Editörler : "eskiyara"Pangaea
12345678910111213»

elladan
Aday Memur
18 Şubat 2008 20:56

Şaşma arkadaşım.Hakkımızı arayacağız.Ama bu konuyu tek başlık altında toplayalım.Ben dilekçe yazdım red cevabı geldi.Artık mahkemeye vereceğiz.İhtiyacın varken al sonra senle işim bitti hadi sen yoluna de öle bir saçmalık olamaz.Herkesin çok duyarlı davranmasını istiyorum.

mimmis
Aday Memur
18 Şubat 2008 23:37

Arkadaşlar, bu başlığı takip ettiğim kadarıyla okul öncesi böl. mezunu arkadaşlar her nedense, uygul. anasınıfı ya da okul önc. çalışmak istemiyuor, bilmiyormuydunuz oralarda öncelikli çalışmanız gerektiğini, mesleki eğt fakç mezunu çocuk gelişimi bölümü mezunları liselerde branş ta çalışır. Şimdiye kadar bu kadroları işgal etmişiniz artık yeni mezunlar gelsin müsadenizle dimi....

ahmeteren
Şef
19 Şubat 2008 10:38

Mimmis, biz ne diyoruz,sen ne diyorsun? Ha öyle mi yeni mezunlar gelsinmişmiş. Sen mezun olacaksın ve kız meslek lisesine atanacaksın. Ama eğer okul öncesi anaokuluna, siz de sadece ama sadece çocuk gelişimine gidecekseniz tamam olur. Ondan sona kuş gibi bekleyin. açık çıkar da atanacağız diye. Taban puanınız 99 olur. Allah aşkına geç yazdığın için ne konuyu anlamışsın. Ne de yazdıkların elle tutulur. Sen daha konuyu bir anla ondan sonra yorum yap. Bir de anladığım kadarıyla demişsin. Ama anlamamışsın.

mimmis
Aday Memur
19 Şubat 2008 14:12

sayın ahmeteren, bende çocuk gelş. mezunuyum va lisede çalışmajtayım, bu yazıyı bende okudum ve bi rsik oluşturduğu halde alanımı değiştirmek istemediğimi ve çocuk gelş. alanında kalmak istediğimi yazdım, büyük ihtimalle norm fazlası olcam seneye, ama yinede kabulüm görevlendirme giderim, benim alanım bu, benim anlamadığım şeyi lütfen açıklarmısın neden okul öncesi bölümü öğretmenleri okul öncesi kurumlarda çalışmak istemiyor, şu anda ya da şimdiye kadar lisede çalıştıklarını söz konusu ederek, cevap ltfn.Sağolun..

sahin3302
Genel Müdür
19 Şubat 2008 15:45

Çocuk gelişimi mezunusun diye bu bölüm mezunları her yerde çalışma hakkına sahip değil madem çocuk gelişimcisin il atamada okul öncesi kadrosundan başvuruyon, atandıktan sonra yok ben çocuk gelişimciyim bu nun neresi hak ,bu arada tüm eğitim kurumlarına tayin isteme şansın olsun, okul öncesi mezunlarıda anasınıflarıyla iöo ,gerçi hak ediyoruz alan değişikliğini bu konuya bukadar duyarsız bölüm mezunları olamaz dı zaten,bundan dolayı anaokullarınada liselerde ikinci sınıf öğretmen olarak görülmemizin sebebide bu

mayye
Memur
19 Şubat 2008 17:18

arkadaşlar ben de 2002 okul öncesi öğretmenliği mezunuyum ve 2003 ten bu yana kız meslek lisesinde meslek derslerine giriyorum, 31 aralık 2007 tarihinde yayınlanan alan değişikliği yazısına istinaden alan değişikliği başvurusunda bulundum ve okul öncesi mezunları olarak mağdur olduğumuzu düşünüyorum, bize verilen bu hakkın (meslek derslerine girme hakkı) alınmaması gerektiğini düşünüyorum. madem biz meslek liselerinde öğretmenlik yapamayacağız o zaman tam bir eşitlemeye gidilsin ve çocuk gelişimi mezunları da okul öncesi öğretmenliği yapamasınlar, bu konuda okul öncesi mezunu olup da mağdur durumdaki arkadaşlardan şunu rica ediyorum: olayı mahkemeye intikal ettiriecekseniz lütfen burda bizimle başvuru basamaklarını paylaşın ve hatta davanın sonucunu da paylaşın ki birbirimizden haberimiz olsun, herkese iyi çalışmalar diliyorum...

falcon-tr
Memur
20 Şubat 2008 11:37

arkadaşlar dava süreci hakkında bilgi istedik hiç kimse doğru dürüst bir cevap yazmadı yoksa hiç dava eden olmdı mı ben daha önce bize verile bu hakkın elimizden alınmasına seyirci kalma istemiyorum

sahin3302
Genel Müdür
20 Şubat 2008 12:17

falcon tr arkadaşım alan değişikliğine ilişkin atama kararnamen sana tebliğ edildiyse idiri mahkemeye zanndersem 30 gün içinde işlemin yürülüğünün durudurlması ve iptali için dava açman gerekiyor bu konuda sendikalerın avkatlarıyla görüşmeni tavsiye ederim.

sidar21
Memur
20 Şubat 2008 14:56

arkadaşlar mrb.okul öncesine kaynak olup şuan çok proğramlı lisede görev yapıyorum günlerdir yazılanları okuyorum tam anlamıyla birlik içinde hareket edememek beni çok üzüyor.verilmiş bir hakkın göz göre göre elimizden alınması kabül edilemez.ben ve arkadaşlarım kesinlikle mahkemeye gidecez verilmiş bir hakkın geri alınması söz konusu olamaz.okul öncesi bitirip mağdur olan tüm arkadaşlar mahkemeye gitmeden çözüm bulamayız.herkes suya sabuna dokunmadan bu durumdan sıyrılmak istiyor ama şunu unutmamak gerekiyor birlikte olmadığımız sürece ses getiremeyiz.lütfen kazanılmış haklara karşı duyarlı olalım

sidar21
Memur
20 Şubat 2008 15:10

sendikalı arkadaşlar özellikle size sesleniyorum sendikalarınızla görüşün ve yürütmeyi durdurmak için mahkemeye gitmelerini sağlayın .sendikaların daha güçlü ses getireceği kesin lütfen duyarlı olun.

ŞAVŞAT
Aday Memur
20 Şubat 2008 15:36

1991-2000 yılları arası çocuk gelişimi öğretmeni olarak kız meslek lisesinde çalıştım.2001 yılından bu yana bağımsız bir anaokulundan yöneticilik yapıyorum.Üniversiteden mezun olduğumuz alan çocuk gelişimi.Alanımın çocuk gelişimi olarak

kalması yönünde dilekçe hakkımı kullandım.

Bu durumda olan arkadaşlar mutlaka vardır.Bağımsız anaokullarında çalışan çocuk gelişimi kökenli yöneticilerin durumu ne olacak.Bilgi paylaşımında bulunalım.

baharr83
Aday Memur
20 Şubat 2008 17:04

mrb arkadşlar s.ü.mes.eğt.fak.anaokul öğretmenliği bölümünden teknik öğretmen ünvanıyla mezun oldum.bu yıl alan değiştirip kızmeslek lisesi çocuk gelişim bölümüne geçmek istiyordum.tabiki meb.yapacağını yaptı bunu engelledi üstelik çocuk gelişim mezunlarının bizim bölüme geçmesi serbest bizimki engelli ki ben mezun olduğumda sen sadece 3-6 yaş grubu için eğitildin demedi.ayrıca teknik öğretmenler zaten liselerde görev yapcaklara veriliyorken bunuda kabul etmiyolar ben ilköğretimde çalışıyorum ve teknik öğretmenliğimi doğal olarak kabul etmiyolar bilgisi olan lütfen yazsın acaba ne farkımız varmışş anlayamadım

mayye
Memur
20 Şubat 2008 18:21

arkadaşlar bir karar verelim, hakkımızı nasıl arayacağımızı belirleyelim, ciddi bir mağduriyet sözkonusu, bunca yıl kız mesleklerde çalıştık, meslek derslerine girdik, şimdi de kalkın gidin denmesi neden kimseye ağır gelmiyor, anlamıyorum...

cronk
Aday Memur
20 Şubat 2008 23:07

arkadaşlar bencede sesinizi duyurun ve hakkınızı arayın sesiz kaldıkça bu olayı kabullendiğimiz düşünülecek

falcon-tr
Memur
21 Şubat 2008 19:14

arkadaşlar organize olalım tepkimizi ortaya koyalım dava açalım gibi bir takım şeyler yazılıp çiziliyor ama gerçekten bu iş üstüne olan dava açan yada ne bilim hakkımızı geri almak için ciddi bir çalışma yapılMADIĞI kanaatindeyim.herkes birilerinden bir şeyler bekliyor.sonuçta hepimize olacak olan.

LÜTFEN CİDDİ OLAN TEPKİ KOYAN BİZİMLE BUNU PAYLAŞSIN

sidar21
Memur
22 Şubat 2008 12:23

arkadaşlar girişimlerinizden haber verirmisiniz?mahkemeye veren arkasdaşlar varsa lütfen yazsınlar.ortada bir haksızlık var ve bu hepimizi etkileyecek bu kesin.ortak hareket edelim demek geliyor içimden ama bu mümkün değil biliyorum.ya bireysel hareket etmeyi yada haksızlığa boyun eğmeyi ilke haline getirmişiz.girişimlerimizi ve düşüncelerimizi birbirimizden sakladığımıza göre...

sahin3302
Genel Müdür
22 Şubat 2008 12:38

Bildiğim kadarıyla bazı illerde bireysel davalar açılmış,Kararnamesi gelen arkadaşlar bir hukukçudan yardım alsın çünkü kararnamenin tebliğinden sonra 30 gün içinde idari mahkemeye dava açmassan kabul etmiş sayılırsın 3 sayfada konuyla ilgili açıklamalar var ayrıca

aşağıya

Dava dilekçesini kendinize göre uyarlayıp gerekli ek belgeleri ekleyin

Yürütmeyi Durdurma Taleplidir

İDARE MAHKAMESİ BAKŞANLIĞINA

Hangi ilin mahkemesi ise

DAVACI : ??????.Tc Kimlik no: ????? ?

Adres:??????????????????

DAVALI : T.C. Milli Eğitim Bakanlığı

DAVANIN KONUSU : Genel Düzenleyici İdari İşlemin ve Bireysel işlemin yürürlüğünün durdurulması ve iptali talebidir.

İPTALİ İSTENİLEN İDARİ İŞLEM : 1)Milli Eğitim bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 31.01.2008 tarihli B.08.0.PGM.0.23.05.04/6116 sayılı İl Valiliklerine gönderilen alan değişikliği konulu idari işlemi

2) 1 Numaralı idari işleme dayanan 29.01.2008 tarihli B.08.0.PGM.0.23.05.04 sayılı yeniden atamaya ilişkin bireysel işlem.

TEBLİĞ TARİHİ : 11.02.2008

DAVANIN İZAHI : 1)Milli Eğtim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün ????. tarihli ????..sayılı atama kararı ile ?Okul Öncesi/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği? alanı olacak şekilde ????????????????, Anadolu Kız Meslek ve Kız Meslek Lisesi emrine atanmış, ve burada öğretmen olarak halen görev yapmaktayım.

2) 1 Numarada belirttiğim şekilde atamamın alan olarak ?Okul Öncesi/Çocuk Gelişimi Eğitimi Öğretmenliği? branşı olması sebebi ile ihtiyaç durumu da göz önüne alınarak söz konusu okulda Çocuk Gelişimine ilişkin derslere öğretmen olarak girdim. Personel Genel Müdürlüğünün 31.01.2008 tarihli alan değişikliğine ilişkin yazısı üzerine yine Personel Genel Müdürlüğünün 29.01.2008 tarihli atama kararı ile ?Okul Öncesi Öğretmenliği/Çocuk Gelişimi ve Eğitimi Öğretmenliği? alanından ?Okul Öncesi Öğretmenliği? alanına atamamın yapıldığı. Atama nedeni olarak da Talim ve Terbiye Kurulunun 155 sayılı kararının gerekçe olarak gösterildiği. Söz konusu 155 sayılı karar 31.12.2007 tarihli ekte sunduğum Kız Teknik Genel Müdürlüğünün yazısından da anlaşılacağı üzere, Okul Öncesi alanından, Çocuk Gelişimi ve Eğitimi alanına geçişi düzenlediği ve bu konuda bir hak doğurduğu,. Ayrıca Talim Terbiye kurulunun ekte sunduğum kararlarında geçici birinci maddelerinde aynen şu ibare bulunmaktadır.? Bu esasların yürürlüğe girdiği tarihte eğitim kurumlarında görev yapan öğretmenler, Talim ve Terbiye kurulunun daha önceki kararları kapsamında atandıkları alan/kurum öğretmenliğine devam ederler. Yer değiştirme suretiyle atamaları da Bakanlıkça düzenlenen en son atama kararlarında belirtilen alanlarda yapılır. ? kuralı yer almaktadır. Atamam 2003 yılında yapılmıştır. Bu sebeple kazanılmış hak doğmuştur. Sonradan yapılan idari işlem ile bu hak ortadan kaldırılamaz. Söz konusu idari işlemin tesis edildiği tarihten sonraki atamalarla ilgili olması gerekirken geçmişe şamil hale getirilmesi usül ve yasaya aykırıdır. Talim ve Terbiye kurulunun almış olduğu kararlardan geçici birinci maddelerinin göz ardı edilerek uygulama yapılmıştır. Bu sebeple genel düzenleyici idari işlemle ve bireysel şahsıma yönelik yapılan atamaya ilişkin idari işlemde hukuka uyarlık yoktur. ve söz konusu idari işlemlerin uygulanması halinde hak mahrumiyetleri doğuracağından öncelikle yürütmelerinin durdurulması ve bila hale iptali gerekmektedir.

HUKUKİ SEBEPLER : İdari Yargılama Usül Kanunu, Talim Terbiye Kurul Kararları ve sair hukuk kuralları.

DELİLLER : Talim Terbiye Kurulu Kararları, Atamaya İlişkin ekteki yazılar, Kız Teknik Öğretim Genel Müdürlüğünün 31.12.2007 tarihli yazısı,

SONUÇ VE İSTEM:Yukarıda açık nedenler ve re?sen mahkemece tespit edilecek sair iptal nedenleri ile ,

1)Milli Eğitim bakanlığı Personel Genel Müdürlüğünün 31.01.2008 tarihli B.08.0.PGM.0.23.05.04/6116 sayılı İl Valiliklerine gönderilen alan değişikliği konulu idari işleminin,

2) 1 Numaralı idari işleme dayanan 29.01.2008 tarihli B.08.0.PGM.0.23.05.04 sayılı yeniden atamaya ilişkin bireysel işleminin,

İPTALİNE ve YÜRÜTÜLMESİNİN DURDURULMASINA karar verilmesini saygılarımla arz ederim.12.02.2008

DAVACI

Ad soyad

EKLER:

1)Milli eğitim bakanlığı P.G.M 31.01 2008 Tarihli ve 29.01.2008 tarihli yazısı.

2)ilgili evraklar ve talim ve terbiye kurulu karar suretleri.

mayye
Memur
22 Şubat 2008 16:46

Şahin Hocam bilgi verdiğiniz için çok teşekkürler, benim bayağı işime yarayacak bence dilekçelerde 2002 de bize bu hakkı verdiklerine dair tebliğler dergisindeki kanıtları da koymalıyız.

Bu arada arkadaşlar dava sürecinde lütfen birbirimize bilgi verelim, hatta daha önce kazanan (inşallah kazanırız) arkadaş olursa lütfen buraya yazsın ki biz de aynı yolu izleyelim.

Bu durumun beni ne kadar rahatsız ettiğini ve üzdüğünü benim gibi okul öncesi öğretmeni çıkışlı olup da yıllarca kız meslekte fiilen meslek derslerine girmiş olan arkadaşlar anlar...

Ki 31 aralıkta yayınladıkları yazıya istinaden bizden meslek derslerine girdiğimize dair ders programlarımızı, hizmetiçi eğitim belgelerimizi istediler, alana geçiş isteğimiz olup olmadığı konusundaki formları da doldurup yolladık, biz ne beklerken ne oldu...

mayye
Memur
22 Şubat 2008 16:58

Benim anlamadığım bir diğer konu da şu ki: zaten alan değişikliği için bir başvuru açıldı, neden bizim durmumuzdaki (meslek liselerinde fiilen meslek derslerine yıllarca giren öğretmenler)öğretmenlerin alan değişikliği yapılmadı anlayamıyorummmm...

Ben bu durumdan şunu anlıyorum sanırım bu kolaylarına geldi, o kadar başvuruyu değerlendirmektense bizi mağdur etme yolunu seçtiler ve ben bu duruma inanamıyorum arkadaşlar...

streptokok
Aday Memur
22 Şubat 2008 18:34

ben de okulöncesi mezunu olup çocuk gelişimi alanında çalışıyorum. zaten okul öncesine geçmek istediğim için kabul ettim kararnamemi... ama geçmek istemeyen arkadaşlar, "verilen hakkın geri alınamayacağı" noktasında haklısınız.

Toplam 2265 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi