Editörler : oto-danisman-expert
12 Şubat 2008 20:49

KKK.lığı Sivil Memur Alımı

herkese merhaba,

şu anda askeriyeye sivil memur alımı var.benim size sorum askeriyede teknik hizmetler sınıfında görevli bi tekniker ne kadar maaş alır?sosyal imkanları nelerdir?birde mülakat ve sınavda ne gibi sorular sorulur?

şimdiden teşekkürler...

dark67
Aday Memur
13 Şubat 2008 12:46

k.k.k alımından mı bahsediyorsun arkadasım?

sedna00
Müsteşar Yardımcısı
13 Şubat 2008 16:12

evet.yeni alım varmış.

bide santral memuru imkanları nasıldırr??bilen varsa yardımcı olursa çok sevinirim.

teşekkürler şimdiden...

sedna00
Müsteşar Yardımcısı
15 Şubat 2008 17:10

bilen yok mu???

YKMKIZILAY
Şef
17 Şubat 2008 02:39

selamlar arkadaşım

teknikerler 1,250 civarı alıyor olmalı bekarsa yanlış bilmiyorsam çünkü benim arkadaşım 1350 alıyor ama hem aile yardımı hem çocuk parası alıyor

DOSTÇAKAL...

ÜMİT

sivaslı58
Şef
17 Şubat 2008 12:22

teknikerim evliyim 1300 ytl alıyorum

tulin
Aday Memur
19 Şubat 2008 16:37

ben geçen seneki alımlarla girmiştim askeriyeye.shs da radyoloji teknikeriyim.bize sınav yapmamışlardı.sadece mülakat olmuştu.ondada neden askeriyeye girmek istiyorsun anan baban ne iş yapar.vs vs gibi sorular sordular.ben çok tırsmıştım çünkü bu forumda herkes torpilden bahsediyordu.torpilin yoksa olmaz diye.hiç torpilim yoktu.kpss puanım 80di.mülakatta sohbet ortamı gibi geçmişti.velhasıl kelam asil olarak girdim.tsk da çalışmaktan gurur duyuyorum.daha önce devlette ve özeldede çalıştım.devlette sözleşmeli çalışıyordum ve maaşım burdakinin 1.5katı kadardı.ama herşey para değildir arkadaşlar.ben çok memnunum ve bütün arkadaşlarıma tavsiye ediyorum.

bide şöyle konuşmalar var forumda işte amirlerimiz çok kötü biz asker değiliz herkese komutanımmı diyecez ıvır zıvır ama ben öyle bir ortamda olmadıgım için belki hiçbir problem yaşamıyorum.herkesin hakkında hayırlısı olsun naşarılar diliyorum...

burcush
Şube Müdürü
19 Şubat 2008 18:47

arkadaşlar neden sadece kpss 2004 ve 2006 puanları ile başvuru yapılabiliyor, bilen varmı??

Vişne
Genel Müdür
19 Şubat 2008 22:13

avukatlar ne kadar maaş alıyor? ve lojman verirler mi? teşekkürler.

gündöndü
Memur
01 Mart 2008 22:57

UZMAN MEMUR OLAN VAR MI ARANIZDA ACABA?KONUT TAHSİS,GÜVENLİK,BASIN YAYIN VE GÖRSEL YAYIN İZLEME...BU BÖLÜMLERDE İNSANLAR NE YAPAR,SINAVLARI,MAAŞLARI NASIL OLUR BİLEN VAR MI?

emigrant
Memur
02 Mart 2008 20:56

slm arkadaşlar.bu sivil memur alımı konusunda hiç bi bilgim yok başvuruların nasıl yapıldıgı ne zaman başladıgı ve başvuru için mınımum kpss puanının ka olması gerektiği konusunda beni aydınlatırsanız çok sevinirim.

şimdiden teşekkürler...

tubaank
Aday Memur
14 Mart 2008 19:59

emirgant arkadaşım şu linkten öğrenebilirsin http://ilan.memurlar.net/ilan/4856/

sayın sivil memur arkadaşlar telefon ve santral operatörü olarak görev yapanlar özellikle sorum size,MEB'den onaylı bilgisayar sertifikası şartmıdır? üniversitede bilgisayar derslerini gördüğümüze dair elimizdeki transkriptler bu bilgisayar kursu sertifikasının yerine geçmiyor mu? bir de sınav soruları ve mülakatla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler!

istatistikçi75
Genel Müdür
14 Mart 2008 21:10

iyi akşamlar ..arkadaşlar msb ve jandarma için de yeni kadrolar verilmiş..alımların ne zaman olacağı hakkında orada görev alan arkadaşların bilgisi var mı acaba??geçen sene martta olmuştu da??

