Editörler : Pangaea
«5678910111213141516»

breeze66
Aday Memur
09 Ağustos 2009 14:17

ugncl

ra-05
Kapalı
09 Ağustos 2009 22:54

4429............çeko..........4429.................................................................................

seylabe
Aday Memur
14 Ağustos 2009 19:44

ben de bu yıl uludağ üniversitesi çeko bölümünü kazandım aslında istediğim meslek bu değildi uluslararası ilişkiler istiyodum ama çeko da yan meslek olarak aklımdaydı .öncelikle kamu yönetimi ve maliyenin karşımı olması çok hoş ama bu bölüm yeterince tanınmayan çok yeni bir bölüm bu yüzden de okula kayıt yaptırp yaptırmamakta tereddüt ediyorum vee şöyle bir şey de var iibf de kişinin kendisini ne kadar geliştirip geliştirmdiği önemli .bu fakültedeki bütün bölümler için öyle .yalnız yine d eaklımın bi köşesinde hala uluslararsı ilşkler var o yüzden k karrsızm .bir d esenye sınv sisteminin değişmesi beni korkutuyo aynı piskolojiyi bir daha yaşayabilrmyim bilmiorum.bu konuda size sormak istdeiğim üniversiteye kayıt yaptırmalımıyım yoksa tekrar mı denemliyim şansımı ?ilerde ne gibi zorluklarla karşılaşırım bu bölümü bitirdiğimde ?şimdiden teşekkürler...

zeynepanadolum
Aday Memur
15 Ağustos 2009 15:15

mrb seylabe bende öss tercihlerini yapana kadar çeko bölümünden haberim yoktu ama bugün şunu unutma günümüzde artık hemen iş bulabilceğin 3 meslek kaldı asker polis yada doktor olmak bunların dışında hep devlette çalışmak için kpss engeli var bende anadolu üniversitesi çeko 2. sınıfım bölümümden memnunum kazanmışsın kayıt yaptırmamayı düşünme bile 2 sene daha hazırlanmak daha sıkıcı olacak emin ol hayırlı olsun

16 Ağustos 2009 21:05

ben uludağ çeko mezunuolarak, bölümümü çok büyük bi zevkle okudum..sınavlara son hafta kala çalışmama rağmen bölüm 2.si olarak mezun oldum..çünkü dersleri dinlediğinizde, alıyosunuz bişeyler..ve en güzeli hocalarınız genelde prof ya da doç. hocalar gerçekten iyidir..bursa da iyidir:)

ve bir de şöle düşün..uluslararası ilişkiler bölümü kültürel anlamda kendini çok geliştirebilceğin bi bölüm, sonuna kadar katılıyorum..fakat iş olanakları bakımdan özelde çekodan daha kısıtlı, devlette ise uzman pozisyonlar haricinde çok az alım yapılan bi bölüm çekoya oranla..eğer illa uluslararası okumak istiyorum diosan, yüksek lisans yap uluslararası ilişkiler bilim dalında..hem özelde de iş olanaklarını arttırabilirsin..çeko temelde yoğun olarak işletme ve iktisat karışımı derslerin okutulduğu bi bölüm olup, o bölümlere göre daha sosyal konuların ve çalışma hayatını ilgilendiren konuların incelendiği (sosyal psikoloji, soyal politika, küreselleşme ve sorunları, çalışma psikolojisi ve sosyolojisi, değişim yönetimi, kriz yönetimi, bireysel ve toplu iş hukuku, sendikalar vs. vs) bir bölüm..yani eğer iş hukuku, psikoloji, sosyoloji gibi konuları seviyosan çok severek okuyacağın bi bölüm..ama ingilizce sadece 1.sınıfta veriliyo ve o bakımdan uludağ çok eksik ingilizcede..uluslararası ilişkilerde ing.ni de geliştirebilirsin tabii..ben çekoyu okumanı şiddetle tavsiye ederim..özelde işletme mezununun başvurduğu her bölüme çekocuda başvurabilirken, ululs.iliş. okuyan başvuramıyo, başvursa bile, işletme bilimi ile ilgili teorik bilgisinin diğer iibf bölümlere göre daha az olduğu düşünüldüğü için genelde dış ticaret, ithalat, ihracat gibi ancak uluslararası firmaların bu saydığım departmanlarında iş imkanı elde edebiliyolar..okuması da daha zor:) ama ben idealist bi insan olsaydım uluslarilişkilere de puanım yetseydi yazardım ve o bölümü de zevkle okurdum..fakat benim ilk tercihim uludağ çekoydu ve tamamen isteyeren ve bilerek yazmıştım. (bu arada 2006 mezunuyum)

