Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : asillord
18 Kasım 2007 16:16  

tsk da hemşire olmak istiyorum ne yapmam lazım

herkeze merhaba .arkadaslar 1998 kollej mezunuyum.şuan üniversite hastanesinde sözleşmeli çalışıyorum.5 yıllık bir deneyimim var.esimde deniz ast.subayı.askeri hastande çalışmak için ne yapmam lazım.nereye başvurabilirim.kollej mezunu alıyorlar mı.sınav mı yapıyorlar ve kadrolu 657 mi olunuyor iş güvencesi var mı.kollej mezunu olan hemşirelerin maaşları nekadar.eger cevap yazarsanız çok sevinirim.iyi aksamlar

20 Kasım 2007 22:02

ay-se

merhabalar tsk da bildiğim kadarıyla kolej mezunu hemşire alımı yok,öncelikli olarak lisans ve önlisans mezunu hemşire alınıyo ve kpss veya açıktan atama ile alınıyor eşiniz takip ederse tebliğ ediliyo tüm personele kolay gelsin

21 Kasım 2007 00:09

lieut

2 veya 4 yıllık yüksekokul mezunu değilseniz başvuramazsınız!

25 Kasım 2007 12:49

fakir memur

mavinilifer tsk da hemşire olmak o kadarda cazip değil.bence sen devlet hastanelerinden birinde olmayı tercih edersen daha mutlu olursun.çünkü tsk daki hemşireler emekli oluyor yada istifa ediyor.yatay geçiş yapmak ta çok zor.

tsk da hemşirelik yapmıyorum diyede hiç üzülme.

yani çok cazibesi yok.hoşçakal

25 Kasım 2007 21:27

lieut

yalnız bir hususu atlamayalım.. kendisi devlet hastanesinde değil, üniversite hastanesinde ve sözleşmeliymiş! devlet hastanesinde kadrolu olsa bence de öyle kalması daha hayırlı olurdu ama şu an mevcut durumunda tayin hakkı olmamakla beraber zaten kötü bir kurumda çalışıyor! bakanlık da sanıyorum artık kadroludan çok sözleşmeli personel alıyor yani yine tayin hakkı yok! bu durumda askeriyeyi seçmesi mantıklı olabilir, sonuçta eşi tayin olduğunda kendisi de otomatik tayin olur.. bir de eşi denizci olduğuna göre muhtemelen deniz hastanelerinde görev alır diye tahmin ediyorum..

29 Kasım 2007 11:32

ebru hemş.

arkadaşlar 2 hafta sonra bende başlıycam askeri hastanede hemşire olarak aslında devlet tabiki güzel fakat artık 4/b li aldıgından eş tayini falan yok.duydugum kadarıyla askeriyede maaşda azmış ama ne kadar tam bilmiyorum gatada başlıcam istanbul döneri falan varmı acaba

29 Kasım 2007 16:07

lieut

askeri hastanelerde maaş kesintisiz net 1200ytl kadar ancak var, Gata'lar haricinde döner ödenmiyor diye biliyorum ama anladığım kadarıyla siz Gata Haydarpaşa hastanesinde çalışacağınıza göre alırsınız, fakat yine de sivildeki kadar bir döner ödemesi yok(100-150ytl civarı),yani aylık toplam geliriniz 1300-1400 filan olur.. hayırlısı olsun. Gata, Ankara İstanbul farketmez yoğun bir hastanedir, inşallah beklentilerinizi bulabilirsiniz

Toplam 6 mesaj
ANKET
Sizce Cumhurbaşkanı kim olmalı?

Grup Vizyon