Editörler : Pangaea
«6789101112131415161718

bilirharun
Memur
28 Aralık 2010 17:38

ALANINDA ON YIL İŞ TECRÜBESİNE SAHİP OLMAK, EDEBİYAT FAKÜLTESİ VEYA İLETİŞİM FAKÜLTESİ MEZUNU OLMAK

http://personel.yok.gov.tr/AkademikDuyuru/?sayfa=detay&i=45af4b397c671b10d2e0f78b4b9f639e

01 Ocak 2011 16:13

Merhabalar Değerli Arkadaşlar;

PAZARTESİ gününden itibaren mektup atma kampanyamızı başlatıyoruz. Lütfen bizlere yardımcı olun ve aşağıda belirteceğimiz adreslere gerek elektronik ortamda gerek posta yolu mektubumuzu iletelim arkadaşlar...

1.ADRES

Adres:(Merkez Bina): Millî Eğitim Bakanlığı Atatürk Bulvarı Bakanlıklar/ANKARA

2.ADRES

......

TÜRKİYE BÜYÜK MİLLET MECLİSİ

Merkez Bina : TBMM 06543

...

Bakanlıklar - ANKARA

Ek Hizmet Binası : Atatürk Bulvarı No:153

06543

Bakanlıklar - ANKARA

3.ADRES

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı

06539 Bilkent-Ankara

Tel: +90[312]298-7000 Fax: +90[312]266-4759

4.ADRES

http://akimbasvuru.akparti.org.tr/

5.adres

ADRES

Vekaletler Caddesi Başbakanlık Merkez Bina

P.K. 06573

Bakanlıklar / Ankara

.

SANTRAL TELEFONU

(0312) 413 70 00

.

E - POSTA

[email protected]

Mektup taslakları sayfamızda mevcuttur. Dileyen arkadaşlar istediği gibi kullanabilirler...

http://www.facebook.com/pages/Medya-Okuryazarligi-Dersi-Zorunlu-Olmali-Ve-Iletisimcilerce-Okutulmali/164943050206956

sayfamıza desteğinizi eksik etmeyiniz arkadaşlar...

üye 4251
Aday Memur
01 Ocak 2011 19:47

ARKADAŞIM GÖNDERECEĞİM BEN BU MEKTUBU.BELKİ BİRAZ GEC KALDIK.

filizneva
Şef
01 Ocak 2011 23:01

kesinlikle geç kalmadık, pazartesi ben de yollayacam hem medya okuryazarlığı dersinin zorunlu olması için hem de kamu kurumlarında ileflilerin istihdamı için,

http://www.facebook.com/pages/Medya-Okuryazarligi-Dersi-Zorunlu-Olmali-Ve-Iletisimcilerce-Okutulmali

sayfamıza bekliyoruz, orda hazır taslaklar da var, 100 tane gönderebilirsek beraber iletişimsiz olmadığımızı gösterebileceğiz, Eğitimcilerin ve İİBF lilerin kıyısından geçelim bir defa da:(

filizneva
Şef
02 Ocak 2011 15:09

Lütfen arkadaşlar iletişimsiz olmadığımızı gösterelim ve hem e mail olarak hem de facebook sayfamızın tartışma bölümünde bulunan mektup örneklerinden bir tanesini yollayalım MEB'e, biz yapmazsak, susarsak bir yere varacağı yok bu işin, İİBF'lilerden örnek alalım biraz.

http://www.facebook.com/pages/Medya-Okuryazarligi-Dersi-Zorunlu-Olmali-Ve-Iletisimcilerce-Okutulmali/164943050206956

lütfen destek verin

filizneva
Şef
02 Ocak 2011 18:23

http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/komisyona_basvuru.htm

bu adresten de meclis dilekçe komisyonuna verilmek üzere dilekçe yollayabilirsiniz, medya okuryazarlığı dersinin zorunlu olması ve bize kamu kurumlarında daha çok istihdam alanı yaratılması için lütfen dilekçe yollayın, bu hepimizin mücadelesi

02 Ocak 2011 19:29

http://www.tbmm.gov.tr/komisyon/dilekce/komisyona_basvuru.htm#

JSUKA
Aday Memur
03 Ocak 2011 23:32

Merhaba;