gobelyo
Şef
15 Mart 2008 10:33

arkadaşlar teknik hizmet sınıfında maaşınız en az 1270 lira civarında başlarsınız.eğer gihs iseniz ise maaşınız 950 liayla başlar.avukatlar yada uzman memur arkadaşlar lojmandan yararlanma şansınız ilk 10 yıl için hiç yok diyebilirim.teknik hizmet zaten bizden ne den bu kadar fazla maaş alıyor hala anlamış değilim.

aspes
Aday Memur
15 Mart 2008 12:27

gobelyo, selam; THS bir personelle bordronu karşılaştır ve gör neden olduğunu...

detailed
Yasaklı
15 Mart 2008 19:48

tulin ve benzeri düşüncelerdeki arkadaşlar için bu konuda uzun bir mesaj yazdım sanırım 2007 li genel kurmay memurları gibi birşeydi.

torpil vs var yok bilemem var diyen ispatlamak zorunda, ayrıca torpil mi :) kim dostuna akrabasına kıyar valla ben olsam torpil yapmazdım çok küfür yerdim kesin.

allah huzurunuzu bozmasın ne deyim ayrı dünyalarda yaşıyoruz yada ben yunan ordusunda sivil memurum da haberim yok.

almina_aysima
Aday Memur
24 Mart 2008 12:53

arkadaslar kkk sivil memur alıyo

sizce baraj kacta kalır

almina_aysima
Aday Memur
24 Mart 2008 12:59

baraj 70 ama alınıcak kişi sayısıda belli değil

gelPCPC
Aday Memur
27 Mart 2008 01:11

sayın sivil memur arkadaşlar telefon ve santral operatörü olarak görev yapanlar özellikle sorum size,MEB'den onaylı bilgisayar sertifikası şartmıdır? üniversitede bilgisayar derslerini gördüğümüze dair elimizdeki transkriptler bu bilgisayar kursu sertifikasının yerine geçmiyor mu? bir de sınav soruları ve mülakatla ilgili bilgilerinizi paylaşırsanız sevinirim,şimdiden teşekkürler!

AYNI SORUYU tekrarlamak istiyorum ben de.bilgisayar programcılığı mezunuyum. sertifikam yok. yeterli olmaz mı acaba diye düşünüyorum.bu hali ile başvurdum .84 puanım.sınav nasıl bilmiyorum ama ümitliyim şimdilik. umarım dedikleri gibi sohbet havasındadır ve umarım torpil çok sözkonusu değildir.

saygılar...

aysedeger
Aday Memur
21 Nisan 2008 09:49

kkk nın yardımcı hizmetler sınıfında hademeliğe başvurdum kpss 2006 puanım 76 küsür mülakatta ne sorarlar yazılı sınav olurmu ve bu puanla alınırmıyım acaba? biri bana yardım etsin lütfen:(

detailed
Yasaklı
21 Nisan 2008 12:38

Sevgili aday arkadaşlarım.

Ortak sorularınıza birkaç cevap vermek istiyorum.

Ön kayıt ve başvurlarının ardından

Sizinle beraber başvuran, kişilerin puanlarına göre sıralama yapılıp,

alınacak personelin 6 katı aday çağırılıyor. Yani 2 personel alınacaksa 12 kişi çağırılarak mülakata ve gerekiyorsa sınava alınıyor.

Yani az tercih edilebilecek illerde şansınız daha fazla, tabi umutsuz vaka durumlarda neresi olursa giderim deyip çok tercih ihtimali de durumu değiştirebilir. Yani puan mülakata kadar önemli.

Mülakat aşamasına takılmayın rahat olun bildikleriniz dışında özel bir sınav değil. Diksiyon fizik kendinize güveninize bakacaklardır.

Daha sonra varsa yazılı sınav puanlarınız mülakat puanlarınızla sizi sıralayarak sağlık muayenesine alırlar. Muayene biraz askeri personel alır tarzıdır. Sağlık kurulundan rapor alır istihbarat soruşturmanızı beklersiniz. sonuçlanınca size haber verilir ve ilgili kurmmunuza katılırsınız.

Torpil var mı yok mu derseniz ben gözümle şahit olmadım, duyumlara da inanmayın. En azından ben yapmadım yinede memurum. Ama çok ihtiyacınız yok ise ilk srada tercih edeceğiniz kurum olduğunu düşünmüyorum.

Diğer kurumlardan farklıdır. Kararınızı iyi verin iyi düşünün. Hepinize başarılar dilerim.

Kolay gelsin.

Toplam 123 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi