Editörler : oto-danisman-expert
«34567891011121314»

kartal1985
Memur
09 Şubat 2008 19:07

cuatro saol verdiğin bilgiler için..bende muhasebe mezunuyum.kara kuvvetleri astsubaylık sınavına ve jatek e giricem.jatek için çalışma kaynakları bulunabilir fakat kkk için antlaşmalar,birleşmiş milletler,nato vs vs vs konuları nerden bulabiliriz.sen hangi kaynaktan çalıştın bulabilirsem sözel konular iyi bir not alabileceğimi düşünüyorum.

cuatro
Aday Memur
09 Şubat 2008 19:21

kartal 1985 ben sınava son 20 gun calıştım ve zaten kaynak aramaya pek vaktım olmamıstı cogunu ınternetten buldum cıktsını alıp ezberledım bıde en yakın arkadasım tarıh öğretmenı oldugu için sanslıydım bıraz bana butun kendı notlarını verdı en önemlı yerlerın altını çizdi saolsun:) ama kaynak bi kıtaba gerek yok bence konu baslıkları hakkında yeterlı bılgı ınternette mevcut sınavda suprız calışmadıgım yerden cıkan 3-4 tane soru vardı gerısı kolaylıkla bulunabılır anayasada yasama yurutme yargı görevlerını ıyı bılın KKK'nın sınavı kolay gıbı gözuksede cok detay sorular vardı 5-6 sorucok basıt tam tarıh veya sonuc ısteyen soruydu gerısı bıraz konunun içeriğini anlamayla alakalı sorulardı

gecen yıl sorulan bır soruvardı mesela bız onu anayasaylaalakalı zannettık sınav sonrasında arastırdıgımızda denız hukuku içinde geçiyormus o konu tabiki hepsine çalışamazsınız ama baslıklardan fazla sapmayın ben 11 sayfa özet cıkarmıstım 86 puan aldım

şimdiden hepinize basarılar

kartal1985
Memur
09 Şubat 2008 19:33

saolasın kardeş.peki kazanırsak kaç metre koşu var ve kaç dakika mekik şınav vs. nedir.birde sol varikosel ameliyatı olmuş olanlar ya da sol varikoseli olanlarda bir sorun oluyormu.forumda bir iki kişi sol varikoseli olanlar ve sol varikosel ameliyatı olanlar geçti yazıyordu

cuatro
Aday Memur
09 Şubat 2008 19:41

varikosel konusunda hiç endişelenme ameliyatlılar kabul edılıyor benım kazanan aynı durumda asil arkadasım var kosu 3000m. 16 dakıka 20 sanıye son sınır 12 sınav 12 mekık baraj ama 40 ar tane yaparsan tam puan alırsın yanı yapabıldıgın kadar cok yapmaya calısıcan zaten 25 den asagı yapanı görmedım ben kosudada yavastan bacaklarını acmaya basla cunku ortalama 13-14 dakıkada kosuyor mıllet

kartal1985
Memur
09 Şubat 2008 19:52

ben şimdi konu başlıklarını googleye yazıp indiriyorum.vikipedi den falan indiriyorum.fazla uzun diiller ama 4 -5 sayfa.mesela natoyu genel olarak anlatıyor görevleri vs.ama anayasayı googleye yazınca komple anayasa çıkıyor.birde hepsini kazanırsak okul ne zaman başlıyor ?

kartal1985
Memur
09 Şubat 2008 20:34

kardeş birde çalıştığın konular varsa sende bana gönderebilirmisin ? ( 11 sayfa dediğin )

kartal1985
Memur
09 Şubat 2008 20:36

cuatro kardeş üsttekini sana yazmıştım ama adını yazmayı unuttum başına çalıştığın notları gönderirmisin diye ?

cuatro
Aday Memur
09 Şubat 2008 22:18

kartal kardes valla notlar gecen yıl hazırlamıstım nısanda sınavdan sonra işim bitti diye atmıstım bende ınternetten buldum cogunu aynı konu uzerınde degısık sayfalardan bılgılerı topla toplayabıldıgın kadar sonra özetını cıkar kendınce derım ınan baska turlu yardımım olamaz

hepsını kazanırsan butun asamaları yıne 2009 nısan ayı gıbı baslar heralde sızın egıtımınızde gecen yılkılerde nısanda baslamıs ama degısebılır

kartal1985
Memur
10 Şubat 2008 00:37

saol cuatro çok detay soruyolarmı yoksa sözleşmenin amacı kapsamı maddeleri,inkilapların amaçları,konferansın maddeleri vs böyle konularmı yoksa tarihleri falan detaya iniyolarmı? birde ben milli coğrafya ile bişi bulamadım ve anayasa ile ilgili neye çalışacağımı anlayamadım.kardeş birde güncel konular demekle neyi kasdettiğini açabilirsen sevinirim.

meslampaşa
Memur
10 Şubat 2008 10:02

cuatro arkadaşım saolasın inşallah olur söylediklerin çok doğru yazılı puanının iyi olması en başta şarttır tercihte önemli tabii.Bakalım bu sene ne yapacağım yazılıdan yüksek alırsam gerisi gelir Allah ın izniyle...

Kartal1985 kardeşim sen o konuları internetten bul onlara çalış gerisini kafana takma çok ta kasılacak bişey yok.Güncel konular derken şu anda gündemdeki konulardır.Milli coğrafyada nehirler, göller v.s Türkiye coğrafyası geliyor...

cavlak
Şube Müdürü
10 Şubat 2008 13:04

arkadaşlar yarın jatek başvurusu başlıyor hadi hayırlısı...allah hakkımızda hayırlısını versin... başarılar şimdiden herkese.. SELAMETLE...

cuatro
Aday Memur
10 Şubat 2008 16:30

sevgılı meslampaşa ve kartal1985 sınavlarda size ve diğer girecek butun arkadaslara basarılar şimdiden

aktuel konulara örnek verecek olabılırsem mesela 2007 aralık ayında suıkaste kurban gıden pakıstanlı ılk kadın basbakan kımdır? (benazır butto) veya 2008 olımpıyatları hangı ulkede duzenlenecektır? (çin) sankı guney koreyle beraber duzenlenecektı emın degılım 2008 Türkiye ile hangi ülkenin kültür yılı olacaktır? (Rusya) yine yanlış hatırlamıyorsam:)

milli coğrafyadada öylerüzgarların özellikleri akarsuların nasıl oluştugu gibi teknik bilgiler değilde aşagıdakı ıllerden hangısı su özelliğiyle diğerlerinden ayrılır gibi sorular gelıyor yani vatanını az cok tanıyan kıtaba bi göz gezdırmeyle rahat yapabılecegı sorular

arkadaslar soruların cogu Atatürk ilkeleri ve İnkılap tarihinden cıkıyor mutlaka buna agırlık verın derım Türkçe zaten cok kolay herkesin fix yapacağı sorular

baska aklınıza takılan olursa yardımcı olurum yıne kolay gelsin

cuatro
Aday Memur
10 Şubat 2008 16:42

arkadaslar bu arada belırteyım benım söyledıklerım sadece tahmınden ıbaret yanı sorular bu tarzda cıkmayabılırde gıren kısı sayısına göre sınavları zorlastırabılırler veya kolaylasabılır ben sadece gecen yılkı sınav sorularının ne tarzda geldıgınden bahsetmeye calıstım

siz yınede butun bılgılerı harmanlayıp ona göre çalışın

ilhanist
Şube Müdürü
10 Şubat 2008 18:20

başvuru formunu nereden temin edeceğiz arkadaşlar ?? (ist. için)

kartal1985
Memur
10 Şubat 2008 19:30

başvuru formu ösym nin sitesinde jandarma astsubay temel kursu izlenecek yok ve sınav merkesleri var orayı tıkla hangi ilde nereye başvurulacağı yazıyor.

mustafalee
Şef
11 Şubat 2008 12:33

arkadaslar jatek formunu aldım vatana mıllete hayırlı olsun...

vardarrr
Aday Memur
11 Şubat 2008 12:35

Arkadaşım kontejyan sayısı falan belirtilmiş mi?

ilhanist
Şube Müdürü
11 Şubat 2008 16:33

arkadaşlar ösym bürosuna gittim bugün gerizekalının biri başvurular internetten yapılacak dedi geldim nete baktım bişey yok ösym bürosundan form alınmıyormu yoksa ben mi yanlışım ?????????

aslantürk58
Şube Müdürü
11 Şubat 2008 16:40

ilhan arkadasım ösym bürosunda yapılıyor bankaya 45 ytl yatır ondan sonra gidersin

ilhanist
Şube Müdürü
11 Şubat 2008 16:49

önce bankaya para yatırmamızmı gerekiyor yoksa form verilmiyor mu? kontejyan belirtilmişmi ayrıca teşekkür ederim.

Toplam 893 mesaj
«34567891011121314»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi