Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : portakallı ördek
30 Ekim 2007 20:45  

kpss inşaat müh. puan hesaplaması yardım edermisiniz

mrb arkadaslar foruma yeni üye oldum bu yıl temmuzdaki kpss sınavına girecem ben inşaat müh yeni mezun oldum kpssye giren arkadaslara ve bilgisi olanlara bir iki sorum olacak

1-genel kültür ve genel yetenek sınavlarına girmem yeterli deilmi ingilizce bilgim zayıp dil sınavına girmiyecem

2-çalışmaya başladım ama durum çok berbat genel yetenekten 45 genel kültürden 30 net yapıyorum bunun puanını nasıl hesaplarım internette bu siteden hesaplıyorum ama http://www.cebirsel.com/index.php?option=com_wrapper&Itemid=239 bu site öğretmen adaylarının puanınımı hesaplıyo bana biraz yanlış gibi geldi mühendislik için bir puan hesaplama sistemi varmı ben internette araştırdım ilk atama için kesin 80 üstü puan lazımmış 80 puan için kaç net lazım arkadaşlar

3-tercihi nasıl yapacaz osym tercih klavuzunda mühendislik diyo ama ne mühendisliği olduğunu yazmıyo ve kaç puanla girilebilir bir sürü mühendislik tercihi var ama sadece 15 tercih hakkı var heralde tercih işi nasıl olacak

31 Ekim 2007 19:01

kemal1985

yokmu bir bilen arkadaş yardım edecek biri

01 Kasım 2007 08:27

insaat4270

2006 kpss3 puanım:(81,912) netlerim;

GY=(DOĞRU:48 YANLIŞ:11 BOŞ:1)

GK=(DOĞRU:48 YANLIŞ:12 BOŞ:0)

TOPLAM NET:(89,25)

01 Kasım 2007 15:10

kemal1985

kpss3 ne oluyo ben inşaat mühendisiyim acaba kpss3 puanı inşaat mühendisi için bir puanmı kpssye yeni girecem ve pek bilgim yok kpssye girmiş biri olarak yardım edermisiniz acaba siz inşaat mühendisimisiniz

02 Kasım 2007 09:26

korayinşaat

merhaba benimde netlerim 53 d 7 yanlış

genel kültür de 44 16 kpss 3 puanım ise 83 .409 geldi ve şuan dsi genel müdürlüğündeyim.3.atamada girdim.bence en güzel puan 88 den sonraları güzel bir il istiyorsan istediğin ilede bağlı.100 net yaparsan yani 50 ye 50 89 civarı puan alırsın bu da sana yeter.kpss3 puan türü ise 4 yıllık üniversite mezunlarının b grubu kadrolara atanması için gerekli puandır.diğre puanlar hiç bir işe yaramaz(ingilizceden 42 doğrudan fazla yapmadıysan).

02 Kasım 2007 10:48

yildizedutr
Kapalı

netlere göre puanlar hersene değişiyo toplam 90 net yaparsan atanırsın 105 net yaparsanda ilk tercihlerine girersin..

netlerini genel kültür genel yetenek diye ayırmana gerek yok ..

ayrıyetende kpss p3 b grubu atamalara esas teşkil eden %50 gk %50 gy olan puan türü senin için önemli olan yani..

esasında bunlar boş iş otur genel kültür genel yetenek falan çalış.. özellikle tarih coğrafya .. o zaman puan hesaplamanada pek gerek kalmaz icabında..

02 Kasım 2007 23:38

kemal1985

çok saulun yardımlarınız için kaç net yapmam gerektini öğrenmek istemem ona göre azimle çalışım diye bir hedef belirlimki atamaya gelince ben adana istiyorum ama il farketmez nere gelirse artık yazarım puanım nereye yetiyosa bu puanları nasıl hesaplıyoruz peki bir yolu yada bir site varmı bildiginiz kpss3 puanını hesaplayan birde bu tercihler nasıl oluyo ilk mesajımdada bahsetmiştim osymnin sitesine baktım ama bir sürü tercih yeri var sanırım toplam 15 tercih yapıyomuşuz bu osymnin sitesindeki tercih klavuzunda bir sürü tercih var ve hangi mühendislik inşaatmi başkamı belirtmemiş ve kaç puan olduğunuda belirtmemiş peki biz nasıl tercih yapacaz

03 Kasım 2007 15:33

susehri84

hersene degısıyor kı netler fılan..soru zorlukları onu yapabılen sayısı sen elınden geldıgınce cok calıs yapcak bsıey yok :(

20 Kasım 2007 14:48

müh.sell

mrb arkadaşlar bende siteye yeni üye oldum bu sene kpss ye giricem atanmak için kaç puan almalıyım inş mühendisiyim bide en ideal kurum hangisi acaba tşk.

Toplam 8 mesaj
ANKET
1 Mayıs sizce Taksim'de kutlanmalı mı?

Grup Vizyon