Editörler : Pangaea
12345678910111213»

rbul
Memur
07 Kasım 2007 11:21

ben de bir ünv de devlet memuru olarak çalışıyorum. george sen hangi ünv de çalışıyorsun.

George Sand
Aday Memur
07 Kasım 2007 12:30

Kurumu Sağlık Bakanlığı

Görevi Hemşire S.M.L. (4/B)

İlan tarihi 19 Ekim 2007

Bulunduğu yer Van

İstediği yer Adana

Alternatif yer İstanbul

RBul nickini kullanan arkadaş burası insanlarla dalga geçme yeri değil. Kişisel bilgilerinde bunlar yazıyor. Git kendi bölümünle ilgili sayfalarda dolaş. Ya da adam gibi yaz.

George Sand
Aday Memur
07 Kasım 2007 12:33

Ama şöyle bir olasılık da olabilir sağlık meslek lisesi mezunu hemşire olup gazetecilik bölümünü bitirmişsindir. Sen üniversite hastanesinde çalışıyorsun gliba...

Eğer durum böyleyse özür diliyorum arkadaş.

rbul
Memur
07 Kasım 2007 16:13

ne güzel yakalamışsın. bu eşimin bilgileri, ben ünv de devlet memuru olarak çalışıyorum. çukuroava ünv de çalışıyorum. eşimi yanıma almak için beçayiş yapmak istiyorum.

rbul
Memur
07 Kasım 2007 16:27

corc arkadaşım var mısın özel bilgilerimizi bu platformda paylaşalım. kim kimmiş herkes görsün.

George Sand
Aday Memur
08 Kasım 2007 16:11

Bu ibrahim nickli arkadaşımızın yazısı ve ben söylediklerini çok beğendim. ve bu konu daha çok ziyaretçi aldığı için buraya yapıştırdım.

Arkadaşlar memurlar nette açılan bu forum medya okur-yazarlığı dersinin biz iletişim fakültesi mezunlarına verilmesi yolunda ciddi bir adımdır. Bundan dolayı site yöneticilerine tüm iletişim fakültesi öğrencileri ve mezunları adına teşekkür ediyorum. Bence medya okur yazarlığı dersinin bizlere verilmesinden öte daha önemli konuların olduğunu düşünüyorum. Bir ara söylenen ama bir türlü yasalaşmayan yerel ve ulusal, tv ve gazetelerde iletişim fakültesi mezunu çalıştırılmasının zorunlu olması yönündeki kanun. Bu bizler için çok önemli bir gelişme. Bugün trt'de benim bildiğim kadarıyla muhabirlik yapan kurgu veya kameramanlık yapan jeoloji mühendisleri, sanat tarihi mezunları hatta teknik eğitim fakültesi mezunları var. Bu ne saçmalık? Anlayamıyorum... Bugün trt'ye anadolu ajansına, rtük'e eleman alınacaksa ilk önce iletişim fakültesi öğrencileri alınmalı. Madem bizden öğrenci almayacaksınız ha bire ne diye iletişim fakültesi açıyorsunuz bugün 20'nin üzerinde iletişim fakültesi var ve her yıl bir o kadar da işsiz ya da karın tokluğuna çalışan diplomalı iletişimciler....Derdim alaylı mektepli tartışması değil ama 4 yıl boyunca medyayı ve medyanın etkilerini zihnimize kazıyan bizlerin hakkı yenmemeli...Bugün medyanın sosyal sorumluluğunu ne kadar yerine getirdiği tartışıyorsak bilinki erdemli, meslek etiğini bilen,dürüst, ilkeli, adam gibi adamların bu meslekte yer almamasındandır...Belki sistem, düzen buna katkı sağlamakta lakin vicdanlı, ahlaklı gazeteciler bu sektörde olduğu sürece sistemin çarkına çomak sokulacaktır. Uzun lafın kısası işlerini çok iyi bilen değerli büyükler, bürokratlar, siyasetçiler bizim sesimize kulak verin çok şey istemiyoruz sadece hakkımız verin. Bugün nasıl eczacıların, mühendislerin diplamaları adam yerine konuyorsa bizimki de konsun. Bugün trt eleman alacağı zaman tercihini su işleri bölümünden mezun olmuş birine değil iletişim fakültesinden mezun olmuş bir öğrenciye kullansın...

Aşşağıda rtük'ün ve trt'nin mail adresleri var maillerinizi atın ve rahatsız edin arkadaşlar....lütfen!!!

[email protected]

[email protected]

26 Aralık 2007 22:09

Ben de iletişim fak. halkla ilişkiler ve tanıtım mezunuyum. 2005te mezun oldum, özel bir hastanede gişede işe başladım. Sonra başka bir özel hastaneye geçtim, orada halkla ilişkiler sorumlusu oldum. Sorumlu ama ne sorumlu, 500ytl maaş, bi zahmet yemek ve söz verdikleri halde vermedikleri prim.. işte durum bu arkadaşlar. Biz bu üniversiteyi kazanırken ilk %2lik dilimle kazandık. Benim Türkiye derecem bile var.. yazık yaa..daha benim gibi niceleri bu ülkede yitip gidiyor, torpilliler koltuklarında göbek büyütüyor..

selin1982
Aday Memur
27 Aralık 2007 18:09

bende 2004 gazetecilik bölümü mezunuyum veeeeeeeeeee evkızı oldum arkadaşlar

asibala46
Aday Memur
10 Ocak 2008 12:55

öncelikle buraya dertlerini yazan arkadaşlara teşekkür ederimm...

AL BENDEN DE O KADAR Bİ DERT..

Bende selcuk iletişim 2007 mezunuyum..gerçekten iletişim fakültesine çok yüksek puanla yüzdelik dilimde %3 gibi rakamlarla girdim.. geleceği parlak olan bölüm dedim ve attım kendimi ancak gördüm ki her iletişimci gibi benim sonumda hüsran.. her üniversitelini yaşadığı iş sahibi korkusu beni de sardı .. şuan bi ulusal kanlda çalışıyorum ama karın tokluğuna...

herkes gibi bende üniversiteli polisler kervanına katılmak zorunda bırakılıyorum ancak ondan da bi sonuç gelmedi şuana kadar..

NEYSE ARKADAŞLAR ALLAH HEPİMİZİN YARDIMCISI OLSUN.. BURASI ÇOK FAYDALI BİRYER BUNU GÖZARDI ETMEYİN...

K.MARAŞLI ASİ

(keşiş)
Kapalı
17 Ocak 2008 14:50

Üniversitede idari kadroda düz memurum (657' ye tabiyim)

delice_71
Memur
17 Ocak 2008 21:56

bende 5 dönem pomem de eğitim görüyorum 2 ay sonra inş polis olacağım

ne uapalım başka çare bırakmadılar

pr-pinar
Aday Memur
18 Ocak 2008 22:31

arkadaşlar bu 4 yıl kolay bitmedi. elbet hak yerini bulacak ama bizim de bir iletişimci olarak hakkımızı sonuna kadar savunmamız gerekir.

serveeettt
Aday Memur
20 Ocak 2008 23:33

Halkla ilişkiler okudum reklam filimleri ve çeşitli kampanyalar hazırladık yıl boyunca yapmış olduğumuz projeler okulda resmen deprem etkisi yaratıyordu. Fakat şimdi işsizim ve evde oturuyorum kısacası EVDE KARİYER YAPIYORUM:D

Halkla İlişkiler niçin pazarlama işi gibi algılanıyor bunu da anlamış değilim pazarlama başka bir departman halkla ilişkiler ise bambaşka bir departman. Türkiye'de ki işverenler bunun farkına varsınlar artık.

"HALKLA İLİŞKİLER" PAZARLAMA D-E-Ğ-İ-D-İ-R!..

virüss
Kapalı
24 Ocak 2008 11:52

amanın iletişimciler ne kadar dertli yya,

lise hayatım boyunca hayalim marmara iletişimdi, en büyük hedefimdi, sonra Marmara ünive puanım tutmayınca yazmadım,

başka bir bölüm seçtim, ve nasip işte şuan iş garantisi yüksek yerlerden biri, o zaman çok üzülmüştüm iletişim fakültesi gelmiyor diye ama Daha hayırlısı oldu belki,

iletişimle alakası olmayan hakem futbolcu dansöz doktor manken program yapıp sunuyorsa iletişi mezunları işsiz oturuyorsa, sanırım evet hayırlı olmuş

neva1905
Genel Müdür
24 Ocak 2008 19:18

bir yerel tv de hiç alakasız bir işe bakıyordum...sonra bıraktım....dört seneyi sekreterlik yapmak için okumadım:((sanırım çoğumuz işsiziz:(((

neva1905
Genel Müdür
24 Ocak 2008 22:06

herkes işsiz inanmıyom:((((((

Mulkiye90
Kapalı
28 Ocak 2008 23:05

cok insani yakti bi iletisim..bayagi yetenkli ogrenciler harap oldu...neyseki ben uyanmistim ve tercihlerimde yer vermedim..bir ara koymustum...

Mulkiye90
Kapalı
28 Ocak 2008 23:11

bir de kizlar en iyi kocaya varmak fazla vakit kaybetmeyin

101081
Memur
01 Şubat 2008 16:20

arkadaslar sizi anlamakta zorlanıyorum. ben de iletisim mezunuyum. siz burda umutsuz konusurken MEB 2007 yurtdısı burslarında medya alanında gönderilecek öğrenci kontenjanı boş duruyor. neden şansınızı denemiyorsunuz? bu bursla master doktora yapıyorsunuz yurtdısında. mezun olunca da türkiyede iş garantisi veriyor devlet.

alaturcha
Kapalı
12 Şubat 2008 06:29

http://sozluk.sourtimes.org/show.asp?t=iletisim+fakultesi+mezunlari

Bakın kimler ne işler yapıyor?

Türkiye'de yaşadığım için ruh sağlığımı yitirmek üzereyim.

Herkes mi işsiz olur, ek$isözlük'te bile kapak olmuşuz...

Toplam 359 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi