Oturum açOturum aç / Parola hatırlat Üye olÜye ol

Editörler : ulashyani diyorsun ki
05 Şubat 2008 14:23  

Albaraka Türk mü? Türkiye Finans mı? Yoksa KuveytTürk' mü?

Sizce bu bankalar arasındaki fark nedir?. Çalışma şartları verilen sosyal haklar nedir?. Hangisi çalışanına daha fazla önem veriyor??... Kriterler neler olmalı?... Hangisini Seçmek kariyer için daha iyi..

05 Şubat 2008 18:19

fmcg

güzel soru, ayrıca bu bankaların getirisi nedir, götürüsü nedir?

05 Şubat 2008 22:41

mciba

arkadaşlar ben türkiye finans çalışanı olarak sadece şunu söylemek istiyorum önemli olan faizsiz sistemde çalışma isteğinizdir. eğer bunu istiyosanız sosyal haklar ve maaş olarak diğer bankalara göre maaşları daha iyidir. ama illaki tercih yap derseniz türkiye finans katılım bankalarının en büyüğü ve en hızlı büyüyenidir... bilmem anlatabildim mi?

05 Şubat 2008 23:42

ersenturk1907

katılım bankalrı arasında türkiye finans imajı en düzgün olanı bence.arkadaşın da dediği mevduat yapısı olarak lider konumda.ama sosyal hak,eğitim kariyer olarak bakacak olursak bence 4 katılım bankası arasında sonuncu.mevduat bankaları ile katılım bankalarını kıyasla derseniz,katılım bankaları her açıdan uzak ara önde...

06 Şubat 2008 18:41

cemura

bence katılım bankalarının hepsi iyidir. ben kuveyttürk de çalışıyorum . bence kuveyttürk bir numara , ben burada mevduat veya şube sayısı büyüklüğünden bahsetmiyorum. ortamı güzel hızlı büyür , her geçen gün kendinizi geliştiriyorsunuz. maaşları ortalamanın üstünde. yönetici ve çalışanları iyi.

07 Mayıs 2008 12:10

fmcg

evet acaba hangisi daha iyi

?

07 Mayıs 2008 14:09

bener002

size şunu soyleyeyim.gerek çalışan arkadaşım gerekse mulakat elen bir çok arkadaşım oldu.

sigara ve alkol kesinlikle içmemmelisinzi yada içmediğinizi soyleyeceksiniz.Alevi olmuyacaksınız, genelde almıyorlarmış ve açıkça soyuluyorlar mulakatlarda.kısacası adamlara uymak zorundsınız.namaz ,oruç felan filan.baskı yok ama herkes gitiğinde sizde gitmek zorun kalıyorsunuz.

şartlarına gelice mevduat bankalarından 10 kat daha iyi.çalışma ortamı iyi,ücretleri başlangıç biraz düşük ama sonra artıyor.

sanırım turkiye finans en iyisi. kurum kimliği uymak mesele.oruç tutmak ve nazama kılma kotu bir şey değil zaten.ama baskı sonucu yapmakta iyi değil obur hayyat var.

07 Mayıs 2008 17:18

enderun81

arkadaşlar ,bende kuveyttürk çalışanıyım,

ve emin olun eğer kafa yapınız uyuyorsa gözünüz kapalı gelin , ortam çok iyidir, öyle namaz kıl diye baskı yoktur, ama herkes cumaya giderken sen gitmezsen kimse bişey demez ama sen zaten kendini ayrı hissedersin, yalnız filan hissedersin, ama kimse niye gitmedin filan demez .

emin olun rahat olursunuz, hedef baskısı vardır ama makul bir baskıdır.

iyi kazanırsınız, yaklaşık 1200 gibi+100 yol+180 yemek, ilk giriş için gayet iyi.

kendini geliştirmeye çalışan bi kurum, ilerisi için güzel bi yatırım olur.

diğer katılım bankaları içinde iyi şeyler duydum ama kesin bilgi veremicem.

ha büyüklüğe gelince her katılım bankası çalışanı bilirki katılım bankalarının çap olarak filan en büyüğü bankasyadır.

ama çalışma ortamı filan kuveyttürk başa güreşir, sadece katılım bankaları değil , garanti maranti hak getire

07 Mayıs 2008 23:26

fmcg

enderun81 konuyu açmışken bi soruyim, bankalarda (genel olarak) ileride alınan ücret nedir (aşağı yukarı) yani bi yönetmen, müdür yardımcısı, şube müdürü ne kadar alır. başlangıç belli 1000 ytl civarı biraz altı ya da üstü olabiliyor ama sonra

08 Mayıs 2008 09:49

enderun81

fmcg ,çok ucu açık bi soru sormuşsun.

bizde bir yönetmen 2500-3000 alırken , mesela teb'de 4000-4500 alabiliyor. bizde şube md. 3500-4000 alırken, başka bankalarda 6000 civarı alabiliyor.

şu kadarını söyliyeyim, ileride alacağınız maaş, kurumla alakalı olduğu kadar ,sizin peşinizden sürükleyebildiğiniz portföyünüzle çok alakalı, yani bir kaçmilyon dolarlık bi portföy oluşturmuş biri istediği bankada istediği şubede istediği pozisyonda yer bulabilir.

biliyorum çok itici geliyor,ama piyasa böyle dönüyor, ya oyunu kuralına göre oynayacağız yada oynayanları kenardan izleyeceğiz.

08 Mayıs 2008 22:50

fmcg

çok teşekkür ederim enderun81, anlaşıldı, bu kişinin birazda kabiliyetine bakıyor anladığım kadarıyla

10 Mayıs 2008 16:14

efhmnlc

KUVEYT ÇALIŞANI ARKADAŞLA LÜTFEN BURADA İNSANLAIR YANILTMAYIN

BU KURUMLAR İNSAN KALİTESİ YÖNÜNDEN ÇOK VASAT AYRICA KATILIM BANKALARINDAN BAŞKAS BANKALARA GEÇMEK ÇOK ZOR

BASKI DA FAZLASIYLA MEVCUTTUR.

ARKADAŞLAR SİZLER GİBİ OLMAYAN İNSANLARI YANLIŞ YÖNLENDİRMEYİN YARIN ÖBÜRGÜN VEBAL ALTINDA KALIRSINIZ BU KURUMLARDAN TEK TİPTİR İNSANLAR O TİPE UYAN İYİDİR UYMAYAN OXFOR DBİTİRSE KÖTÜDÜR.

10 Mayıs 2008 16:17

efhmnlc

DAHA DETAYLI ÖRNEKLER VEREBİLİRİM ÇALIŞTIĞINIZ DEPARTMANDAKİ ARKADAŞLARINIZA KADAR

HA Bİ DE BURDA SİVRİ AKILLI BİR TEK ÇALIŞAN BİLE BULAMAYAN İNSAN KAYNAKLARI GRUBU DA YAZAR HABERİNİZ OLSUN

BU KURUMLAR ADAM BULABİLMEK İÇİN MEVCUT ÜCRETİN İKİ KATINI BİLE VERİRLER ANCAK AKLI BAŞINDA KİMSE GİTMEZ GİDEN BİLMEYENLER DE ANCA BİR YIL DURUP AYRILIYORLAR

SORUN BAKALIM ARKADAŞLARA ÇALIŞAN SİRKÜLASYONU NASIL NASIL 100 KİŞİ ALIYORLAR ERTESİ SENE 80 İ NEDEN AYRILIYOR.

10 Mayıs 2008 20:39

ersenturk1907

bilgisi oladan fikir sahibi olan insanlardan nefret ederim.kim,hangi lafıyla,kimi,ne şekilde yanlış yönlendirmiş.kuveyt türk ve diğer katılım bankaları hakkında yukarıda yazılanların hepsi doğrusur.kimse kimseye baskı yapmaz,kimsenin tektip insan yaratma çabası yoktur.müdürü ile banka hizmetlisi arasında en ufak bir fark yoktur.genel müdür dahi sizinle aynı yemek sırasına girer

insan kalitesi vasat demişsin.insan kalitesi açsından çok yüksek seviyelerde olduğumuz gibi insanlık ve adamlık kalitesi açısından da bir hayli üst seviyelerdeyziz.sana bir tavsiye;önemli olan insan kalitesi değil,insanlık kalitesidir.senin hiç de olmadığın gibi.ayrıca diğer bankalara geçmek isteyen personelimiz rahatlıkla geçebilir.tabi geçmek isteyeni bulabilirsen.

yazdıklarının içinde en doğru olan şey hedef baskısının olduğudur.evet hedef baskısı bir hayli vardır.onun sebebi de sizin gibi faizle para satmamamızdır.o işi yapıyor olsak rahatlıkla senin gibilerle boy ölçüşürüz.

kendimden örenek vereyim.siz gibi olmayan insanlar diye tabir ettiğin insan tipi bizde olmadığı gibi,olduğunu varsayacak olursak da ben senin olduğunu iddia ettiğin insan tipinden değilim.üstelik oxford da bitirmedim ama bu kurumda çalışıyorum ve çoook memnunum.

şu daha detaylı örnek verebilirim dediğin örnekleri sabırsızlıkla bekliyorum.bekliyorum ki kapak niteliğinde cevaplar vereyim sana.

SENİN BU SALDIRGAN TAVRINI ANLAYABİLİYORUM.BÜYÜK İHTİMAL KUVEYT TÜRK SENİ ŞUTLADI VE KİN GÜDÜYORSUN.BÜÜK BİR ACIN VAR VE ÇAMUR ATMA YOLUNA GİDİYORDUN.

sevgili efhmncl

10 Mayıs 2008 22:42

fmcg

ersenturk1907'e sonuna kadar katılıyorum, hatta eklemede yapabilirm. sadec bir şubeden örnek vericem, 8 çalışanın (ticari bankacılıktan bahsediyorum) 8'ide üniversite mezunu, öyle sıradan üniversiteler ve aöf değil, 6'sı master bitirmiş, 1'i doktora yapıyor, 1 mba yapıyor (alanlarıyla ilgili bu çok önemli)(not: yaş 25-29 arası çalışanların). hepsi ingilizce biliyor (en azından kpds seviyesinde). bu açıdan baktığımızda diğer bankaların çalışan portföyüyle kuveyt türk arasında herhangi bir fark yok. eğitim seviyesi olarak insan kalitesinin seviyesi belli.

Yine tek bir şubeden örnek vererek çalışanlar arasında en ufak bir saygısızlık ve çekememezlik durumu yok, çaycı da olsa, güvenlik görevliside olsa çekinmeden müdürüyle rahatlıkla konuşabilir. herhangi bir bilgilendirme şube içindeki hemen hemen tüm personelle paylaşılır. şubenizde moraliniz çok bozuk yadaçalışma isteğiniz olmadığında ben "dinlenme odasında" çay içiyorum yada pastaneye gidiyorum diyebilirsiniz. dini manada hiç bir baskı yapılmaz (sonuna kadar iddia ediyorum). çalışma ortamının rahatlığı sizi şaşırtabilir, "bankacılık" böyle bişeymiymiş diyebilirsiniz.

diğer bankalara veya diğer kurumlara geçme noktasına gelince, isteyenlere tek tek kurum isimlerini ve geçen şahısları bildirebilirim, zira daha cuma günü biri gerçekleşti. Burdaki ince nokta şu, geçen kişilerin hiç biri bir alt pozisyona hatta eş pozisyona geçmemiştir. kurum değiştirmeleri kuveyttürk'ün kötü olduğunu değil aksine personel transfer edecek kadar etkili bir kurum olduğunu gösterir ayrıca burda bu konuda da baskı olmadığını gösterir, şöyleki bu iş bir cemaat işi yada gönül işi değil bildiğin ticarettir. çalışanın en önemli hakkı daha iyi bir gelir ve daha rahat koşullardır, kim nerde rahat ederse oraya gidebilir.

Bu kurumlarda zihnen rahat edebilecek kişileri ben şöyle tarif ediyorum, din anlamında sunulan serbestliklerin rahatsız etmiyeceği herkes çalışabilir (zira baskı yok, serbestlik var). mesela beni cuma günü cuma namazına gidebilmek için verilen yarım saat fazladan öğle tatili izni rahatsız etmez, hatta helal olsun derim, ama "benim cuma namazına gitmemi istiyorlar" rahatsız oluyorum diyenlerde olabilir, onlarda çalışmasın o zaman demekten başka çare yok.