Ben de İ.Ü. İletişim fak. Gazetecilik mezunuyum. Çok yüksek bir puan aldım. 150 kişilik kontenjanda 2.likle okula kabul edildim. Mezun olduktan sonra yaklaşık 1 sene bir sektör dergisinde çalıştım. 7-8 ay işsizlikten sonra bir gsm operatöründe müşteri himetlerinde işe başladım. Kurumsal departmanda çalışyordum en son. Fakat 2009'da işsiz kaldım. 2 senedir de iş arayışım devam ediyor. Bu işsizlik maceramı yazsam kitap olur. Sonuçta telekomünikasyon sektöründe deneyimli iseniz bu ülkede çalışabileceğiniz çok fazla firma yok. En büyüğü Türk telekom ama o da anlamadığım bir mantıkla müşteri hizmetlerine sadece iktisat fakültesi mezunlarını alıyor(!) Ne düşünerek bunu yapıyorlar bunu anlamıyorum? İktisat ve müşteri hizmetleri? Ama ben iletişim eğitimi aldığım ve müşteri hizmetleri ve back ofis alanında 9 senelik deneyimim olduğu halde türk telekomun sınavına bile çağrılmıyorum. Ha bir de yaş sorunu var Türk telekom sanırım 81 ve sonrasını alıyor ben buna da uymuyorum. Eeee diğer gsm operatörleri de gençleri tercih ediyor. Benim yeni sınava girecek gençlere en büyük tavsiyem sakın iletişim fakültelerini seçmeyin. Çünkü her ne kadar ismi havalı olsa da bu ülkede hiç bir geçerliliği yok. Halen eski zihniyetle iktisat, işletme, kamu diyen firmaların olduğu bir ülkede yaşıyoruz. Kendinize yazık etmeyin.

nergisada
Memur
05 Ocak 2011 01:47

doğru söze ne denir.. jsuka aynen katılıyorum

08 Ocak 2011 16:45

DEĞERELİ ARKADAŞLAR;

bu ayın 12'sinde İSTANBUL'da iLETİŞİM DEKANLARININ TOPLANTISI VAR. özellikle HENÜZ OKUMAKTA OLAN İLETİŞİMCİ ARKADAŞLAR LÜTFEN MEDYA OKURYAZARLIĞI KONUSUNU BİR KEZ DAHA DEKANLARIMIZA İLETELİM VE BU KONUYU DEKANLAR TOPLAMTISINDA KONUŞMALARINA ZEMİN HAZIRLAYALIM ARKADAŞLAR.

birgarip13
Şef
16 Ocak 2011 22:21

z iletişimciler boyle olduktan sonra trt daha çok böyle eleman alacak ve daha çok iletişimci garsonlukmuş, temizlikmiş, bilmem necilikmiş le uğraşacak. Beraber hareket etmıyoruz. herkes kafasına gore davranıyor. gelin hep beraber TRT Nin iletişimciler alması için ne gerekiyorsa yapalım. yok mu aramızda bir akıllı. yok mu bize öncülük edecek. yok mu bu duruma yuh artık diyen biri...

serdarb
Aday Memur
19 Ocak 2011 09:41

arkadaşlar bende bu forumu yeni gördüm hem sevindim yalnız olmadığıma hemde üzüldüm iletişim fakültesi mezunu çoğu arkadaşımın benimle aynı durumda olduğuna bende selçuk üniversitesi halkla ilişkiler ve tanıtım mezunuyum ve şu an bir üniversitede 657'ye tabi memurum ve aynı zamanda yükseklisans yapıyorum bir şeyleri değiştirebilirmiyim ilerleyebilirmiyim diye hayatta. Belki olur her şey gönlümüzce bir gün.....

belgem
Aday Memur
19 Ocak 2011 18:48

yeni kadrolar nasıl olacak 24 ocakta

19 Ocak 2011 20:08

serdarb,

pardon; ama nasıl oluyor da işsiz iletişim mezunlarıyla kendini aynı görüyorsun, devlet memuru olmuşsun bir de y. lisans , daha ne istiyorsun, bu konuma gelmek için nasıl savaş veriyoruz bizler özellikle de rts mezunları, tabi hit bize göre daha şanslı, bence şansını daha fazla zorlama. de ki ben yerimi buldum umarım sizler de bir gün iş sahibi olursunuz, acaba sizler için neler yapabilirim. işini gerektiği kadar iyi yap ki biz bölüm mezunlarına kadro verilsin. mesela bu konuda üni. yönetimine bir dilekçe yazabilirsin, hem hit mezunusun öyle dğil mi.. ha bir de atbi iş vebeğnemzelik yapıp başka başka kadrolara geçip durmayın, çünkü o zaman iş sahibi olmak sadece bazılarını elinde oluypr, sadece onların karnı doyuyor, sadece onlar yaşamak için neden buluyorlar, çünkü onalr için bu ülke bit oyun bahçesi, yeterli puanı al ve ordan oraya..

nıke
Aday Memur
20 Ocak 2011 14:07

kucukzamanbaba dogru yazmış daha bir iş yüzü göremeyen dolu insan var

iş beğenmeyi bırakın dogru dürüst yıllardır bir iş sahibi olmadık

30 Ocak 2011 17:00

http://www.medyameclisi.com/yasam/cocuklara-tv-iskencesi.htm

gurcankaya
Aday Memur
17 Şubat 2011 12:54

Arkadaslar yazılanların hepsini okudum ve gördüm ki iletişim bölümü mezunların hali gerçekten çok kötü. ben de iletişim okumak istiyodum ta ki bu yorumları görene kadar.. Acaba reklamcılık okusam şansım daha çok olabilir mi yoksa oda aynı şeymi? yardımınızı bekliyorum.

seyy@hh
Memur
18 Şubat 2011 00:43

Evet arkadaşım sakın ha iletişim, reklamcılık ikisi de aynı sayılır hiç tavsiye etmiyorum .Bu tür şeylere merakın varsa grafik tasarım okumanı tavsiye ederim ...

Sigismund
Aday Memur
18 Şubat 2011 02:01

grafik tercih et bence grafik iyi görsel sanatlarda iyidir

portative
Aday Memur
20 Şubat 2011 10:57

Anadolu Üni. İletişim mezunuyum. Okulu bitirince ilk 7 ay ulusal kanala iki yerli dizi hazırlayan bir prodüksüyon şirketinde kurgu asistanı olarak çalıştım. Şartlarıi maaşı ve prodüksüyon şirketlerinin genel yapısını beyenmediğim için çalıştığım zamanda da iş aramaya devam ettim. 7. ayın sonunda Türkiye'nin alanında lider bir şirketinde Editör olarak iş buldum.

Sevgili arkadaşlar iletişim vasıf kazanırsanız ve kendinizi yetiştirebilirseniz iş bulabileciğiniz bir alandır. Ben eminim ki aramızda kamera ya da fotoğraf makinası kullanmayı bilmeyen hatta bunları eline sadece derslerde alabilmiş RTE'ciler vardır. RTE mezunlarına Türkiye gibi TV'ye çok yatırım yapan bir ülkede her zaman ihtiyaç var. Ama siz diğer mezunlardan farklı olarak kendinizi nasıl yetiştirdiniz o önemli. Okurken ya da iş aramaların öncesinde elle tutulur bir deneyim, bilgi birikimi elde edemezseniz bu alanda iş bulabilmeniz de zorlaşır.

Üniversiteyi çok yuksek bir puanla kazanıp iletişim yazdım ve hiçbir zaman da bundan pişmanlık duymadım; çünkü dolu dolu okudum; çok etkinliğe katıldım; sevdiğim alanlarda yeni bilgiler edinmdim ve kendimi geliştirdim. İletişim okuyanlara ya da okuyacak olanlara tavsiyem: İletişim çok genel bir bölüm ve bu bölümün her alanında her şeyi öğrenmeye çalışın. Ve diğerlerinden sizi farklı kılıcak konularda da uzmanlaşmaya çalışın. Severek ve hakkını vererek okursnız ve çabalarsanız ietişim de diğer her bölümler gibi her zaman iş bulabileceğinz ve kendinizi gösterebileceğiniz bir alandır.

Toplam 359 mesaj
«6789101112131415161718

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi