Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : balmumu_adam
04 Kasım 2007 14:11  

Hemşirelerde Mesai Saatleri 45 Saatemi Çıkarıldı

ARKADAŞLAR BENİM EŞİM KAREDENİZ TEKNİK ÜNİVERSİTESİNDE ÇALIŞIYOR. SAĞLIK BAKANLIĞINDA ÇALIŞMA SAATLERİ 45 SAATE ÇIKARILDIĞINDAN MESAİ SAATLERİNDE DEĞİŞİKLİĞE GİDİLDİĞİ SÖYLENMİŞ. SAĞLIK BAKANLIĞINDA VE DİĞER ÜNİ HASTENELERİNDEDE BÖYLE BİR UYGULAMA VARMI BİLGİ VERİRSENİZ SEVİNİRİM.

04 Kasım 2007 14:51

voyance

tam olarak hatırlamıyorum ne zamandır günde 9 saat çalıştığımızı. galiba 3 sene oluyor. sabah 8 akşam 5 mesai yapıyoruz. çalışma saatlerimiz günde 9 saat, haftada 45 saatten hesaplanmakta. sanırım bu uygulamaya ilk başlayan hastanelerden biri biziz. denizli devlet hastanesi.

04 Kasım 2007 17:32

leventatik

Arkadaşlar Sağlık Bakanlığında mesai saati yıllardır günde 9 haftada 45 saattir.Ama bu hemen hemen hiç bi hastanede uygulanmaz.8 saat üzerinden uygulanır ve hesaplanır ama form üzerinde bu hep 9 saat görünür...

05 Kasım 2007 18:19

zaferim70

Arkadaşlar yıllardır 45 saat hizmet veriliyor.8-5 arası fakat çogu hastanelerde bu 8-4 olarak kabul ediliyor. çünki memurların öglen 12-13 arası yemek istirahatleri var saglık personeli öglende çalıştıgı için böyle mesai yapılıyor.fakat benim kafam yıllardır hep takılmıştır. polikinliklerde çalışan saglık personeli doktor gelmeden mesaiye başlamıyor. 9,30 işe başlama 11,30 yemek molası taki saat 13,30 kadar akşam üzeride 15,30 da polikinliklerde iş bitiyor yani günlük mesayisi toplam 4 veya 5 saat ediyor.bence bu adaletmidir .senin serviste canın çıkar kastalarla ugraşmaktan 8 saat ücrete geldiginde senden az çalışanlar daha fazla döner alırlar.bunları düzenlemenin bir yolu olmalıdır diye düşünüyorum.(örnek, diş pol, göz pol,endoskopi,odyometri,EEG, EKG, PUVA, )vs aklıma ilk gelenler bunların dinlenme hakları varda diger çalışanların neden olmasın

05 Kasım 2007 20:50

hekimoğlu

1980 yasasında 45 saat kabul edilmiş şimdiye kadar uygulanmıyormuş ama bizimle uğraşmaktan zevk alan birkaç ne işe yaradığını henüz anlayamadığım kişiler başhekimi fişekleyip bizimkinide 45 saate çıkardılar

05 Kasım 2007 22:45

berna40

bilgim yok

07 Kasım 2007 08:17

hacı16
Yasaklı

arkadaşlar 45 saat uygulamasında hekimler de oturuyormuu bizde daha başlamadıı merak ediyroumm hekimm giderse sizde gidebilrisniz eger yasayı gösterirlerse sizde yasa hemşire yasası degil shs yasası drlar yoksa bizne yapalımm mesela şoför yoksa otobusu muavinmi kullanacak diye bir örnek verebilirzz yada biz 657 drler 656mı dersekk ne derler acabaa

07 Kasım 2007 19:56

angel7711
Kapalı

uyanda balığa çıkalım

Toplam 7 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?