Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : burak363
03 Kasım 2007 12:25  

bir sınıfta bulunması gereken araç gereç vs nelerdir

arkadaşlar ben bu yıl göreve basladım ,benim sınıfta hiç bir sey yok mesela (mevsim seridi ,boy kilo grafiği vb...)yardımlarınızı bekliyorum başka ne gerekli.birde müfettiş geldğinde neleri istiyo.arkadaşlar şimdiden tşk....

03 Kasım 2007 14:10

roviss

Mevsim şeridi kalkmamış mıydı ? Sınıf öğretmeni değilim ama aklımda böyle kaldı, merakımı giderir misiniz dostlar ?

~Saygılar~

05 Kasım 2007 21:12

kulvar01

atatürk köşesi, sınıf kitaplığı; istiklal marşı, gençliğe hitabe ve atatürk portresii vardır sanırım.

birde öğrenci çalışmalaının sergileneceği bir pano olursa iyi olur.

05 Kasım 2007 22:55

zelina
Kapalı

Grafikler var ama mevsim şeridi kalktı, onun yerine ayların şeridi tipi birşey yaptık kutlanan haftalar, önemli günler oraya işleniyor. Demirbaş eşya listeside gerek.

06 Kasım 2007 20:43

kad01

ataturk kosesi,mevsımler,klupler,grafıkler,takvım,kıtaplık,etkınlıkler panosu ders ders,egık ve temel harfler,matematık sembolleri,sıyası harıta ,ilce harıtası,idunya(kure),onur kosesı(bayrak,ıstıklal marsı ataturk resmmı,genclıge hıtabe,andımız)çöp kutusu,kıtaplık defterı....

06 Kasım 2007 22:33

Sakine20
Kapalı

İnternet bağlantılı bir bilgisayar, projeksiyon ve tabiki de perdesi

07 Kasım 2007 19:42

'''area'''

kad01 herşeyi yazmış sanırım aklıma pek bişi gelmiyo başka ama eğer 1. sınıf okutuyosan hazırladığın fişleri asmak için ip de asacak bir yer ayarlaman gerek

11 Kasım 2007 23:29

ADAYasker
Kapalı

yazı tahtası

yazı tahtasının en üstünde ay yıldız sağa bakacak şekilde Türk Bayrağı

bayrağın altında Atatürk Portresi (yeni yönetmeliğe uygun)

Atatürk portresinin duruşuna göre sağında istiklal marşı çerçevesi (yeni yönetmeliğe uygun)

Atatürk portresinin duruşuna göre solunda gençliğe hitabe çerçevesi (yeni yönetmeliğe uygun)

öğretmen masası

kitaplık ve kitaplar :D

öğrencinin yaşı, fiziki gelişimine uygun sıra ve masaları

geliştirilebilen ve güncelleştirilebilen atatürk köşesi

Sınıf seviyesine ve programa uygun ders araçları

panolar

zaman çizelgesi (Sınıfına göre)

çöp kutusu

andımız çerçevesi

grafikler(derslerle ilişkili olarak öğrencilerle beraber yapılmalıdır)

duyuru-ilan panosu

öğrenci etkinlikleri panosu

Yukarda saydıklarım yönetmelikte olması gerekenler.ama bana sorarsanız sınıfta olması gereken tek şey iyi bir öğrenme ortamıdır.bunu yapan her öğretmen başarılı olacak ve takdir görecektir

Toplam 7 mesaj
ANKET
'Makul şüphe' üzerine polisin arama yapmasına izin veren tasarıyı;