde bayan öğretmen olmak varmış valla.Doktoru,maliyecisi,polisi,askeri,kaymakamı,işçisi,işsizi, herkezin amacı bayan öğretmenle velenmek.Arz talep meselesi bu işler tabiki.Erkek öğretmenler sizin için en sonda gelir dimi.Çünkü onlar ne karizmatik ne entellektüel nede parası çok.Bu kafayla yola çıkan bayan öğretmen arkadaşlarımızın büyük bi kısmı hüsrana uğramaktadır.Kafanızı kaldırp çevrenize, bi bakın bir sürü örnek göreceksiniz.İsterseniz nüfus cüzdanınızı çıkarında bir bakın yaşınız kaç olmuş....

Bu yazdıklarım bikısım bayan öğretmenler içindir..

08 Nisan 2005 07:12

ahha

evlilik oyuncak mı.ben ve eşim öğretmen ve çok mutluyuz.ama sırf çift maaş hayali ile evlenen ve anlaşamayn çok çift gördüm.

saygılar...

08 Nisan 2005 09:23

apricot

EĞİTİM VE ÖĞRETİM ALANINDA O KADAR SORUN VARKEN 

BU FORUMUDA ÇÖPÇATAN HATLARINA

ÇEVİRMEYE ÇALIŞAN  ÖĞRETMENLERİ KINIYORUM.

BU FORUMA İNANIYORUM Kİ ÖĞRENCİLERİNİZDE GİRİYORDUR.

YARIN DERSLERDE BİZİM COĞRAFYACI BEKAR AMA MÜHENDİS ARIYOR MUŞ DERLER

DUYARLI OLALIM .ÖĞRETMENLİK MESLEĞİ BUNLARI KALDIRMAZ

08 Nisan 2005 12:25

cybermen
Çok şaçma yorumlar var. Yaş ilerledikçe seçicilik artar. Bir süre sonra leyla da mecnun da çöldeki serap gibidir. Kimsede evlilik konusunda beceriksiz değil. Bu bir kısmet olayı . Ben evleneli 1 yıl olmadı. Mutluyum. Ama genel olarak izlenimler bunlar. İster hoşunuza gider. İster gitmez. Eşim öğretmen. Önemli olan uym ve anlaşmak.
08 Nisan 2005 12:40

cybermen
Eşimde öğretmen. Ama bayanlar önce yakışıklılık veya fiziki çekicilik arıyor. Sonra mesleğe bakıyor. genellikle içeriğie bakmıyor. Seçme şanslarını kullanmaları da mantıklı. Ama dikkatli tercih yapmazlarsa başlarına çevrede gördüğümüz acı olaylar (aldatma, boşanma, kumar, dayak atma) gelebiliyor. Dikkatli bir seçim yapmaları gerek. Zor bir karar.
08 Nisan 2005 12:43

cybermen
Ayrıca bıyık Türklerde bir saplantı. Ama türk modernistlerindeki bıyığını kesince insanın değişeceği gibi saçmalık gelişmiş ülkelerde yok. İşte bir Türk kafa yapısı. Bir yanda bıyıkdan vazgeçemeyenler .Diğer yanda bıyıksızlık çağdaş görüntüdür diyenler.
08 Nisan 2005 12:47

cybermen
Şimdi şu basitliğe bak. Evlenemeyenler beceriksiz öylemi .Ekonom'den azicaik anlayan varsa arz - talep dengesi vardir. Bayan öğretmenlere talep çok ama talebe göre sayı az. İşsiz gençlere bile anneleri veya kendileri, yakın çevreleri öğretmen eş arıyor. Bu aslında bayanlar için bir şans. Ama kullanamıyorlar.
08 Nisan 2005 19:53

turhus
ben evli bir bayan öğretmenim eşim de bir öğretmen. hayatımdan da çok mutluyum Aynı zamanda tatil yapıyoruz. Birbirimizin derdinden daha iyi anlıyoruz. Bence bir öğretmen bir öğretmenle evlenmeli statü+para+ kariyer bunlar hep boş şeyler. Bir gün gelir statü sahibi eşin öğretmen olduğun için seni kücümsemeye başlar. Çevremdeki örneklerden bu olayı çok gördüm
08 Nisan 2005 19:55

moral_men

ÖĞRETMEN 180 İŞ GÜNÜ ÇALIŞAN 185 İŞ GÜNÜ TATİL YAPAN BİRİ. EE KADIN OLARAK DÜŞÜNÜN 185 İŞ GÜNÜ GECE GÜNDÜZ AYAĞINIZIN ALTINDA DOLAŞAN BİRİ :)) GEZEMEZ EDEMEZ KADINLARDA HAKLI. NE KADAR ÇOK GÖRÜRSE O KADAR ÇOK KAVGA ÇIKAR. KOCA DEDİĞİN SABAH ERKEN GİDİP GECE GEÇ GELENİDİR. ( BELKİ 1 SENE DEĞİL ) NEYSE İŞTE BÖYLE

Toplam 28 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?