seylabe
Aday Memur
17 Ağustos 2009 01:29

yorumlar için sağolun içimi ferahlattınız =)=)kaydımı yaptrmya karar verdimmm sevrk okuycam bu bölümü yüksek lisansımı da uluslararsı ilşklrde ypcam hyrlısı olur inşş:D:D

-__-
Aday Memur
25 Ağustos 2009 18:41

Herkese selam...Ben bu yıl öss ye girdim ilk yerleştirmede açıkta kaldım çeko vb.yazmamıştım hiç ankara çeko hariç hepsi tutuodu aslında ama nasip değilmiş heralde yazmak hiç aklıma gelmedi...Eğer ek yerleştirmede boşluk olursa yazmayı düşünüyorum ama bölüm hakkında pek bi bilgim yok açıkcası sonu nedir,iş imkanları nasıl bilmiyorum,ekonometri mi çeko mu daha avatajlı?...Yardımcı olursanız çok sevinicem şimdiden teşekkürler...

zqr07
Aday Memur
27 Ağustos 2009 14:00

merhabalar .. bende bu sene öss girdim .. ve pamukkale üniversitesi çeko kazandım ... Ama şimdi bu iş problemi gibi bazı konuları okuyunca çok tereddüt e düştüm açıkçası ... kayıtlarda yaklaştı .. aslında sevinmiştim çıkınca .. ve görünürde iş imkanları geniş ama bilmiyorum .. tecrübeli abiler veya ablalar biraz bilgilendirebilirler mi ?

ra-05
Kapalı
27 Ağustos 2009 14:09

ne güzel kazanmışsın....kaydol devam et okuluna.....4 senede neler değişir kimbilir...kimse yarının ne olacağını bilemez....kazandığın yere git oku.....şu an maliye-gelir idaresi-gümrük-euaş-sgk-işkur gibi kurumlar çekodan alım yaptı....ortalama kpssden 70 üstü alan boş kalmaz bizim bölümden ama bu istatikler bu sene içindi yarının ne olacağını kimse bilemez.....bence kazanılan hakkını devam ettir...kazandığın bölüme kaydını yaptır....

-__-
Aday Memur
27 Ağustos 2009 21:28

Evet kazanmışsın ne güzel ben yazmamıştım 1. tercihlerde hem zaten kaydolmazsan bu sefer tekrar sınava girmek istediin de en az 30 puan kayıpla başlıcaksın çalışmaya ben ek yerleştirmede bu bölümü yazıp yazmamakta tereddütlüyüm eğer istanbul,ankara da boşluklar olursa yazarım belki bi kaç bişi daha gsl bölüm dedi arkadaşlarım bu bölüm için kimisi de iktisat oku daha ii dio ordan daha çok memur alımı oluomuş valla Allah yardımcımız olsun artık seneye sistem değişiyo ben çalışmaya başladım seneye için hukuk istiyodum ama bi yıl daha kalmayı pek de istemiyorum açıkcası...Hayırlısı artık.

