Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : a_durmazasayginhopali
04 Ocak 2008 00:12  

Özel okulda öğretmen olmak

özel okula öğretmenlik başvurusu yapmak istiyorum.eminim devletten kolay olur oraya girmek.bilgisi olan var mı nasıl başvuru yapılıyor?şimdiden teşekkürler

04 Ocak 2008 00:17

sturkeri18

Okula, ile bağlı hocam, çok zor bir soru

04 Ocak 2008 01:14

umutsuz_sınıfçı

nisan-mays ayı arkadasım

04 Ocak 2008 12:32

longines

valla be özel okulda çalışıyorumm berbattttt şubatta sözleşmeliye başvuracamm tabi alınırsaaa ama bence hiç heves etme tabiii bölüüne bağlııı

04 Ocak 2008 12:45

cnntvrl

bence de heves etmeyin hocam. 3 yıla yakın bir süre özel okulda çalıştım ve bu sözleşmeli öğretmen atamasıyla diyarbakır'a atandım. denizli merkezde çalışıyordum. ama burayı bırakıp gözüm kapalı gideceğim. afedersiniz ama öğretmenliğin yanında bir çok işte sorumlu tutulabiliyosunuz zamanla. arkadaşın da dediği gibi, çalışacağınız il, okul ve bölümüüzle alakalı elbette. hayırlısı olsun.

04 Ocak 2008 20:52

frdd

Özel okula nasıl girdiğinizi biraz daha açarsanız çok sevinirim çünkü ben çok istiyorum.nasıl bi okulda olduğumu tahmin bile edemezsiniz.daha kötüsü olamaz heralde.

06 Şubat 2008 00:15

frdd

izmirde özel okul istiyorum yaaaaa

06 Şubat 2008 00:49

no_nick

Nisan-Mayıs aylarında başvurmak istediğin okullara gidip oradan başvuru formu alman gerekiyor. o formu doldurup okula teslim ediyorsun. Onlar daha sonra zamanı gelince, form daki bilgilerinide gözleri tutarsa seni çağırıyorlar ve mülakat yapıyorlar.

07 Şubat 2008 00:23

frdd

teşekkür ederim ilginize ve bilginize.

12 Mart 2008 22:38

frdd

bende özel okul da çalışmak istiyorummmmm.nasıl yapıcam bi akıl verin.

14 Mart 2008 18:49

aysellsah

öncelikle şimdiden başvurmanız gerekiyor. özel okullara gidip cv bırakabilirsiniz veya özelokullar derneğine bırakırsınız(fatih kolejinde) ikincisi branşınız önemli ve sizi mülakata alıyorlar diksoyon giyim ders anlatımı buna göre puanlıyorlar.fakat özelokulda tanıdığınız referansınız varsa daha kolay.izmir için hemen başvurmanızı tavsiye ederim.

14 Mart 2008 18:51

aysellsah

bide ilk yılınız ise çok çalışıp asgari ücrete razı olmanız gerekiyor.

14 Mart 2008 21:47

leyuze
Yasaklı

pekiii özel okuldan ayrıldık diyelim hemen devlete geçebiliyormuyuz?

nasıl oluyor bu iş sözleşmeli öğretmen istifamı etmeli özel okula geçmek için

14 Mart 2008 21:54

mezzomortoo

leyuze sen nere mezunusun???

14 Mart 2008 22:29

maruz

özel bir kuruma başvurmayı dahi bilmiyorsan sen nasıl öğretmenlik yapacaksın? nasıl insan yetiştireceksin? bence sorun sende değil seni yetiştiremeyenlerde. kusura bakma ama kardeşim ama gerçek bu.

14 Mart 2008 23:24

cparlak76

Maruz musun nesin.Sen ne biçim konuşuyorsun terbiyesiz herif.Anlaşılıyor ki sen öğretmen değilsin.İnsanlara hakaret etmekten hoşlanan bir mahluksun.Sana başka şey söylemeye değmez.

14 Mart 2008 23:41

hakan şentürk

Nerede ve hangi konumda çalıştığınıza bağlı bir çok tanıdığım illallah diyip kpss ye girip alttaki kutucuğu işaretleyip gittiler. Gece yarılarına kadar çalıştırılabilirsiniz, isim vermeyeyim en iyi özel okullarda bile amaç pazarlama öğrenci getirmek hafta sonları bir çok öğretmeni özellikle de stajyer iseniz alışveriş merkezlerinde broşür dağıttırma işi yaptırıyorlar. Gece eve geç geliyorsunuz, kıyafetinize herşeyinize karışılıyor tam bir işkence diyebilirim. Özel okul eskiden şartları iyiydi şimdi de iyi konumda olan bir öğretmensen iyi ancak değilsen ve daha önce de özel okul tecrüben yoksa zor. Özel sektör de aynı şekilde en iyi devlet şu anda diyebiliriz, devlette tatilin de var sana karışan da yok ve hafta içerisinde çalışmadığın günler bile olabiliyor. Ben dershanede çalışıyorum çalışma şartları ağır, hafta sonları dahil çalışırsın, tatillerde de çalışırsın gecen gündüzün ve yaptığın işin haddi hesabı yoktur. Dedim ya şu an en iyisi devlet karar sizin.

15 Mart 2008 08:09

edebiyatci222
Kapalı

MErhaba arkadaşım, ben de bir özel okulda çalışıyorum. Arkadaşların dediği gibi şartlar okullara bağlı. Ben hiçbir haftasonu çalışmadım, marketlerde broşür dağıtmadım (tecrübesiz olmama rağmen) 2. yılım olmasına rağmen çok iyi bir maaşla çalışıyorum.(Hani para alamazsın diyorlar ya)

Özel okulda çok çalışırın diyorlar, çalışırsın çünkü insanlar milyarlarca para veriyor çocukları için sen de onun hakkını vermelisin. Ben kesinlikle devlette çalışmayı düşünmüyorum.

Bu arada ben de bu okulu tesadüfen buldum, yenibiris.com adresinden başvurmuştum ve kabul edildim. Bu arada okulların web sitelerinde başvuru formları olur, onlar mutlaka incelenir ve sıraya koyulur. Bu formlardan doldurman daha iyi olur. Umarım iyi yöneticileri olan bir okulla başlarsın....

Allah yardımcın olsun...

15 Mart 2008 11:58

universiteli_19

ön lisan mezunlarıda vekil ögretmen olarak grv yapabilirler mi?öyle bir şansımız var mı?

15 Mart 2008 13:08

benseno_1976@hot

leyuze öğretmenlik sana göre değil boşversen öğretmen olma.

15 Mart 2008 14:06

ogbozkurt

üniversiteli_19 sana bi cevap vermek istedim:) evet yapabilirsiniz hem de muştaysanız ya da doğunun başka bi ilindeyseniz gözü kapalı yaparsınız neden mi ? benim gibi iki senedir atamayı bekleyen ve atanamayan öğretmenlerin elinden öğretmenlik hakkını alıp da size verdiklerinden dolayı yapabilirsiniz... sakın yanlış anlama ben de önlisans mezunu olsaydım ve yapacak iş bulamasaydım ben de ücretli öğretmenlik için uğraşırdım suç sen de değil gazetelere ücretli öğretmenlik için ilan verenlerdedir...

Toplam 75 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?