ve son not bu kurumdan bir örnek bu şubenin en iyi müşterileri arasında gayri müslimler var, olaya önyargılarla bakmayın, ticarette paranın rengi olmaz, o gayri müslim bu bankayla iş yaparken elbetteki karını düşünüyor. ben tavsiye ederim ama daha fazla kazanacağınız bir yer varsa oraya gidin, çünkü bizlerde çalışarak bir yerde ticaret yapıyoruz, emeğimizi satıyoruz.

saygılar

11 Mayıs 2008 00:36

ersenturk1907

Değerli paylaşıcılar öncelikle şunu belirteyim ki ortada bazı arkadaşların büyük yanılgıları mevcuttur.Kuveyt Türk ve diğer katılım bankaları Türkiyede bu sektörde hizmet vermekte olan ve faizli bankaların insanın kanını emen faizle para satma veya kredi kartı mağdurları oluşturma zihniyetinden uzak tamamen esnafın işini kolaylaştırıp mal alım satımı yaparak piyasanın işlemesini sağlayan ve ekonomiyi destekleyici kurumlardır.Kuveyt Türk ve diğer katılım bankalarında satış bölümünde hizmet veren bir personel faizli bir bankada çalışma imkanı bulduğu takdirde diğer çalışanlardan belirgin bir şekilde ayrılacak bir bilgi birikimi,pazarlama kabiliyeti ve çalışkanlıkla öne çıkabilecek bir personeldir.Bu kurumlar birer dergah olmayıp ticari kuruluşlardır ve insanların başta inanç olmak üzere tüm hak ve özgürlüklerine saygılı kurumlardır.Paranın rengi olmadığı gibi ticaret her ırk,dil ve dinden insanlarla yapılabilir.Bu nedenle kıstaslarımız ekip olarak çalışabilecek,belli bir yetenek ve gerekli tahsil hayatına sahip elemanlarla faizli bankaların finans sektörünün %97'sine sahip olduğu bu ülkede pazar payını arttırarak ülke ekonomisine katkıda bulunmaktır.Katılım bankalaında herşeyden önce vicdan sahibi olan insalar görev yapmakta olup bilinçli,tahsilli,yetenekli ve vicdanlı insanlar hiç kimseye hiçbir konuda baskı veya haksızlık yapmayacak kişilerdir.Benim tüm paylaşımcılardan ricam bir söz sarfederken kendinizi vebal altına sokacak şeyler söylenmemesidir.Eğer bir şüphe veya bilgi noksanlığı varsa bunu gidermenin yolu çok basittir.Ancak bilgi noksanlığı gereksiz cesaret manasız enaniyet ve basiretsiz önyargılarla birleşirse bu sahini rencide edecek ve topluma rahatsılık verecek bir davranıştan öteye gitmeyecek bir durum oluşturur

11 Mayıs 2008 02:05

sebay

Diğer iki bankayı bilemem ama Kuveyttürk ve Albarakatürk işe alım sürecindeki yalan dolanlar bakımından faizli bankalardan geri kalmıyorlar kesinlikle. O derece ki ikisi için de evraklarımı hazırladım ama ikisinde de çalışmadım.

11 Mayıs 2008 15:56

erkanemre

yalan dolan meselesini biraz daha açarmısın sebay.bu iki bankadan birinde işe başlama olasılığım var o yüzden soruyorum.

11 Mayıs 2008 18:23

cemura

katılım bankaları iyidir , başka bankalarada transfer zorluğu yok ben katlım bankasından başka bankalara geçen insanlar tanıyorum . ama önemli olan faizsiz sisteme inanmak , buna inanırsanız zaten katılım bankalarını bırakmazsınız

11 Mayıs 2008 22:39

sebay

Albarakatürk de olduğum şehre pozisyon teklif edip evraklarımı hazırlattılar ancak bu evrakları teslim ederken olduğum şehir haricinde istedikleri herhangi bir şehre göndereceklerini söylediler. ben evraklarımı alıp gidince de telefon edip beni genel müdürlüğe alacaklarını bu güzelliği de herkese yapmayacaklarını söylediler:) diğeri de yaklaşık 8 ay oyaladı bugün yarın diyerek. Ama tabii ki bu durumlar bu iki bankaya has değil.

24 Mayıs 2008 14:52

fireonice

BANK ADYAYI TEK GEÇERİM O KADAR!

Toplam 54 mesaj