Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler :
01 Ocak 2008 19:27  

İcra Müdürü Maaşları ve Özlük Hakları

ARKADAŞLAR İCRA MÜDÜRLÜĞÜ SINAVINA HAZIRLANMAYI DÜŞÜNEN BİR KİŞİYİM.

İCRA MÜDÜRLERİNİN NET AYLIK GELİRİ NE KADARDIR.EKSTRADAN ALDIKLARI ÖDENEK VE BENZERİ VAR MI DIR ORTALAMA NE KADARDIR.

ADLİYELERDE Kİ KOŞULLARI NASILDIR.

BÖLGELERİ SIRAYLA DOLAŞARAK MI YOKSA BELLİ BİR YERDE ÇAKILI OLARAK MI ÇALIŞIYORLAR.

BU VE BUNUN GİBİ ÖZLÜK HAKLARI HAKKINDA BAŞTA İCRA MÜDÜR VE MÜDÜR YARDIMCISI ARKADAŞLAR OLMAK ÜZERE BİLGİLERİNİZİ PAYLAŞMANIZI RİCA EDİYORUM.

BU BİLGİLERİNİZ HEM BENİM İÇİN HEM DE FORUMDA İCRA MÜDÜRLÜĞÜN DÜŞÜNEN ARKADAŞLAR İÇİN AYDINLATICI OLACAKTIR.

ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM...

01 Ocak 2008 20:30

çukurovali
Kapalı

yeni başlayan bir icra müdürünün yüksek okulsa 10/2 den fakülteyse 9/1 den başlıyor bildiğim kadarıyla...

sıfır kilometre bir memur olarak başlıyorsa (yani daha önceden memuriyeti yoksa veya başka bir kurum veya görevden geçiş yapmamışsa) ilk maaşı sanırım 780 ytl civarıdır..bekar bir personelse...evliyse eşi çalışmıyorsa eşine 40 ytl çocuğu varsa çocuk içinse 20-30 civarı ek ücret veriliyor.

eğer daha önceden memuriyeti varsa ve 7/1 e düşmüşse ek gösterge veriliyor ve böylelikle göstergesi 105 e çıkıyor maaşı da 180 ytl civarı artıyor....

eğer 3. 2. bölgelere düşmüşse hacizler yoğun olabilir ve her ay maksimum 459 ytl haciz yolluğu alabilir...4. ve 5. bölgelerde asla haciz yollukları dolmuyor...ancak genelde ilk atamalar 4. veya 5. bölgelerle 3. bölgelere çıkıyor ancak hukuk mezunu olupta icra müd veya yrd. olanlar çoğunlukla 2. bölgeye veriliyor..

bölgeler konusu sanırım 5. bölge en az bir yıl

4. bölge 2. yıl

3. bölge 3 yıl 2. bölgede galiba 3 veya dört sene olabilir...ama bakanlık dilerse resen istediği zaman görev yerini geçici yetki ile değiştirebilir veya kararnameyle yerini değiştirebilir...(Bence bu atama olaylarında da dürüstlük ve güven esas...)

şunu söylüyorum...

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ VEYA YARDIMCILIĞI DÜŞÜNEN HER ARKADAŞIN ÇOK AMA ÇOK YOĞUN BİR İŞTE ÇALIŞACAĞINI BİLMESİNDE FAYDA VAR...SAKIN KİMSE MÜDÜR OLURUM YATARIM İKİ İMZA MAAŞ PARA VS GİBİ DÜŞÜNMESİN....ADLİYENİN EN SIKINTILI YERİDİR İCRA DAİRELERİ....ÇAMUR ATAN ÇOK OLUR...ŞİKAYET ÇOK AMA ÇOK OLUR...4 sene mahkemede çalıştım tek bir şikayete maruz kalmadım ama 11 ayda en az 8-10 yazılı şikayet edildim(Allaha şükür verilemeyecek hesabımız olmadığından hiç bir şey çıkmadı)

Bütün meslektaşlarıma stressiz bir yeni çalışma yılı diliyorum....

02 Ocak 2008 08:30

karizmatik1

Bildiğim kadarıyla yeni tasarıyla haciz yollukları 3 katına çıkıyor.

02 Ocak 2008 22:03

koroglu550

Her şeyin artısı ve eksisi vardır. Ben icra Müdürlüğünün artılarından bahsetmek istiyorum. Adliyenin tüm birimlerinden , hakım savcılar ve personel tarafından dışlansanda sürekli başında bir amir olmaması nedeniyle adliyelerde çalışılacak tek yer icra müdürlüğü diye düşünüyorum. İcra hukuk hakimini ayda bir kere başsavcıyı yada teftiş savcınını üç ayda bir görürsün. Birini görmemek bana göre en büyük mutluktur.

02 Ocak 2008 22:11

cihatcelebi79

teşekkürler arkadaşlar.

benim daha önce kamuda hizmetim var.o zaman 8/2 idim.ancak üniversitede memurdum ve okul okumak için istifa ettim.yaklaşık 2 yıl çalıştım.bu çalışmalarım hizmet olarak sayılır mı.yoksa baştan 10/2 mi oluyor.

bir de 300 gün kadar ssk durumum var.

çalışıyorum da baya bir çekincem var.arkadaşlarımın bir kısmı adliyede çalışılmaz çok yoğun diyor.aslında yoğun çalışmayı da seviyorum.boş boş oturmaktan iyidir.

velhasıl bir şansımı deniyeyim.

olursa olur. olmaz ise hayırlısı artık

09 Ocak 2008 18:09

cihatcelebi79

gncl

27 Ocak 2008 20:54

mrkarabas4

ATGV ve BAKANLIK PERSONELİNDEKİ ARKADAŞLAR.

Adalet ve İcra daireleri personellerinin özlük haklarında iyileştirmeye dair yok mu bir çalışma. Bakanlığımımız ve ADALET TEŞKİLATINI GÜÇLENDİRME(!) VAKFI ne gibi bir çaba gösteriyor bu konuda? Her şeye % 20 zam gelirken maaşlarda % 2 lik artış ne ADİL Mİ, ey adil düzenciler.

27 Ocak 2008 23:18

çukurovali
Kapalı

sevgili meslektaşlarım. Bakanlığımız bu 3717 sayılı yasanın yeni düzenlemesini (pek çok yerde bulunan %35 inin ilgili memura geri kalanının adliyeye dağıtılması hususu) malesef icra müdürlükleri çalışanlarını eskisinden daha çok çalıştırıp daha az ücret verme ve adliye personeline de kıyak yaptık havası vermeden başka bir şeye benzemiyor...

Eskiden %50 ücret alınıyordu yolluklardan ve bu ücret bugün için 470,11YTL'yi geçemiyordu yeni düzenleme ile ise %35 yolluk payı ve alınan 470,11YTL lik tavan ücret 1410,33YTL ye çıkacak...

Alınacak ücret ilk bakışta artıyormuş hissi verse de malesef bu kelime oyunu ile icra personelleri eskisinden daha çok çalışmak zorunda kalacak şu anda aldıkları 470,11YTL yi almak için. Önceden 35,5 adet şehir içi hacze çıkıldığında icra personeli bu 470,11YTL yi hak etmekteydi şimdi ise bu 470,11YTL yi hak etmek için tam 50,68 şehir içi haczi yapmak zorunda (ki bu hacizlerden ölmeden öldürülmeden dayak yemeden polisle tartışmadan hırsızlarla boğuşmadan dönebilirse)....Malesef 3717 sayılı yasada yapılacak yeni düzenleme yine icra personelinin işine yaramayacak ve bu laf cambazlıklarıyla oyalanıp durdurulacağız....Sizce de Adalet Bu mudur...Yani Adalet Laf cambazlığı kelime oyunlarından mı ibarettir?

04 Şubat 2008 23:02

cihatcelebi79

GÜNCELLLL

27 Haziran 2008 16:04

murro

güncell!!!!!

27 Haziran 2008 23:29

ares33

bu yılki antalya seminerindeki izlenimlerde bakanlığın bizim özlük hakları ve çalışma koşulların iyileştirilmesi konusunda bir gayret içinde olmadığını net bir şekilde gördüm.İcra müdürü ve müdür yardımcıların sayısının artılırılması konusunda çalışmaların devam ettiğinden bahsettiler .İnsanın gözünün içine baka baka nasılda yalan söylüyorlar.topu topu 1800 icra müdürü var türkiyede ve yeni alackları icra müdür ve müdür yardımcılarının sayısıda ortada 120 kişi .Bu nasıl iş böyle yav.Bizim icra dairelerinde görevlendirilen memurların kadrosunun acilen ayrılması gerekli .İcra Müdürlüklerinde çalışan icra ve iflas memurların atamaları komisyonların keyfine bırakılmamalı .Artık herkez İcra müdürlüklerin öneminin farkına varmalı.Eğerki bize nitelik ve nicelik bakımından yeteri kadar personel ayrılmazsa görevlerimizin tam anlamı ile ifa edmeyiz .Devletin bıraktığı bu boşluğuda mafya doldur.

28 Haziran 2008 12:19

murro

İcra müdürü=katip yada mübaşir. Adı sadece müdür. Adı var tadı yok. Hem olmayan özlük ve hakmı olurmuş. 657'ye tabisin işte. Sözleşmeli çalışanın bile senden daha iyi özlük hakları var.

29 Haziran 2008 20:46

ares33

keşke 657 tabi olsak .ben ne olduğumuzu bilmiyorum.çünkü 657 tabi bir memur hakkında soruşturma açılması için bağlı olduğu kurumdan izin alınması gerekir.bizde öyle mi.ipe sapa gelmez suçlamalar karşısında hemen kendimizi savcı önünde buluyoruz.başlıyorlar adi suçlu gibi ana baba adını sormaya .İnsanın sinir sistemni bozuluyor.Özellikle bu icra dairelerinde çalışanlar için büyük sıkıntı yaratıyor.İşi yaparken T.C iCRA VE İFLAS MÜDÜRLÜĞÜ olarak işlemi yerine getiriyorsun.Yaptığın işlemden dolayı ise şahsın yargılanıyor.bu adil değil .İşte özlük hakları derken ben bunu kastettim.

29 Haziran 2008 20:55

bi_uzman_olamadik

çukur ovalı çok özür dileyerekten icra ile iilgili değil fakat senin baya bir bilgin var galiba okuduğum kadarıyla sana bi kaç soru soracam cevap verirsen şimdiden çok teşekkür ederim.

1- ben kadıköy adliyesinde zabıt katipliğini kazandım benim

maaş+mesai+havuz ne kadar alırım...

2- şöyle bir duyum aldım adliye personeline adalet myo dikey geçiş hakkı varmış bu doğrumu

3- ben aöf iktisat okuyorum kaç yıl görev yapmış olmak lazım icra müdürlüğüne girmek için

27 Eylül 2008 22:04

saydin

İcra Müdür ve Müdür Yrd. atama durumları nasıl oluyor.Zorunlu hizmet ve maliyedeki gibi yer değiştirme varmıdır.Eş durumu veya diğer nedenlerden ötürü tayin isteyip sürekli eşinin çalıştığı yerde kalabiliyor mu?Eş mi ona tabi olur yoksaeşi icra müdürüne mi tabi olur(EŞ öğretmense dersek) Teşekkürler

27 Eylül 2008 23:34

gulcekiz
Kapalı

bi_uzman_olamadim arkadaşım;

evet zabıt katipleri adalet meslek eğitimi alabiliyorlar. ayrıca icra müdürü olmak için de bir görev süresi şartı yok. hukuk fakültesi veya adalet myo mezunuysanız icra müdürlüğü için sınava başvurabiliyorsunuz.

27 Eylül 2008 23:42

gulcekiz
Kapalı

İcra müdürlüğünü düşünen arkadaşlar; sıkıntı her alanda, her meslekte var. eğer bu mesleği düşünüyorsanız olumsuzluklara takılmayın derim ben. sonuçta bir katip veya düz bir memur olmaktan iyidir dimi!

Ayrıca icra müdürleri gerçekten özveriyle çalışan insanlar. Bakanlığımızın bunu eninde sonunda gözönünde bulunduracağına inanıyorum. icra müdürlerine de birgün hakettikleri muamele yapılacaktır, bu biraz zaman alacaktır belki. ama şimdilik bu yönde çalışmalar olduğunu biliyorum. şartlar ne olursa olsun bu görevin kendine has bir ağırlığı var. severek yapılırsa eğer, diğer noktalar pek göze görünmez.

Sınava girecek tüm arkadaşlara başarılar diliyorum.

28 Eylül 2008 13:19

ayyıldızlıalbayrak

ÖNEMLİ!

İCRA MÜDÜRLÜĞÜ

ARTILARI

1-)Derece kademe 7/1 ine düşünce maaşınızda 200 YTL civarında artış olur.

2-)Karışanınız yok denecek kadar az.3 Ayda bir rutin teftişler var,

3-)Adliyedeki konumunuz (Müdür ünvanınız olmasından dolayı) iyi.

EKSİLERİ

1-) İşinizin doğası gereği icra işini sevmeniz mümkün değil..(Kİ HAYATTA EN ÖNEMLİ ŞEY BENCE YAPTIĞIN İŞİ SEVMEK)

2-) 1 - 2 VE 3 . bölgelere atanmanız durumunda hayatın nasıl geçtiğini idrak edemeyeceksiniz, başınızı kaşıyacak vaktiniz olmayacak deyim yerinde ise..Akıl almaz bir yoğunluk...

3-)Kalıcı olmanız zor, neden? İşinizin doğası gereği uzun süre kalınması halinde iş yapmakta güçlük çekeceksiziniz. Tayincisiniz torpiliniz yoksa eğer sözün özü..

4-)ve en önemlisi birisi size ne iş yapıyorsunuz? diye sorduğunda icra müdürüyüm dediğinizde size acıması hayat boyu sizi rahatsız edecek..Acımasının nedeni, icra müdürlüğünün ne kadar zor bir meslek olduğunu düşünmesinden ileri geliyor..

Bence icra işi o kadar zor değil...Zor olan başkalarının senin yaptığın işten hoşlanmaması...

03 Ekim 2008 19:07

6_Casanova
Kapalı

arkadaşlar ben bu yılki icra müdürlüğü sınavına gireceğim ve şuan 7/1 i kadrosundan maaş almaktayım. müdürlük sınavını kazanırsam 7/1'in den mi devam edeceğim yoksa 10/2 yahut başka bir kadrodan mı başlayacağım. Birde tahmini 7/1 maaşı ne kadar olur. şimdiden teşekkürler.

07 Ekim 2008 11:15

socrate577

7/3 İcra Müdürüyüm , son ek ödeme ile beraber eş yardımı dahil 1.420,00-YTL maaş + 136,00-YTL fazla mesai + 488,00-YTL yolluk + 50-100 YTL havuz = 2.100,00-YTL civarı gelirim var.

07 Ekim 2008 11:18

murro

Maşallah maşallah..:D Bence daha fazlasını kesinlikle hakediyorlar.

Toplam 41 mesaj
ANKET
MEB'in politika üretebilmesi için, öğretmen atamalarının taşraya devredilmesini ister misiniz?