Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

  
Editörler : gubazİDAL*
12 Kasım 2007 03:33  


Yasaklı
Halk eğitim'de çalışan usta öğreticiler 657'li mi?

Halk Eğitim'de Çalışan Usta Öğreticiler 657 Sayılı Devlet Memurlarına kanununun 4/C maddesinemi bağlı?

Yoksa SSK'ya bağlı geçici işçiler mi?

12 Kasım 2007 03:50

METMETALLICA
Yasaklı

657 Sayılı Devlet Memurları Kanununun;

4/C) Geçici personel:

Bir yıldan az süreli veya mevsimlik hizmet olduğuna Devlet Personel Başkanlığı ve Maliye Bakanlığının görüşlerine dayanılarak Bakanlar Kurulunca karar verilen görevlerde ve belirtilen ücret ve adet sınırları içinde sözleşme ile çalıştırılan ve işçi sayılmayan kimselerdir.

_________________________________________________________

Ders görevi:

Madde 89 ? (Değişik: 30/5/1974 - KHK/12; Aynen kabul: 15/5/1975 - 1897/1 md.)

Her derecedeki eğitim ve öğretim kurumları ile Üniversite ve Akademi (Askeri Akademiler dahil), okul, kurs veya yaygın eğitim yapan kurumlarda ve benzeri kuruluşlarda öğretmen veya öğretim üyesi bulunmaması halinde öğretmenlere, öğretim üyelerine veya diğer memurlara veyahut açıktan atanacaklara ücret ile ek ders görevi verilebilir.

Ücretle okutulacak ders saatlerinin sayısı,ders görevi alacakların nitelikleri ve diğer hususlar ilgili Bakanlığın teklifi ve Bakanlar Kurulunun kararı ile tespit olunur.

01 Aralık 2007 18:26

yesillim

Bende halk eğitim merkezinde usta öğretici olarak görev yapıyorum.Bizim durumumuz nereye kadar böyle gidecek.hiç kimse bizi görmeyecek mi artık?

13 Ekim 2008 22:16

edalı01
Kapalı

merhaba arkadaşlar,halk egitimde usta ögretici olarak çalışmak istiyorum,pekii ne yapmam lazım bu konuda,yardımcı olursanız sevinirim...

19 Kasım 2008 00:36

gulay124

merhabalar.ben halk eğitim merkezinde usta öğretici olarak çalışıyorum.günde 8 saat, haftada 40 saat çalışıyorum.bizim ders saati ücretimiz ne kadar acaba? araştırıyorum ama kimse kesin bir bilgi vermiyor.yardımcı olursanız sevinirim. teşekkürler...

17 Ekim 2009 18:13

unutma-bizi

halk eğitim ve mesleski eğitim merkezlerinde kadrolu öğreticiler 657 sayılı devlet memurları kanunun 89 uncu maddesine göre branşlarımızda mesleki eğitim öğretim veren,günde 10 ders saati ile haftada 50 ders saati maaş karşılığı çalışmak zorundasın.hiç ek ders ücreti almadan.genel idare hizmetler sınıfıda bulunmamız maddi manevi haklarımız yok oluyor.657 sayılı devlet memurları kanunun 89 uncu maddesine göre bakanlar kurulunca 14/7/2009 tarihinde eğitim faliyetlerinde uygulanacak ders ve ek ders saatlerine ilişkin kararın milli eğitim bakanlıgına bağlı kadrolu öğreticilerde kapsama alınmasını, bakanlar kuruluna iletilmesini istiyoruz.saygılarımla.

07 Kasım 2009 00:50

şansız kız

gulay 800 kusur maaş alırsın.bolumun neydı senın gunde 8 saat ders verıyosun?

29 Aralık 2009 15:47

cexor
Yasaklı

slmlar eğitim verdiğiniz branşları öğrenebilirmiyim birde il geneli olarak neresi !?

Toplam 7 mesaj
ANKET
MEB, 8 yıllık öğretmeni rotasyona tabi tutacak, okulunu değiştirecek..