Yandex.Metrica
Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : permanganat42
15 Ocak 2008 23:24  

TOKİ'den Ev Alanlar

ev almaya niyetliyim önerirmisiniz.

16 Ocak 2008 23:10

basketçi

ben öneririm

daha önce tokide kirada oturdum

param olsa hiç düşünmem alırım bir tane

not:nerde olduğu hiç önemli değil

16 Ocak 2008 23:19

ana_snf

ilginize teşekkür ederim. kararsız kaldım. kimi işe yaramaz diyor kimi hemen al diyor. iyi bir yatırım olur mu ki

16 Ocak 2008 23:23

duygu.fen

ne kadarmış ortalama toki evleri

16 Ocak 2008 23:34

ana_snf

70-85 arası 8 yıl ödeme. 3+1 daireler. kalariferli ve doğalgaz dönüşümlü. 134 m2 asansörlü şehir merkezine yakın. ulaşım kolaylığı var.

16 Ocak 2008 23:36

ana_snf

ince işçilik çok iyi değil ama çevre düzenlemesi iyi. sağlam diye söyleniyor.

17 Ocak 2008 00:02

duygu.fen

fiyaı iyimiş söylediğiniz özelliklere göre

17 Ocak 2008 01:16

fuzüli2
Kapalı

arkadaşlarımız aldılar. çok memnunlar. keşke param olsaydı ben de almak isterdim. kira ödemekten daha uygun..

18 Ocak 2008 18:45

ALI IHSAN TUKEL
Kapalı

şuan TOKİ'de oturuyorum,kendi evim.120 metrekare,5 katlı iki asansörlü,her bir asansör 8 kişilik,ısınma mükemmel,doğal gaz dönüşümüne uygun,fakat dönüşümü istemiyoruz,zira doğalgaz pek randuman vermiyormuş.İşçilik B kalite ama siz bunu A kalite yapıp doğan görünümlü şahin konforunu yakalayabilirsiniz.Sizin paranızın miktarına bağlı.Memnunum,site şeklinde düzen ve yönetim var,okul servisleri,belediyenin arabaları kapıya kadar geliyor.Bir İ.Ö.O okulu var,alış veriş merkezi var,Camisi var,Lise inşaat halinde sürüyor,sağlık ocağı için yer de var,spor tesisleri var,bağ var bahçe var...trafikten uzak,oyun parkları alabildiğine çok ve geniş,park yerleri var.Küçük çocuğu olanlar korkmadan kapı önünde parkta çocuklarını oynatabiliyor,yeşilliğe park düzenine önem verilmiş,havadar,sakin,şehrin gürültüsü yok...ayda 600 YTL ödüyorum 6 yılım var tapuyu almaya..şuan devretsem 50 000 YTL bitmiş olsan 100 000 YTL,EV GİBİ MALIN OLSUN TÜM DOSTLARIMIN OLSUN.Dünyada mekan ahirette iman.Ben çok memnunum.

18 Ocak 2008 19:43

roviss

Afedersiniz bu manyakların şehrimin gözde yerlerine 15 günde apartman diktiğini görüyorum habire.

Çok hızlı ve sürekli çalışıyorlar. Evleri şehir merkezlerinde şahısların yaptığı evler tadında ve 90 - 120m2 seçenekler var. Çevre düzenlemesi yok. İç mimari vasat ile iyi arasında diyebilirim. İkisinden birisi kesinlikle değil. Evimde olmasını istediklerimle mevcut olanlar arasında bir yerde.

~Saygılar~

21 Şubat 2008 20:40

atakanwxw

selam arkadaşlar benim bir arkadaşım tokiden ev almak için evraklarını tamamladı ama daha sonra sözleşme yapıp yapmadığını bilemiyorum.bunu nasıl öğrenebilirim.hak kazanmakla sözleşme yapmak aynı şey değil herhalde çünkü hak kazananların listesinde adı ve çıkan dairesine kadar gözüküyor. ama sözleşmeyi imzalayıp imzalamadığını nasıl öğrenecem?

25 Şubat 2008 00:07

hüptürük

güncelleyeyim bayiii..:/

14 Ağustos 2008 15:58

denizkar

güncel bi başlık değil ama yinede benim gibi arayıp okuyanlar olur diye yazıyorum

bende toki den ev alıyorum peşinatı yatırdık taksit ödemeye başlamadık

herşeyi tokinin internet sitesine attıkları birkaç dosyadan takip ediyoruz, inşaat alanına gittik içeri girmek yasak aslında onlarda haklı her geleni içeri alsalar işlerini yapamazlar ama insan merak ediyor 100-150 bin ytl para verip ev alıyorsun ne yapıyorlar diyen merak ediyorsun

daha detaylı bilgi verilmesi lazım

eskiden alan tanıdıklar memnunlar ama yeniler için bişey söylemek zor çünkü görmeden alıyoruz

birde daha önce okuduğum bir başlıkta bir öğretmen arkadaş "alt gelir gurubu için üst gelir limitini 850 ytl belirlemişler orta gelir gurubu için ödemeler 1000 ytl civarında 1100-1200 ytl öğretmen maaşı ile alt gelir gurubuna giremiyoruz diğerini nasıl ödeyeceğiz" diye sormuş bence çok doğru

Toplam 12 mesaj
ANKET
Sizce mülakatla, daha liyakatli okul müdürleri mi atanıyor?