evreka_ evreka
Aday Memur
29 Ağustos 2009 14:57

mrb ben de bu sene ankara sbf çeko yu kazandım ama burda ki bazı yazıları okuyunca açıkçası moralim bozuldu iş imkanı konsunda. şimdi diyorum acaba hacettepe maliye kamu yönetimi falan yazsaydım :\

ra-05
Kapalı
29 Ağustos 2009 15:07

burası sadece forum kimsenin yazısına moralinizi bozmayın......kendini yetiştirdikten sonra her bölümde başarılı olabilirsin....önemli olan bölümü sevmek kendini o bölüm üzerine yoğunlaştırmak....ankaranın en iyi okullarından birisini kazanmışsın....miş mışlı geçmiş zamanları artık bırak...çünkü kazanmışsın....kendini bu bölümde yetşitirirsen bölümünü seversen başarılı olursun......dediğim gibi burası forum her kafadan ses çıkıyor...kimse bu forumda yazılanlara göre hayatına yön vermesin...herkesin kendi duygu ve düşüncesi var.....ne güzel bölüm kazanmışsın...orayı biterek kendini yetiştirmeye bak...o bunu demiş şu onu demiş kim ne derse desin...yeterki kazandığın bölümde kendini yetiştir heryerde iş bulursun....

lolabunny
Aday Memur
01 Ekim 2009 10:02

merhabalar benim çok büyük bir sıkıntım var ben bu sene çeko yu kazandım bir çok yorum okudum bu bölüm biraz beni korkutuyo derslerinin çok zor olduğunu kolay kolay geçilemedini söylüyolar bazı diğer bölümlerdekilerin yer yer bu bölümde okuyanları küçük gördüğünü okudum (onlardan bişi olmaz amele tarıznda)ama bunları okudukca bu bölümü okumayı daha çok istedim bir kaç güne kadar kayıtlarımı tamamlıcam bana okul sürecinde bu konuda bilgili olanlardan yardım isteye bilirmiyim? teşekürler şimdiden

fndcngz
Aday Memur
04 Ekim 2009 19:39

herkese slm...bende çekocuyum.1 dersten okulum uzadı.benim takıldığım konu kpss.hangi gölümlerden yapmalıyız sınavda.bizim için hangisi avantajlı olur?birde deraneyi düşünüyorum.tavsiye ettiğiniz bir dersaneler?

uludag_ceko
Memur
04 Ekim 2009 22:18

ra-05 ne güzel yazmıssın agzına saglık

ra05
Müsteşar Yardımcısı
05 Ekim 2009 01:17

TEŞEKKÜR EDERİM ARKADAŞIM....

zuzum55
Memur
05 Ekim 2009 10:58

arkadaşlar bende çeko mezunuyum beni de alın aranızaaaa!!!!

izmirden12
Şube Müdürü
05 Ekim 2009 12:33

çeko mezunu olarak şunu diyebilirim önemli olan kendinizi yetiştirmeniz..

ben ispanyolca öğrenip uun yıllar uluslararası firmalarda çevirmenlik yaptım..

(ispanyolca haricinde ingilizce ve rusça da öğrendim..kpds dil sınavlarında hepsinde de 90 üstü aldım..A seviyesi yani..)

şu an ise çince kursuna gidiyorum..

çeko dan sonra zevk için üniversite sınavlarına tekrar girip matematik, fizik okudum...2.3 üniversite olayı..ama zevk için okudum..bana ne okudun dediklerinde çeko derim..diğer üniversitelerde okuduğum lisansları saymam..

çeko benim için hep önde ve hep gözde idi..

yeni kazanan arkadaşlar kendilerini yetiştirsinler ...

herşey gönlünüzce olsun

ssys75
Aday Memur
05 Ekim 2009 17:00

arkadaşlar ben de çeko mezunuyum 98 yılında. şu an bir belde belediyesinde işçi kadrosunda çalışıyorum geçen yılki kpss de 67 puan aldım ve memur olabilmek adına göbeğim çatlıyor ama ne fayda inşallah sesimizi duyarlar.

keles2775
Aday Memur
06 Ekim 2009 18:34

sys arkadasım ben de aynı senın durumundayım

2000 mezunuyum puan 71

yas 32 belde beledoyesınde ışçıyım ve maas çok aza

Toplam 1256 mesaj
«5678910111213141516»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi